Reklama

Dioptrické bryle

Dana (So, 13. 2. 2021 - 13:02)

Mám 11 dioptrií, každè oko trochu jinak, starší dcera má už 15 dioptrií, ještě s cylindrickými 2,5 dioptriemi a mladší "teprve" 9 dioptrií. Tak optiku a lékaře navštěvujeme častěji než mnozí ostatní.

Návštěvník (So, 13. 2. 2021 - 15:02)

Tak to máte všichni celkem dost silné brýle, není co závidět, dcera má normální skla nebo lenti? rozhodování jaká skla, pro ni určitě není v jejich letech jednoduché.

Dana (Ne, 14. 2. 2021 - 22:02)

Má tenčená skla, ale tak už jsou dost silné. S lenti zkušenosti nemáme, ale chce to asi dost odvahy si takové brýle pořídit, zvlášť v jejím věku. Jestli budou dioptrie ještě přibývat, bude asi nutné začít o nich uvažovat.

Deny (Po, 15. 2. 2021 - 19:02)

Pokud už máte více dioptrií a pokud nechcete operaci jako já, tak stejně u lenti brýlí skončíte. Je to jediné řešení, protože i plasty jsou potom dost těžké a lenti vám neskutečně odlehčí na nose a určitě i lépe uvidíte. Dlouho, moc dlouho jsem se jim bránila pro jejich vzhled, dnes jsem za ně šťastná mám + 22 dioptrií. A dnes už vím, že s 15 dioptriemi, jako má tvá dcera bych do lenti určitě šla.

Návštěvník (Út, 16. 2. 2021 - 18:02)

Můžu se zeptat jak dlouho lenti máš a s kolika dioptriemi si začala?

Deny (St, 17. 2. 2021 - 18:02)

Lenti mám doma asi 5 roků, ale nosila jsem je opravdu sporadicky a spíš chvilku doma. Při posledním navýšení dioptrií, což je cca před rokem jsem je začala nosit trvale. Jak myslíš otázku s kolika dioptriemi jsem začala ..... lenti jsem trvale začala nosit u +22 dioptrií. Jinak bez těch brýlí jsem prakticky slepá a neschopná jakékoliv činnosti.

Návštěvník (Čt, 18. 2. 2021 - 11:02)

Myslel jsem s kolika dioptriemi si měla první brýle s lenti

Návštěvník (Út, 16. 2. 2021 - 18:02)

Můžu se zeptat jak dlouho lenti máš a s kolika dioptriemi

Návštěvník (Po, 15. 2. 2021 - 19:02)

Ono to není o odvaze, ale o lepším
vidění ;vetsimu; pohodlí, v jejím věku je to dost hodně těžké rozhodnutí, snad to nebude potřebovat.Lenti se ale bát nemusí je to jen o zvyku, jen se toho nebát a srovnat se s tím Lada

Návštěvník (Pá, 12. 2. 2021 - 07:02)

Dneska už naprosto běžné, hodně známých nosí brýle a některým doslova sednou moc sluší a nejen slečnám a ženám.

Dan (Čt, 11. 2. 2021 - 16:02)

Budete se asi divit, brýle jsem musel začít nosit ve svých 24 letech. Začal jsem na -1,5 doptrie a dnes mám kolem 5 dioptrií. Od doby, kdy jsem brýle začal nosit pozoruji větší náklonnost a přízeň žen a to i s překvapením těch, které brýle nemají. Je to zajímavé zjištění, ale několikrát mi bylo řečeno, že jsem v brýlích sexy. Máte s tím někdo také takovou zkušenost?

Pepa (Čt, 11. 2. 2021 - 00:02)

Brýle nosím už od střední a o čočkách jsem moc neuvažoval. Ovšem teď s rouškou se venku brýle stále rosí, tak zkouším i je. Celkem bez potíží, jen na blízko musím mít pro změnu brýle na čtení, uvažuji o bifokálních čočkách.

Martin (So, 13. 2. 2021 - 11:02)

Můžu se zeptat jestli je si krátkozraký nebo dalekozraký?

Návštěvník (St, 10. 2. 2021 - 16:02)

Já nosím sice jen kolem 4 dioptrií,ale v optice už se raději nechávám vyfotit. Se zrcadlem je to už boj.Lýdie

Soňa (So, 6. 2. 2021 - 15:02)

Bez brýlí se neznám a když si vezmu občas čočky, tak se sama sobě nelíbím, připadám si jako krtek a doma říkají ať si vezmu brýle. To je hodně vypovídající, že brýle a já k sobě patříme. Mám 9 dioptrií a pár roků je to už stejné.

Návštěvník (Po, 8. 2. 2021 - 09:02)

Také mám devítky,respektive 8,75 a 9,5.Dříve jsem tak do 6 nosila i čočky,ale teď už jen brýle.Ivana

Soňa (Po, 8. 2. 2021 - 17:02)

Beru, že brýle jsou bohužel víc praktické než čočky. Už si ani nepamatuji, kdy jsem čočky měla naposledy. V čočkách si vybírám jen nové obroučky, abych se viděla. Na druhé se moc při výběru brýlí spoléhat nemůžu.

Ivan (Pá, 5. 2. 2021 - 14:02)

Možná to sem nepatří, ale moje žena brýle nosí a s brýlemi se mi strašně moc líbí. Bez brýlí to není ono, prostě k ní nějak neodmyslitelně patří , má v nich neskutečný šmrnc, umí si vybrat ty pravé, prostě je s brýlemi nádherná.

Jana (St, 3. 2. 2021 - 22:02)

Já bych už nemohla brýle sundat a být bez nich, protože mám na nose vytlačený proužek a vypadá to strašně. Brýle nosím od dětství a bez brýlí mě nikdo nezná.

Návštěvník (Pá, 5. 2. 2021 - 09:02)

Také mám otlačky a po 30 létech s brýlemi i zdeformované okolí očí.Ale sama to na sobě bez nich nevidím a ostatní to zase nevidí,protože brýle nosím stále.Lýdie

Reklama

Přidat komentář