Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

nona (Út, 21. 9. 2021 - 20:09)

Dobrá. Jestli jsem to dobře pochopila, my dva se neshodneme v tom, že já se stejně jako paní Lipovská domnívám, že by zde měla existovat veřejnoprávní televize v nějaké ''zdravé'' podobě, tak, aby plnila úkoly veřejnoprávní televize (nemá smysl vypisovat co to je, to si můžeme oba vyhledat). Ty se domníváš, že veřejnoprávní televize není potřeba. Kdo by ji tedy měl potom nahradit? Soukromé televize? Oba víme, že prioritně nejde o žádné zábavné pořady, Cyniku...Nebo nikdo?

Cynik - realista (St, 22. 9. 2021 - 05:09)

Nono, máš nějaké přesvědčivé důvody, proč a k čemu potřebujeme veřejnoprávní televizi v současné podobě? Já takové důvody prostě nenacházím, dle mne ČT prostě nenabízí nic, co by nenabízeli i jinde, a až na výjimky nenabízí nic ve výrazně vyšší kvalitě ve srovnání s ostatními… Sice tě chápu, že zůstáváš v naději na změnu v ČT, že se ČT „zberká“, a naděje prý umírá poslední, tato naděje ovšem již smrtelně chroptí… ----- "Kdo by ji tedy měl potom nahradit? Soukromé televize?" ----- Soukromé televize, nebo snad ještě lépe placené kanály... proč ne? Podstatným rozdílem, který se nutně musí projevit na kvalitě, je způsob získávání oběživa od diváků. Jestliže má ČT své jisté, co ji nutí k nezbytným změnám? Pokud by ovšem musela, čistě teoreticky, bojovat o diváky jako nikoliv povinně, ale zájemci o její vysílání dobrovolně placený kanál, asi by se musela docela jinak "mrskat"... Pravdou ovšem také je, že se tuzemské komerční stanice zrovna moc nemrskají, pokud se kvality jejich tvorby týká, a zejména nekonečné seriály jsou prostě veledíla... Vypovídá to ovšem o těch komerčních televizích, nebo spíše o divácích takových seriálů, kteří je léta skledují a napjatě čekají na další díly? Není to spíše o (některých z)nás, než o oněch komerčních televizích?

nona (St, 22. 9. 2021 - 08:09)

Ahoj, koukám, že tady téma veřejnoprávních médií nikoho nějak extra nezajímá, tak ještě jedna reakce a už s tím dám pokoj. Jistě, první dva úkoly vyplívající ze zákona tedy a) poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů,

b) přispívání k právnímu vědomí obyvatel České republiky,....ty šéfikům čt prostě nejsou, to je to co Lipovská kritizuje....A to právě mohou částečně nahradit soukromé TV, které budou fungovat pod taktovkou jednotlivých stran, tak je tomu tuším někde v jižní Evropě. Sice to nebude objektivní, ale co, k čemu potřebuje tenhle národ objektivitu, když ji neumí ani veřejnoprávní medium, že. Horší to bude s dalším méně zajímavým úkolem....: c) vytváření a šíření programů a poskytování vyvážené nabídky pořadů pro všechny skupiny obyvatel se zřetelem na svobodu jejich náboženské víry a přesvědčení, kulturu, etnický nebo národnostní původ, národní totožnost, sociální původ, věk nebo pohlaví tak, aby tyto programy a pořady odrážely rozmanitost názorů a politických, náboženských, filozofických a uměleckých směrů, a to s cílem posílit vzájemné porozumění a toleranci a podporovat soudržnost pluralitní společnosti,...Takže s tímhle bude konec, protože která soukromá televize bude například vytvářet pořady nebo tedy opakovat ty nablblé staré filmy a estrády, natož vytvářet nějaké nové pořady o tom, jak obstát ve světě mladých dravců...pro stařečky a stařenky, které prostě ale vůbec nejsou pro soukromé medium z hlediska diváka zajímavé? Stejně tak nezajímavé menšiny a dlaší. Neboli , To že to čt nedělá neznamená, že by to dělat neměla nebo že je to zbytečné

Cynik - realista (St, 22. 9. 2021 - 16:09)

