Reklama

přezouvání ve škole

Zuzka (Ne, 26. 9. 2021 - 07:09)

Já a jedna kámoška také ve škole chodíme bosy. Když jsem to řekla mamce myslela jsem že mi vynadá co mám za nápady ale překvapila mně, řekla že když chci chodit bosa a není mi na nohy zima tak můžu. Ale až se ochladí tak to bude studený tak bych asi chodila v ponožkách. O tom jsem ještě s mamkou nemluvila ale možná také nebude proti.

Miro (Út, 14. 9. 2021 - 23:09)

V pondelok ráno, když jsem se přezouvat (máme to povinně) jsem zjistil, že se mi rozpadla jedna korková pantofel. Tak jsem je nechal v kapse, že jejich odpoledne vyhodím. Šel jsem do třídy v botách. Na první hodině jsem byl vyvolán k tabuli. Učka si všimla, že jsem v botách, dostal jsem vynadáno a musel jsem se před celou třídou zout do ponožek a boty si odnést ke vchodu do šatny. Měl jsem chuť odejít ze školy a jít domů. Ale to nejhorší přišlo na druhý den. Odpoledne v úterý jsem si šel koupit nové přezůvky. Vybral jsem si takové lehké tenisky. V utorok ráno jsem si je vzal do školy jako přezůvky. Ještě na chodbě mě zastavila uklízečka, že proč nejsem přezutý. Snažil jsem se jí vysvětlit, že jsou to přezůvky, navíc se k tomu přidala i jedna učitelka. Řekli mi, že to nejsou vhodné přezůvky, a že pokud se nepůjdu zout, dostanu poznámku za nedodržování školního řádu. Tak jsem se musel vrátit a ze šatny jít už jen v ponožkách. Může si učitelka vůbec dovolit mě poslat zout? Kvůli sprostým učitelem jsem si ušpinil dvoje ponožky.

dominik (St, 8. 9. 2021 - 16:09)

Včera sem to teda zkusil a nechal sem přezuvky schválně ještě furt doma a bylo to fajn. Celý dopoledne sem chodil po škole normálně prostě bosky a byo to hrozně příjemné když sem nemusel mít nohy sešněrované v botech. Nikomu že sem bos nevadilo, dokonce sem si zkusil jit koupit piti do automatu u kterých byla vždy spousta starších spolužáků a chvili sme s par kamarady seděli ve studovně kde byla spousta spoluzaku a nikdo se o to že sem bos vubec nezajmal :D To mě dost uklidnilo v tom, že se mi nikdo snad nebude smát nebo mě kvůi tomu šikanovat. Dneska jsem taky byl ve škole bosky a bylo to super. Už sem se úplně přestal bos stydět a je to skvělé mít ty nožky ve škole volné a hrrozě příjemné. Měli sme odpoledku, tak po 6 hodině sem se obul ale hned co sem se vrátil do šatny tak sem se hned zase vyzul dobosa ikdyž to třídy sme šli asi až za dvacet minut- :D Rozhod sem se že přezuvky nechám doma minimálně do konce týdne a přes výkend promyslím, jestli je začnu od dalšího týdne nosit a nebo jestli zůstanu ve škole bosky i další týdny a třeba i celý skolní rok :D Teď sem hledal trochu na internetu, jestli na jiných školách taky někdo chodí bos protože u nás sem nikoho takového zatím neviděl :D Přitom sem našel tuto diskusi (a pár dalších na tomto webu). Překvapilo mě ale že většina lidí si tady naopak na chození bos spíš ztěžuje že to nesnáší je to nepříjemné ponižující a tak... To teda moc nechápu, mě to naopak přijde skvélé a hrozně příjemné, stačí si na to trošku zvyknout a je to moc fajn. Já se nejprve taky styděl, ale asi vlastne jen proto že sem neveděl jak an to budoou reagovat spolužáci. Co si myslíte vy? Mám zkusit nechat přezuvky už doam a zkusit chodit ve škole celý rok bosky? nebo myslíte že to je kravina a mam chodit normal v prezuvkach? A jestli to čte někdo kdo je taky ještě ve škole tak napiste jestli taky chodite bosky nebo jestli o to aspoň uvažujete... Štve mě, že sem naboso ve škole sám a ani nikoho neznám kdo by taky byl bos. Jestli budu pokračovt tak asi zkusím přemluvit filipa aby taky sundal ponožky a byl se mnou bos :D Třeba se pak prida i někdo dalsi ze spoluzaku kdyš uvidí že je to supr. Jestli se tady najde jeste nekdo i z jine skoly, tak by sme si mohli uělat nějakou skupinu na discordu nebo mesengeru aby sme si mohli psat kdyz bystte chtěli :D

