Reklama

Také chodíte bosi ?

korkoklub - kluk (Út, 23. 2. 2021 - 19:02)

A co jako??

můj proslov (Út, 23. 2. 2021 - 14:02)

Takové postřehy z diskuzí.Byl před pár lety případ, jak řidič autobusu vyhodil bosého mladíka z autobusu.Vzhledem k tomu, že snad bylo minus 6°C, tak to je opravdu frajeřina, která může někdy skončit omrzlinami.A další podobné případy.Názory jasně ukazují, jak lidé dneska divně přemýšlí.Jedna taková výmluva, že je to nehygienické.Jasně, podlaha autobusu není hygienická už sama o sobě, šlape se po ní špinavýma podrážkama bot, na kterých můžou být zbytky psích výkalů, neboť botochodci většinou nekoukají, kam šlapou, takových otisků bot jsem v té hmotě už spatřil, jéje.To ovšem nikdo neřeší, ale běda, jak někdo nemá boty, to už lítají lidem v hlavách domnělé plísně na nohách a tak podobně.==Někdo taky pravil, že bosá noha je nedostatečné oblečení.Aha, a holé ruce z rukávu nevadí? Holé nohy v kraťasích nevadí? Tady nejde o to, že bosá chodidla by byly nedostatečné oblečení, tady jde jenom o civilizační předsudky a subjektivní dojmy.==Někdo z dopravní firmy (nevím jesli z té či jiné) údajně řekl, že se v plavkách také nejezdí.Je ovšem zajímavé, že když v létě spousta lidí jezdí v žabkách, což je také plážová obuv, tak jsem ještě neslyšel, že by kvůli tomu někoho vyhodili z hromadné dopravy.To opravdu už někdo rovnou může trapácky nařizovat cestujícím dress code.==Pak někde nějaký zřejmě řidič v diskuzi napsal, že když budou pouštět lidi bez bot, že za chvíli budou jezdit s holým zadkem.Srovnávat chodidla se zadkem považuji za jakousi novo-civilizační hloupost.==Pak se tam nějaký despoticky laděný člověk rozčiloval, že by měl jít s takovýma excesama do Afriky a že řidič udělal správně a že by mu pomohl kluka vyhodit.V tom případě by milý pán mohl být obviněn z omezování osobní svobody možná i obtěžování-být to v mém případě, udělal bych vše proto, abych mu dal právním způsobem co proto (na takové jedince raději nosit paralyzér a pepřový sprej- co kdyby zaútočili).Chození naboso ovšem není záležitost Afriky, chodí se běžně naboso třeba i v Austrálii a to v moderních velkoměstech s mrakodrapy jako Sydney či Melbourne.Despotičtí jedinci jsou ve svobodné společnosti dost velký problém.==Jiný případ, z nějaké turistické chaty s restaurací byl prý neomaleným způsobem vyhozen bosochodec a došlo k tomu tak, že omylem přehlédl cedulku se zákazem bosých nohou.Právo prý na to mají, ale dost mi to systémově připomíná zelenou vojenskou buzeraci, kde voják musel být ustrojen, ostříhán oholen.Kdyby voják přišel na buzerplac bos, to by byl děsný poprask, asi podobně jako když vstoupí bosej host do této chaty.Jenání provozovatele chaty je v rozporu s kapitalistickým pořekadlem "náš zákazník, náš pán" což je tak trochu finanční zisková sebevražda jeho samotného, ale asi má peněz dost, tak si to může dovolit.Kdybych byl provozovatel, tak host, který by mi do restaurace přišel oblečený jak Tarzan v běžeckých trenýrkách a nechal mi tam vysokou tržbu za jídlo, tak je mi stokrát milejší než nějaký arogantní kravaťák, co si tam dá jednu limonádu a ještě se kroutí, když má platit.Když tohle čtu, tak bych svět zastavil někdy ve dvacátých letech, tehdejší lidi měli víc rozumu zdá se mi.Dnes asi opravdu má spousta lidí v sobě mimozemské čipy získané při nočních únosech, myšlením jsou úplně jiní než jejich nedávní předkové.Racionálně řečeno, svět spěje do kopru.

korkoklub - kluk (Út, 23. 2. 2021 - 19:02)

Mám taky tu zkušenost. Někteří lidé mají jakokdyby fobii z bosonoží. Setkal jsem se i s takovým jedincem, co na mne řval: Kde máš ponožky?? !!! Měl jsem regulérně dřeváky na nohou a v ničem jsem nepohoršoval své okolí. Připadal mi jak psychopat a řval na mne jak smyslů zbavený. Bylo to ve špitálu a byl to doktor ve službě a já jsem tam byl a neměl jsem s ním nic společnýho. Normálně, cizý týpek a řval jak běsnej...jen jsem se divil, co to za psychopata je a všichni kolem.

Návštěvník (Út, 23. 2. 2021 - 19:02)

A ty nejsi psychopat?

korkoklub - kluk (Út, 23. 2. 2021 - 20:02)

To nevím...

