Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (Po, 12. 4. 2021 - 16:04)

Nezdá se to,ale rozdíl to je.Životu s brýlemi se nebráním,naopak,docela se mi to zalíbilo.Těch Tvých 9 je dost.Kamarádka má 4.Lenka

Návštěvník (St, 7. 4. 2021 - 13:04)

Tak už mám brýle na očích! A dobrýýý ! Krásně vidím. Jen to trochu tahá oči,ale to prý přejde. A myslím,že mi i sluší... Lenka

Návštěvník (Čt, 22. 4. 2021 - 15:04)

Ahoj Lenko,co brýle,jde to?Také budu nosit.Byla jsem na vyšetření a čeká mě život s brýlemi.Tak tady slídím po rozumech... Ivana

Návštěvník (Út, 27. 4. 2021 - 15:04)

Ahoj Ivano-brejličky nosím krátce,tak radit moc asi nemůžu.Záleží,co ti předepíší,ale brýlí se neboj,je to jen o zvyku a pro oči to bude úleva.Lenka

Návštěvník (Po, 5. 4. 2021 - 14:04)

Brýle na ženě mohou být opravdu velmi pěkné, mnohdy ženy v brýlích jsou neskutečně přitažlivé a sexy.

Dan (Po, 5. 4. 2021 - 19:04)

S tímto naprostý souhlas.

Dara (Po, 5. 4. 2021 - 13:04)

Brýle jdou se mnou celým životem a jak jsem někde jednou slyšela, bez brýlí si připadám jako nahá. Mám je ráda a nosím je tak v půlce nosu, kde mají svoje vymáčknuté místo. Dcery taky brýle nosí a k mému údivu si je také obě
oblíbily, jako módní doplněk. Tak třeba při nákupu nových si už vzájemně radíme. Škoda, že si brýle nemůžeme vzájemně půjčovat, každá máme výrazně odlišné dioptrie.

Návštěvník (Čt, 1. 4. 2021 - 10:04)

Já se na svoje první dioptrické brýle zatím jen těším.Byla jsem na měření,vybrala jsem obroučky a teď jen čekám,až mi tam dají sklíčka.Myslela jsem,že je budu mít jen na příležitostné nošení,ale mám astigmatismus a prý nosit stále.Lenka

Romana (Pá, 26. 3. 2021 - 08:03)

Bohužel já v 26 letech už nevidím na blízko, počítač, čtení, telefon, zboží v obchodě a potřebuji dost silné brýle na P +4,5D cyl .1 a L +5,25 cyl. 1,25. Je to hrozný mít v tomto věku brýle jen na blízko a to mi za poslední rok přibyla 1 dioptrie. Na dálku vidím dobře. Třeba kolegyně v práci i kolem 50 ještě brýle vůbec nemají.

Markéta (Čt, 25. 3. 2021 - 16:03)

Také mám dalekozrakost od dětství, moje plusky mají hodnotu P +12,75D L +14,5D. Trochu jsem překvapena, že Daniela i Jindra v relativně mladém věku už potřebují navíc i dioptrie na čtení. Mám 49 roků a dosud to zvládám celkem dobře jen s jedněmi na "dálku". Vadu nám dědičnou a rodiče si na multifokální brýle nikdy nezvykli. U každého to bude úplně individuální.

Daniela (Čt, 25. 3. 2021 - 16:03)

Jako malá jsem nosila bifokály se strašně viditelnou čárou přes celou čočku a okluzor, pamatuju si, jak se mi v první třídě děti smály. Pak jsem z toho vyrostla, ale nevím, jestli to má nějakou souvislost s tím, že teď potřebuju silnější dioptrie na čtení.

Markéta (Čt, 25. 3. 2021 - 17:03)

Stejné osudy brejlatejch holek, taky jsem měla problémy a z posměšků spolužáků doma brečela. Já měla v první 6,5 dioptrie a to byly ještě skleněné, tak byly hodně tlustý a těžký, jak píšeš masařka. Tak vypadám i dnes, oči velmi velké a to mám trošku ztenčený čočky, ale bohužel docela dost dioptrií. To je bohužel našich + čoček. To přehazování brejliček musí být fakt opruz, ale poradit ti co s tím ani neumím.