Ladis (So, 11. 9. 2021 - 08:09)

Dominiku, bude se ochlazovat. Na chodbách a třeba v tělocvičnách asi moc teplo nebude. A na WC bývají studené dlaždice. Takže to asi pořád a všude ve škole nemůže být tak úplně fajn, být tam bosky. Zatím je ještě léto. No a nevěřím, že je to tam tak čisté, že si vůbec neumažeš nohy. To ti nevadí, mít ve škole špinavé nohy?

dominik (Ne, 12. 9. 2021 - 10:09)

Ahoj, no vpodstate všude máme ve ekole lino a v nekolika ucebnach koberec a bos sem tam v zimě nikdy nebyl ale nikdy mi neprišlo, že by někde bylo nejak moc chladněji. Jedine na tom wc sou dlaždice ale ty máme doma taky a studene nejsou a i kdyby tak na zachod nechodim na hodinu a ty dve minuty snad preziju i kdyby to trochu studilo :DD no uvidim kdyžby mi byla zima i v ucebnach nebo na te chodbe, tak si vzdycky muzu zase ty prezuvky prinest no mám je doma. No o telocviku sem uz taky premislel ale ne kvuli chladu ale kvuli treba hrani fotbalu. Minuli tyden jsme uz telak meli, ale to jsme byli zatim jen ve tride, do telocvicky pujdeme az teď v úterý. Kdyš už chodim bosky ve škole tak chci zkusit bos i cvičit ale v druhe hodine tělaku ( mame vzdy dve po sobe )vždy hrajeme nejakou hru, nejcastejc fotbal florbal nebo basket. Na florbal a basket asi byt bosky muzu ale kopat do mice by asi bos nešlo :D Přemyslel sem jestli si mam zitra donest do školy sálovky a bych je tam na utery mel, a vymyslel sem to teda tak, že si je zitra vezmu ale pred telocvikem si je nebudu obouvat pujdu cvicit bosky a vezmu si je sebou do tělocvičny a kdyš pujdeme kopat nebo by se mi nelibilo už byt bos tak si je obuju tam :D A po kopani se pripadne zase muzu vyzotu a byt zas bosky. to je myslim nejlepsi reseni... Zas tak špinavé to tam neni, abych je měl nejak hrozne špinavé. Jako jo par nejakych kousku se mi na nozky vždy nalepilo ale nebylo to tak hrozny. Nez sem se obouval tak sem je vzdy ometl a bylo to v poho :D To bych řek, ze když chodím bosky doma treba celou sobotu tak mam nohy daleko teda spinavejsi nez ze školy :DD A navic to ani vetsinou nejde vsechno jen oprasit a musim si to omyt :D takže to mi je asi jedno, to bych nemoch být ani doma. :D no uvidim, zatim budu chodit jeste bosky a toho chladu se moc nebojim vetsinou mi byvalo ve škole spis vedro ale kdyz by mi zacala byt zima tak si je proste do skoly vezmu mam je zatim furt doma...

Ladis (Ne, 12. 9. 2021 - 11:09)

No a co ten Filip? Přemluvíš ho, aby taky chodil ve škole bosky? A Chtěl bys to, aby tam byl taky bos? Ale v tělocvičně už jste někdy asi byli bosí všichni, ne, třeba při šplhání? A byl jsi někdy ve škole v ponožkách, nebo některý spolužák? Asi už se to za těch pět let, co chodíš do školy někdy stalo, že někdo neměl ve třídě přezůvky. A proč ti tedy ta učitelka řekla, že musíš jít úplně bos? Myslíš, že ti to řekla schválně? A Filip chodí doma bos, byl jsi někdy u něj doma?

dominik (St, 15. 9. 2021 - 16:09)