Bosá ze superma (So, 28. 12. 2013 - 12:12)

S kámoškou jsme jednou v létě vyrazily z domu bosy do supermarketu. Bylo moc příjemné ťapkat holými šlapkami po těch naprosto hladkých dlaždicích, a u mrazáků příjmeně záblo, jenže také jsme cítily každé smítko na podlaze, a ve frontě u kas jsme pak zanožily a vzájemně se zkontrolovaly... teda chodidla, a to nebyla šedá, to byla černá! Trochu zahanbeně jsme pak po zaplacení vyšly ven a směřovaly se superšpinavýma nohama domů. Jenže asi dvacet metrů od supermarketu začalo najednou pršet. Bylo skvělé pod zprvu naprosto suchými chodidly cítit mokré kapky, jednu, druhou, pak už byl mokrý celý chodník a rozpršelo se tak, že jsme se bosy brouzdaly v potocích vody! Běžely jsme nadšeně domů, kde čerň už byla pryč.

Matej (So, 19. 10. 2013 - 18:10)

Nevím jak moc je to divné...Vôbec to nie je divné. Prečo by to malo byť? Nosiť obuv predsa nie je nikoho povinnosť. Či si bosá alebo obutá, stále si ten istý človek. A navyše je to zdravé. Niekto nosí čiapku, niekto nie. Niekto nosí topánky, niekto nie.

Petra (Po, 14. 10. 2013 - 22:10)

myslim si ze to neni vubec...Ahoj a beru vas za slovo jedine naboso jinak nechdim ponozky ani puncochy nemam a ni nenosim jen menim obuv.

Návštěvník Nors (Čt, 3. 10. 2013 - 13:10)

Pro Návštěvníka Norska:...Léto je sice krátké, ale zato intenzivní.

Wau (Út, 24. 9. 2013 - 21:09)

Když jsem byl v Oslo, jedno...Kéž bychom měli podobné zážitky i nás doma.

Ward (Út, 24. 9. 2013 - 21:09)

Pro Návštěvníka Norska: To je hezký zážitek. Mně je celá Skandinávie sympatická, ale mám obavu, že to léto je tam přece jenom trochu krátké...

Také chodíte bo (Út, 24. 9. 2013 - 17:09)

A co je na tom divného. Člověk se rodí bosý a není nic lepšího než vnímat svět chodidly.

Návštěvník Nors (Út, 24. 9. 2013 - 15:09)

Když jsem byl v Oslo, jedno odpoledne jsme s kámošem jeli tramvají na konečnou, kde je tamní univerzita, že mi to ukáže. Je to dost betonové a panelákové. Na univerzitě téměř nikdo nebyl, bylo léto. První osoba, kterou jsme potkali, byla blonďatá holka v džínech a tričku, která šla proti nám bosa. Ohlédl jsem se pak za ní a viděl, jak už má paty a chodidla trochu ušmourané od země. Napadlo mě, že to norské vysoké školství asi nebude pod taláry tisíciletá plíseň, když první osoba, kterou na univerzitě potkám, je bosá studentka. I když je tomu už mnoho let, nikdy jsem na to nezapomněl.

Pavla (Út, 11. 11. 2014 - 18:11)

Take jsem velmi rada bez silonek a ponozek v podpadkovych pantoflich od Jara do konce babiho leta je to super a hlavme to neklouze.Cau

Clarissa (So, 25. 1. 2014 - 19:01)

Ahoj, já a několik...Odkaz nějak nefunguje, tak ještě jeden pokus.
http://clarissaa.blog.cz/

Clarissa (So, 25. 1. 2014 - 19:01)

Ahoj, já a několik dalších kluků a holek chodíme ve škole v ponožkách, někdy úplně bosi. Mám o tom blog a nyní jsem udělala anketu o této zálibě, je to asi 25 otázek pro ty kdo chodí bosi nebo v ponožkách ve škole, ale můžou odpovídat i ti kdo už ze školy vyšli a také chodili bosi. Kdo by chtěl, může na otázky odpovědět. Nejlépe je anketní otázky zkopírovat, doplnit odpovědmi a poslat mně na mail [email protected] Potom budu odpovědi zveřejňovat na mém blogu. Kdyžtak díky.
http://clarissaa.blog.cz/1401/anketa

Andrea (Ne, 5. 1. 2014 - 13:01)

Som osmacka a na telesenej cvicim uplne bosa

Mirek (Pá, 26. 3. 2010 - 00:03)

niekedy v skole mam 100 chuti...Když budeš mít čisté nohy, tak to smrdět nebude. Klidně zítra jdi do třídy v ponožkách. Pantofle zahoď.

debute (Po, 22. 2. 2010 - 20:02)

niekedy v skole mam 100 chuti chodit bosi.... lol to by smrdeloXD

Matej (Ne, 17. 3. 2013 - 11:03)

Ja chodím úplne bosá...Ja to proste milujem. Vždy, keď mám možnosť sa hocikde vyzujem. Najčastejšie v meste ale aj v prírode. V lete proste neznesiem žiadnu obuv. A ponožky už vôbec. Ani v zime nenosím ponožky. Do čižiem chodím takmer zásadne bosý. A doma som bosý stále. Aj práve teraz. Keď je vonku sneh, a je mi chladno na nohy, tak sa na chvíľu poprechádzam bosý po snehu. Stačí len pár minút a o chvíľu mi už nieje zima. Skúste to tiež, ale chce to postupný tréning.

Reklama

Přidat komentář