Reklama

Mirtazapin

Neurol. (Út, 7. 12. 2021 - 07:12)

Tak nevím, no...Neurol je návykové svinstvo, zkuste couvnout a zjistíte, že to nelze

Návštěvník (So, 12. 6. 2021 - 06:06)

Steve, uvař si meduňku s mučenkou a kozlík a chmel! A uvidíš, jak ti bude fajn! Zkus to!

Návštěvník (So, 12. 6. 2021 - 06:06)

Steve, uvař si meduňku s mučenkou a kozlík a chmel! A uvidíš, jak ti bude fajn! Zkus to!

Jana (Pá, 11. 6. 2021 - 15:06)

Neurol je na spaní dobrý. Jenže lékaři dávají na spaní slabá, tlumivá antidepresiva. Po Mirtazapinu se hodně přibírá, proto lékaři píšou nejčastěji právě Trittico. Po Neurolu se spí dobře, ale lékaři jej nechtějí dávat, že prý je návykový. Jak dlouho jste, Steve, bral Trittico na nespavost, a v jaké večerní dávce? Někomu nepomůže jenom třetinka, ale až celá tableta 150 mg. Bere se dlouhodobě, tím myslím 1 - 2 roky.

Steve (So, 12. 6. 2021 - 01:06)

To se omlouvám, to si už vážně vůbec nepamatuju.

Vlasta (Pá, 4. 6. 2021 - 09:06)

Taky jsem chvilku brala Trittico... Trittico patří ki nejšetrnějším antidepresivům. Mirtazapin se dává na nespavost, spojenou s anorexií a podváhou.
Na bipolární afektivní poruchu se užívá kvetiapin ve vysokých dávkách...
Jedná se o antipsychotikum, které je vyhrazeno pro léčbu závažných duševních chorob. I malé dávky můžou výrazné vedlejší účinky - poruchy paměti, metabolický syndrom. Psychiatr mi říkal, že i po malých dávkách se přibírá. Není žádnou výjimkou 5 - 6 kg navíc, i po nízkých dávkách Quetiapinu. Po těchto lécích přibere prý většina pacientů. Po vyšších dávkách antipsychotik přeberou psychiatričtí pacienti i přes 20 kilo.

Jarmila (St, 26. 5. 2021 - 21:05)

Na bipolární afektivní poruchu se užívá kvetiapin ve velkých dávkách...třeba 800mg...já běru 2x25mg... to nemá vliv na váhu...

Jana (St, 26. 5. 2021 - 12:05)

jarmilo, kolik kg jsi přibrala po tom Ketileptu? Kamarádka ho bere na BAP a přibrala za 3/4 roku 10 kilo. Je po něm zpomalená i přes den.

Eva (St, 26. 5. 2021 - 05:05)

Taky jsem chvilku brala trittico, první dva týdny to zabralo a konečně jsem spala celou noc, ovšem pak začalo doslova peklo, nespavost několik nocí za sebou, nevolnosti a tichý hlásek v hlavě ať to už všechno ukončím a budu mít klid, naštěstí mě manžel dovlekl k doktorce a ta nasadila mirtazapin, ten zabral, ale za půl roku 9 kilo nahoře. Teď už jsem ho před dvěma týdny postupně vysadila a prožívám slušný abstak.

Jarmila (Út, 25. 5. 2021 - 18:05)

Bohužel jsem na Ketileptu 2 tbl., sice to není bůhvíjaké štěstí, ale rozhodně s ním nezažívám to, co s Tritticem. Benzodiazepiny nemůžu, brala jsem roky Hypnogen a nemohla se ho zbavit...působí na stejné receptory jako Neurol nebo Rivotril. Takže žádná sláva....

No. (Ne, 23. 5. 2021 - 20:05)

A co jsem tím chtěl říct? Ne každý po Tritticu musí nutně skončit v psychiatrické léčebně! Vysazování Trittica jí psychiatr zatím nedoporučuje, i když by ráda vysadila, nebo alespoň snížila dávku.

