Reklama

Muži v dámském prádle.

Láďa (Pá, 22. 1. 2021 - 19:01)

Dámské pradlo mi kupuje většinou manželka. Již několik let nosím misto slipů nebo trenek, jednodilné dámské plavky, většinou s nohavičkama (na veřejnosti ne, jen pod oblečení). Doma leginy nebo punčocháče, občas mně manželka chce mit v šatech, většinou v dlouhých s rolákem, který má manželka velice ráda a já od doby co jsme se potkali také. Roláky nosím většinou dámské i na veřejnosti s manželkou, s leginy a v letě i s kraťasy.

Matmar (Pá, 22. 1. 2021 - 10:01)

Rád bych poznal ženu, které se to líbí. Rád nosím dámské prádlo.

Návštěvník (Pá, 22. 1. 2021 - 07:01)

Mne manzelka dala ze si mosim obliect podprsenku nohavicky do nich vlozku maskacove leginy a body je to super a prave vcera mi kupila 10cm slapky je to prekrasny pocit

Lukáš (Čt, 21. 1. 2021 - 22:01)

teďka zrovna ležím v posteli a mám na sobě dívčí růžové bikini a za chvilku půjdu spát

kenipap (Čt, 21. 1. 2021 - 09:01)

Úvaha: Všichni odpůrci, kritici oblékání dámského jsou lenoši. Jsou líní se vkusně obléknou, pěkně se načančat...

Lukáš (Čt, 21. 1. 2021 - 22:01)

mě je 15 tak já si oblékám DÍVČÍ věci

kenipap (Čt, 21. 1. 2021 - 09:01)

Mám takový dojem,že od doby co je oblečení s elastického materiálu, tak se dělá jedno oblečení. Cást se dá do obalu pro ženy a druhá část pro muže s patřičnou přirážkou.

Jirka (Čt, 21. 1. 2021 - 09:01)

Co si myslíš že nosím dámské věci je to super oblečení

Jirka (Čt, 21. 1. 2021 - 08:01)

Teď mám na sobě leginy kožené je to super

Jirka (St, 20. 1. 2021 - 22:01)

Máš pravdu není na dámské leginy viď a věci a licis se taky

Jirka (St, 20. 1. 2021 - 11:01)

Já bych chtěl být žena

Láďa (St, 20. 1. 2021 - 22:01)

Buď spokojeny s tim čím jsi, kdybys byl ženou, chtěl bys být zase chlap a jen kvuli oblečení ? To můžeš nosit i jako chlap i když se na to budou někteří lidé dívat trochu přes prsty. U nás to funguje oboustranně přes dvacet let, manželka někdy nosí pánské a já zase dámské oblečení a co je nám do lidí. Pokud se podíváš do historie, zjistíš že spostu dámského oblečení původně nosily muži.

kenipap (Čt, 21. 1. 2021 - 07:01)

Spoustu ne, ale všechno-

Návštěvník (St, 20. 1. 2021 - 07:01)

Ja by som chcel na miesto penisu vaginu aby som mohol nosit to prekrasne damske pradlo lebo niektore sa nosit neda ked mam penis .chlapi nosite aj opetky?

Láďa (St, 20. 1. 2021 - 05:01)

Silonky či punčocháče jsou s námi od nepaměti. Jejich primární účel byl ten, že měly člověka chránit před špatným počasím. Až později začaly splňovat také funkci estetickou. Víte něco o historii tohoto oblečení a že za jeho rozvojem stojí Čech?

GALERIE

Historie silonek: za rozvojem stojí Čech, jejich výroba se nemění již 60 let

+ 2 fotky

Ač se to nezdá, nošení punčoch byla dříve výsada mužů. Jedna z prvních zmínek o tomto doplňku sahá až do starověkého Řecka. Nosili je hlavně dělníci, které měly punčochy ochránit při práci. Muži v té době nosili modely vysoké do pasu a končící u kotníků, punčochy pro ženy naopak končily nad koleny.

