Reklama

Jak poznat hysterku

Návštěvník (Čt, 13. 5. 2021 - 08:05)

Já vím že to jednoduché nebude. Naštěstí bydlím ve svém. Do baráku se za SJM nijak neinvestovalo a co se kupovalo nové, se kupovalo i do jejího bytu - takže v oblasti majetku to bude jen rozdělení peněz na účtu. Spíš budu řešit podporu psychologa, rodinné okolí má vlastních starostí dost abych je zatěžoval a aspoň nějakou podporu budu potřebovat. Jasně on ten psycholog stejně působí jen v oblasti, že mně navede k utřídění myšlenek ale i to bude důležité.

Radovan (Čt, 13. 5. 2021 - 19:05)

No jen se obavam, jestli nejakeho schopneho se schopnosti dat ucinnou pomoc sezenes. Dnes nejsou vyjimkou i nekolikamesicni cekaci lhuty. Na utrideni myslenek nekdy staci i empaticky dobry kamarad nebo kamaradka. Kazdopadne je dobre se nekomu spolehlivemu z toho tzv. vykecat. Potrebujes to ze sebe setrast.

Radovan (Čt, 13. 5. 2021 - 19:05)

No jen se obavam, jestli nejakeho schopneho se schopnosti dat ucinnou pomoc sezenes. Dnes nejsou vyjimkou i nekolikamesicni cekaci lhuty. Na utrideni myslenek nekdy staci i empaticky dobry kamarad nebo kamaradka. Kazdopadne je dobre se nekomu spolehlivemu z toho tzv. vykecat. Potrebujes to ze sebe setrast.

Twistr (St, 12. 5. 2021 - 15:05)

Pánové tak jsem v tom taky,
děkuji za místní diskuzi, která mi otevřela oči. Popíšu to ve zkratce:
1. našel jsem si kvůli sexu, nebyl to sice žádný zázrak ale dobrý – už tehdy jsem si mohl všimnout nepořádku doma, vaření pár jídel kolem dokola atd.
2. samozřejmě začalo jak jsem šikovný, milý, jak je štastná – představení rodině a do roka jsem ji měl v baráku. (bylo mně 51 takže jsem byl spokojený). A tak to šlo ještě rok a její okolí mne tak nějak vmanévrovalo na radnici – byla za hvězdu
3. Jenže vše do měsíce ustalo – drobné ponižování, kárání. Když jsem jednal na úřadě pokus o přebírání řeči.
4. doma více a více špína. Když jsem ale začal uklízet tak ji to „ponižovalo“
5. celé dny v křesle s cigárem a kafem před televizí, v ruce mobil
6. a furt nějaké drobné jebání
7. kdykoliv jsem nastolil debatu, že se mi něco nelíbí tak šílená reakce a její následné „onemocnění“ s dovolenou a 2 – 3 dny v posteli, nebo běhání v dešti po lese, teď aktuálně po každé situaci, kdy se jí postavím tak odjede na pár dní „k mamince a nekomunikuje“
8. na sobě samozřejmě nešetří
9. drobné pojebávání způsobilo, že už s ní nemůžu mít fyzický kontakt (nejde obejmout někoho, kdo Vás neustále ponižuje. Do toho se o sebe přestala starat a přibrala 15 kilo takže se z ní stala baba s vanou. Ale to ji nebrání aby si nevynucovala sex
10. a tak dále a tak dále
11. nejsem samozřejmě ze zlata, ale myslím že diagnóza je jasná
12. zatím nemám odvahu ale musí z baráku. Pošlapané sebevědomí, ztráta soukromí. Mám strach že bych mohl ve svém věku zůstat sám ……
13. Ale ….. jak sebrat tu sílu .... momentálně je zase u maminky protože jsem se vzepřel a ona se z toho musí vzpamatovat

Radovan (St, 12. 5. 2021 - 23:05)

