Reklama

NOHA V SÁDŘE

Monika (Út, 27. 4. 2021 - 12:04)

Včer jsem byla na Kontrole a za dva týdny mi sundají sádru, hurá:-)). Tentokrát mi to už fakt leze krkem, asi je to tím počasím. jelikož mám berle a nechodící, tak je to o to těžší, ale včera jsem byla na demonastraci za zachování Úrazovky v brně:-)) věra: s achilovkou není žádná sranda, kamoška si s tím užila svoje.'

Lada (St, 14. 4. 2021 - 12:04)

Díky, ano , než jsem se rady dočkala, zašla jsem na polikliniku a sestra mi nechala na sádrovně udělat novou sádru. Prý jsem tu původní měla “na 40-ti kilovou holčinu”,takže jsem jí dávala o 40 kilo víc než snasla :-) Nová sádra je bohužel mnohem robusnější a těžší....ještě 3 týdny musí vydržet...a ja s ní...

Luboš (Ne, 18. 4. 2021 - 16:04)

Určitě vám ta sádra sluší.

Lada (Út, 27. 4. 2021 - 11:04)

Myslím, že nesluší a ani nechci aby mi slušela!!! Lepí se na mě smůla. Včera kontrola, už jsem pomýšlela na sundáni, ale kostička se nehojí jak by měla, takže pro změnu nechodící sádra na další 3 týdny. O berlích je to peklo, noha bolí, smrdí, svědí, mám z toho depku.

dr.Galen (Út, 13. 4. 2021 - 13:04)

Prolomení obvazu pod podpatkem svědčí o jeho poškození. Měl by se správně vyhledat ošetřující lékař, aby byl obvaz vyměněn či opraven. Prolomením je jeho funkčnost narušeno a nejen to, že chůze s tímto obvazem může být nepříjemná, ale třeba i poškodit kůži na plosce nohy. Časem se nejspíš poškození bude zvětšovat a může až vést k plné ztrátě funkčnosti nebo k uvolnění podpatku.

Návštěvník (Út, 13. 4. 2021 - 14:04)

Tak to by němej neřekl kdyby mu hubu rozbili.To je přeci jasný že prolomení podpatku svědčí o jeho poškození.Taky když má někdo nohu v sádře svědčí o tom že má nějaký problém.Většinou zdravotní.

Lada (Po, 12. 4. 2021 - 15:04)

Dobrý den, stalo se tu někomu, že se sádra jakoby probořila pod podpatkem?
Jinak vše drží, ale při došlápnutí se podpatek vtlačuje do chodidla a mám strach jestli tak sádra plní funkci. Předem děkuji za radu. Lada

Lucie (St, 7. 4. 2021 - 08:04)

Ahoj,ráda bych se zeptala jestli měl někdo při zasádrované noze problém s tím že mu občas zabrnělo v chodidle a pak následně třeba přešlo i do prstů?Mně se už druhý den stává že mi v chodidle pod prsty zabrní a následně to rychle přejde do palce.Trvá to jen několik vteřin a stane se mi to tak 3-4 za den.Sádru mám dva týdny a je chodící .

Michaela (Čt, 25. 3. 2021 - 19:03)

Ahoj,ráda bych se zeptala jestli má někdo zkušenost s tím,že když požádá z vážných důvodů o sádru chodící místo nechodící,tak mu lékař prodlouží dobu kdy sádru bude mít ?Trošku v tom tedy hraje roli i moje nadváha kterou po dvou porodech během roku a půl mám.

dr. Galén (Pá, 26. 3. 2021 - 12:03)

Druh přiloženého sádrového obvazu je odvislý od druhu zranění. Jsou typy zranění, kdy si nezhybnění vyžaduje nechodící obvaz a některá, která naopak chodící obvaz umožňují. Doba znehybnění se odvíjí právě od druhu zranění. Existuje však vždy jistý rozsah např. šest až osm týdnů. Záleží na ošetřujícím lékaři jak zranění posoudí a jak dlouhou dobu znehybnění ordinuje. Případně po kontrole může být prodlouženo. Vždy se nabízí více možností, ale nikdy to nejde říct nějak jednoznačně takhle na dálku.

Michaela (Pá, 26. 3. 2021 - 16:03)

Mám zlomené chodidlo,tedy nějaké kůstky v něm přímo pod prsty.Doktorka mi říkala že doba sádry bude cca 10 týdnů a s chodící sádrou o cca 2-4 týdny déle.Potřebuju mít chodící sádru protože mám dvě malinké dcerky a nezvládla bych starost o ně a domácnost protože manžel je většinou celý den v zaměstnání .Nevím tedy do jaké míry v té délce sádry hraje roli i ta moje nadváha o které doktorka mluvila v souvislosti s tou chodící sádrou....Upřímně, klidně budu mít o měsíc či dva déle sádru chodící než být kratší dobu s nechodící o berlích.

dr.Galen (Pá, 26. 3. 2021 - 21:03)

Michaelo, pokud si můžete vybrat, tak v každém případě je lepší mít chodící sádru i když déle. Při nechodící jste odkázána na berle a to rozhodně není nic příjemného. Řekl bych, že svým způsobem máte štěstí, že vám paní doktorka dala vybrat.

Michaela (So, 27. 3. 2021 - 10:03)

Ale kdybych doktorce neřekla že potřebuju sádru chodící kvůli malinkým dcerkám tak bych myslím měla nechodící sádru.

Luban (So, 27. 3. 2021 - 11:03)

Michaelo držím palce ať vám dají podpatek

Michaela (So, 27. 3. 2021 - 19:03)

Děkuju,je to s doktorkou domluvené ,takže s ničím jiným ani nepočítám.

Luban (Ne, 28. 3. 2021 - 11:03)

Sem zvědavý jak se vám bude chodit se sádrou.

Jana (So, 27. 3. 2021 - 19:03)

Dobrý den, také řeším podobný problém, dala by jste mi na sebe email? Děkuji

Michaela (So, 27. 3. 2021 - 21:03)

Asi úplně nerozumim...

Michaela (So, 27. 3. 2021 - 10:03)

No už se nemůžu dočkat až mi v pondělí dodělají sádru a dají ten podpatek,o berlích po jedné noze je to šílené a to mám teď štěstí že je manžel doma a o mě i dcerky se v rámci možností stará.Sama bych to nedala.

Luboš (Ne, 21. 3. 2021 - 14:03)

Kde člověk najde krásnou ženu se sádrou na nožce?

Reklama

Přidat komentář