Reklama

Dioptrické bryle

Daniela (Út, 27. 7. 2021 - 14:07)

Asi budete mít pravdu. Já jsem dalekozraká od dětství, mám +5, manžel ve 43 letech první brýle +0,75, dnes v 55 má +6 a začíná blbě vidět na blízko, tak to budou minimálně +8. Dcera údajně na počítač +1,5 dioptrie, ale vždycky když ji vidím, tak má nasazené brýle pořád.

Petr (Út, 27. 7. 2021 - 13:07)

Dioptrické brýle nosím od školy, mám skoro pořád stejně +5,5 a + 6,5 dioptrií je mi 31 let. Bez nich jsem nemožný a nemůžu vůbec fungovat. Nevidím na blízko a velmi špatně do dálky. Na operaci se bojím, tak mi moje brýle zůstanou napořád, zvyknul jsem si na ně s prý mi i sluší. Akorát lituji dceru ve třech letech má +11dioptrií, to jsem nikdy neměl a zatím ji pořád přidávají.

Návštěvník (Čt, 29. 7. 2021 - 12:07)

Dcera má normální skla nebo lentikularni
J

Simona (Pá, 23. 7. 2021 - 14:07)

Brýle - ve školce jsem dostala první brýle, prý jsem měla +7 dioptrií, postupně se dioptrie upravily a ve 23 letech jsem byla bez brýlí. Bylo to prima. V 35 letech jsem začala mžourat, chvíli jsem tomu nevěnovala pozornost, ale viděla jsem docela blbě. Na očním jsem dostala + 3,5 dioptrie s cylindrem 1,25. Dnes ve 43 letech mám už víc dioptrií než ve školce, aktuálně +9 dioptrií s cylindrem 2,5. Paní doktorka říkala, že z dalekozrakosti v dětství je toto celkem běžné. To jsem si myslela, že brýle nebudu potřebovat, ale prý mi ještě pár dioptrií naskočí.

Iva (Pá, 23. 7. 2021 - 15:07)

Potřebuješ taky brýle na blízko?

Simona (Ne, 25. 7. 2021 - 07:07)

Zvládám všechno s jedněmi, ale ty nejmenší písmenka skoro nevidím. Brýle na čtení za nějaký rok prý přijdou zcela určitě a při mých dioptriích to bude hned o 2,5 až 3 víc. A ty??

Kačka (Ne, 11. 7. 2021 - 14:07)

Napiš email a můžeme si napsat

Návštěvník (Ne, 11. 7. 2021 - 16:07)

mysulka80 @seznam.cz V

Markéta (Pá, 9. 7. 2021 - 10:07)

Nedávno jsem si pořídila nové brýle, celé plastové a na nose mají poměrně velké usazení, jaké jsem doposud neměla. Dvakrát jsem byla v optice na přinutí nožiček a pak nastalo něco co jsem taky neznala. Za ušima seděly perfektně a na nose se usadily na místě ze kterého mě doslova mrazí. Nádherný pocit, jak mi sedí na nose a když se víc soustředím mám dobrý pocit na celém těle. Nebude to náhodou, protoże toto se opakuje każdý den a jsem z tohoto i docela vzrušená. Je to poprvé za celou dobu co nosím brýle a ráno nasazují brýle poprvé ráda. Ráda bych se zeptala jestli máte někdo podobnou zkušenost.

Návštěvník (So, 10. 7. 2021 - 08:07)

Mně se líbí,když brejličky trochu táhnou za ušima a takové to klepnutí paciček při nasazování o nos... Světlana

Jiří (Čt, 8. 7. 2021 - 06:07)

Celý život nosim plusové brýle. Dotáhl jsem to na +11 dioptrií na dálku a +14 dioptrií na blízko. Poprvé jsem si na radu optický pořídil lentikulární brýle a naprostá spokojenost. Zvykal jsem si na ně asi půl hoďky.

Kačka (Čt, 8. 7. 2021 - 13:07)

Také mám lenti +12 dioptrií. Kouká se mě přes ně mnohem lépe než přes normální. Akorát se mi často ve stává, že se lidi nevěřicně koukají co to mám na očích, tyto brýle nejsou moc často vidět. Myslím, že pro všechny se silnou dioptrickou vadou jsou dobré řešení. Popravdě taky jsem se jim dlouho bránila, pouze proto, že vypadají divně. Až jsem se rozhodla, že je vezmu mezi lidi, tak jsem si taky zvykla velmi rychle.

Návštěvník (Pá, 9. 7. 2021 - 17:07)

To musí být nádhera veliké očička a v lenti V

Kačka (So, 10. 7. 2021 - 11:07)

Někomu se to i líbí. Lenti jsem používala skoro rok pouze doma, byl to opravdu nezvyk. Až jednou o víkendu jsem je doma nasadila a vyběhla v nich ven. Od té doby už stále a fakt si užívám toho, jak je lidè pozorují. Ráda se dívám z očí do očí a někteří dlouhý pohled nevydrží. Oči asi v nich jsou optický větší, protože lidi kteří mě znají se ptají jestli nemám víc dioptrií než předtím. Jinak je těžké někomu vysvětlit proč nám lenti brýle, když oni ani żádnè brýle nepotřebují. A už se v nich líbím sama sobě, což je nejpodstatnější.

Návštěvník (St, 25. 8. 2021 - 20:08)

Jak dlouho máš ty lenti. P

Kačka (Čt, 26. 8. 2021 - 15:08)

Nosím je rok a půl. Pro mě naprostá pohoda, trochu zaráží ty co mě neznají. Občas si mé brýle prohlíží jak idioti, nejvíc možná, když jedu autobusem s sedím to je čumilů nejvíce a někteří se odhodlají a řeknou " slečno máte zvláštní nebo nějaký divný brýle". Co jim k tomu říct, většinou se pousmějí a snažím se jim podívat do očí a místo toho,aby se podívali, tak uhnout pohled. Jejich škoda.

Návštěvník (St, 1. 9. 2021 - 07:09)

Můžu se zeptat kolik máš dioptrií?
J

Kačka (St, 1. 9. 2021 - 09:09)

Mám +12 dioptrií a k tomu 3 cylindrické.

bracesfan (Po, 13. 9. 2021 - 21:09)

Kačko, a jsi si jistá, že máš plusky? Typické totiž je, že dalkozrakost přetrvává z dětství a je způsobena nedostatečným růstem oka. Aby někdo v 16 začal být najednou dalekozraký (bez příčiny, např. extrakce čočky) a po dvou letech měl +12 dioptrií, to je naprosto neobvyklé. Velmi neobvyklé je i -12 dioptrií ve dvou letech. O očních vadách toho vím docela dost, a tak ti, promiň, nemohu věřit.

Monika (Ne, 19. 9. 2021 - 09:09)

Kolem dvou let jsem prý měla kolem +9 dioptrií, postupně se mi, ale snižovaly. Je mi 32 a mám už dlouho +5,5 dioptrií na každém oku a s brýlemi vidím dobře. Brýlí se však už nikdy nezbavím.

Reklama

Přidat komentář