Reklama

Podvazky a punčochy

Axel (Ne, 4. 7. 2021 - 22:07)

Vážená Ludmilo, myslíte jistě ty nepružné, které vytvářely faldy nad nártem a pod kolenem. Navíc ty gumy na podvazkovém pásu musely být jó pružné, aby je udržely pořád napnuté. Přeci snad dnešní lycrové jsou mnohem pohodlnější, pěkně po sobě kloužou a "nevrzají", jak ty, o nichž mluvíte.

Ludmila01 (Po, 5. 7. 2021 - 09:07)

Mám na mysli Axeli totožné... které popisujete. Byly to nepružné, 100%ní nylonky, tvarované, v provedení RHT se zesílenou špičkou i patou.
Mám několikery, které si pečlivě opečovávám... spíše jako nostalgickou vzpomínku, ovšem nejsou již v původním obalu. Byly taktéž charakteristické svým " šustivým efektem ".
Pochopitelně je s dnešními punčochami nelze srovnávat, pouze by zaujaly " své místo " v mé zásuvce. Mám k těm punčochám určitý vztah.

Valdivian (Čt, 26. 8. 2021 - 23:08)

Vážená Ludmilko! Je tomu už opravdu dávno, psal se rok 1991 duben a společníci z mé PC firmy se už nemohli dívat, jak se po skoro až tragickém rozvodu se schizofreničkou soužím samotou a touhou. Jeden z nich měl tetu VŠ 43let nádherně plnoštíhlou, prsíčkatou, prdýlkatou pracovala ne vedoucí ekonomické pozici v jedné veřejnoprávní firmě a tak měla povinnost držet dress code a tak když jsem Jarmilku viděl poprvé měla na sobě sukňový pastelový do modra kostýmek s pouzdorovu sukní těsně nad kolínka a decentním rozparkem a když dala nožku přes nožku, tak rozparek odhaloval krajkoví i kousek spodničky nad ním žlutavé barvy. Na nohách měla lodičky a všiml jsem si, že nožky má svůdně ozdobené pavučinkou lesklého velmi tenkého nylonu bronzového odstínu a tipoval jsem to na punčocháče Bellinda Fly 15denier Bronze - tedy bez elastanu ale nefixované tepelnou úpravou tedy strečový čistý nylon. Byl jsem o 8let mladší než Jarmilka a tak Jarmilce můj zájem lichotil. Posadili jsme se na chvilku do vinárny, trochu se ovínili a šli jsme se pak posadit na lavičku do parku ve vlahém byť teprve dubnovém podvečeru neb jsem potřebovali dialog bez čumilů ve vinárně a prostě se jeden druhému se vším svěřit a vzájemně se vybrečet z ran předchozího života. Ale po těch slzách jsme se začali i usmívat a smát neb jsme zjistili, že si máme o čem povídat, že je nám spolu dobře. Došlo na první doteky, pohlazení, polibky, drželi jsme se za ruce a naplánovali si u Jarmilky víkend zasvěcený milování. Jarmilka měla obavy, zda se mi bude líbit, když není štíhlá na což jsem Jarmilce odpověděl, že má krásné svůdné nohy a umí si je nazdobit tenounkým nylonem, což jsem měl vždy u žen rád. A nemýlil jsem se, byly to opravdu Bellinda Fly Bronze na jejích nožkách. Jarmilce dělalo dobře, když jsem jí hladil kolínka a přiznal se jí, že miluji punčochaté dámy a i to, když dáma má pod sukní ještě jednu kratší sukni = kombiné. Jarmilka měla ale přece jen obavu, že má větší bříško a tak mne požádala, že se na hezké chvilky se mnou stáhne podvazkovým pasem. No a já na to - to si pro mne oblékneš i punčochy? Hm obléknu černé nové italské s lycrou pravila Jarmilka. Ale to už jsem chystal překvapení. A o víkendu jsem Jarmilu potěšil kyticí orchidejí, parfémem Charlie a ještě něčím - takovým tím sladkým vzrušivým skoro nic. Udělal jsem jí radost několika páry punčoch jednak hladkými RHT non stretch ELITE zn. DORMA či DORSA (už se přesně nepamatuji) barvy tmavšího bronzu a pak micromesh ELITE ALEŠKA - ty byly o něco silnější 