Reklama

Dioptrické bryle

Monika (Čt, 4. 11. 2021 - 14:11)

Jsem celoživotní brejlatka. Když si nasadím brýle, sjedou mi, zapadnou nebo usadí na správné místo a působí mi to příjemný pocit rozprostřený po celém nose. Prakticky si celý den nemusím brýle nějak upravovat. Nosím je ráda a cítím se v nich dobře, což je nejdůležitější. Jinak brýlí mám už taky docela dost a taky víc těch dioptrií.

Návštěvník (Čt, 4. 11. 2021 - 15:11)

Já zatím čekám,až budou moje první brýle hotové.Dost se mi v poslední době zhoršil zrak,už si připadám trapně,tak jsem zašla na měření a je z toho -1,5 a -1,75.Nosit je budu stále,docela se i těším.Lucka

Petra (So, 30. 10. 2021 - 17:10)

Brýle nosím od 14 roků, začátky byly hodně bolestné, fakt jsem je nesnášela s taky fakt jsem už začínala blbě vidět. Dnes mám 8 dioptrií a už jsem je přijala za své.

Mike (St, 13. 10. 2021 - 15:10)

Já jsem moc rád, že jsem se rozhodl před těmi 30ti lety nosit ty mínusky aniž bych špatně viděl, nosil jsem celou tu dobu -2,5 dio a dnes mám svých opravdových -1,5 a jsem za ně rád, aspoň nepotřebuji brýle na blízko, sundám svoje dálkový a koukám na blízko.

Dana (Čt, 14. 10. 2021 - 06:10)

Bohužel já se nerozhodla, ale příroda zařídila, že malé lupy nosím před očima celý život. Dnes už mám o něco míň dioptrií než v mládí, přesto můj obličej zdobí brýle a mých +7 dioptrií. Koukám s nima na blízko i do dálky a brýle potřebuji od rána do večera a popravdě dnes se s nimi už cítím dobře

Milan (Pá, 22. 10. 2021 - 15:10)

Taky mám v populaci méně vyskytovanou dalekozrakost od svého dětství. Líbí se mi však za sklíčky zvětšené oči a hledal jsem i partnerku s plusovými dioptriemi. Jsem rád, že jsem našel.

Návštěvník (Pá, 29. 10. 2021 - 10:10)

Tak to bych neměla šanci,jsem krátkozraká...

Návštěvník (So, 30. 10. 2021 - 09:10)

Tak u mě šanci bys určitě měla velkou

Návštěvník (Po, 1. 11. 2021 - 10:11)

Fakt? Jsem krátkozraká skoro celý život,dnes už bez brýlí netrefím ani do dveří.Martina

Návštěvník (St, 3. 11. 2021 - 20:11)

Můžeme si napsat a uvidíme

Návštěvník (Pá, 8. 10. 2021 - 13:10)

Nebylo jednoduché ve 13 nasadit brýle a nosit je. Teď se tomu směji,ale tehdy jsem to obrečela. Ilona

Iveta (Čt, 30. 9. 2021 - 12:09)

Já šla na kontrolu zraku, kvůli řidičáku. Nikdy jsem nepociťoval žádné problémy, ale naměřili mi 1,5 dioptrie. Šla jsem si brýle udělat a z optiky vyšla s brýlemi na nose. Sedly mi hned, vidím ostřeji a od té chvíle je nosím pořád. Brýle už mám patery, užívám si jich a údajně mi i sluší.

Sabina (Po, 27. 9. 2021 - 19:09)

Brýle jsem ignorovala od dětství a nikdy nechtěla moc nosit. Stále jsem myslela, že to ještě zvládám, až do doby, kdy jsem jsem neviděla na hřišti, kam se mi schovala dcera a já ji nemohla najít. V ten okamžik jsem usoudila, že situace je vážná a já opravdu nevidím. Při příchodu domů jsem nasadila své tři dioptrie, já viděla a věřte, že už jsem brýle nesundala. Časem přibyla ještě jedna dioptrie a brýle jsem musela přijmout za své.

Honza (St, 29. 9. 2021 - 08:09)

Mít tři dioptrie a nenosit brýle je docela hazard. Nechápu moc, jak jsi mohla takto fungovat.

Michal (Út, 28. 9. 2021 - 15:09)

Já taky brýle dlouho ignoroval a vůbec nechtěl nosit. Já při dvou dioptriích jsem už neviděl skoro nic, nikoho na dálku nepoznal a tak chtě nechtě jsem brýle v 19 letech musel na trvalo nasadit. Dneska mám už dlouho 4,5 dioptrie a brýle neřeším.

Návštěvník (Pá, 1. 10. 2021 - 15:10)

Také jsem do dvou dioptrií brýlím vzdorovala,ale potom šlo vše ráz na ráz a ze dne na den jsem je začala nosit stále. Teď už koukám přes šestky a bez nich prakticky nevidím. Helena

Návštěvník (Po, 4. 10. 2021 - 13:10)

První den s brejlema,to je vždycky ze dne na den))) Tomáš

Jaroslav (St, 22. 9. 2021 - 10:09)

V našem deseti členném pracovním kolektivu nosí čtyři brýle trvale a tři na čtení, jen na blízko. Nějak nás brejlatých je stále víc.

Zdeněk (So, 18. 9. 2021 - 08:09)

Dobrý den.
Sbírám dioptrické brýle. Kdyby mi někdo chtěl přispět do sbírky, ozvěte se prosím na sbirambryle(zavinac)seznam.cz. Ve sbírce mám zatím velmi málo těch brýlí s vysokými dioptriemi. Děkuji.

Dana (Ne, 12. 9. 2021 - 16:09)

Nosím brýle od 16 roků a postupně jsem si na ně zvykla, takže mi popravdě nevadí. Mám problém v tom, že se mi líbí muži v brýlích. Bude to możná nějaká úchylka, mužům se zase prý líbí ženy v brýlích. Některým brýle fakt moc sluší a jsem z toho úplně hotová. Několikrát se už stalo, že se jsem pánům brýle pochválila a začala konverzace o brýlích. Někdy hodně zajímavá.

Reklama

Přidat komentář