„To že to čt nedělá neznamená, že by to dělat neměla nebo že je to zbytečné“ … s tím lze souhlasit. Pochopil bych existenci veřejnoprávní televize, pokud by se věnovala menšinám – ale zase, kolik těch menšin je? V extrémním případě by se mohly svého pořadu domáhat všechny sexuální menšiny, nikoliv jednoho pořadu, ale pro každou menšinu zvlášť, a mám neblahé tušení, že těch menšin bude už přes stovku. Zlaté časy, kdy to „stálo za hovno“, a byla jen dvě pohlaví… Jasně, tohle byla spíše legrácka, ale jak bys chtěla rozdělit vysílací čas spravedlivě mezi všemožné menšiny, aby žádná nepovykovala, že dostala méně prostoru, než jiná? A jsi si jistá, že příslušníci menšin by usedali k bedně v napjatém očekávání, jaké převratné informace jim veřejnoprávní televize zvěstuje? -----
„...pořady o tom, jak obstát ve světě mladých dravců...pro stařečky a stařenky“? Snad, ale nechali by si poradit? Jak dlouho běžely superkšefty tzv „šmejdů“ příkladně s dekami, nákladově tak za sto pade, prodávaných ovšem za hezkých dvanáct litrů? Nepomohla televize, rádio, noviny… protože to nebyla žádná konkurence proti vidině výletu, gulášku se šesti, štangli salámu a plastovému květináči zdarma… Tím nechci nikterak dehonestovat penzisty, ale tak to prostě bylo, i když znám povícero seniorů, od nichž by se šmejd s takovou nabídkou vracel podstatně svižněji, než přišel… ----- „ opakovat ty nablblé staré filmy a estrády“? Šmarjápanno, snad nečekáš u bedny, že opravdu přijde i kouzelník… a dovedu si docela dobře představit, že i to by byly schopny vysílat komerční televize, pokud by zjistily výrazný zájem ze strany seniorů… a pokud by takové pořady vylepšily reklamní přestávky, nabízející inkontinentní pomůcky, lepidla na umělé chrupy, či mastičky na všemožná bolení a ujímání… ----- Takže, podtrženo a sečteno: bod c) je sice náramný, avšak šedá je teorie a zelený strom života… I když, dnes to platí spíše obráceně – teorie je zelená vlivem neobolševických rudozelených magorů, prosazujících ekošílenosti, a strom života bude nápadně šedivý, případně odumírající. Já vím, že jsem lehce uhnul od tématu, ale nabízelo se to. Ale pojďme zpět – opravdu upřímně věříš v možnost nápravy ČT, v možnost její metamorfózy v něco, co by odůvodnilo koncesionářské poplatky, vlastně prachsprostou daň? Já tedy ne… Závěrem dovol, abych ocitoval z bodu c): „..a to s cílem posílit vzájemné porozumění a toleranci a podporovat soudržnost pluralitní společnosti,“ - hahahachechechejohohóóó… (neber si to osobně, díky moc za kultivovanou diskusi, která zde není zvykem).

nona (St, 22. 9. 2021 - 16:09)

Tak zrovna gendrové menšiny jsem na mysli neměla, ty budou spíš cílem ''progresivních'' soukromých televizí. U romů nevím, od toho jsou tady jiné moudří, kteří by měli tento problém řešit a dovedu si představit i nějaké pro ně zajímavé motivační nebo i výhružné:) pořady v televizi. a např takoví Asiati, to je celkem v US normální, že mají prostor pro svoje lidi ve veřejnoprávní televizi. Pro svoji kulturu v podmínkách US např. A domnívám se, že u nás je jejich komunita dost důležitá pro ekonomiku...Ne, senioři nikdy nebudou pro soukromou televizi zajímaví, ne všichni se pomočují a jsou bezzubí Cyniku, a to kteří ano, ti si stejně nic takového nekoupí. Prostě reklamy na to co jmenuješ televizi neuživí. A ohledně šmejdů, no tak to je přesně parketa veřejnoprávní televize. Že nezmůže moc a šmejdi jsou stále vynalézavější? Ano, jsou. Ale to přece není důvod, že by se o tom mělo přestat mluvit nebo mluvit jen jako o senzaci, jak to dělají komerční nebo dokonce bulvární média. Bod C), čemu se směješ, já tebou chci být tolerovaná, porozuměná, páč my dva jsme ta pluralitní společnost :))

Cynik - realista (St, 22. 9. 2021 - 20:09)

„...čemu se směješ, já tebou chci být tolerovaná, porozuměná, páč my dva jsme ta pluralitní společnost“ - Nepodléhej panice, kdybych tě jen toleroval, bylo by to poněkud málo, já tě velmi uznávám a díky ti za rozumné debaty, že by se snad zde v diskusi pozvolna měnilo klima? -----