Ahoj, no chtěl bych ho přemluvit ale jemu se furt nak moc nechce :D jako on by asi strasně chtěl ale on je takovej stydlivej a přijde mu asi blbé nebo nevhodné aby chodil ve škole bosky. Ale jako ja ho asi chapu, me kdyby ucitelka nenaridila se zout a jit mezi spolužaky bosky, tak by se mi asi hned taky moc nechtělo a kdybych schodou veci nemusel potom v te skole zustat bosky tři dny abychsi to vyzkoušel a dotoho mi filip nedal mišlenku že bych tak moh chodit furt tak by mi to asi taky přišlo blbe a nezustal bych u toho.... :D ja ikdyž sem rad chodil bosky doma tak sem byl zvyklej byt ve skole v ponozkach a prezuvkach a nikdy me vubec nenapadlo ze bych tam mohl byt taky bos. jako ja kdyz bych viděl že spolužák chodí bosky tak bych se už okamzite pridal ale filip je narozdil od mě hrozně stydlivej a boji se tak jako nejak vycnivat nebo jak to napsat. ale já myslím ze ho premluvim a ze se urcite prida jen jeste potřebuje chvili videt ze ja chodim bosky aby si to porovnal v hlavě a pak se urcite přidá :D No jasne ze bych chtel aby byl taky bosky! :D jako ty první dny sme to chtěl mnohem víc, to to bylo takove trochu neprijemne ze sem byl v cele skole bosky sám ale za ty dva tydny uz sem si na to celkem zvyk a je mi to uz celkem jedno ale stejně budu radsi když nas bude bosky vic. a třeba se pak prida i jeste nekdop dalsi :D Všichi sme v tělocvičně určitě bos nikdy nebyly tak jednou mozna treba jeden spoluzak kdyš si zapoměl sálovky protoze do tělocvičny nesmíme chodit v botech aby se nezničila podlaha a ani v prezuvkách nebo ponožkách aby sme se při cvičení nezranioly takže kdo nená sálovky tak musí bosky... no jako vzpomínam si, že aspoň jednou asi nekd bos byl, ale uz fakt nevim kdo kdy atak bylo mi to predtim celkem jedno a nezajimalo me to... :D šplháni myslys na takove ty vysoke modre tyče? Na to sme nikdy nelezly učitelka řikala ež na to nemame šahat. Ale ňák ve 4 třídě tam párkrat s náma byla jeste jedna trida na druhe pulce tělocvičny a ty na ty tyče lezli ale to byla tak asi osma nebo devata trida nevim... ale bos teda určitě nebyly... na to se leze často bosky nebo proč by při tom meli byt bos? :D ve škole jen v ponožkách sem nikdy nebyl a asi ani zadny spoluzak ze tridy ne. ono na prvnim stupni jsme byli ve druhé budově a byli sme furt ve stejne tride takze ani se spoluzaky z jinych trid sem se temer nepodkal takže jak v jinych tridach nevim. No proč mě nepustila v ponožkách a musel sem úplně dobosa teda fakt nevím. Jediné co mě napadá je ze je to nějaké podobné pravidlo jako mame v telocvične, ze by sme mohli v ponoškách třeba uklouznout na schodech a byl by z toho problem tak ze chtej aby sme radši chodili bosky. Jak myslis to jestli mi to řekla schválně? to nechapu :D Jo byl sem u něj hodněkrát a chodí asi jak kdy. jako ja si treba doma sundavam ponožky vždy hned jak přijdu domu tak hned po botech větsinou stahuju i ponožky to on asi ne, když sme šli ze školy rovnou k němu tak zustal vždy myslím v ponožkách. ale když jsem přišel třeba v sobotu tak bych řek že často bos byl. :D

Ladis (So, 18. 9. 2021 - 17:09)

Ahoj, možná by s tím Filip mohl začít při tělocviku. Zkus ho přemluvit, aby cvičil bos, když to tedy půjde, třeba si dá říct. A pak by třeba po tělocviku mohl zůstat bez ponožek a být pak ve třídě v přezůvkách naboso, aby si zvykal. A třeba s ním zkus po škole někde běhat bosky, že by jste se oba někde zuli a běhali tam bosí, třeba na hřišti, když tam budou i jiné děti, ale už asi na to nebude počasí.

dominik (St, 22. 9. 2021 - 19:09)

