Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

zvědavá (So, 16. 10. 2021 - 20:10)

Miluno, co říká Sergej na situaci na Ukrajině?

Miluna (So, 16. 10. 2021 - 22:10)

Co myslíš s Ukrajinou? Nic teď o ní neříkal a je teď na noční.

Návštěvník (Ne, 17. 10. 2021 - 08:10)

Miluno ty nevíš co se děje v Ukrajině?

Návštěvník (So, 16. 10. 2021 - 20:10)

Běž už do háje, už je toho dost.

Sany11 (So, 16. 10. 2021 - 16:10)

oprava: humanitniho smeru

lalla1 (So, 16. 10. 2021 - 16:10)

Mimochodem to, co lze na školství snad nejvíce kritizovat je, že jsme se naučili již vnímat informace (oproti 1998) ale stále škola vychovává nebo vzdělává bezcitné roboty bez důrazu na mravnost, soucit, ochotu rvát se za pravdu bez prvoplánového prospěchu a zisku...zato zaměřené na konzum

Sany11 (So, 16. 10. 2021 - 16:10)

To uz nikdy jinak nebude, dokud budou skoly komercni. I ty statni jimi svym zpusobem jsou.

lalla1 (So, 16. 10. 2021 - 17:10)

Tak já jsem taky zastáncem státního školství. To je ovšem úkol v budoucnu pro moderní levici, aby státní školství učinila výrazně kvalitnějším než to soukromé (prostě ne vždy tomu tak je). Znám báječné lidi připravené pro život ze soukromé školy i univerzitního typu a špatně strnule připravené ze státní...tohle škatulkování za mě ne.

Sany11 (So, 16. 10. 2021 - 17:10)

Jasne, nelze vsechny strcit do jednoho pytle.

lalla1 (So, 16. 10. 2021 - 16:10)

A k Alešově kritice vzdělanosti. Máš pravdu, je jaksi všeobecně známo, že vzdělanost, tak jak je nám v posledních desetiletích předkládána není patent na rozum. Ale měla by být, od toho je vzdělanost, aby zkoumala a kultivovala svět kolem sebe. Okopíruju krátký text, který vystihuje můj názor: Není divu, že v přemíře nezvládnutých podnětů přibývá i novodobých negramotů, lidí povrchních, celkově dezorientovaných. V této tvrdší prověrce
neobstojí často ani leckteré méně kvalitní školní vzdělání. Absolvování dnešních středních i vysokých škol - zatížených nemalým balastem, verbalismem,
formalismem, s nedostatečně náročným důrazem na základní výchovně vzdělávací hodnoty - již bohužel vždy nezaručuje náležitou orientaci v soudobém
životě i světě. Neposkytuje vždy ani náležitou imunitu vůči nebezpečným
vlivům, dezorientacím a manipulacím. (z přednášky jistého brněnského Prof. PhDr. a to již v r.1998. )

Sany11 (So, 16. 10. 2021 - 16:10)

Ja si dovolim neco podotknout. Jsem toho nazoru, ze aby si clovek udelal na neco dostatecny nazor, staci umet cist a venovat tematu dostatecny cas a pozornost. Neni treba navstevovat skoly, predevsim humanistniho smeru. O tech samozrejme mluvim, ne o skolach odbornych, tam je vzdelano jiste potreba, i kdyz i v techto oborech existuji do jiste miry samouci, kteri predci vzdelance. Velmi dobre si pamatuji, co nam hustili do hlavy na gymnaziu, v hodinach dejepisu, ktery jsem meli 3x do tydne. Spoustu lzi. A pritom z dejin se clovek ma poucit. Ale vzdy jsou upravovany tak, jak je zrovna rezimem pozadovano. A tak je nakladano i s jinymi informacemi. Jen ta matematika je snad exaktni. I v tech ostatnich prirodnich vedeach je, jak vidno "bordel" a neshody. Netusim, co jsou vychovne vzdelavaci hodnoty?

lalla1 (So, 16. 10. 2021 - 17:10)

Na to aby si někdo na něco udělal co nejobjektivnější názor: Buď všeobecné vzdělání na úrovni maturity (ne kvůli obsahu školy, ale proto, že se člověk naučí učit, zkoumat, vyhodnocovat a hlavně vyvztekat se při překonávání překážet a tomu co mu jaksi názorově nevoní)....nebo druhá možnost je samotná kombinace zvídavostí a vrozené dostatečné inteligenci, která samotná dá ten selský rozum. Něco jako to o čem je obor Celoživotní vzdělávání, což je důležité i pro toho maturanta IMH0. Aby své znalosti a vědomosti aktualizoval.

Sany11 (So, 16. 10. 2021 - 17:10)

Ano, pokud clovek nema vrozenou inteligenci, je mu vzdelani na nic. Napriklad pravnikovi, muze se tisickrat naucit zakony nazpamet, kdyz je pak neumi v praxi pouzit, tak je to k nicemu.

čtenářka (So, 16. 10. 2021 - 14:10)

Co manžel Sany?

Sany11 (So, 16. 10. 2021 - 16:10)

Ahoj ctenarko, zije, tak nejak funguje jako predtim. Dost casto mu stoupa ta cukrovka, coz driv nemival, i kdyz ted si dost dava pozor co ji, atd.

Návštěvník (So, 16. 10. 2021 - 14:10)

Jo, JPP je výborná agentura!!!!!

Návštěvník (So, 16. 10. 2021 - 14:10)

skopírováno z Novinek: Dostala se ke mě informace,že v Anglii zemřela za půlrok asi 30000 lidí,ale ne na Covid,či s ním.Ale zhruba 21 dnů po vakcinaci.A namám důvod tomuto číslu nevěřit.U nás také lidé po vakcíně umírají.Nějak moc kolem mne zemřelo starších lidí.

Návštěvník (So, 16. 10. 2021 - 13:10)

Očkování funguje 25% očkovanych končí v nemocnicích, jde většinou o starší lidi.

:D (So, 16. 10. 2021 - 13:10)

Tak to je ještě horší než bez vakcíny.Neočkovaných končí v nemocnici 5%

Návštěvník (So, 16. 10. 2021 - 13:10)

Masarykův odkaz, „tolik svobody, kolik je možno, a tolik řádu, kolik je nutno“, se opět s nesnesitelnou lehkostí ignoruje.

Reklama

Přidat komentář