Reklama

Můžou větší děti při cestování nosit plenky?

Marta (Čt, 21. 1. 2021 - 18:01)

Včera jsem jela ze Smíchovskeho nádraží vlakem směrem na Plzeň vlak byl skoro prázdný ale pak přistoupila paní s dvemi dětmi kluk a holka mohlo jim být tak 12 až 14 let a paní se mi optala že kupé má svoje rezervaci jo klidně můžete no víte já nechci být v kupé sama s dětmi. A pak to začalo pak jsem se jí ptala jestli něco necítí jako by se nikdo posral a ona že to bude asi syn tak jestli mi nevadí že ho prebali no klidně si konejte svoji práci s přebalováním tak mu sundala tepláky ale i punčocháče ale ten křik jako kdyby ho brali vidlemi a holčička řekla že se pocurala no já jsem si vyzvedla syna o pár stanic dále byl u svého otce a ten také nosí plenky ale takový křik vůbec neznám vždy v pohodě se nechá prebalovat úplně v klidu a jemu je také 12 let a pak jsem paní nabídla že její dceru prebalim já a ta měla leginy a punčocháče také tak si stoupla a sundala jsem ji leginy a punčocháče a pomocnou plenku a vyměnila za čistou a měla jsem ji prebalenou raz dva a paní mi pak říkala jak to dělám že když chce prebalovat dceru a syna tak řvou jak na lesy no to víte to už je taková přebalovací technika já mám syna 12 let a ten také nosí normálně bavlněné dětské punčocháče a plenky jedu si pro něj do zastávky Rokycany tam na mne čeká bývalý manžel no ale já tam budu vystupovat a čeká na mne přítel a chci se zeptat není můj bývalý manžel váš přítel no asi jo.

David (Čt, 21. 1. 2021 - 22:01)

Tak to když můj syn vykoná potřebu, tak ho pošlu s plenkou na záchod se přebalit. Nedokážu si představit že bych ho takhle ve vlaku přebaloval před lidmi. To když jedeme autem, tak ho přebalím na zadních sedačkách. Ale jinak to zvládne sám.

Lenka (Čt, 21. 1. 2021 - 10:01)