Daniela (Čt, 25. 3. 2021 - 12:03)

Máte tu někdo zkušenosti s multifokálními brýlemi? Jsem dalekozraká, dlouho jsem měla dioptrie stabilní (už od dětství) kolem +5, loni (to mi bylo 33) jedna dioptrie přibyla a letos jsem viděla čím dál tím hůř na čtení, tak jsem dostala předepsané 1,5 dioptrie jako adici. Protože pracuji ve skladu, a tak nemůžu brýle na blízko a dálku pořád přehazovat, pořídila jsem si dost drahé multifokální brýle, ale nemůžu si na ně zvyknout. Motá se mi z toho hlava, mám problém najít ten správný bod, abych viděla, kam zrovna potřebuji atp. V optice mi říkali, že tomu musím dát čas, ale už je to přes měsíc a pořád jsem si nezvykla. Nedá se s tím něco dělat?

Pet (Ne, 28. 3. 2021 - 22:03)

Také mám silnější plusky a k tomu nějaký ten cylindr a adici na blízko. Multifokály jsem měl taky. Sice jsem si na ně nějak zvykl a mohu je nosit, ale není to ono. Více se mi osvědčily bifokály. Časem se adice na blízko zvětšila na 3 dpt a už jsem přestával vidět na střední vzdálenosti například na počítač nebo na práci v dílně. Dioptrie na dálku byly slabé, na zas blízko moc silné a s multifokály mě vadilo na střední vzdálenost úzké zorné pole a zkreslený obraz. Objevil jsem trifokální skla, velice rychle si na ně zvykl a vyhovují mi v rámci možností ze všeko nejvíc. Není to moc obvyklé, ale mohu jen doporučit.

Daniela (Út, 30. 3. 2021 - 07:03)

O trifokálech jsem ani nevěděla, že existují. Nemáš někde fotku těch brýlí? Moc si to ani neumím představit.

Pet (Út, 30. 3. 2021 - 22:03)

Zadej si do googlu "trifocals" nebo "trifokální brýle" nebo např. zde "http://aamerniazi.blogspot.com/2013/12/bifocals-and-trifocals.html".
Je to podobné, jako bifokály, ale je tam navíc zóna na střední vzdálenost, což je pro mne tak akorát právě na monitor nebo práci např. v kuchyni či dílně. Menší problémy, než s bifokály, jsou i při chůzi a zejména na schodech, jelikož na zem vidíš přes střed docela dobře a na střední vzdálenosti máš i větší ostrý zorný úhel, než s multifokály. Ani vzhledově to není oproti bifokálům horší, ještě nikdo si toho asi za deset let, co je nosím, nevšiml, každý myslí že mám bifokály. Ta rozhraní (čárky) jsou tam samozřejmě dvě, ale poloviční tloušťky, takže nápadné to moc není.

Zuzana (Čt, 25. 3. 2021 - 20:03)

Zkušenost mám a velmi dobrou. Multifokály nosím zhruba 8 roků a jsem ráda , že mám už pouze jedny brýle . Na začátku to chce trpělivost to je pravda a zkoušet různé způsoby dívání a hledat optimální polohu. Také jsem z nich byla nešťastná a trvalo to určitě postupně dva měsíce, pak to přišlo, jak já byla ráda, že nevyhodím ty hříšné peníze, které jsem za ně dala. Tak vydrž, vydrž a zkoušej a zkoušej u těchto brýlí to jinak nejde. Co znám nikomu nikdy nesedly napoprvé, pak to však bude paráda, když už ty brýle máme, ať stačí jedny. Jen mě také překvapuje tvůj mladý věk a potřebu brýlí i na blízko.

Daniela (Pá, 26. 3. 2021 - 07:03)

No, věř, že mě to v mém věku taky nepříjemně překvapilo, ale co nadělám. Dobrovolně jsem si to nevybrala. Ale zase na druhou stranu jsou horší problémy v životě...

Jindra (Pá, 26. 3. 2021 - 08:03)

Můžu se zeptat, jak na tvé plusky a celkově brýle reaguje partner a co říká na tvou potřebu druhých brýlí na čtení a jak to vnímají kolegyně v práci? Případně děti mají také brýle?

Daniela (Pá, 26. 3. 2021 - 09:03)

Manžel mě politoval, to je taky tak všechno, co s tím může dělat. On sám je krátkozraký, ale nosí skoro výhradně čočky. Děti nemám. Jedna starší kolegyně nosí taky multifokály a zvykla si prý za týden. Vůbec prý nechápe, s čím mám problém...

Reklama

Přidat komentář