Reklama

Podvazky a punčochy

Daniela (So, 10. 4. 2021 - 15:04)

Já též nosím nejraději kalhotky pře pás, ale pokud nosím širší pas tak to není dost dobře možné,leda tak nějaké babičkovské s douhou nohavičkou,nosit na široký pas tanga je nesmysl, tak potom nosím kalhotky pod pas.

karolina (Po, 19. 4. 2021 - 21:04)

A když jdeš na WC tak ten pas stahuješ až pod kolena a pak při oblékání to bude asi problém.

karolina (Pá, 19. 2. 2021 - 21:02)

když se nějaký muž rozhodne, že se podívá ženě pod sukni tak se mu občas podaří.Já se zase za mlada ráda podívala mužům do roz..... Jsme jenom lidé a když to muže to tajemství pod našimi sukněmi zajímá, tak at to zkouší

karolina (St, 17. 2. 2021 - 05:02)

já pouzdrove sukně nenosím, hlavně nosím šaty s těmi problémy nemám a když někde něco vykoukne třeba i krajka kombine, tak si z toho nic nedělám. Já jsem v pohodě.

Pepa (Út, 9. 2. 2021 - 14:02)

Vzhledem k tomu, že nosím kompresní punčochy asi čtvrt století a většinu aspoň částečně na podvazky, tak nějaké zkušenosti mám. Bokovka je celkem dobrá, běžné punčochy udrží spolehlivě. Dva podvazky na punčochu stačí a není velký problém plastové přezky vyměnit za kvalitnější kovové a přidat další pár podvazků. Prádlo se u bojovky nosí spíš pod, ale na WC není problém, bokovka se stáhne i natáhne s punčochami společně. Pokud jsou punčochy dost dlouhé a pás je výš, tak jde prádlo nosit na. Chce to vyzkoušet. Bokovku můžu doporučit, jakou cenově přijatelný a pohodlný podvazkový pás.

Dáša B. (Ne, 31. 1. 2021 - 18:01)

Dobrý den, pročetla jsem si dost tohoto vlákna a docela jsem překvapená, že některé ženy nosí punčochy na podvazky i běžně např. do zaměstnání. Už jsem dříve o podvazcích uvažovala, ale zatím jsem neměla odvahu si je koupit. Mám nyní přítele, který má rád, když nosím sukně a já se tomu nebráním, připadám si v nich více žensky. V létě nosím jenom sukně, ale nyní mám problém s punčocháči, protože se v nich dobře necítím, jsem jak zabalená do igelitu, navíc lezou mi dolů. Vyzkoušela jsem více značek, ale je to vždy stejné. Nemám příliš vyznačený pas, tak mi asi nedrží. V létě jsem byla za svědka na svatbě a zkusila jsem dlouhé samodržící punčochy. Byla to katastrofa, pořád mi padaly, pořád jsem je musela vytahovat, hned po obřadu jsem je svékla. Máma, které je 70 let mi poradila abych si koupila podvazky, ona je nosila celý život a nedá na ně dopustit. Jenže taky tvrdí, že bych měla nosit sukně aspoň na kolena. Potřebuji poradit: Je mi 45 let, jsem plnoštíhlá, mám silnější stehna, ale ne tak abych si nemohla dovolit sukni nad kolena, protože delší mi i přes podpatky nesluší - mám kráká lýtka. Navléknu se do stahovacích kalhotek vel.L, ale na jejích všech koncích se mi zaříznou. Vydržela jsem v nich v divadle 2 hodiny s utrpením. Paní Libuše a Helena si psaly o pásu Kurdeshov z Klingelu. Dívala jsem se na něj, líbí se mi, ale zajímalo by mne, zda je opravdu o tolik pohodlnější než stahovací kalhotky. To že asi nebude dělat mufiny jako kalhotky, je z obrázku jasné, protože je vysoký přes břicho a dole končí pod zadkem. Velikost - mám zkusit 80? 85? Ale ještě k těm punčochám. Délka punčoch je daná kam sahají podvazky. Budou mi punčochy sahat dost vysoko abych si mohla dovolit sukni nad kolena? Nechtěla bych samozřejmě aby mi bylo vidět na podvazky. Viděla jsem mladou paní s kočárkem jak jela v metru po schodech, měla samodržící punčochy a sukni trochu nad kolena a bylo jí vidět až na ty krajky punčoch asi v půlce stehen.
Pás stojí asi 1000 Kč, Riwaa Nerona 1500 Kč. Peněz nazbyt nemám. Pokud bych ale nosila punčochy místo punčocháčů, mohla bych i ušetřit. Můžete poradit?