No mazec. Cim dele to nechas ale vyhnit, tim bude horsi to ukoncit chlape. Evidentni chybou bylo si ji vzit. V tomto veku uz to zapotrebi zase tak moc neni ( rada veci se necha upravit smlouvama) a minimalne to chce par let pockat aby si byl clovek jisty. Co ted? Nejprve bych vse zkonzultoval s pravnikem specializovanym na rozvody a pak bych se rozhodl, kdy do toho pujdes. Udelej si plan a podle neho jet. Hotovo bude az na konci. Asi se nevyhnes nejakeho sebeobvinovani, pochybnostem, strachu z nejistoty,..... Poslouchej ale svuj instinkt. Pokud ti v zivote napovidal vetsinou dobre, tak mu ver.Preju Ti hodne stesti

Radovan (St, 12. 5. 2021 - 23:05)

No mazec. Cim dele to nechas ale vyhnit, tim bude horsi to ukoncit chlape. Evidentni chybou bylo si ji vzit. V tomto veku uz to zapotrebi zase tak moc neni ( rada veci se necha upravit smlouvama) a minimalne to chce par let pockat aby si byl clovek jisty. Co ted? Nejprve bych vse zkonzultoval s pravnikem specializovanym na rozvody a pak bych se rozhodl, kdy do toho pujdes. Udelej si plan a podle neho jet. Hotovo bude az na konci. Asi se nevyhnes nejakeho sebeobvinovani, pochybnostem, strachu z nejistoty,..... Poslouchej ale svuj instinkt. Pokud ti v zivote napovidal vetsinou dobre, tak mu ver.Preju Ti hodne stesti

Monika (Ne, 22. 11. 2020 - 11:11)

Děkuji Petře i Jirko za odpověď. Já vím, že to co píšete je pravda, rozum mi veli bez od něj než se z toho regulérně zblaznis.. ale JAK to dokázat? Zatím nemám tu sílu, sakra.

Petr (Ne, 22. 11. 2020 - 18:11)

Moni, to tak je i já neměl tu sílu, věř, že jen čas Ti pomůže, nic víc...zkoušel jsem vše jak zapomenout , nic nepomáhalo, trápil jsem se dlouho...bohužel, nedám žádnou radu, trvá to dlouho,ale pak to přebolí (vím, že Teď tomu nevěříš)...

Jméno.. (Út, 10. 11. 2020 - 19:11)

..Jirka V tom Vám,Moniko,dobře rozumím.Rozchody jsou bolestivé vždy;alespoň pro jednoho - pro toho,kdo miloval srdcem... Ale nezoufejte,mohlo být hůř.Myslím tím,kdyby jste spolu stihli děcko...to by byl poblém a velké komplikace.Takto se budete muset "jen" odstříhnout.Což je samo o sobě nervy deptající.. A tak,držím Vám palce,ať opět brzy vidíte ono "světlo na konci tunelu",východ ze zoufalství a radost z každého dne...Není to snadné,ale ani nemožné..Jen čas hojí tyto bolesti..
A nezoufejte..Zase bude dobře.Uvidíte.. :-J.

Jméno.. (Pá, 6. 11. 2020 - 14:11)

..Jirka. Za odpověď není zač,Moniko.Vím,jak,Vám,asi je;jak jste mohla zjistit z předchozích stránek,každý,kdo sem přišel,měl stejné prožitky i pocity.Každý si to více či méně těžce nesl..a někdo ve své bolesti našel cestu až sem.Někomu to i pomohlo k jisté úlevě.. :-)
Je to vždy těžké,žít neopětovanou láskou...ale nedá se nic dělat;někdy se prostě ukáže,že to byl omyl.Sladký na začátku a hořkokyselý na konci. Proto není jiná rada,než odstřihnout se od porušené osobnosti,jak to nejvíc jenom jde.Je to těžké,chce to čas,ale jde to..
Hezký den. :-J.
Ps:Ty posty pod mojí 1.odpovědí Vám,jsou již dříve vložené příspěvky jiných diskutérů (v jednom případě i můj,před časem sem vložený v rámci nějaké obdobné diskuse..).Někdo je nakopíroval a znovu je sem vložil. Takže si s těmito "trollími vstupy" nelámejte hlavu. Jediný,kdo Vám odpověděl na Váš post,jsem byl já..