No. (Ne, 23. 5. 2021 - 20:05)

Mohu se Vás zeptat, jaké léky jste brala po vysazení Trittica? Známá tyto stavy naštěstí nemá,ani neměla. Nyní, kvůli covidu, se jí zesílily úzkosti. Invalidní důchod jí psychiatr nenabídl,ani 1. stupeň. Prý má snížení o 20%. Chodí proto i k psychoterapeutce -( hradí VZP). Co se spánku týče, tak spí každou noc, i když sice ne 8 hodin v kuse. Je na ÚP, kde na ni nahlíží referentka dost přísně. Ale ona se fakt snaží a práci hledá! Nesmí dělat noční a 12 hodinové směny. Předtím pracovala jako dělnice v potravinářství. A to Trittico bere rok a půl. Nyní měli v rodině 2 úmrtí, kvůli covidu.

No. (Ne, 23. 5. 2021 - 18:05)

Jak to, že není? Mojí známé ho předepsal psychiatr, že má s Tritticem nejlepší zkušenosti. Na úzkosti jí doporučil brát 150 mg denně na noc, konkrétně: na úzkostně depresivní poruchu, spojenou s nespavostí. Její psychiatr předepisuje Trittico, jako nejlepší lék na spaní. Na mírnou depresi s úzkostí údajně bohatě stačí. Prý se tento lék předepisuje v monoterapii i na středně těžké deprese a generalizovanou úzkostnou poruchu. Akorát se berou vyšší dávky, kolem 200 mg denně. Někomu stačí i 100 mg denně. Je to prý značně individuální. Známá navíc navštěvuje každý týden psychoterapeutku.

Steve (Čt, 27. 5. 2021 - 00:05)

Ne, není ... Ale pokud zabírá a stačí, tak OK ... není třeba řešit dále. Tritico patří do skupiny AD a na spaní se používají AntiPsychotika (AP) Ketilept, Neurol apod.

Jarmila (Ne, 23. 5. 2021 - 18:05)

Pokud má někdo opravdu žávažné poruchy spánku, tak mu nepomůže žádné Trittico. Navíc do 150 mg je na spaní, větší dávky jsou na depresi. Všichni psychiatři doporučují trazodon- Trittico- firma Angellini zahájila na ně frontální útok, takže papouškují všichni to samé. Je to velmi starý preparát, multimodální antidepresivum. Na netu existují v růzých fórech příspěvky, že s tímto preparátem skončili v blázinci. Já jsem 6 dnů po zvýšení dávky (kvůli špatnému spaní) chtěla spáchat sebevraždu, málem jsem tam skončila taky. Vzhledem k tomu, co mne čekalo při vysazování, neůžu tento preparát nikomu doporučit. Jen svému nepříteli. Do konce života nechci o něm slyšet ani slovo. Trvalo mi to rok a něco, než jsem se z toho dostala. Ztracený rok života, ale žiju...

Steve (Ne, 23. 5. 2021 - 17:05)

Trittico není vůbec na spaní ... Na spací léčivo se musí sáhnout jinam, do jiné skupiny léků.

Vlasta (Ne, 23. 5. 2021 - 11:05)

Dle mého názoru, lépe Trittico, než Mirtazapin. Spím po něm sice jen 5, max. 6 hodin denně, alespoň po něm nepřibírám. Na usnutí beru 1/2 Hypnogenu, max. 1 tabletku, když mám větší starosti, nikdy ne 2 tablety Hypnogenu za noc! Beru denně 150 mg Trittica AC. Víte, on život není jenom černobílý.

No. (Pá, 14. 5. 2021 - 17:05)

A mohu se zeptat, jak dlouho jste Trittico brala?

Jarmila (Ne, 23. 5. 2021 - 18:05)

11 měsíců jsem brala Trittico.

Steve (Út, 4. 5. 2021 - 02:05)

Moc teda účinnej není ... taky jsem ho chvíli bral - slabá sračka.

Reklama

Přidat komentář