aramis (St, 3. 2. 2021 - 17:02)

paní Dášo,já bych Vám tedy poradil, pro začátek, abyste si koupila podvazkový pás tzv.bokovku od Úpavanu Trutnov o kterém jsem psal ve svém příspěvku 9.ledna. Veškeré potřebné základní údaje o něm najdete na www.upavan.cz ( viz spodní prádlo,pasy) včetně fotografie, ceny, rozměrové tabulky, kde a jak se dá koupit apod..Myslím,že by pro Vás byla i přijatelná cena - 397 Kč na prodejnách nebo cca 500,- Kč na e-shopu s dopravou. Pokud se týká velikosti bokovky, základní rozměr pro její určení je váš obvod přes boky . Popř. můžete udělat i menší korekci podle obvodu vašeho pasu ( viz údaje v rozměrové tabulce - pasy). Jinak materiál bokovky je perfektně elastický,takže se krásně přizpůsobí tvaru vašeho těla. Bokovka se navléká obdobně
jako kalhotky, pak na ní připnete punčochy pomocí 4 plastových velvet na horní zesílené lemy punčoch. Jakmile to máte tak si povytáhnete bokovku i s punčochama nahoru tak,aby punčochy byly hezky napjaté, je to jednoduché. Velvetky jsou sice plastové,ale z dobrého pružného materiálu,tak se nemusíte bát,že by praskaly. Totéž se týká rozepnutí velvety a uvolnění punčochy. Platí zásada,že zapnutá velveta na punčoše,která je v tahu se nerozepne. A v tahu jsou vždy minimálně 2 velvety ze 4 ( při sedací poloze),takže se nemusíte bát,že by Vám někdy
punčochy spadly jak tvrdí některé ženy,které milují co nejvíce zapnutých velvet na punčoše (6,8 atd.). Kdybyste přesto nebyla spokojená se 4 velvetami,tak se dá doplnit souprava spodního prádla o nějaký hezký korzet,který se také připíná přes velvetky na podvazkové punčochy ( a budete mít rázem 8 připnutých velvet). Kalhotky se oblékají nakonec přes bokovku. Některé ženy,
zejména v teplém ročním období, pak neoblékají kalhotky na bokovku vůbec. Je to zdravé ( žádné
infekce intimních partií) a nám mužům se to také líbí,neboť při případných milostných hrátkách
pak není třeba ani odepínat punčochy . . . .
Pokud se týká velikosti podvazkových punčoch, je třeba sledovat při jejich výběru, velikostní
tabulku jejich výrobce,neboť každý je značí trochu jinak ( např. 25,27,29, 3 L, 4 L atp.). Platí zásada,že horní lem punčochy na punčoše natažené na noze by měl končit minimálně 10 cm
nad úrovní spodního lemu sukně, lépe je výše. Podle toho si pak volíte velikost zakoupených
punčoch. Ale je to jen hrubý odhad, punčochy jsou dosti roztažné (podle množství elastanu,které
obsahují ), takže se dají dost natáhnout. Laciné punčochy ze 100% PADu se také dobře natahují,ale už se moc nevrací do původní velikosti,jakmile si je svléknete. Pokud se týká životnosti podvazkových punčoch pro denní použití, nejlepší v tomto ohledu bývají punčochy se
zesílenou špicí i patou a pak tzv. s kubánskou patou,které jsou zesílené přes celou spodní plochu
chodidla.
Jinak bokovku Vám doporučuji proto,že perfektně drží na těle na velké ploše, nesjíždí a udržuje
podvazkové punčochy pěkně napjaté. Tak snad jsem Vám trochu poradil. Jinak poděkujte vaší mamince za dobrý typ, nošení podvazkových punčoch ( na rozdíl od punčocháčů) doporučují
ženám i lékaři jako zdravý životní styl.

Axel (Ne, 31. 1. 2021 - 21:01)

Paní Dášo, klidně si kupte "kratší podvazkový pás" u Riwaa Nerony, ten by měl být za 800 Kč. Není tam žádné zdobení, ale to pro běžné nošení je stejně zbytečné. Když si pořídíte punčochy s lycrou, s užším okrajem - ne širokým krajkovým, natáhnou se dostatečně vysoko a nebudete se bát nosit sukni nad kolena. Kudreshov má sice 2 pruženky, což asi stačí, ale trochu bych se bál, že spony jsou plastové (Riwaa má kovové) a mohly by z nich punčochy vyklouzávat.
Samodržky drží, ale chce to různé fígly. Chápu, že jste je měla poprvé a sjížděly.