20denier, ale měly takový ten svůdný odstín ambry s nádechem do meruňkové barvy. A svou Dámu jsem požádal, zda jí mohu svléknout ty černé strečové matové italské nevzrušivé, aby si mohla obléknout ty ode mne. A opravdu, když si do spon podvazků upevnila ty klasické nestrečové punčošky a místo podprsenky si oblékla něžnou spodničku a na nožky páskové střevíčky, tak mne její vzhled a půvaby zralé plnoštíhlé dámy nádherně naladily na strunu milování. Bylo to nádherné milování se zralou neštíhlou ženou, Angličan by to nazval NNS = Non Nude Sex + NSS = Nylon Stockings Sex a na Jarmilce bylo hezké, že ji vzrušovalo to, že se věnují jejím nožkám. Nastrojení Jarmilky a ty její punčošky na krásných nožkách mne silně vzrušovaly a tím mi dodaly ohromnou výdrž a já najednou zjsitil, že jsem Jarmilku přivedl na vrchol. A Jarmilka se usedavě na dlouho rozplakala a rozvzlykala štěstím, že teprve se mnou poznala, co je štěstí a rozkoš vyvrcholení a že se bojí, zda to tak dokážu s ní vždycky. A to z předchozího manželství měla 3dcery. A pak jsme se takto dvakrát týdně milovali pár let, než jsme si oba našli nové životní partnery neb náš vztah byl dle dohody od počátku jen kamarádským erotickým vztahem. Na našem trhu se občas v prvé polovině let 90. tak nějak za stovku korun objevily i dovozové italské dokonce 15denierové klasické RHT nylonky - myslím se jmenovaly New York a Monte Carlo a i ty jsem rád Jarmilce kupoval a těšil se pak ze svůdné hry, jak se Jarmilka posadila na taburet vyhrnula sukénku či šaty a pomalu obřadně si navlékla punčošky. Mám totiž rád antistriptease. Jarmilka si dokonce i do práce zvykla a ráda nosit klasické punčochy na podvazky se stahujícím podvazkovým pasem. Nevím proč, ale oblíbila si ELITE Katarica a já pak našel na trhu non-stretch punčochy dokonce o něco tenčí než 20denier, jmenovaly se Pulina a Puxa a měly myslím 17denier sílu vlákna a dělaly nožku velmi svůdnou neb prostě též šlo o non-stretch tedy nestrečové punčošky upravené tepelnou fixací, aby nylon ztratil pružnost. A co si budeme povídat u strečových punčoch nevypadá ženská nožka zejména u kotníků tak svůdně jako u nestrečových tepelně fixovaných. Jenže dnes naši výrobci - konkrétně ELITE tyto nestrečové punčochy na podvazky už neumí. Možná ale, že jedny takové od českého výrobce existují - dám odkaz na ně - kdo se v tom vyzná možná mi to potvrdí že klasické RHT nylonky non-stretch tedy tepelně fixované od českého výrobce tady opět máme -tyto: http://obchod.rozalia.cz/zbozi.php?id=430-puncochace-pulina ,,, Těším se na postřehy dam i pánů.

Mirka (St, 7. 7. 2021 - 23:07)

Ludmilo kdybyste nikde žádné nesehnala a udělalo vám radost jedno balení, můžu vám je nafotit. Jsou teda černé, akorát mají celofánový obal na zadní straně trochu krabatý. Kdybyste je chtěla dám vám je za poštovné. Jsou nepoužité akorát mají to zvrásnění na obalu, jinak jim nic není. Vyfotím je z každé strany a dcera by vám je poslala na WhatsApp nebo na meil.

Ludmila01 (Čt, 8. 7. 2021 - 21:07)

Dobrý večer Mirko. Děkuji Vám za nabídku, které si velmi vážím., ovšem za cenu poštovného....je od Vás přijmout nemohu. Máte-li k nabídnutí punčochy o kterých jsem se zmiňovala....velmi ráda Vám za ně zaplatím, na čemž trvám.
Děkuji taktéž za zaslání snímků ( [email protected]) a současně za Vaši ochotu. Na podmínkách se spolu zcela jistě domluvíme. Přeji Vám příjemný, pohodový večer.