Ahoj, jo o tělocviku cvicit bos jde skvele. :D jak minuly tyden tak vcera uz sem cvicil bosky. Minuly tyden sme hrali druhou hodiny fotbal tak pred nim sem zabehl ke dverim a obul sem si na nej ponožky a salovky a cvicil sem pak az do konce hodiny v samovkach protože bosky bych nemohl poradne kopnout do mice. potom v satne sem se zase vyzul do bosa... dneska sem cvicil bosky cele dve hodiny protoze sme hrali florbal a ten byl bosky super! aby filip zacinal o telocviku asi nebude potřeba už sem ho snad přemluvil a domluvily sme se ze od pondeli teda taky zkusi ve skole chodit bosky. domluvili sme se, te v patek po skole si da prezuvky ke me do skrinky aby v je v pondělí neměl hned po ruce a musel si teda sundat ponožky a jit bosky, jinak by se k tomu asi pry neodhodlal... :D

Ladis (So, 9. 10. 2021 - 13:10)

Ahoj Dominiku, tak co, chodí už Filip ve škole bosky? A nestydí se?

dominik (Čt, 14. 10. 2021 - 14:10)

Ahoj, jo uš asi třeti tden chodíme s filipem ve škole oba bosky. od te chvile co si dal prezuvky ke mě do skriňky tak je uš na nohou uš nikdy neměl. a po prvnim tydnu bosky si je odnes domu takže teď ani jeden ve skole opravdu žádné přezuvky nemáme a kazdé ráno musíme do bosa :D Je to super, filipovy se to taky libí a chce taky zustat bosky celý rok. Jen teda teď jak se ochladilo a ješte se nezačlo topit tak to docela zebe v satně protoze tam sou na podlaze dlaždice. Ráno se mi teď z krásne vyhřátých bot a ponožek holejma nožkama na tu ledovou podlahu nikdy jako teda fakt nechce :D no ale da se to přežít a jinde ve škole je to ale vpohodě a jakmile zacnou topit tak se to určite ohřeje i tam- No ty prvni fdny se trochu stydel, ale rychle si zvyknul a ted už chodí bosky celý den uplne normalně jak kdyby byl obuty :D

dominik (St, 8. 9. 2021 - 16:09)

Ahoj minulou středu začal školní rok a sem už v šesté třídě. První den máme vždy jen jednu třídní hodinu a nepřezouváme se a jdem rovnou do třídy. Ve čtvrtek sme si už ale měli přinést přezuvky a být v nich. Ráno sme ale zistili že ty z minulého roku sme vyhodily, protože byli už docela malé a hlavně byli dost poničené a nové sme zatím nekoupili :D Mamka řekla že to neva, že dneska budu ve škole v ponožkách a odpovedne až pojedeme na nakup tak je koupime. Když sem přišel do školy, tak sem si v šatně zul boty, nechal je ve skřínce a šel sem jen v ponožkách smerem ke tride. U vychodu z šatny mě ale zastavila učitelka a řekla, že ve škole nesmím být v ponožkách a že se mám vrátit do skrinky pro prezuvky a pokud je nemam, tak že musím sundat ponožky a jít naboso :D No moc se mi nechtělo ale prezuvky sem neměl tak sem neměl jinou moznost nez se vratit ke skrince a stáhnout ponožky a hodit je do skrinky a do třídy se vydat úplně bosky. :D Dost sem se stiděl, nikdy sem před spolužáky jeste bos nebyl a bal sem se jestli nebudou mit nejake kecy a tak :D Nemel sem ale na vyber a vesel sem do třídy. Prekvapilo mě ale že to bylo všem total jedno a nikdy nic ani neřekl. Měli sme jen tři hodiny takže doma sem byl brzy. Odpoledne se ale mamka zdržela v práci a přišla až večer, kdy už měli v obchodech zavřeno, nákup se tedy odložil na pátek a domluvili sme se, že zítra to ještě teda ve škoel vydržím bosky. V pátek sem teda ve skříňce nechal hned boty i s ponožkami a do třídy sem šel hned bos :) Už sme neměli jen třídní hodiny a normalne jsme chodili na hodiny podle rozvrhu. Bít bos mi už moc nevadilo, ráno mi chodit bosky po chodbě mezi staršími spolužáky nebylo moc příjemné, ale po velké přestávce sem na to už vlastně úplně zapoměl a bylo mi to už jedno a že sem bos sem si zase vlastně vzpoměl vlastně zas až v šatně, když sem se měl obouvat. Odpoledne sme jeli na nákup a přezuvky sme konečně koupili. V podnělí ráno sem ale trochu zaspal a musel sem se urychleně připravit a jít rychle do školy, protože sme si navic měli před první hodinou udělatjestě test na covid. Jak sem spěchal, tak sem ale na přezůvky úplně zapoměl a napadlo mě to až když sem přicházel ke škole. Jít pro ně zpátky domů nebyl čas, tak sem si řek, že půjdu zase ještě bos, že se nic snad nestane :D Bylo to úplně v pohodě a celé dopoledne sem byl bos. O přestávce sem se bavil s filipem a on se ptal, jestli budu chodit bos celý rok, řek semmu že ne, že sem je jen minulý tejden neměl koupené a dneska sem je zapoměl a učitelka mi nedovolila jít v ponožkách :D Ta myšlenka mě ale zaujala, být ve škole bosky byl docela nezvyk ale fizicky to bylo hrozně příjemné mít nožky holé a volné a nemuset je mít narvané v ponožkách a přezůvkách :) A doma sem taky zvyklý chodit vždy jenom bosky, tak vlastne proc ne i ve škole :D Až do konce přestávky sme o tom s filipem diskutovali, on chtěl pry ve škole vždy být bos, ale nikdy neměl odvahu si sám ve škole sundat ponožky a být bosky. Došli sme k tomu že asi zkusím zítra ještě nechat přezůvky doma a ve škole zůstanu bosky :D už se mi to tady nechce vejit, tak to dam jako další komentář