Monika (Ne, 8. 11. 2020 - 19:11)

Jirko, diky za podporu. Každopádně dnes jsem se s ním zase viděla. Nemohu s tím přestat... Zatím to nedokážu. Bude to ještě dlouhá cesta ze závislosti, budu trpět hodně moc. Asi žádný vztah už nebude mít takovou intenzitu, i když vím, že je to slepá ulička kam jsem se nechala zavést.

Petr (Ne, 15. 11. 2020 - 10:11)

Moniko, jen potvrdím, co už tady píšou všichni, já byl na tom úplně stejně, jediná pomoc je se opravdu odstřihnout a opravdu jen čas pomůže. Jiná cesta není...věřte mi, že jsem prožíval naprosto totožný příběh

Návštěvník (Út, 3. 11. 2020 - 14:11)

Kam se na hysterický...Jsi schopnej pochopit, že nepíšu o hysterickym manželovi, ale o hysterických nadřízených chlapech v zaměstnání, kteří "šéfují" a hysterčí v zaměstnání? Asi ne.

Jméno.. (Út, 3. 11. 2020 - 13:11)

..Jirka. Dobrý den Moniko.Ano,i mezi muži je jistá část histrionská. Dovedou bravurně manipulovat (mj.) s city druhých a přitáhnout si je tak k sobě.Člověk má pak pocit,že našel toho,koho hledal,svůj ideál..Ale s nimi to nikdy nebude jiné.Po krásném začátku se po pár měsících začne ukazovat jejich skutečná povaha.A tak se ukáže i to,že s nimi nelze žít.Potom je jedinou dobrou (a odborníky z oboru Psychologie doporučovanou) radou,a tou je rozchod.A odchod od manipulátora a despoty.I ona silná žárlivost je symptomem ukazujícím na Histrionskou poruchu osobnosti.A ono "testování lásky" v podobě her na city ("nemiluješ mne dostatečně","určitě mne opustíš"..) ukazuje i na Hraniční poruchu osobnosti. S takovými opravdu není možné harmonicky žít.I když to tak na začátku nevypadá,radost vždy časem vystřídá stres.. Nepíši tedy nic nového,když i já si přisadím a důrazně doporučím se jakémukoliv vztahu s člověkem s PO ze skupiny diagnoz F60 vyhnout.A na minulost s takto poškozenou osobností pro jednou zapomenout.I když vím,že se to lehko píše,a cesta k vysvobození z tohoto duševního zakletí bývá bolavá a dlouhá,tím více,o kolik jsme takovou osobu měli opravdu v srdci,ale jde to.I když je to vzpomínání procházka peklem,týká se i možného sebeobviňování a hledání vlastních možných chyb,pravda je taková,že s duševně porušenou osobností nelze vést harmonický život.Sami míváme své problémy a být ještě k tomu domácím Psychologem za 2 osoby,to prostě nejde.Na to mají jen ti s odbornou průpravou,kteří vědí,jak nastalou situaci domácí nepohody řešit,aby předešli konfliktu..
Tolik za mne.Popřeji mnoho duševních sil,které teď asi budete potřebovat více než kdy jindy.Hezký den. :-J.