Axel (Út, 6. 7. 2021 - 16:07)

Několik jich mám doma po mamce, v původních obalech, ale už rozbalené. Kdysi to byla drahota, když utíkalo očko, šlo se s nimi do opravny punčoch a tam to za pár korun spravili.

Ludmila01 (So, 3. 7. 2021 - 22:07)

Velmi správně napsáno i pochopeno Aramisi. Nebyla to výtka na adresu zkušeného muže.... naopak.
Otevřeně se Vám přiznám....imponujete mi jako muž, který se vyzná nejen v dámském prádélku...punčochách...podvazcích, ale i jako muž, který si dokáže a umí o těchto věcech zcela otevřeně a slušně pohovořit.a podělit se o svoje zkušenosti.
Kompliment ode mne....pro Vás. Přeji příjemný a pohodový večer.

obdivoval dáms… (So, 3. 7. 2021 - 14:07)

Jak přistoupila mladá paní k oslavě dne bez (22.6) v představě Vás v sukni, pod ní skrývajícíse podvazkový pás s napnutými průsvitnými punčochami na Vašich ladných nožkách? Myšleno Vás Ludmilo

Ludmila01 (So, 3. 7. 2021 - 19:07)

Vaši fantazii si dovolím....tiše rozvinout...pouhým jedním slůvkem.... Vstřícně . :-)

karolina (Čt, 1. 7. 2021 - 21:07)

Já také nemám ráda bíle punčochy, ale díky mému pravidelnému opalování a ted i po návštěvě
Turecka mám nohy pěkně opalené tak můžu nosit jakeoliv punčochy.

Aramis (Pá, 2. 7. 2021 - 07:07)

Obecně si myslím,že každá normální ženská se ráda prohlíží ve spodním prádle v zrcadle, je pyšná jak jí prádlo pěkně sedne a říká si, "holka sluší ti to, ještě by si nějakého pěkného chlapa svedla".

Návštěvník (Pá, 25. 6. 2021 - 08:06)

Ani sám nevím proč, ale kupuji si a mám rád pouze barva tělová a černá, vše ostatní mi nijak nesedí a nelíbí.

Aramis (Ne, 13. 6. 2021 - 06:06)

Tak krásné "vybavení", to jdeš do kostela za družičku anebo za nevěstu? A přesvědčila si mě, včera jsem si ho objednal taky včetně krásných FF punčoch a ultratenkých punčocháčů ve výprodeji,tak je chci na sobě vyzkoušet,když to nechce moje žena nosit.

Miki (Ne, 13. 6. 2021 - 06:06)

Pozdrav Pan Buh,
nebo jak Te lepe pozdravit, kdyz jsi tak verici a chodis do kostela? Muj OSOBNI nazor. Bila moc"sviti" a je s ni moc prace, aby se nezaprala a nezesedla. Prosvita pod saty.Podle mne tanga NEJSOU kalhotky a puncochy jsou obvykle v telovych odstinech. Ty se stylizujes do role nejake druzicky? Je to tedy Tvuj boj a asi i vis, koho tim svym pradlem a oblecenim oslnis a proc to delas. Ohodnoceni Tve snahy bude asi adekvatni=nejen od Boha, ale i od nejakeho muze z masa a kosti. Tak si to devce uzij!

Návštěvník (St, 9. 6. 2021 - 16:06)

Protože jsi necitlivý a arogantní horší než puberťák. Prostě buran a příspěvek nylons vnímám jako velice opatrnou snahu sdělit svoje pocity a vyhýbal se popisům sexuality. Nuže ani jsi to nečetl pitomče.