Ať si lidé říkají co chtějí na balkoně ať visí klidně pleny syn je chtěl nosit prostě jen doma a na ven jednorázové pleny ale i na cesty krátké či dlouhé má jen jednorázové plenky a punčocháče a zimní kombinézu chtěl také? Prostě když jedem na hory tak má pleny jednorázové a punčocháče ze zimní kombinézou chtěl ji tak jsem mu jí začala dávat. A že doma se nosí plenky látkové je jeho věc ať si lidé říkají co chtějí že nemám malé dítě ale velké jestli lidé vidí látkové pleny na balkoně to mne vůbec nevadí tak hold občas se pleny vyperou jako ostatní věci ale když se vám dítě pocura a pokadi venku tak ho stejně musíte prebalit i venku a nebo ho necháte ve špinavé plence. Syn se nejdříve styděl že ho prebaluji venku ale když viděl že v jeho věku jiná maminka prebaluje své ratolesti tak se potom taky nechal v klidu prebalit rozepne se kombinéza a stáhnou punčocháče a pak plenky otre se vlhcenimi ubrousky trochu a pak namaze mastí proti opruzeninam a dá se jiná plinka a nikdy chce do nich 2 frote plenky tak proč mu nevyhovet když to tak chce on. A doma používá klasické látkové pleny chtěl to tak to má nejdříve si pleny také dával sám ale když byl pokadeny tak jsem ho musela vždy prebalit já osobně a pak to už tak zůstalo že pleny mu měním já jak jednorázové tak i látkové pleny. Nejdříve nosil pleny jenom na noc protože se v noci pocuraval tak jsem mu dávala pleny a vždy ráno se pleny normálně sundali i když byli suchý! A jednoho dne si řekl o plenky i přes den to bylo před 12 dny ráno jsem mu chtěla sundat suchý plenky ale on mi řekl jestli bych mu nemohla plenky nechat i přes den ale já mu řekla ok ale budeš do nich dělat obě potřeby ano mamko souhlasím a od té doby má pleny i přes den ale dnes ráno zase měl zase úplně suché pleny a to jsem se musela už optat jak to že máš zase suchý plenky a on že se v noci pocura a že mne nechce budit a že si plenky vymění sám on pleny má u sebe v pokoji tak jsem mu ráno stáhla punčocháče a dostal gumové kalhotky na zámek aby neměl přístup k plenkam pak jsem vytáhla punčocháče co nejvíce a dala bodyčko a zapnula mezi nohama teď se učí ale teď mi řekl že se pomocil ale i pokadil leží v posteli s PC já dneska mám volno v práci tak jsem sním doma když chodím do práce tak ho dávám k sousedce na hlídání on by doma vydržel sám ale já ho tam dávám kvůli tomu aby ho mohla prebalit do čistých plenek sousedka ví že mu dávám pleny jak přes den a noc stejně nijake plenky mám od ní hlavně látkové pleny klasické 70 X 70 ale i 80 X 80 má šesti leteho syna a tomu také dává plenky ale pouze kalhotkove látkové a jednorázové pleny tak má děti 6 a 12 let co ještě nosí a když je u nás tak má klasické látkové pleny. Nevím jak dlouho můj syn bude chtít mít pleny ale nechám to na něm když o plenky nebude už říkat tak mu je dávat nebudu nechám mu pleny třeba do 15 let a pak se rozhodne sám jestli je bude nosit dále ale záleží jen na něm ale udělám to jako s malým dítětem budu odplenkovavat a dávat na nočník aby si zvykl zase na klasické wc u něj to bude nejhorší že nikdy pleny nepřestal nosit má je od miminka až do teď. Takže nosí plenky skoro už dvanáct let.......

Aolé (St, 20. 1. 2021 - 23:01)

Antre url

David (St, 20. 1. 2021 - 22:01)

Jenom jsem nepochopil, proč vašim klukům dáváte kombinézu nebo další dětské věci. Oni to chtějí? A zakazujete nebo omezujete jim i třeba mobil atd. Jinak látkové pleny mi osobně přijdou dost nepraktické. Jednorazovku vždy jenom vyhodím, ale kdyby udělal velkou potřebu do látkové, tak by se mi to nechtělo prát. Nevšimnou si třeba sousedi toho, že vám na balkoně visí plenky i když už nemáte malé děti?

Návštěvník (St, 20. 1. 2021 - 23:01)

já taky dceru oblékám do overalu ,dítě V overalu je více lidské , nevidíte dítě v pleně a zachováte jeho cudnost , látkové pleny versus jednorázovky je osobní věc , co preferuje, co vidí sousedi .... co je jim potom
.....ať se starají o sebe.

Matka (St, 20. 1. 2021 - 12:01)

To záleží na dítěti zase naše dítko si řeklo o látkové pleny na doma a jednorázové pleny na ven. A punčocháče nosí jak doma tak i venku takže vždy musím prebalit já osobně předtím si pleny také dával sám ale když je pokadeny tak si plenky neprehodi sám to se musí umýt sám ale já pleny vždy připravím vždy v pokoji na posteli a pak přijde z koupelny a lehne si na postel ale na přebalovací podložku nejdříve ho namazu mastí a pak zapudruji pudrem pak ho vezmu pod kolena nadzvednu a vložím podnej pleny a pak protahnu mezi nohama dám svrchnimi kalhotky a bavlněné punčocháče a pak bodyčko. Dřív syn nechtěl ani látkové pleny a punčocháče a bodyčko dřív jsem dávala jen jednorázové plenky ale pak si říkal i o látkové pleny já vím že chtěl být přebalován tak si řekl o plenky látkové a ostatní dětské oblečení a jeho oblíbená obuv jsou právě prestige dětské má číslo od 34 až 36 nosí hlavně zebry 34 ale i kotníkove ale ty má ještě 32 ty jsou vytahle. A právě zimní kombinézu viděl na ostatních detich tak jí prostě chtěl také tak jsem jí sehnala na s bazaru byl výprodej zimní kombinéza na větší děti kolem 140 cm tak jsem mu koupila rovnou dvě až je na výměnu.