Samozřejmě, ne vždy se shodneme, ale to by byla těžká nuda, a pak by snad bylo smysluplnější nediskutovat, nýbrž drhnout drůbeží peří a zpívat národní písně… Jahoda by nám k tomu jistě zadul na dechový hudební nástroj, i pro něj by to byla příjemná změna, vždyť nikdy nepsal, že by hrál někde jinde, než na funusech, i tu kořaličku a pivínko by dostal… i něco chutných pomazánek.-----

Pochopitelně, ani legrácky na účet Jahody, či sdfg, když ho „rafne blbá“ a krade nicky, či pod mnoha jím používanými nicky kafrá stále stejné hovadiny, mi nejsou cizí, a s odhozením falešné skromnosti doufám, že se baví nejen mé okolí v reálném světě, kde jsou oba ty exempláře velmi populární, ale i ti z vás, kteří sem píší… Vlastně doufám, že se pobaví i cenzor a mé roztomilosti dočte do konce, než je občas smázne… -----

Ten smích byl adekvátní krutému rozporu mezi tím, co požaduje bod c) a neradostnou skutečností. Pochopitelně, že „ne všichni „senioři“ se pomočují a jsou bezzubí“, to byla jen lehká nadsázka za použití mého jemného, citlivého a laskavého humoru. Faktem je, že mnohé reklamy směřují na seniory s přihlédnutím k faktu, že ty peníze tam prostě jsou, v posledních letech především díky rozhazovačnosti anosocanského cirkusu, v příkrém rozporu s reálnými ekonomickými možnostmi malé země v srdci Evropy za cenu raketově rostoucího dluhu, a zejména za cenu rychle rostoucí inflace. Jak jinak také mohla dopadnout opakovaná a dlouhodobá uzávěra ekonomiky, kdy příkladně a především erárem živení zaměstnanci pobírali nezkrácené příjmy za výrazně sníženou pracovní aktivitu, vzpomeňme na ouřední hodiny v omračujícím objemu 6 hodin týdně? Jasně, obyvatelstvo mohlo utrácet za nákupy na internetu, ovšem je velmi obtížné vyrazit na internetu na lyže, nebo třeba do krčmy. Takže – za pandemie nabobtnalé úspory vylézají na světlo boží, obchodníci vycítili příležitost a zdražují (také ve snaze se zahojit po předchozích krutých měsících), ceny surovin rostou svižným tempem, totéž činí ceny energií (viz mé předchozí, před malou chvílí vložené příspěvky)… Můžeme si tedy zopakovat rok devětaosmdesátý, cinkat klíči a povykovat „Už je to tady, už je to tady“…

Návštěvník (St, 22. 9. 2021 - 16:09)

Pochopil bych existenci veřejnoprávní televize, pokud by se věnovala menšinám....
No tak to já tedy chci veřejnoprávní, aby se věnovala většinám a pro menšiny měla speciální kanály, které vysílají o situaci třeba v USA a dopodrobna to rozebírají politicky, ale pro většinu chci bezproblémovou odreagovávací domácí tvorbu a výběr českých zpráv.

Návštěvník (St, 22. 9. 2021 - 16:09)

Na druhou stranu s menšinami to je alespoň tak, že ve městech je víceméně lidi tolerují, někdo dokonce výjmečně i jsou rádi heterosexuálové, že je menšiny tolerují, tedy ty sexuální. Takže ti lidi nemusí se skrývat někde potají v klubech pod rouškou noci se scházet, jako to bylo kdysi a případně na malém městě čelit šikaně nebo násilí.

sardanapal (St, 22. 9. 2021 - 08:09)

Divný , divný ... Odpověděl sem údajně v 8:15 na příspěvek z 8:20 , nebo si něco upravovala ?

nona (St, 22. 9. 2021 - 08:09)

Jo dodala jsem to o těch menšinách, abych nemluvila jen za starce:)))

Návštěvník (St, 22. 9. 2021 - 08:09)

Starci nejsou menšina, to je většinová populace. To je právě ta amerikanofilní tendence vyčleňovat jiné než mladé a perspektivní skupiny ze života. Jsou to megalomani. Co jiného je třeba osidlování Marsu Elone Muskem než chamtivost a hamižnost. Nazvat to normálními středoevropskými tématy. Snaží se osídlit celou planetu sám.

