Reklama

Ztráta čichu

Karel (Pá, 23. 10. 2020 - 08:10)

Aha, tak to je možná něco jiného. Já žiju celý život úplně sám. Mě nikdo nikdy nemiloval ani já jsem nemiloval nikdy nikoho. Takže to nedokážu asi správně posoudit. Ale já jsem na samotu zvyklý a ani si nedovedu představit, že by to bylo nějak jinak.

Lubos (Pá, 23. 10. 2020 - 09:10)

A jak vlastně ten tvůj kamarád ztratil cich

Karel (Pá, 23. 10. 2020 - 10:10)

No ten kamarád ten čich ztratil, protože prý dostal hroznou rýmu nebo snad dokonce chřipku. No a čich ani chuť se mu už nikdy nevrátili.

Lubos (Pá, 23. 10. 2020 - 10:10)

To jsme na tom stejně ale já teprve rok

Lubos (Pá, 23. 10. 2020 - 09:10)

A jak vlastně ten tvůj kamarád ztratil cich

Lubos (Čt, 22. 10. 2020 - 16:10)

Já mám ženu a děti a když ženu obejmu cítím její vůni no a děti to samé cítit vůni miminka a privonet

Pavel (Pá, 23. 10. 2020 - 06:10)

To je úchylné. Schválně k někomu nebo něčemu čichat.

Lubos (Čt, 22. 10. 2020 - 13:10)

Tak toho člověka obdivuji ale jsou i jiní kteřím tohle dělá problem a jsou nešťastný když už neuciti vůní ženy děti atd a já jídlo pořádně nevychutna

Pavel (Čt, 22. 10. 2020 - 14:10)

No a ona žena nějak voní? A děti? Nechápu to. Žádnou ženu jsem nikdy neměl. A pochopitelně ani děti. Ani jsem k nikomu nikdy nečichal. Připadá mi to divné. Tak se chci zeptat jestli jsem kvůli tomu o něco přišel?

Karel (Čt, 22. 10. 2020 - 12:10)

Dobrý den. Můj padesátiletý kamarád ztratil čich a chuť. Nejprve jsme měli strach, zda neonemocněl koronavirem. Ale on říkal, že chuť a čich ztratil již před třiceti lety. Tím nás uklidnil. Říká, že cítí jenom benzín a to si ještě musí přičichnout ke kanystru. Jinak mu ta ztráta prý vůbec nevadí. Všechno prý chutná jako seno, ale vzhledem k tomu, že celý život žere nějaké blafy v závorkách, tak prý mu to vůbec nevadí. Ba právě naopak. Také ztrátou čichu prý netrpí. Nevadí mu třeba návštěva toalety těsně poté, co se na tom hajzlu byl někdo vysrat. Ani mu nevadí vylévání sraček z žumpy a nebo cestování v tramvaji ve společnosti smradlavého bezďáka. Je to veskrze optimistický člověk a i na tomto svém handicapu vidí samá pozitiva.

Lubos (Čt, 22. 10. 2020 - 08:10)

Čichové buňky dokážou vrátit chůzi ochrnutemu člověku a desetileté u psovi taky po ochrnutí a nám nemůžou pomocí lidem kteří nemají už dva roky cich

Karla (Čt, 15. 10. 2020 - 09:10)

Hodně čich nabourají i záněty nosních dutin, ano souvisí to s nemocemi způsobenými virózami.

Vlasta (Čt, 15. 10. 2020 - 09:10)

Tak koukám, že ztráta čichu či chutě je po viróze docela běžná. Dnes je to předkládáno tak, že to vždy musí být COVID19 a že je to něco nevídaného.

Marta (Čt, 15. 10. 2020 - 09:10)

Po odstranění nosních mandlí se mi čich nevrátil , jestli to bylo narkózou nebo poškození cévky mi nikdo neřekl. Trvá to již 5 rok a zkouším různé rady bohužel ,nic nepomáhá.

Tony (Út, 24. 12. 2019 - 03:12)

Vím o člověkovi, který po úraze zcela nadobro ztratil čuch. Je to sice blbé ale furt je to lepší, než kdyby po tom úraze nadobro ztratil sluch nebo nedejbože zrak. Ale ztratit čuch čokl, tak nevím.

Sima (Út, 24. 12. 2019 - 02:12)

inu, já jsem přechodila nějaké nachlazení, chemoreceptory, po práškách a sprejích do nosu se mi nevrátily.
Šla jsem za lékařkou, nosní krční - ta mně tak zhruba vyšetřia a hned mi dala Prednison. Ten prášek byl užasný, již po použití dvou tabletek jsem cítila vůni svého
bytu a kávu. Jakmile jsem spotřebovala dávku Prednisonu, který ovšem není tak
perfektní protože mi dělal zle na žaludek a myslela jsem, že se kolikrát pobliju, to
jsou vedlejší účinky... už opět nebylo nic. 5let žiji jen s tím, že když konzumuji jídlo,
pamatuji si (mozek), jak chutnalo. Cítím slané, sladké....
ŽIJI s tím takto. Divné. Taková věda, kolem nás , lékaři také nevědí, co s tím...

Janys 46 (St, 28. 11. 2018 - 10:11)

Tak i já mám problém se ztrátou čichu i chuti. Něco malinko cítím i chuť je malinká. Začalo to před dvěmi měsíci, pálení v krku a ucpaný nos bez rýmy. Po týdnu se mi ztratil čich na 14 dní, potom se vrátil a za 14 dní ztratil a od té doby se to nemění. Byla jsem na ORL dutiny v pořádku i když v nich tlak až do nosa. Na alergologii imunologické testy čekám na výsledek. Zatím léky brát nemůžu, silné alergie k tomu na ně. Až po výsledcích. Mám chronickou rýmu a špatnou nosní přepážku, ale jen mirné.Takže zatim nevím z čeho. Ale je to nepříjemné.

Radka (So, 23. 12. 2017 - 20:12)

3 dny cítím výfukové...Dobrý den.I ja cítím výfukové splodiny a to všude už 7 dní. Mám angínu a doufám že to po nemoci odezní. Je to fakt strašné. Mám Vyduť na mozku tak doufám že to není z toho.

Jana (Po, 4. 12. 2017 - 10:12)

To jste jako jedl dýňová...Podle toho, co píše, tak dva roky hledal, co by mu pomohlo a ty dýňová semínka a vyplachování mu nakonec pomohlo. Jak dlouho to dělal bohužel nenapsal, ale jistě ne dva roky.

Tomasakr (Ne, 3. 12. 2017 - 15:12)

Ahoj všichni, mě se čich...To jste jako jedl dýňová seminka každý den a vyplachoval si dutiny solnym roztokem dva roky? Mam totiz stejny problem jenze si nepamatuji kdy naposledy jsem neco citil mozna čich nemam uz od narozeni protoze sem se narodil priskrcenej (nevim zda to ma nejakou souvislost)

Reklama

Přidat komentář