Návštěvník (St, 6. 1. 2021 - 02:01)

v Tchibo mají taky krásné punčocháče i punčochy i vzorované kolem 199 Kč.

Pepa (St, 23. 12. 2020 - 09:12)

Velmi dobré podvazkové pásy šíje Riwaa Nerona, lze domluvit i individuální úpravy. Pokud jde o prádlo, tak ideální řešení je vždy na pás. Další možnost je body s podvazky, které se dole rozepíná.

aramis (So, 9. 1. 2021 - 12:01)

Já mám docela dobrou praktickou zkušenost s klasickou bokovkou od Úpavanu Trutnov. Je dobrý
pro nošení zejména klasických punčoch ze 100%-ního polyamidu,které se dobře vytahují až k rozkroku, protože má poměrně krátké délkově nenastavitelné 4 prameny podvazků. Dobře tvaruje bříško a při správném výběru jeho velikosti perfektně sedí a dobře napíná punčochy. Navíc za poměrně solidní cenu i s dopravou za cca 500 Kč. K tomu podvazkové punčochy za lidovku z Evony ( teď v zimě nosím 70 DEN,které jsem sehnal ve výprodeji za 9,- Kč/pár) ,takže
kdo rád nosí podvazkové punčochy pro denní použití, tak mohu bokovku jedině doporučit.

Libuše K. (Po, 21. 12. 2020 - 23:12)

Dobrý večer dámy, vesměs co sem píšete zkušené a pokročilé. Chtěla jsem se zeptat, jaké podvazkové pásy nosíte. Já jsem si nedávno koupila na Klingelu velmi vysoký pás Kurdeshov s bočním zipem, velmi dobře zpevňující břicho od žeber až pod zadek. Na to jak dobře stahuje je pohodlný na nošení celý den, výborný pod úzkou sukni nebo šaty. Jeho nevýhodou je že má podvazky níž, punčochy jsou vhodné k němu tak do půlky stehen. Závěsy podvazků bych mohla zkrátit, aby podvazky byly až k okraji pásu, ale nechce se mi zasahovat neodborně to hezkého prádla. Asi to ale udělám pro delší punčochy - viz moje oblíbené tema ,,aby mi něco nebylo vidět" Ráda bych se znovu optala co vy vaše pásy a WC. Tenhle musím rozepnout zip a shrnout. Ty vykrojené se nemusí rozepínat, nebo můžou mít kahotky přes.

Helena (St, 23. 12. 2020 - 17:12)

Libuško, moc děkuji za upozornění na pás. Našla jsem si ho v nabídce a je přesně to, co sháním. Cena celkem dostupná, 1000Kč, a hlavně žádné zapínání. Neumím si představit u těch sice krásných od Nerony vzadu tu řadu háčků zapínat. Co se týče toalety, není to zas takový problém rozepnout zip a stáhnout ho. Kdysi jsem nosila úzké zapínací pásy s kalhotkami přes. Nyní ale nosím raději bokovky. Bohužel běžně jsou bez zipu ale jsou nižší než ten váš. Sice snazší oblékání, ale mohou se nad nimi vytvořit mufinky. Co se týče zkracování podvazků moc bych to nedoporučovala, prádlo od předního výrobce je navržené tak, aby nejlépe vyhovovalo a jak píšete, neodborný zásah ho může pokazit. Natahovací bokovky mají tu výhodu, že chcete li punčochy výše, i pás vytáhnete výš. Ještě bych se vás zeptala jaké má podvazkové sponky. Zdá se na obrázku že jsou sice plastové ale docela bytelné. Asi jsem měla kdysi takové z Německa a byly výborné, držely a byly úplně ploché. Ty kovové jsou velmi spolehlivé, ale pod úzkou sukni se nehodí. Ještě prosím dotaz. Nechci být nezdvořilá o objemu vašeho pasu, stačí mi o kolik cm je vhodné mít velikost prádla menší k objemu pasu? Děkuji.