Matka (Út, 19. 1. 2021 - 21:01)

Že zdravotních potřeb koupit jednorázové pleny xs a nebo s to používat ven a na doma látkové pleny přes den a noc ale občas krmit i skojenecke láhve a na noc dávat i dudlík. A na ven jednorázové pleny a punčocháče a zimní kombinézu a pouze ho jenom prebalovat.

David (St, 20. 1. 2021 - 08:01)

Děkuju za radu, určitě je koupím. Látkové pleny nepoužíváme, protože jednorázovky jsou rozhodně jednodušší na nasazení a kluk to dokáže sám. Nevím teda proč mu dávat dudlík nebo kombinézu. Jinak se přebaluje sám, ale když má v plence větší nadílku, tak ho přebalím já.

David (Pá, 15. 1. 2021 - 23:01)

Před tím než začal covid, tak jsme i se synem často cestovali. Je mu patnáct a vždy než jsme nastoupili do letadla, tak dostal plínku. Když jsme létali v Americe nebo Asii, tak jsme potkávali další kluky v jeho věku, co měli na sobě také plínku a nikdo to neřešil. Teď když nikam nelétáme, tak si syn vezme plínku i na delší cestu v autě. Žádný problém mu to nedělá a i do plínky vykoná potřebu. Dáváte někdo taky takhle starým klukům plínky? Jaké by jste doporučili, my jsme vždy kupovali nějaké obyčejné ze supermarketu v zahraničí, ale nevím, kde je tady sehnat, tak teď kupujeme drynites?

Ness (Út, 12. 1. 2021 - 09:01)

Není to nic tak zvláštního když už mám v tom techniku v přebalování vždy jde na řadu ten který vstane dřív a pak se probouzí ostatní děti já prebaluji mého syna až na posled ale kluky dvojčata jsem vzbudil už dříve v 6 hodin ráno a začalo přebalování oni mají distanční výuku dřív než můj syn ten má speciální školu ten v té škole může být až do večera když jsem občas v práci ale teď je semnou u přítelkyně takže žádná práce já sice na syna beru něco ale musím i jít občas do práce také když dělám v krámku s dětskou obuvi tak ho většinou mám u sebe ale teď když mi zavřeli krám. Ten mám jen v Kolíně prodávám pouze obuv prestige dětské a pro dospělé ale mám i punčocháče pro děti ale jen málo a občas si beru boty které děti odnosi a je jim malá ale pouze zn prestige jinou nesmím brát a vše vycistim a jsou znovu k používání ale jako bazar ale to se vždy s lidmi domlouvam o ceně. Tak to jsem jen odbočil od plenek teď se kluci učí a odpoledne se pojede na ten nákup a jednorázové pleny jsem už objednal přes internet beru plenky od Hartmanu rico molicare chtěl jsem denní a noční pleny ale mají pouze na noční použití tak jsem si vzal tři kartony ale neměli xs tak jsem si koupil s když jim jsou větší dětské plenky č.7 tak jim musejí být i S plenky tyto plenky mají elastické zapínání v bocích takže venku bude parádní přebalování ale měli by vydržet celý den když jsou na noc moče zvládnou 3500 litru a když se pokadi tak bude hold výměna plenky tak s plenkami přijedou kolem 10 hodin synovi jsou pleny sice predepisovany na poukaz ale zase všechny mu nevyhovují tak se uvidí jak tyto plenky mu budou vyhovovat. Ke snídani měli Krupičnou kaši s rozmixovanym ovocem v kojeneckych lahvi a ke svačině bude teplý Sunar také v koj láhví dnes jsme se bavili s přítelkyní že bude jen tekutá strava a včera večer jak jsem je kontroloval jestli mají suchý plenky tak už spali i s dudlíkem všechny ale já umím děti prebalit i ve spánku aniž by se vzbudili a ráno se pak diví že mají suchý plenky televizi jsem vypnul sám a dal jsem tam dětskou chuvicku to kvůli mému synovi kdyby se náhodou poblil to se mu občas stává já si myslím že to bude s toho Sunaru ale od lékaře ho má zase doporučen kvůli trávení zatím se používá invalidní vozík ale za pár let s něj bude možna úplně ležák ale stejně si ho nechám prostě ho nedám nikam do ústavu mi také jako dospělé osoby dnem ani časem jak dopadneme tak to je i s nasemi ratolestmi. Pokr příště.