Monika (St, 4. 11. 2020 - 19:11)

Jirko, děkuji za povzbuzení. Je mi opravdu těžko... myslela jsem si, že konečně najdu toho pravého a On tuto roli v začátku zahrál dokonale, vlastně sám o sobě říká, že měl být hercem, protože je v tom prostě dobrý. A je vůbec možné, aby se v jednom člověku snoubilo tolik osobnostních poruch? Nejen že je histrion, ale také má určitě kombinaci s anankastickou poruchou, neustále uklízí, pere, cídí koupelnu, pedant v práci, také je trochu hraničář jak jste naznačil. Nejhorší je, že člověk nakonec zjistí, že všechny city, které dával tolik na odiv vlastně necítí, vůbec nezná cit, lásku, soucit. U filmů se umí rozbrečet, když mě ale dohnal k slzám a byla jsem na dně v našem vztahu, který mimochodem neustále zpochybňoval, choval se ke mně naprosto bezcitně a nelítostně. Mám za sebou dva dlouhodobé vztahy které nevyšly a poté jsem byla radši několik let sama, abych se opět nespálila. Krutě jsem ale zaplatila za to, že jsem znovu uvěřila, že by tento vztah konečně mohl vyjít. Cítila jsem k němu už vlastně všechny možné emoce, lásku, nenávist, protože vím, že mne zneužívá, lítost, ... ALe protože je vlastně nemocný, nemohu ho za to odsoudit, zlobit se na něj doopravdy. Je to těžké, moc těžké.

Monika (So, 31. 10. 2020 - 10:10)

Aspoň nastíním. Začátek vztahu byl nádherný. Je mi skoro padesát a nikdy jsem nic podobného nezažila. Veliká romantika, neustále byl se mnou v kontaktu, plánoval vážný vztah téměř od začátku, každý měsíc jsme slavili výročí nějakým dárkem, zážitkem, obrovské kytice a úžasné zážitky. Prostě na začátku jsem si myslela, že je to princ na bílém koni. ALe i v takových chvílích měl v sobě něco zvlášního, trochu mě citově vydíral, že ho nemiluji dostatečně, že ho stejně opustím nakonec, že je jen hračka. Já ho usilovně přesvědčovala o opaku. Žárlil, opakovaně lozil do mobilu, ale myslela jsem si jen, že mne tolik miluje. Má vysoké postavení, je velmi chytrý a to že má osobnostní poruchu ho intelektuálně v žádném případě nelimituje. Je i dost pedant a despota. Nakonec se mi asi po roce začal věnovat stále méně, říkal mi urážlivé věci, to už jsem ale na něm byla citově závislá a nedokázala jsem s ním skončit. Nic mu nebylo dobré, hledal na mne jen chyby. Stále ho miluji a nevím co s tím... jsme neustále v kontaktu, máme spolu sex... Ale vážný vztah už ne...

Monika (So, 31. 10. 2020 - 09:10)

Ahoj, chodí sem ještě někdo kdo by mi poradil? Mám za sebou vztah s histrionem a plácám se v tom i tři měsíce po rozchodu...

Jméno.. (Čt, 27. 8. 2020 - 11:08)

..Jirka. Dávám Ti za pravdu ve všem co píšeš,Radovane.Když ti shrnu,nová doba = nové nemoci,a to ať už fyzické,či psychické. Ono duševní zdraví ovlivňuje to psychické a obráceně to platí úplně stejně... A ano,ani my,chlapi,nejsme dokonalí,to není nikdo na Světě,nicméně alespoň jsme (tedy někteří z nás) uvědomělí a víme co chceme.Snad,že jsme neukusili právě ty tvrdé drogy a neuvízli v alkoholovém opojení,jako tolik lidí kolem nàs.Problém tkví ve snadné dostupnosti,legální (i nelegální) drogy jsou dalším ekonomickým pilířem nejednoho rozvinutého státu,bez ohledu na decimaci vlastního obyvatelstva.Liberalismus znamená,že si se svým tělem a ve svém soukromí může dělat cokoliv co chce..a to je dle mne vážná systémová chyba.. Jinak,já se ničeho nezříkám,vím,že "člověk míní a život mění", ale obávám se,že právě ženy od středního věku jsou ty zkažené,bez schopnosti empatizovat a na ty mladší,snad ještě nezkažené,duševní lásky schopné a trochu naivní (ale né blbé),mohu při svém věku zapomenout..I když,na svůj věk rozhodně nevypadám,já se v životě nijak extrémně netrápil,to jen díky tomu 8 měs.vztahu s hraničně-histros osobností mi zšedli vlasy,jinak vypadám,i cítím se mlád..Jak dlouho ještě? A omladí mne případný vztah,nebo naopak přidělá další vrásky? To je to,co člověk dopředu nikdy neví... Zatím si užívám single...a vůbec si nestěžuji.. :-)
Hezký den. :-J.

