Reklama

Dioptrické bryle

Daniela (Čt, 23. 9. 2021 - 09:09)

To už asi nezbavíš. Na druhou stranu brýle aspoň na čtení čekají na každého. Já mám o dva roky a jednu dioptrii víc, ale letos na jaře jsem musela začít nosit silnější na blízko. Zkoušela jsem pekelně multifokální, ale nakonec jsem skončila u bifokálních s čárkou uprostřed čočky. Nadšená z toho nejsem, no ale hlavně, že vidím.

Monika (Čt, 23. 9. 2021 - 19:09)

Ahoj Danielo
Kolik ti je prosím let, kdy jsi začala nosit k brýlím i brýle na blízko a kolik máš teď dioptrií na dálku a na blízko.
Monika

Daniela (Ne, 26. 9. 2021 - 14:09)

Mám 36, silnější dioptrie na blízko jsem dostala někdy v únoru letos a mám +6 na dálku a +7,5 na blízko (a nějaký astigmatismus, ale to bych musela pohledat). Zkoušela jsem s to s multifokály, ale nemohla jsem si zvyknout.

Kačka (Po, 13. 9. 2021 - 22:09)

Odborník na oční vady možná budeš, ale číst asi ne. Já mám silné dioptrie "plusky" od tří let. Psala jsem, že dva skoro "dva" roky nosím lenti brýle na které mě navedla moje lékařka. Jestli tedy víš k čem mluvím.

bracesfan (Pá, 17. 9. 2021 - 22:09)

Netvrdím, že jsem odborník, ale číst nepochybně umím. Vzhledem k tomu, že jsi nenapsala, že nosíš brýle od tří let, ale jen, že rok a půl nosíš lenti, tak se nediv mým pochybám. Tady totiž lidi často píšou úplné nesmysly. A vzhledem k tomu, že je brýlová optika mým dlouhodobým koníčkem, tak se tvé poslední větě můžu pouze zasmát.

Kačka (So, 18. 9. 2021 - 10:09)

Tak to beru zpět i možná moje chyba, některé tvé starší příspěvky jsou opravdu "odbornější" . Můžu se zeptat na tvůj názor na lenti brýle, jestli někoho v nich znáš a jestli se ti líbí?

bracesfan (St, 17. 11. 2021 - 21:11)

OK, beru. Když se probereš diskuzí zpátky, zjistíš, že dost lidí plusky a minusky zaměňuje. A jiných dost lidí je schopno napsat o brýlích lecjaký nesmysl, protože je to vzrušuje. A k tvému dotazu: Ono dneska lentikulárů dost ubývá, protože vysokoindexy už se dělají i v indexu lomu 1,9, což už umožňuje dělat v klasickém (nelentikulárním) provedení brýle třeba až do 18 dioptrií. Bohužel za cenu zhoršení optických vlastností. proto jsou často lenti lepší, i když zas jde často stranou estetika. Ale pokud jsou kvalitně udělané, nic proti, taky se mi líbí. A pár lidiček s nimi taky znám, i když třeba někteří je nosí a nepotřebují je (tzv. GOC = brýle přes kontaktní čočky, minusky přes plusové čočky, nebo naopak). To už jsi tu také možná zaznamenala :-) A pokud jde o mne, klidně by lenti mohlo nosit víc lidí, někomu prostě seknou :-)

Jan (St, 8. 9. 2021 - 14:09)

Nemáš to asi jednoduché v 18 a už takhle celkem silné brýle

Kačka (Ne, 12. 9. 2021 - 10:09)

Jednoduché to určitě není, záleží hodně, jak si to nastavíš v hlavě. Brýle jsou už mojí součástí.

Jan (St, 1. 9. 2021 - 20:09)

To máš celkem dost silné brýle můžu se ještě zeptat kolík máš let

Kačka (St, 1. 9. 2021 - 21:09)

18.

Návštěvník (Ne, 11. 7. 2021 - 13:07)

Mě by se to určitě moc líbilo a rád bych tě potkal
V

Mike (Ne, 27. 6. 2021 - 22:06)

Mně se na minuskách líbí jejich průhlednost při průhledu z boků. U plusek se to sklo stává jakoby neprůhledným. Ale ono když těch dio není moc, jak do plusu, tak minusu, tak vypadaji brylky prostě super. Ale minusky mám prostě radši.

Zdeněk (Po, 14. 6. 2021 - 08:06)

Já k brýlím přišel dosti zvláštním způsobem. Moje žena nosí brýle od dětství. Má +5 dioptrií a líbí se mi v brýlích, jak jí zvětšují oči a prostě jí strašně hrozně sluší. Tak jsem si pořídil brýle +0,75 dioptrie říkala když je chci, tak přes slabé uvidím. Viděl jsem maličko hůř, ale po půl roce jsem viděl zase dobře. Četl jsem nějaké diskuze, kde si přidávali dioptrie, ale mímusové o plusových nikdo nic. Já zkusil přidat další 0,5 dioptrie. Zase chvíli trvalo, ale půl rok a viděl jsem dobře. Bude to znít blbě, ale začal jsem brýle mít rád a žena mi taky říkala, že mi ty brýle sluší. Pravidelně jsem tady přidával a skončil jsem na +5,5 dioptrií. Máme teď se ženou úplně stejné dioptrie, když sundám brýle nevidím. Nevidím vlastně kvůli ní, ale zcela jistě nám to upevnilo vztah a když se díváme vzájemně do svých velkých oči je nám opravdu dobře. A brýle ty mi opravdu vůbec nevadí a neomezují.

Návštěvník (Čt, 24. 6. 2021 - 09:06)

Jéééé,velké oči za pluskama,to by se mi líbilo!Jenže jsem celoživotně krátkozraká,takže malá očíčka,za skly úzký obličej a prý nepřítomný pohled.Ach jo!Yveta

Martina (Čt, 24. 6. 2021 - 23:06)

Ale i mínusky jsou hezké já jsem taky celoživotně krátkozraká -3.25
A myslim že mi brýle sluší. A jsou lidé kterým se minusky líbí.

Návštěvník (Po, 28. 6. 2021 - 15:06)

Ale já nenaříkám,to byla jen reakce na velké oči v tom příspěvku.S přibývajícími dioptriemi oči za mínuskami jsou takové utopené,to je fakt.Brýle mám skoro 50 let,jsem zvyklá je nosit.Yveta

Návštěvník (Čt, 8. 7. 2021 - 16:07)

Také jsem brýlatá,už skoro 25 let... Světlana

Kamil (Čt, 8. 7. 2021 - 23:07)

A kolik máš dioptrií_

Návštěvník (Pá, 9. 7. 2021 - 08:07)

Mám -4,5 a -5,25.Brýle nosím od 14 let.A ty? S

Reklama

Přidat komentář