Ness (Po, 11. 1. 2021 - 19:01)

Ostatní kluci už koukají na pohádky tomu co dal čípek tak se už vykadil ale pořádně musel rovnou směrem koupelna tam se umyl do čista a v pokoji už čekala přítelkyně s čistými látkovymi plenky zase dostal 4 radši na široko a zabalil se svrchnimi kalhotky a bavlněné punčocháče s bodyckem stejně se kluci budou ještě jednou přebalování kolem 21 až 22 hodiny aby byli na noc v čistých plenkách dva braskove spí v jedné posteli a můj syn na druhé úplně sám ale šel jsem do auta pro dětskou postýlku skládací tak už můžete kluci do svých posteli mého syna dám do postýlky ale strejdo nemusíš a kluci dokoukat a vezměte si dudlíky a spát kolem 21 hodin bude potřeba vás prebalit tak jo strejdo tak mi se budeme ještě koukat do půl deváté ok kluci.

Pulec (Po, 11. 1. 2021 - 21:01)

to musy být zabavy kor když se počuraji nebo kakají všechny zaraz

Nass (Po, 11. 1. 2021 - 12:01)

No kojeneckou lahev skleněnou bych použil pouze doma a ven plastovou to máte stejně jako s plenkami na ven jednorázové pleny a na doma látkové pleny a že pod kombinézu zimní dáváte jednorázové pleny je dobrý takto jsme ze synem to udělali vzal si punčocháče a než si vzal kombinézu tak dostal dvě jednorázové pleny a přes ně radši svrchní kalhotky když jsme jeli autem tak měj jen jednu na sobě a v autě byl jen v bavlněných punčocháčich s plenkami sedí pravidelně v autosedačce s pěti bodovým pásem v autě se sice topí ale punčocháče má stahovací tak to pleny krásně drží. Jeli jsme k jedné známé na hory už minulou středu a když jsem tam dojeli tak syn hezky celou cestu spal když jsme dojeli k známé tak jsem ho nechal dospat v autě a pak jsem řekl známé jestli se její děti nebudou synovi smát že nosí plenky pod zimní kombinézou s punčocháči a ona neboj já mám také polo dospělé mimina má dvojčata 12 lété a můj syn tomu je 10 let. Ale ona mi řekla že ještě jim nezkoušela dát pod zimní kombinézu punčocháče s plenkami tak to prý zkusí. Mne kluci říkají strejdo jelikož dotyčná je přítelkyně a já mám syna v péči jelikož bývalá žena ho nechtěla z důvodu že je postižený na invalidním vozíku no to nevím jak na horách v kopci a sněhu budu používat invalidní vozík na sněhu ho budu vozit na saních ale na pevné zemi na vozíku mám to život ale já si poradím. Tak jsem syna odepl s pás a vyndal s auta a rovnou na přebalování jsem ho musel dát proto že hezky vonel a přítelkyně mi říkala že ho prebali klidně a já jí řekl že si ho prebalim sám že je zvyklý na mne no příšte to můžež zkusit ho prebalit. Tak nám pak udělala oběd pak jsem syna musel i nakrmit sám se nenaji bohužel ale co se divím že přítelkyně vše chápala. Pak jsem jí dal kojeneckou lahev aby když půjdeme ven aby měl v ní aspoň Sunar ke svačině a její děti vstali a koukali že tam jsme a jejich miminka řekla tady se nám nikdo asi posral tak kluci sundam vám plenky tak šel na řadu nejdříve jeden