Radovan (St, 26. 8. 2020 - 23:08)

Vtipy me Jirko pobavily :-). Hele, ale i kdyz to tak casto chodi, tak ja bych to nezatracoval. Pro nekoho to muze byt cesta a muze v tom byt spokojeny. ;-) Kazdy tu cestu mame zkratka jinou. Pivonka to vidi kazdopadne moc povrchne, ale to je jedno. Nepotrebuju nekoho presvedcovat. Me znovu zaujal ten tebou uvadeny fakt k te inklinaci k drogam. V pripade me histrionky to bylo uplne to same. Holdovala pomerne dost alkoholu a z drog zkusila kdeco, ale pak myslim jela hlavne v kokainu. Byla velmi chytra, vedela, jake tyto veci maji dusledky a tak to svym zpusobem podvedome brzdila...vic davala prednost mekcimu alkoholu (ale zase ho pila casto) a z drog si vybrala to, z ceho se da "snadneji" vystoupit ( kokain). Na kokainu vznika hlavne emocionalni zavislost nez chemicka. Podle meho nazoru jim tyto drogy prinasi dve veci, ktere v sobe resi a potrebuji....na jednu stranu az chorobna potreba stale novych zazitku a na druhou snizeni vnitrniho neklidu. I kdyz se nevi, zda histrionstvi je dedicne nebo naucene, myslim, ze to zvetsovani poctu techto toxickych zen ve spolecnosti muze byt zpusobeno i sirenim genu techto jedincu poskozenych drogami rizneho typu. Ono cely nas soucasny zivotni styl vetsiny populace neni asi zrovna idealni.

Radovan (St, 26. 8. 2020 - 23:08)

Vtipy me Jirko pobavily :-). Hele, ale i kdyz to tak casto chodi, tak ja bych to nezatracoval. Pro nekoho to muze byt cesta a muze v tom byt spokojeny. ;-) Kazdy tu cestu mame zkratka jinou. Pivonka to vidi kazdopadne moc povrchne, ale to je jedno. Nepotrebuju nekoho presvedcovat. Me znovu zaujal ten tebou uvadeny fakt k te inklinaci k drogam. V pripade me histrionky to bylo uplne to same. Holdovala pomerne dost alkoholu a z drog zkusila kdeco, ale pak myslim jela hlavne v kokainu. Byla velmi chytra, vedela, jake tyto veci maji dusledky a tak to svym zpusobem podvedome brzdila...vic davala prednost mekcimu alkoholu (ale zase ho pila casto) a z drog si vybrala to, z ceho se da "snadneji" vystoupit ( kokain). Na kokainu vznika hlavne emocionalni zavislost nez chemicka. Podle meho nazoru jim tyto drogy prinasi dve veci, ktere v sobe resi a potrebuji....na jednu stranu az chorobna potreba stale novych zazitku a na druhou snizeni vnitrniho neklidu. I kdyz se nevi, zda histrionstvi je dedicne nebo naucene, myslim, ze to zvetsovani poctu techto toxickych zen ve spolecnosti muze byt zpusobeno i sirenim genu techto jedincu poskozenych drogami rizneho typu. Ono cely nas soucasny zivotni styl vetsiny populace neni asi zrovna idealni.

Reklama

Přidat komentář