Libuše K. (Út, 5. 1. 2021 - 16:01)

Paní Heleno, omlouvám se, že jsem neodpověděla dříve.
podvazkový pás má 4 opravdu pevné spony, co jsem ho nosila, nestalo se že by se některá rozepnula. Jsou opravdu ploché, ale samozřejmě každá spona pod zvlášť úzkou sukní není nepoznatelná. Pas doporučuji alespoň o 1 velikost(5 cm) menší než si naměříte, já snesu i větší stažení, mám o 2 velikosti. Je to o zvyku, tento pás má výhodu že je vysoký a tvaruje po celé ploše, takže nikde neškrtí. Nedoporučují pás kvůli delším punčochám vytahovat výše než těsně pod hýždě, je dole zesílený a dokonale nenápadný, výš by se nehezky zařízl do hýždí. Už jsem přední úponky k podvazkům zkrátila, dopadlo to dobře, mohu mít i delší punčochy.

Libuše K. (Út, 5. 1. 2021 - 16:01)

Paní Heleno, omlouvám se, že jsem neodpověděla dříve.
podvazkový pás má 4 opravdu pevné spony, co jsem ho nosila, nestalo se že by se některá rozepnula. Jsou opravdu ploché, ale samozřejmě každá spona pod zvlášť úzkou sukní není nepoznatelná. Pas doporučuji alespoň o 1 velikost(5 cm) menší než si naměříte, já snesu i větší stažení, mám o 2 velikosti. Je to o zvyku, tento pás má výhodu že je vysoký a tvaruje po celé ploše, takže nikde neškrtí. Nedoporučují pás kvůli delším punčochám vytahovat výše než těsně pod hýždě, je dole zesílený a dokonale nenápadný, výš by se nehezky zařízl do hýždí. Už jsem přední úponky k podvazkům zkrátila, dopadlo to dobře, mohu mít i delší punčochy.

Pepa (Út, 15. 12. 2020 - 06:12)

Samozřejmě pokud se člověk má někde svlékat, tak je to značný zásah do intimní zóny. A pokud na sobě má spodní prádlo, které nyní není úplně běžné, tak je to o to horší. Na druhou stranu by měl mít člověk dostatek sebevědomí, aby toto bez potíží zvládl. Předpokládám, že většina lidí nosí to, co jim vyhovuje nebo musí (např. ze zdravotních důvodů). Už mnoho let musím nosit kompresní punčochy a ty byly dříve jen na podvazky. To znamenalo stále nosit buď podvazkový pás nebo body s podvazky. Pochopitelně vše dámské, maximálně mírně upraveno. Teď jsou samodržící punčochy, které ovšem dráždí pokožku silikonovými pásky, tak je střídám opět s podvazky. Pokud jde o plánovanou akci, tak si beru samodržící nebo nechám punčochy doma, ale jsou situace, které nastanou nečekaně, a pak je to pro lékaře překvapení. Na štěstí jsem se nikdy nesetkal s nějakou negativní reakcí.

bubák (Ne, 20. 12. 2020 - 17:12)

Já myslím,že módní vývoj v oblasti spodního prádla zřetelně míří k tzv. unisex prádlu. Takže zejména mladší generace s tím,kdo jaké nosí spodní prádlo až takový problém nemá. Samozřejmě,že jsou vyjímky mezi které by se dala zařadit skupina tzv.feministek. Ty zuřivě odsuzují,když si mužský navlíkne například teď v zimě pod kalhoty silonky,ale vůbec jim nevadí poslední ženská móda roku 2020 a to jsou saténové trenýrky. Vskutku zvrácená představa o pohlavní rovnoprávnosti !

Pavel (Pá, 9. 10. 2020 - 20:10)

Když se ochladilo, tak je konečně nošení kompresních punčoch přijatelné. V současné době nosím samodržící punčochy a punčochy na podvazky půl na půl. Jednak když mám punčochy na podvazky, si pokožka odpočine od silikonových pásků samodržek a podvazkový pás drží punčochy lépe napnuté. Na veřejnosti samozřejmě musím nosit kalhoty, ale v soukromí si dovolím udělat pohodlí v sukni. Moc se doma hlídat nemusím, ale pokud mám podvazky a je u nás tchýně, tak to si pozor dávám. Moje sukně nějak vzdala na milost, ale podvazky by možná nerozdýchala. Je už v letech, tak musím být opatrný.

Lubomir (Čt, 8. 10. 2020 - 07:10)

Nepredala by dáma nejaké nosené?Aj poškodené. Ďakujem

Zdeněk. (St, 7. 10. 2020 - 17:10)

Já se omlouvám, ale jestli se ten pán díval na něco krásného, tak ho chápu. Proto jsme přece tady.

Reklama

Přidat komentář