Reklama

Dioptrické bryle

Kačka (Čt, 8. 7. 2021 - 13:07)

Také mám lenti +12 dioptrií. Kouká se mě přes ně mnohem lépe než přes normální. Akorát se mi často ve stává, že se lidi nevěřicně koukají co to mám na očích, tyto brýle nejsou moc často vidět. Myslím, že pro všechny se silnou dioptrickou vadou jsou dobré řešení. Popravdě taky jsem se jim dlouho bránila, pouze proto, že vypadají divně. Až jsem se rozhodla, že je vezmu mezi lidi, tak jsem si taky zvykla velmi rychle.

Návštěvník (Pá, 9. 7. 2021 - 17:07)

To musí být nádhera veliké očička a v lenti V

Kačka (So, 10. 7. 2021 - 11:07)

Někomu se to i líbí. Lenti jsem používala skoro rok pouze doma, byl to opravdu nezvyk. Až jednou o víkendu jsem je doma nasadila a vyběhla v nich ven. Od té doby už stále a fakt si užívám toho, jak je lidè pozorují. Ráda se dívám z očí do očí a někteří dlouhý pohled nevydrží. Oči asi v nich jsou optický větší, protože lidi kteří mě znají se ptají jestli nemám víc dioptrií než předtím. Jinak je těžké někomu vysvětlit proč nám lenti brýle, když oni ani żádnè brýle nepotřebují. A už se v nich líbím sama sobě, což je nejpodstatnější.

Návštěvník (St, 25. 8. 2021 - 20:08)

Jak dlouho máš ty lenti. P

Kačka (Čt, 26. 8. 2021 - 15:08)

Nosím je rok a půl. Pro mě naprostá pohoda, trochu zaráží ty co mě neznají. Občas si mé brýle prohlíží jak idioti, nejvíc možná, když jedu autobusem s sedím to je čumilů nejvíce a někteří se odhodlají a řeknou " slečno máte zvláštní nebo nějaký divný brýle". Co jim k tomu říct, většinou se pousmějí a snažím se jim podívat do očí a místo toho,aby se podívali, tak uhnout pohled. Jejich škoda.

Návštěvník (St, 1. 9. 2021 - 07:09)

Můžu se zeptat kolik máš dioptrií?
J

Kačka (St, 1. 9. 2021 - 09:09)

Mám +12 dioptrií a k tomu 3 cylindrické.

bracesfan (Po, 13. 9. 2021 - 21:09)

Kačko, a jsi si jistá, že máš plusky? Typické totiž je, že dalkozrakost přetrvává z dětství a je způsobena nedostatečným růstem oka. Aby někdo v 16 začal být najednou dalekozraký (bez příčiny, např. extrakce čočky) a po dvou letech měl +12 dioptrií, to je naprosto neobvyklé. Velmi neobvyklé je i -12 dioptrií ve dvou letech. O očních vadách toho vím docela dost, a tak ti, promiň, nemohu věřit.

Monika (Ne, 19. 9. 2021 - 09:09)

Kolem dvou let jsem prý měla kolem +9 dioptrií, postupně se mi, ale snižovaly. Je mi 32 a mám už dlouho +5,5 dioptrií na každém oku a s brýlemi vidím dobře. Brýlí se však už nikdy nezbavím.

Daniela (Čt, 23. 9. 2021 - 09:09)

To už asi nezbavíš. Na druhou stranu brýle aspoň na čtení čekají na každého. Já mám o dva roky a jednu dioptrii víc, ale letos na jaře jsem musela začít nosit silnější na blízko. Zkoušela jsem pekelně multifokální, ale nakonec jsem skončila u bifokálních s čárkou uprostřed čočky. Nadšená z toho nejsem, no ale hlavně, že vidím.

Monika (Čt, 23. 9. 2021 - 19:09)

Ahoj Danielo
Kolik ti je prosím let, kdy jsi začala nosit k brýlím i brýle na blízko a kolik máš teď dioptrií na dálku a na blízko.
Monika

Daniela (Ne, 26. 9. 2021 - 14:09)

Mám 36, silnější dioptrie na blízko jsem dostala někdy v únoru letos a mám +6 na dálku a +7,5 na blízko (a nějaký astigmatismus, ale to bych musela pohledat). Zkoušela jsem s to s multifokály, ale nemohla jsem si zvyknout.

Kačka (Po, 13. 9. 2021 - 22:09)

Odborník na oční vady možná budeš, ale číst asi ne. Já mám silné dioptrie "plusky" od tří let. Psala jsem, že dva skoro "dva" roky nosím lenti brýle na které mě navedla moje lékařka. Jestli tedy víš k čem mluvím.

bracesfan (Pá, 17. 9. 2021 - 22:09)

Netvrdím, že jsem odborník, ale číst nepochybně umím. Vzhledem k tomu, že jsi nenapsala, že nosíš brýle od tří let, ale jen, že rok a půl nosíš lenti, tak se nediv mým pochybám. Tady totiž lidi často píšou úplné nesmysly. A vzhledem k tomu, že je brýlová optika mým dlouhodobým koníčkem, tak se tvé poslední větě můžu pouze zasmát.

Kačka (So, 18. 9. 2021 - 10:09)

Tak to beru zpět i možná moje chyba, některé tvé starší příspěvky jsou opravdu "odbornější" . Můžu se zeptat na tvůj názor na lenti brýle, jestli někoho v nich znáš a jestli se ti líbí?

bracesfan (St, 17. 11. 2021 - 21:11)

OK, beru. Když se probereš diskuzí zpátky, zjistíš, že dost lidí plusky a minusky zaměňuje. A jiných dost lidí je schopno napsat o brýlích lecjaký nesmysl, protože je to vzrušuje. A k tvému dotazu: Ono dneska lentikulárů dost ubývá, protože vysokoindexy už se dělají i v indexu lomu 1,9, což už umožňuje dělat v klasickém (nelentikulárním) provedení brýle třeba až do 18 dioptrií. Bohužel za cenu zhoršení optických vlastností. proto jsou často lenti lepší, i když zas jde často stranou estetika. Ale pokud jsou kvalitně udělané, nic proti, taky se mi líbí. A pár lidiček s nimi taky znám, i když třeba někteří je nosí a nepotřebují je (tzv. GOC = brýle přes kontaktní čočky, minusky přes plusové čočky, nebo naopak). To už jsi tu také možná zaznamenala :-) A pokud jde o mne, klidně by lenti mohlo nosit víc lidí, někomu prostě seknou :-)

Jan (St, 8. 9. 2021 - 14:09)

Nemáš to asi jednoduché v 18 a už takhle celkem silné brýle

Kačka (Ne, 12. 9. 2021 - 10:09)

Jednoduché to určitě není, záleží hodně, jak si to nastavíš v hlavě. Brýle jsou už mojí součástí.

Jan (St, 1. 9. 2021 - 20:09)

To máš celkem dost silné brýle můžu se ještě zeptat kolík máš let

Kačka (St, 1. 9. 2021 - 21:09)

18.

Reklama

Přidat komentář