Reklama

Rakovina varlat

peter (Ne, 25. 9. 2005 - 13:09)

Nador sa moze vyskytnut v kazdom veku. Ja mam 28 a cakam na krvne vysledky, ktore ak vylucia zapal, tak mi budu musiet vybrat pravy semenik (varlata). Mam stvrdnuty nadsemenik a necitim ziadne bolesti ani akekolvek zmeny a urolog mi povedal narovinu ze na 90% to bude nador a budu mi musiet odstranit postihnuty semenik. ostava mi dufat, ze to nie je zhubne. Rozhodne zajdite urologovi a to co najskor.

Denisa (St, 21. 9. 2005 - 16:09)

Tak to jste udelal jenom dobre. Priste neargumentujte ze nechcete zabirat misto nekomu potrebnejsimu. Doktoru mame v republice dost, zdravotni pece je velmi dostupna a kdyz se o nic jednat nebude, tak s vami ten doktor tolik casu neztrati. Ale zrovna v pripade jakychkoli zlaz v tele, jakekoliv zdureni apod. se nema cekat ani minutu. Znam ze sveho okoli dva hochy co umreli na rakovinu varlat, protoze tato postupuje velmi rychle a protoze to postihuje prave mlade (a blbe) hochy, tak se stydeli jit k doktorovi a zaplatili za to zivotem. Btw. mého bratra to nastesti zacalo bolet, tak sel na vysetreni vcas a prezil. Ale vubec si nejsem jista, zda by tu jeste byl, kdyby ho to nebolelo.

Jaroslav (St, 21. 9. 2005 - 14:09)

Děkuji Deniso za pobídku ale když jsem si přečetl vaši výtku, tak už u mne prohlída proběhla k mé naprosté spokojenosti.Nešlo z mé strany o nějaký strach (prodělal jsem operaci srdce)ale chtěl jsem se ujistit aby to nebyla nějaká banalita a nezabíral místo u lékaře někomu potřebnějšímu.Došlo k vyšetření včetně prostaty.Dík.

Denisa (Út, 20. 9. 2005 - 23:09)

Jardo, pravděpodobně se o rakovinu varlat nejedná, máte pravdu v tom, že se to vyskytuje v rozmezí 15-40, většinou 20-25. Ale proboha, není to žádná ostuda jít k doktorovi. Koukejte mazat a nezahrávejte si. My ženský roztahujeme nohy min. 2x do roka u gynekologa a vy chlapy jste jen zbabělci a tim ohrožujete silně své zdraví. Ve vašem věku už by mohlo jít o problémy s prostatou. Můj děda se taky styděl a nakonec na rakovinu prostaty umřel. Nepište na doktorku a jděte k doktorovi, on vás neukousne.

gustav (Út, 20. 9. 2005 - 22:09)

mohl by jste mi nekdo vysvetlit jak spravne provadet samovysetreni?dozvedel jsem se o rakovine a kdyz sem zkousel samovysetreni, zjistil jsem ze mam jedno varle vetsi, je to normalni?trochu mi to nahani strach...

Jaroslav (St, 14. 9. 2005 - 13:09)

Děkuji za informaci.Možná budu teď směšný ale zjistil jsem,že se rakovina varlete nejčastěji vyskytuje mezi 15-40 lety.Mě je 56 let a nerad bych propadal panice, proto se ptám, za jakou dobu po zjištění mám na urologii zajít?Nález není bolestivý ale je tvrdý jako nějaká chrupavka.

Denisa (St, 14. 9. 2005 - 01:09)

Zajdi na urologicke oddeleni.

Jaroslav (Út, 13. 9. 2005 - 13:09)

Při sebekontrole jsen si nahmatal na pravém varleti zatvrdlé místo. Mam obavy z rakoviny varlete.Můžete ně poradit na které oddělení se mám obrátit pro zjištění diagnózy?Děkuji.

Denisa (Pá, 9. 9. 2005 - 04:09)

Asi tak dva roky.

Rosa (Pá, 9. 9. 2005 - 02:09)

Nevíte někdo,jak dlouho po ozařování se může muž pokusit počít zdravé dítě?Myslím po ozařování zbylého varlete.Díky.

biba (Po, 22. 8. 2005 - 15:08)

synovi mých známých objevili rakovinu varlat, když mu bylo 16 let. Podstoupil operaci, pak ozařování, za další 4 roky další operaci a chemo, kterou špatně snášel. Přesto zhruba před měsícem slavil 27. narozeniny:-))) a je plný života. Proto neztrácejte naději.

Martin T. (Po, 15. 8. 2005 - 01:08)

O této nemoci vím více než by mě bylo milé, zažil jsem si to na vlastní kůži minulý rok. Všeobecně se tento typ považuje za nejlépe léčitelný, pokud se odhalí včas, takže šance je tady značně vysoká, možná i díky dosti silné chemoterapii. Na netu je o tom spousta užitečných informací. Doporučuji si každopádně přečíst knížku od Armstronga "Každá vteřina se počítá" je to přesné i co se léčby týče. Vím, že to není lehké, nejdůležitější je ale to nevzdávat, zatnout zuby a bojovat a hlavně nesmí mít pocit, že je v tom sám. Mnoho štěstí.

Honore2 (Út, 23. 2. 2021 - 15:02)

Zdravím chtěl bych se zeptat jak jsou velké řezy operační. Je mi 36 a mám nesestouple obě varlata tak bych rád věděl jestli se z toho člověk dostane nebo ne.

Návštěvník (Út, 23. 2. 2021 - 22:02)

To sis na ně vzpomněl opravdu "brzy" . Zřejmě už budeš neplodný , takže je můžeš nechat tam kde jsou a řezy tě nemusí trápit . Délka řezů je ale v tomto případě marginální záležitost . Trápit tě to opravdu nemusí , protože těch kteří rádi oplodní tvojí partnerku se najde dost , takže bude z čeho vybírat .

Lukas (So, 6. 8. 2005 - 20:08)

Tohle je nejcastejsi rakovina u mladych muzu a proto se doporucuje, aby si varlata v tom veku ohmatavali aspon 1x mesicne a kdyz najdou zatvrdlinu, tak hned k lekari, protoze v pocatecnim stadiu je to snadno vylecitelne. Kdyz se ta rakovina rozsiri do dalsich organu, tak pak je to uz tezsi, i kdyz zdaleka ne beznadejne, jak vime z pripadu Lance Armstronga, kteremu se rozsirila z varlat do celeho tela a presto pak 7x vyhral Tour de France.

Katka (Čt, 4. 8. 2005 - 13:08)

Můj kamarád má rakovinu varlat, léčí se cca 3/4 roku, chodí na chemoterapie, vzali mu už jedno varle,máte někdo zkušenosti, jaké je vlastně šance? Může se z toho úplně dostat? Díky

Návštěvník (St, 20. 3. 2002 - 13:03)

Mám priate?a, ktorý bol operovaný na rakovinu semenníka. Nález u neho bol zhubný. Mali ste niekto takýto prípad? Mám strach a obavu o jeho budúcnosť.

Reklama

Přidat komentář