Aramis (Po, 7. 6. 2021 - 14:06)

Koukám Miki,že jsi se rozjel. Na ten UK Tights jsem se díval, sortiment mají slušný,ceny víc než slušné. Myslíš ty nylonové punčochy Cecilia de Rafael Barbora za 6,53 EUR ? V podvazkových punčochách mají velký výběr punčoch Fiore,což je polský výrobce punčoch, takže pro mě nevidím důvod,proč bych měl nakupovat ty punčochy ve VB,když je mohu koupit podstatně laciněji v tuzemsku. Příklad : punčochy Fiore Jordana 20 za 5,44 EUR, s dopravou za 15,20 EUR. Já si tytéž koupím u již zmíněné ekskluzywna.cz za 99,- Kč, s dopravou to vychází na 158,- Kč. Nehledě na to,že bych punčochy měl doma za 2 dny od nákupu a nemusel čekat několik týdnů až dorazí z VB. A mimochodem, majitel zmíněného e-shopu je Polák z Českého Těšína a jak jsem zjistil má lepší ceny punčoch než uvádí sami jejich polští výrobci na vlastních domovských e-shopech. Ale tím nechci nijak brojit proti UK Tights, mají v nabídce i jiné zajímavější sortimenty. Ono je to vlastně o tom k jakému účelu člověk punčochy nakupuje a jak chce přitom,obrazně řečeno, provětrat peněženku a podle toho pak volí i svůj oblíbený e-shop. Jinak jsem nepochopil tvé starosti s velikostí punčoch či punčocháčů. Tak např. na tu tvojí modelovou "prdelku" s mírami výška 175 cm, obvod prdelky 95 cm by měla pasovat velikost 2-S.
Ale nechci tady dělat advokáta výrobcům punčoch. Pokud má někdo atypické míry své postavy či si není jistý svým výběrem velikosti tak by neměl být problém zavolat či napsat prodejci a konsultovat s ním daný problém? Dále tě mohu ujistit,že sice jsem nepracoval v daném oboru jako návrhář spodního prádla,ale za to bezpečně vím,že v tomto oboru v drtivé většině u nás pracují ženy, obvzláště u spodního dámského prádla. Spíš se na ně občas zlobím,že neumí dobře navrhovat pánské spodní prádlo. Pokud se týká obsahu elastanu, např. Lycry, tak vedle dobré smrštivosti vláken ( samotné protažení vlákna zajišťuje hlavní složka PAD 6) je pro výrobce důležitá nákladová položka. Elastická vlákna jsou drahá a každé zvýšení jejich obsahu ve vlákně nutně prodražuje celý výrobek což pak v konkurenčním prostředí trhu může být problém. Ale když se najde dostatečný odbyt výrobků s vysokým obsahem elastanu, tak není problém takové výrobky vyrábět. A jinak děkuji za ten typ na UK Tights, možná ho někdy využiju.

Miki (Po, 7. 6. 2021 - 17:06)

Ahoj Aramisi a vsichni blizci,
tak ja tu par let ziju a pracuju. A taky jsem si od nich uz neco objednal, takze mi posilaji nabidky na mail.No a napsal jsem Vam, co se mi libi a co zas tolik ne. Vzdyt jsme lidi a snad se domluvime. Pomuzeme si, poradime. Boze proc kazdy pred necim stoji a cumi? Vaha jestli by se to nedalo prodat, ci jinak zpenezit? Tahle doba je hrozna! Ano miluji damske silonove/nylonove puncochace, miluji silonky-100% nylon6,6, miluji i dalsi silonove-nylonove damske pradelko a vyznam se ve velikostech. Jen v tech puncochacovych se nevyznam. Jsem asi na zabiti, ale uz kdyz si ty nove puncochace rozbaluju z toho psanicka a zacinam si je natahovat, tak brzo poznam, jestli jsou ok, nebo kratke. A jakmile mi po chvili sjede maly klinek do pulky stehen, tak jsou na vyhozeni. Vlastne mam pritelkyni, ktera je mensi a ona by je mohla donosit. Proste ty rozmery damskych silonovy puncochacu jak je miluju a rad sije oblekam a nosim me nici. Ale zda se ze jsem jediny kverulant na teto diskuzi. Nekdy bych chtel s urcitymi puncochaci konzultovat jejich kvalitu s nekym, kdo tomu rozumi. Dokonce ma ve svoji sbirce i jedny-nevim odkud, nemam od nic obal, na sobe jsem je mel snad jen jednou-na zkousku par minut a ty jsou na omak jako gumove. Tak Ty bys mi v tom mohl poradit. Nekde jsem cetl, ze se vyrabeji puncochy a puncochace i z polyuretanoveho vlakna. Dokonce jsem nekde narazil na vyrobky ktere ho obsahovaly okolo 50%. Ale nepoznamenal co to bylo za firmu. Takze se zdvorile omlouvam.