taky 80 léta (Pá, 3. 9. 2021 - 07:09)

My jsme měli přezouvání na chodbě. Šatny jsme neměli, ale ty chodby byly prostorné. Tam jsme měli lavičky i věšáky, takže oblečení a obuv zůstávaly tam. Chodby byly dobře větrané, nebyl tam žadny smrad. Přezůvky jsme si nosisli do školy, nenechávali jsme je tam. Smola byla, když jste zapomněli, museli jste do třídy naboso. To se stávalo dost pravidelně. Ale že se učitelé neprezúvali, to byla pravda. Přezouvání kontrolovali, ale nepřezúvali se. A také byly na přezouvání háklivé i uklízečky. Ty zase žalovali učitelům a ti pak naběhli do třídy a zouvalo se o 106...

Karel (Čt, 2. 9. 2021 - 15:09)

Já jsem také zažil na ZDŠ v osmdesátých letech přezouvání. Naprosto jsem nepochopil jeho smysl, když učitelé se nepřezouvali. Pamatuji si na strašlivý smrad v šatnách ze všech těch zutých bot. U vrátnice byla bedna s neuvěřitelně špinavými a smradlavými návleky, které si návštěvníci školy ( zřejmě rodiče ) navlékaly na boty. Když odpoledne utírala uklízečka podlahu cca 50 metrové chodby, utřela ji zásadně vždy jedním hadrem bez vymáchání. Aby se moc nepředřela.

Samo (Čt, 2. 9. 2021 - 14:09)

Boli ste niekto prvý deň v škole hneď v ponožkách?

Návštěvník (St, 1. 9. 2021 - 19:09)

No a taky Balkán, krom Slovinska.

Kateřina (St, 1. 9. 2021 - 12:09)

S přezouváním ve škole nemám žádný problém. V naší třídě mají všichni nějaké zdravotní pantofle a já a tři holky ve třídě nosíme korkáče. Je dobré, že si je necháváme ve škole.

Václav (St, 1. 9. 2021 - 08:09)

Také se děti většinou nepřezouvají v Ugandě, Tasmánii, Kongu, Nigérii, Somálsku a v dalších zemích v Africe. Tam se ale ani neobouvají.

Eva Králíková (Po, 30. 8. 2021 - 09:08)

Prosím,kdo tady ví,v které zemi se děti nemusí ve školách přezouvat?

Návštěvník (St, 1. 9. 2021 - 19:09)

A v Evropě taky latinské země - Itálie, Španělsko, Portugalsko.

Reklama

Přidat komentář