Reklama

Dioptrické bryle

Vendi (Čt, 27. 5. 2021 - 09:05)

Raduš já prvně jen 1,5 dioptrií a vůbec je nenosila . Dnes už mám 9,5 a odložit brýle si nedovolím, rozdíl jako v brýlích takových není, bez nich já nevidím. Doporučuji brýle nosit pořád, možná budou dioptrie růst méně. A rozdíl jestli nosíš v brýlích 2,5 D nebo 10 D je akorát v tom, když si sundáš ty 10, tak nic nevidíš, když sundáš 2,5 D, tak docela ještě vidíš. Dá se brýlím přivyknout docela rychle, musíš je však chtít sama nosit a nejlépe vybrat obroučky, které ti budou perfektně sedět hlavně na nose za ušima ti to v optice upraví, jak budeš potřebovat. Já brýle už ani nevnímáme, přijdou mi naprosto samozřejmé.

Karolína (St, 19. 5. 2021 - 19:05)

Manžel nosí brýle, jednou jsem s ním byla vybírat v optice nové. Při té příležitosti mě paní nakonec přemluvila ke změření zraku. Byla jsem překvapená, když mě paní oznámila, že potřebují skoro 2 dioptrie. Divila se, že brýle nemám a při této vadě se už brýle nosí trvale. Po zhotovení brýlí jsem objevila to, co mi bylo roky zapovězené, ostrý zrak a opravdu nádherné vidění. Nikdy jsem si nepřipustila, že špatně vidím. Dnes už mám 4,5 dioptrií, bez brýlí už to vůbec nejde a brýle mi jako nějaká překážka vůbec nepřipadnou.

Deny (Po, 17. 5. 2021 - 04:05)

Při vysokých dioptriích jsou brýle používány i při sexu, bohužel. Jinak může dojít k úrazu. Dá se to zvládnout a časem vám to ani nepřijde, protože je máte vlastně pořád na očích.

Anna (Po, 17. 5. 2021 - 11:05)

Trochu ožehavé téma, ale bohužel úplně pravdivé. I s takovým handicapem se to dá zvládnout, ale je nutná tolerance od partnera, především když sám brýle nepotřebuje.

Kamil (Po, 17. 5. 2021 - 00:05)

Tak to máš ještě o trošku víc než já. Moje hodnoty P +11.5 cyl +2 L + 10.5 cyl +2.5
Ty tvoje cylindry +5 a +5.5 je dost síla. Ale s tím viděním bez brýlí jsme na tom podobně. A provedení brýlí máš taky jako já lentikulární?

Anna (Po, 17. 5. 2021 - 11:05)

Taky při tvých hodnotách jsem toho moc neviděla. Ano mám lenti při mých dioptriích jsou i tenčené skla poměrně těžké a lenti zase trochu divné, ale lehké.

Anna (Pá, 14. 5. 2021 - 09:05)

Dioptrické brýle se staly něčím, co ať chci nebo nechci si musím ještě ráno v posteli nasadit s před usnutím sundat. Jsou to moje fakticky druhé oči, které ať chci nebo nechci musím mít ráda a vždy musím mít na poruce náhradní brýle. V případě poškození bych se sama nehnula z místa a nedokázala si ani telefonem přivolat pomoc.

Kamil (So, 15. 5. 2021 - 22:05)

Tak to musíš mít hodně dioptrií. Kolik prosím

Anna (Ne, 16. 5. 2021 - 13:05)

Dioptrií mám docela dost P+13,5D cyl.5, L15,25D cyl.5,5 , tak nevím jestli ti tyto hodnoty něco řeknou, ale nevidím ani na blízko od ani do dálky.

Pavla (Út, 27. 4. 2021 - 12:04)

Já začala nosit brýle v 9.třídě oční mi předepsala -0.75 Diop.neviděla jsem na tabuli rodiče mi vybrali hrozny obroučky docela mouchy tak jsem je nasazovala jen na tu tabuli dnes mám -2.5 dio brýle mám bezobroučkové nosím je stále akdyž si někdy málo kdy nasadim čočky tak to nejsem já a s brýlemi jsem hezčí.