nona (St, 22. 9. 2021 - 08:09)

Jistě, početně starci menšina nejsou, ale sociálně, schopnostmi zasadit se o své místo na slunci:), menšina jsou

Návštěvník (Út, 21. 9. 2021 - 21:09)

Jak vypadají soukromé tv vidíme na kanálu Prima CNN News, příšerné, vyloženě vymývající lidem mozky. Nejsme velká země a nemáme dostatečný trh na velký výběr soukromých televizí. Víme, že se zde uživí tak dvě nebo tři.A to je málo, ti si rozdělí trh i program a budou debilizovat společnost.

nona (Út, 21. 9. 2021 - 21:09)

Ti mě zklamali dost

Návštěvník (Po, 20. 9. 2021 - 19:09)

Ženy když na to přijde a narodí se takové tak dokáží být silnější než muži. O tom žádná. Ing.Lipovská je jistě odvážná a má názor a to je dobré. ČT co jsem ji měl mne naprosto znechucovala ve všech směrech jejich zpravodajstvím.To samé ale radiožurnál. Tam hlásí katastrofy tonem, jakoby se stalo něco srandovního.

Návštěvník (Po, 20. 9. 2021 - 12:09)

Program ČSSD
Na školství chce ČSSD dávat o 1 % HDP více než dnes, což představuje cca 50 miliard Kč navíc.

Zajištění dostatku nových učitelů ne snižováním nároků na jejich odbornost, ale díky dostatečnému finančnímu ohodnocení. Zavedení bezplatného získání učitelské kvalifikace doplňujícím pedagogickým minimem.

Zajištění srovnatelné kvality vybavení (informační technologie, laboratoře, specializované učebny) ve všech regionech. Výuka v malých skupinách podporující žáky se speciálními potřebami i žáky nadané, dostupnost školy v odloučených oblastech nebo školní stravování nezatěžující nízkopříjmové rodiny. To vše vyžaduje pokračovat v investicích do školství. Dnešní vzdělávací infrastruktura, včetně jídelen, sportovišť a internátů nebo domovů mládeže musí zůstat ve veřejných rukou.

Rozvoj systému jeslí a mateřských školek v každé obci a zejména v regionech s nízkou dostupností předškolní péče. Do roku 2024 zavedení zákonem garantovaného nároku na místo ve školce nebo jeslích pro všechny děti od dvou let, a to bezplatně.

Zavedení duálního vzdělávání, které lépe propojí výuku na středních školách a učilištích a firemní praxi. Firmy si mohou díky duálnímu vzdělávání vychovat své budoucí zaměstnance, studenti zase dostávají přípravu na reálnou praxi a pobírají hodinovou mzdu a zaměstnanecké benefity.

Pro všechny děti z nízkopříjmových rodin bezplatný počítač či tablet. Rozhodnutí o propůjčení elektronického zařízení ze sociálních důvodů bude na řediteli školy.

Bezplatné vysokoškolské vzdělání

Návštěvník (Po, 20. 9. 2021 - 11:09)

SPD močí na český národ, protože je ovládáno kupcem z východu.

Návštěvník (Po, 20. 9. 2021 - 11:09)

Motoristé budou muset od ledna 2022 objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za porušení bude hrozit pokuta až 2 000 korun. Novelu zákona 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a o změně zákona č. 168/1999 Sb., o pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla), ve znění zákona č. 307/1999 Sb., ve znění pozdějších předpisů, a zákona č. 634/2004 Sb., o správních poplatcích, ve znění pozdějších předpisů, schválila se senátními změnami ve středu 15. září Poslanecká sněmovna.

Návštěvník (Po, 20. 9. 2021 - 11:09)

To ovšem zřejmě nebude platit pro už tak zůžené městské pruhy pro cyklisty, které tedy budou zas objíždět natěsno. Pokud se to vztahuje i na ty Pruhy, tak už cyklisu jednoduše neobjedou a pojedou s ním třeba patnáct km jeho tempem...To mne trochu jaksi vadí, prootže nechci aby někomu se silným teréním vozem ruply nervy a celého mne přejel.

Tvůj Kandidát (Po, 20. 9. 2021 - 11:09)

Německé jídlo nám a němcům naše jídlo. Zabereme dvě, tři spolkové země a sebereme jim jídlo a dáme jim to naše.

Reklama

Přidat komentář