a já si vzal na starost druhého a on říkal strejdo ty mne prebalis proč by ne tak jsem rozpnul bodyčko a gum kalhotky a sundal mokré pleny ten byl jenom pomoceny tak jsem ho otřel ubrousky namazal mastí a zapudroval a on říkal že když chodí ven tak pleny nenosí a jeho mamka prohlásila že od dnešního dne budou mít pleny i venku tak jsem dal jednorázové pleny a svrchnimi kalhotky a bavlněné punčocháče a pak zimní kombinézu a koukal že jsem ho oblékl já a druhý se obléká sám ale záviděl že jeho bratr má zimní kombinézu a on jen oteplovacky a já jsem se ho optal jestli má také pleny ne já je nechci ven no chtěl jsem ti dát taky zimní kombinézu tady od syna no když nechceš tak. Jó chtěl bych jí chceš ji tak si neber oteplovacky ale podmínka je že musíš mít pleny tak tedy si je nechám dát strejdo tak ti dám tedy pleny také jednorázové a svrchnimi kalhotky a bavlněné punčocháče které už vlastně máš a oblecu ti kombinézu zimní to je mého syna ten už je jak prebaleny tak oblikly. Tak přítelkyně přišla s koupelny a koukala že i její děti jsou oblečený a to dítě co si mělo vzít oteplovacky že mělo zimní kombinézu já jsem mu jí dal od mého syna no to tedy nevím jak bude chodit na WC bohužel nebude protože má pleny no to je zajímavé o demne jí nechtěl řekl že pleny ven nechce ty máš na ně asi jinou taktiku a koukám že tu druhou kombinézu zimní asi koupím on ji vůbec taky nechtěl. No a teď abych vzala tak balík plenek sebou se vším všudy a přebalovací podložky to nemusíš já v autě mám vše připraveno mám speciální batoh tam nosím plenky a veškeré dětské oblečení a masti a pudry a hlavně čistící ubrousky tak to jo kluci půjdeme po pevné cestě jelikož strejda nevezme invalidní vozík přes sníh achjo to vůbec nevadí ať si vezmou klidně boby tak se mému synovi také půjčí a vozík se bude také hodit stačí ho pustit s menšího kopce ale na boby si sednout musí dva a ten ho povozi to jó jasně strejdo no to koukám kluci jak na postižené dítě jste hodní. No to víš on necítí ruce a nohy takže celý je postižený ale neboj když se mu něco nelíbí tak se ozve o mluvu ještě nepřišel. Tak kluci už se vozte sami už mu to stačí teď si dá malou svacu klukům jsem také něco udělala máš tu kojeneckou lahev jo podám ti ji tak mi ji dej ale musím s batohu vyndat látkovou plenku jako brindak aby nedošlo k uspineni kombinézy když jí má tvůj syn. To mu není zima v těch prestizkach ne není vypadají úplně nové nojo já zapomněla když je stále na invalidním vozíku sorry nemusíš se omlouvat no kluci vy vypadáte jak pravé cunata a jeden z nich promluvil mami mne se chce kadit no kluci máte přeci plenky tak je použijte já jsem prohlásil no víš strejdo to asi nepůjde tak pořádně zatlačit a uvidíš jak to půjde a jeho mamka mu řekla když jsi se minule posral do punčocháču a do oteplovacek tak to je podobný akorát že teď kadis do plenek.

|||||||**** (Čt, 21. 1. 2021 - 19:01)

