Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Š. (Čt, 21. 10. 2021 - 15:10)

Dobrý den,pane Tomáši,ja jsem zde nechávala e-mail.Takže prosím tímto o kontakt na pana.Dekuji.
A ještě prosba na vás,výše jste psal o změně vzorce fascikulaci.
Po dvou měsících se muj loket zastavil(achhhh,jak jsem stastna)ALE začal mi fascikulovat malicek(vnitřní strana)hýbe to s celým prstem k prstenicku a zpět.Opět on/off přes den.
Je to ona změna vzorce???

T. (Pá, 22. 10. 2021 - 08:10)

Prosím uveďte mail znovu, není v mých silách to tu celé procházet. Ohledně vaší otázky - to není změna vzorce, samozřejmě, jen se fascikulace přesunuly jinam.

T. (St, 20. 10. 2021 - 12:10)

Pro lidi s BFS/fascikulacemi: v Praze jsem se potkal s mladším kolegou, který dokončuje studium neurověd jako druhou školu, sám trpí BFS a mohu říct, že v tématu se vyzná lépe než já. V rámci vlastního bádání rád potká/zkonzultuje pacienty, kontakt prý mohu předat, pokud bude zájem.

Valerie (Út, 19. 10. 2021 - 20:10)

TAKŽE NIC POZITIVNÍHO!
JE TO ROZPORUPLNÉ,PROTO SE PTÁM VÁS-RÁDOBY ODBORNÍKA.

T. (St, 20. 10. 2021 - 12:10)

Toto bohužel vůbec není moje oblast, takže nechci komentovat.

Valerie (Po, 18. 10. 2021 - 15:10)

DOBRÝ DEN,p.TOMÁŠI,
ZAJÍMAL BY MĚ VÁŠ NÁZOR NA LÉČBU V MED.CENTRU U MUDr.Klubala..
V PŘÍPADĚ NEUROL.SYMPTOMŮ(TAM,KDE SI UŽ NEUROLOG,PRAKTIK NEVÍ RADY A VŠECHNA VYŠ.JSOU NEGATIVNÍ)
PŘEDEM DĚKUJI ZA VYJÁDŘENÍ

T. (Út, 19. 10. 2021 - 10:10)

K tomu se nechci vyjadřovat, najděte si vyjádření pacientů k tomuto tématu, bylo jich myslím dost...

Karlos (Pá, 15. 10. 2021 - 08:10)

Ještě slovo trvale.Trvale po celou dobu po cely den ale zaskub prestane azapne tak narazove.
Když odpocivam tak velmi zridkave.

Karlos (Pá, 15. 10. 2021 - 08:10)

T.dekuju.
Výrazně těžko soudit.Škube mi komplet tělo.Jen ruka teď víc a na více místech po cely den.Opakuje se to už cca 5t +
Malík na te ruce se pohybuje do stran.Když zasvitim světlem s mobilu vidím tam jemný zaskub který tím prstem trese.Taky citim vibraci na trapezu.Takže znovu domluvit neuro schůzku a rovnou Emg?

Ksrlos (Pá, 15. 10. 2021 - 06:10)

Ytong-Mate osobně odskouseno?

Karlos (Čt, 14. 10. 2021 - 15:10)

Zdravicko
škubu od r.19.Za tu dobu mi škublo snad všude.Hlava i prsní svaly se mi natrasali.
A teď mi škube už 5 týdnu malicek,zapesti,loket a biceps.Jsem sakryš nervózní.
Poslední emg před 6m bylo OK.
Co dělat?poradi někdo tady?

T. (Pá, 15. 10. 2021 - 08:10)

Jestli se nějak výrazně změnil vzorec fascikulací a jsou například trvale na více místech v jedné končetině, je vhodné kontrolní EMG.

ytong (Čt, 14. 10. 2021 - 23:10)

Na škubání hlavy stačí Bohnice,Kateřinky, nebo Kosmonosy !!!

T. (Čt, 14. 10. 2021 - 12:10)

Vzpomeňte si na biologii základní, možná střední školy....samozřejmě, že nemůžou. Můžete s nimi snad hýbat, samotnými šlachami, vazy? ....

Š. (St, 13. 10. 2021 - 20:10)

*Nezlobim.Asi je to tak…

Š. (St, 13. 10. 2021 - 20:10)

Nezlobim.

Návštěvník (St, 13. 10. 2021 - 19:10)

Nezlobte se, ale vy jste opravdu tím posedlá.

Š. (St, 13. 10. 2021 - 19:10)

Pane Tomáši,chtela jsem se jeste zeptat-možná úplně blba otázka.
Můžou cukat vazy/šlachy?nervova zakončení mají…
Jen jestli je to stejne,jako u svalu.Dekuji.

Š. (Ne, 10. 10. 2021 - 13:10)

Slabost za ty dva měsíce nepocituji.Máme nemocného pejska,který váží 9kg a je trva ho nosit a poponaset(to je takový muj trenazer)jemná motorika vypadá úplně v pořádku.Jedna se o nedominantni ruku ale bezne s ni vsechno zvladam.Jen proste ty ošklivé fascikulaci na lokti.
Dam na vás,kontaktovat pana dr.nebudu.
Jdu tomu všemu “ubehnout”ven…minimálně mi to vyčistí hlavu:)
Slovo dekuji k vám je bezvýznamné přesto vám mnohokrát dekuji.

Š. (Ne, 10. 10. 2021 - 12:10)

Dokud byla fascikulace rozšířena,tak jsem přijala tento syndrom.Ale toto horké místo mne opravdu děsí.Je pravdou,ze zaskuby jsou od minule,kdy jsem psala zase trochu jine ale jsou.
A je to přesně,tak jak píšete-jsem v režimu pohotovosti-tak teď to začíná!Záleží na vás,samozřejmě-jen mě to napadlo.

Ja vím,ze tohle za mě nikdo nevyřeší.Tohle je muj boj,moje tělo.

Z pohledu vaši odbornosti by jste návštěvu p.dr.Rodzone neřešil?
Respektive žádné emg pokud nebi slabost a nebo potíž s morikou?

Reklama

Přidat komentář