Daniela (Út, 27. 4. 2021 - 07:04)

Dala jsem multifokálním brýlím ještě šanci, ale když to nejde, tak to prostě nejde. Nezbylo mi nic jiného než si nechat udělat bifokální s čárkou přes čočku. Žádná krása to tedy není, i obroučky jsem pořídila co nejlevnější, ale mám je jen do práce a tam je to jedno. Nejdůležitější je, že fungují, vidím s nimi skvěle na dálku i na blízko, nemotá se mi hlava.

Olga (Ne, 25. 4. 2021 - 21:04)

Osobně nosím brýle od 1 roku - dalekozrakost+astigmatismus. Pamatuju si, že jsem někdy ve 2. nebo 3. třídě nosila i okluzor, ale pak se od něj upustilo. Oříšek byl správně nastavený cylindr, kvůli čemu jsme tenkrát jeli několikrát s našima kamsi do Prahy. Dnes už má přístroj na měření dioptrií každá ordinace a optika. Jinak mám 6,5 a 7 dioptrií a nemění se to. Bez brýlí nebo čoček šilhám dodnes, ale vzhledem k tomu, že bez nich nefunguju, tak to neřeším.

Pavel (St, 28. 4. 2021 - 15:04)

Jsem na tom trochu lépe, brýle od první třídy se stejnou vadou. Brýle mi byly celé roky na obtíž, ale bohužel bez nich taky nemůžu fungovat. Obrat a změna, nastala při seznámení s brýlatou slečnou, dnes už moji źenou. Zásadně změnila tvar a velikost mých brýlí a také mám co nejvíc ztenčené sklíčka. Tato celkem jednoduchá změna a to, že vedle sebe mám brýloočku, vedla k tomu, že snad poprvé v životě mě přestaly brýle vadit.

Honza (So, 17. 4. 2021 - 13:04)

Když jsem chodil na gymnázium, tak v ročníku bylo několik holek brýlemi. I přesto se kluci předháněli, která s nimi bude případně chodit. Když o tom přemýšlím, tak brýle jsou jistá přidaná hodnota, která přidá na atraktivitě a jisté výjimečnosti. Dnes přesně vím o čem mluvím. Mám ženu s brýlemi je s nimi naprosto úžasná a krásná.

Martina (St, 7. 4. 2021 - 20:04)

Tak to je super. Kolik máš dioptrií a seš krátkozraká?

Návštěvník (Čt, 8. 4. 2021 - 13:04)

Mám -1,25 a -1,5 a k tomu na obou 0.75 cyl. Lenka

Vendi (Pá, 9. 4. 2021 - 07:04)

Na brýle si pravděpodobně rychle zvykneš nebo si spíš zvyknou oči a bez nich to však už nikdy nebude ono. Za sebe doporučuji brýle nosit pořád a to i na čtení i s tvojí nyní celkem nízkou korekcí. Určitě vidíš i bez nich a bude snaha je pořád nemít. Myslím si, že kdybych já nosila brýle poctivě, tak dnes není že mě taková slepota. Je to, však pouze můj názor, brýle nosím jen 35 roků.

Návštěvník (Pá, 9. 4. 2021 - 12:04)

Včera už jsem zvládla celý den s brýlemi.Vidím přes ně znatelně lépe a jsou příjemné na nošení.Docela se mi to zalíbilo,takže asi fakt pořád.Lenka

Vendi (Pá, 9. 4. 2021 - 20:04)

Ono se to nezdá, ale i 1,5 dioptrie hodně sníží ostrost a při nasazení brýlí se vše rozjasní. Jestli jsi po pár dnech s nimi spokojená a nepřekáží, opravdu nesundávej, možná ten růst pozastavíš. Já to flákala a zatím potřebuji 9 dioptrií.

Návštěvník (Čt, 15. 4. 2021 - 09:04)

Já jsem nic neflákala,brýle nosím poctivě od školky a 9 a víc mám také.Marcela

Reklama

Přidat komentář