Tak si říkám, napsat tak dlouhý elaborát o sraní do plenek, to musí být hodně nasráno v hlavě. chtěl jsem to číst celé, ale to se nedá, ne že by mě bylo špatně, ale je mi divno, jak může být takový blb/ ka!

|||||||**** (Čt, 21. 1. 2021 - 19:01)

Tak si říkám, napsat tak dlouhý elaborát o sraní do plenek, to musí být hodně nasráno v hlavě. chtěl jsem to číst celé, ale to se nedá, ne že by mě bylo špatně, ale je mi divno, jak může být takový blb/ ka!

|||||||**** (Čt, 21. 1. 2021 - 19:01)

Tak si říkám, napsat tak dlouhý elaborát o sraní do plenek, to musí být hodně nasráno v hlavě. chtěl jsem to číst celé, ale to se nedá, ne že by mě bylo špatně, ale je mi divno, jak může být takový blb/ ka!

Pulec (Po, 11. 1. 2021 - 18:01)

tak jak to dopadlo s klukama

Matka (So, 9. 1. 2021 - 17:01)

Hlavně teď když se ochladilo a jsou venku tak mají 3 látkové pleny s gum kalhotky a bavlněné punčocháče a pak zimní kombinézu takto chodí stále více v plenkách teď přišel syn s dcerou z venku a syn byl durch mokrý ale i pokadeny a dcera jen pomočena tak si vysvlekli kombinézu a syn šel rovnou do vady ale musela jsem ho vysvlect s punčocháči a mokré pleny a umýt a pak jsem ho otrela větší osuskou a přenesla do pokoje na přebalování a pak se šla už sama dcera umýt a chtěla také pak přenést tak jsem syna chvíli nechala nahého úplně a už má v puse zase oblíbený dudlík a čeká až ho dám do plenek a pak jsem přenesla dceru taky na postel na podložku na přebalování dávání plen a dám každému 4 látkové pleny a svrchnimi kalhotky a laclove bavlněné punčocháče a takto budou až do 21 hodin pak kontrola plenky a pak už spát budou. Na ven mají jednorázové pleny a na doma látkové pleny a co ostatní rodiče jak to děláte na doma a ven ono to je takto syn nosil pleny kvůli tomu že se pomocoval jak přes den a noc tak jsem mu prostě začala dávat pleny a dcera to jednou chtěla taky zkusit hlavně na noc dát plenky tak to zkusila a už nosí plenky asi celý týden ale jak přes den a noc musím připravit jim večeři syn to chce v kojenecké lahvi tak bude mít kaši a dcera chce zase normálni jídlo ale vždy na večer jako druhou večeři mají v kojeneckou lahev každý mají Sunar 6 plus s vitamíny atd. Syn používá dva dudlíky chce ale ještě třetí ale jak se do něj dá ovoce a nebo zelenina ale mixovana a pak to s něj vydudla tak uvidíme jestli mu ho pořídím. Zatím mám jen dvě kojenecké láhve ale plastové. A jaké koj láhev je lepší plastová a nebo skleněné já totiž o nich uvažuji o koupi. Poraďte mi prosím.

Dáša (Pá, 8. 1. 2021 - 16:01)

No, úplně běžné to není, ale nijak nenormální taky ne. Tak třeba v arabských destinacích je to celkem často k vidění, ale třeba dost normální je to taky v Kanadě, Francii nebo v Německu. To záleží na tom, jak k tomu kde přistupují. My těm dětem, co mají nárok na vlastní sedadlo a mají plíny, říkáme kachničky, protože dostanou plínu těsně před nástupem na palubu, ještě jí nemají tak zformovanou na tělo a drží jim to nožky trochu od sebe a chodí jako káčata. Osobně jsem za každou kachničku vděčná, protože likvidace pomočeného sedadla nám jen přidělává práci. Udělala jste určitě dobře, že jste mu plenu dala. Kolikrát ji mají i o hodně starší děti.

Reklama

Přidat komentář