Mírný obrat nastává v roce 1545. Punčochy se začínají šít ručně a přestávají plnit pouze praktickou funkci. Švy u punčoch jsou zdobené hedvábnými vzory. Začíná se tedy klást důraz i na jejich vzhled.

Móda podle Rachel ze seriálu Přátelé: Její styl je i po 25 letech stále trendy

Mohlo by Vás zajímat:

Móda podle Rachel ze seriálu Přátelé: Její styl je i po 25 letech stále trendy

Pletací stroj zajistil dokonalejší výrobu

Dalším důležitým milníkem ve výrobě je rok 1859. Za tímto pokrokem stojí anglický duchovní William Lee, který vynalezl pletací stroj. Ten se využívá dodneška. Díky tomuto vynálezu se výroba punčoch urychlila. Byly také mnohem jemnější než ty, které byly ušité ručně. Punčochy se vyráběly z hedvábí a bavlny. Hedvábí si samozřejmě mohli dovolit jenom bohatší lidé.

V období po první světové válce dochází ke zkracování sukní, a to nabízí prostor pro elegantní punčochy. Naprostý boom přichází v roce 1939, kdy nastává revoluce v oblékání. Tu zažívají také punčocháče. Začínají se vyrábět z nylonu, který je více poddajný, pevný a hlavně cenově dostupný pro všechny. Jakmile jdou punčochy z nylonu do prodeje, zaznamenávají obrovský úspěch. První den se jich prodá téměř 4 miliony a punčochy jsou vyráběny podle velikostí. Se začátkem druhé světové války dochází k útlumu výroby. A to z toho důvodu, že je nylon důležitým materiálem využívaným v bojích. Například do padáků. A tak na výrobu punčoch není dostatek materiálu.

Dokonalý šatník? Podle nového konceptu vám stačí přesně 37 kousků oblečení

Mohlo by Vás zajímat:

Dokonalý šatník? Podle nového konceptu vám stačí přesně 37 kousků oblečení

Úspěchy Wichterleho? Nejenom kontaktní čočky

Během druhé světové války se začne o slovo hlásit mladý vynálezce Otto Wichterle. Z důvodu zavření vysoké školy nacisty se nechá zaměstnat ve výzkumném ústavu Baťových závodů. Baťa ve Wichterlem vidí potenciál, a tak mu nechává při práci absolutní volnost. A to se mu vyplatí. Wichterle vymyslí systém spřádání polyamidové příze, která stojí za vznikem silonu. Baťa nechtěl, aby tento vynález zabavili nacisti a později komunisti. Proto se na výsluní dostává až v roce 1950.

Posledním důležitým milníkem je rok 1960. Začínají se vyrábět bezešvé silonky, které mají zesílenou patu a špičku. K materiálu se přidává lycra, která punčoše dodá pružnost a odolnost. Od tohoto roku se silonky vyrábí stejný způsobem a žádný velkým boom již nenastal.

Jirka (St, 20. 1. 2021 - 05:01)

Nosit legíny jsou super a i kozačky a chtěl bych být na jeden den zena že vším sudy

Láďa (Út, 19. 1. 2021 - 22:01)

Legíny jsou známé již z dob středověku (tehdy nazývané nohavice). Tuto část oděvu tehdy nosili na rozdíl od dnešku hlavně muži, a to jak ti neurození, tak i ti vznešení (šlechta i panovník). Dámy začaly legínám podobné spodní kalhoty nosit až v 19. století pod krinolíny. Oficiální součástí dámské módy se legíny staly v 60. letech, kdy se začaly nosit tzv. kaliopky.

kenipap (Út, 19. 1. 2021 - 15:01)

Úvaha:
Nemáte taky takový pocit, že všichni co označují chlapy v dámském za buzíky, že jsou samy úchylové, kteří hned myslí na sex s chlapem?

Muž (Út, 19. 1. 2021 - 16:01)

Ne. Proč by si bral chlap na sebe dámský prádlo?

kenipap (Út, 19. 1. 2021 - 17:01)

A proč si žena bere na sebe celý pánský šatník? Nehledě v minulost nebylo pánské dámská oblečení

Reklama

Přidat komentář