Aramis (Út, 8. 6. 2021 - 09:06)

Ahoj Miky,no pokud žiješ ve VB, tak samozřejmě se ti cenotvorba sortimentu UK Tights jeví úplně jinak než nám "spokojeným důchodcům" v ČR. A jinak k těm rozměrovým velikostem. Souhlasím s tebou,že je v tom docela bordel. Každý výrobce to má značené trochu jinak. Proto,když nakupuješ nějaké punčocháče či punčochy,tak je dobré si před výběrem prohlédnout velikostní tabulku kupovaného sortimentu. Jak jsem se zběžně díval na nabídku UK Tights, tak u každých
konkretních punčocháčů nebo punčoch mají jednak uvedený rozsah nabízených velikostí a když sjedeš níže a rozklikneš ikonu Velikost, tak by se ti tam měla objevit nějaká velikostní tabulka.
U punčocháčů se zpravidla uvádí výška postavy ( height), obvod přes boky (hip) a někdy i váha
postavy (weight). Na tu váhu bych moc zřetel nebral, tabulky počítají s ženskou postavou, my mužskí jsme zpravidla těžší. Takže zbývá jenom výška postavy v cm a obvod přes boky v cm.
Někteří výrobci punčoch to uvádí přímo (např. u nás Elite či Evona), já mám např. výšku postavy 182cm a obvod přes boky 108 cm, takže si kupuji punčocháče 182/108. Ale mohu použít třeba i 176/116, 170/116 , ony jsou dost roztažné,tak se tělu přizpůsobí. Jiní výrobci punčoch zase uvádí velikost punčocháčů v číslech 1 až 6. Např. Fiore má pěkně popsanou tabulku rozměrů, mrkni se na UK Tights např. u módních punčocháčů na Fiore Oleander 8 a rozklikni si Velikost, objeví se ti tam rozměrová tabulka. Takže já bych měl podle jejich tabulky velikost punčocháčů 5,popř i 6.
Pokud se týká punčoch tak tam zpravidla bývají také velikosti 1 až 6 a v rozměrové tabulce se uvádí délka chodidla (cm), délka nohy (cm) a obvod stehen (cm). Obdobně se můžeš podívat na vzorovou tabulku např. u punčoch Fiore Romance 20,které taktéž najdeš na UK Tights. Polyuretanové punčochy či punčocháče neznám, myslím,že jsem na ně někdy narazil u erotického prádla a to já nepoužívám.

Silvie (Ne, 6. 6. 2021 - 15:06)

Děkuji za reakci. Na punčochy Awe jsem koukala nedávno, ale odrazuje mě právě ta uni velikost, vzhledem k mým silnějším stehnům. Zato jsem si od Awe pořídila silonky (punčocháče) a vydržely mi asi půl hodiny, než jsem vyšla ráno z domu, už teklo oko. A to doopravdy umím zacházet se silonkama, nosím je denně do práce.
Punčochy Gatta - Sally i Kelly - mám už možná dva roky, ale velikost 3/4 je mi spíš kratší. Mám radši punčochy delší... Momentálně jsem nejvíc spokojena s Evonou, velikost 27 NV (nadmerná velikost), pasuje i mým stehnům.
Ještě jednou děkuju za odpovědi.

Aramis (Ne, 6. 6. 2021 - 15:06)

OK, každému sedne něco jiného. Punčochy z Evony používám také ve velikosti 27, jsou výborné v tom,že mají vedle špičky zesílenou i patu ( tzv. RHT).Ale bohužel je vyrábí jen v jedné barvě.

Reklama

Přidat komentář