Reklama

Dioptrické bryle

Nathali (So, 31. 10. 2020 - 07:10)

Ať tu rošku dáš jakkoli pořád zapocené taky. Když pozoruji kolemjdoucí, kteří mají brýle, tak taky všichni nevidí. Občas si vzájemně na toto téma pokecám s neznámými, pokud se uvidíme.

Helča (Pá, 30. 10. 2020 - 20:10)

Asi jako tobě, naprosto ten hadr nesnáším. Pořád zamlžená a někdy to je fakt o hubu, jak něco nevidím.

Jana (St, 21. 10. 2020 - 20:10)

Učím na střední škole a posledních několik roků pozorují značný nárůst studentů co nosí brýle. Někteří trvale, někdo třeba jen na čtení na tabuli v některých třídách je to více než polovina.
Oproti dřívějšku a třeba mého mládí je to neskutečný nárůst obrýlených. Soudím podle sebe od školních let jsem také brýlatá.

Návštěvník (Pá, 30. 10. 2020 - 09:10)

Špatně vidět jsem začala už v 9.třídě,ale byla bych mezi spolužáky jediná s brejlama a tak jsem to oddalovala a trápila se.Na oční jsem se vydala až o prázdninách a první den na gymnáziu už jsem si užívala s brýlemi na očích.Takže také od střední školy.Hanka

Návštěvník (Út, 27. 10. 2020 - 15:10)

Také jsem obrýlená od střední školy.Nejdřív jen na tabuli a po čase se vše nějak zvrtlo v trvalé nošení.Katka

Soňa (St, 21. 10. 2020 - 19:10)

Na běžné prohlídce bylo zjištěno, že špatně vidím. Dostala jsem 0,75 a 1,00 dioptrie. Časem jsem zjistila, že je to s nima opravdu lepší a příjemnější. Začala jsem je nosit stále, rychle jsem si na ně zvykla a pořídila jsem si ještě jedny, cítím se v nich naprosto skvěle .

Lenka (Út, 20. 10. 2020 - 13:10)

Můj manžel nosí brýle celý život a dnes má 10 dioptrií, brýle mu strašně sluší, připadne mi v nich strašně sexy a vlastně jsem ráda, že je z očí nesundá. Nesmírně se mi v nich líbí a straně přitahuje.

Návštěvník (Ne, 4. 10. 2020 - 12:10)

Vím, že pro mnohé z vás jsou brýle překážkou. Mohu vás ubezpečit, že vy všechny v brýlích jste pro mnohé muže daleko více atraktivnější, hezčí a nedkutečně sexy než bez nich. Vidím to u své ženy, brýle k ní prostě patří a je v nich naprosto úžsná. Já navíc preferuji vás dalekozraké, kdy oči s více a více plusovými dioptriemi máte nádherně impozantní, veliké a krásné . Opravdu škoda, že vás je poměrně s pluskama málo.

Jiří (Ne, 4. 10. 2020 - 19:10)

Myslíš ty brejle které mají silné sklo uprostřed a vypadají jako skoro mléčné nebo popelník. Jestli jo, tak sorry, ale to je hrůza.

Marek (Po, 5. 10. 2020 - 07:10)

Ano myslím ty, když se na ně podíváš z boku jejich střed vystupuje ven. Je to věc názoru, každému se líbí něco jiného.Pro mě je to pěkné a neskutečně vzrušující. Kvůli ženě jsem začal taky nosit plusové dioptrie ač je nepotřebuji. Dostal jsem se na +3,5D, ale víc to nejde. Na její dioptrie se nemůžu nikdy dostat. Posledně jsem byl jako amonym. Marek.

Luboš (So, 26. 9. 2020 - 08:09)

Od základky nosím 2,5 dioptrie. Když je sundám tak vidím celkem dobře, ale po chvíli mě začne bolet hlava a dost štípat oči. Proto brýle nosím pořád a někdy s nima usnu. Prostě je na sobě ani nevnímám.

Eva (So, 3. 10. 2020 - 07:10)

Když si sundám brýle mám stejné problémy jako ty. Předpokládám, že jsi dalekozraký a máš + dioptrie, stejně jako já. Proto i u slabších brýlí je nutnost stálého nošení, ty potvůrky oči je prostě stále chtějí. Manžel je krátkozraký a bez problému si brýle sundává.

Zuzka (Ne, 4. 10. 2020 - 10:10)

Nevím kolik máš dioptrií já od dětství jsem dalekozraraká již dlouho +4,5D cyl. 2,75,tak bohužel bez brýlí nevidím na blízko ani do dálky. Manžel má -3,5D na blízko vidí v poho a někdy bez nich vyjde i ven. Já brýle absolutně odložit nemůžu. Jak píše Láďa je pravdou, že při sundání brýlí nejen, že nic nevidím, ale také mi přijde, že mi oči vylezou z důlků a začnou šíleně pálit. Myslím si, že dalekozrakost je méně rozšířená o to, ale horší, bez brýlí nevidíte nic na žádnou vzdálenost. Jsem vděčná, že tedy s brýlemi zatím vidím dobře a všechno.

Návštěvník (St, 14. 10. 2020 - 12:10)

Také nosím brýle,od 9 roků.Záčínala jsem tehdy na - dvojkách a i přes poctivé nošení se mi zrak celkem pravidelně zhoršuje.Bez brýlí nezvládám nic,bolí oči,závratě,tahání z důlků.A navíc bez brýlí bych to nebyla já! Ivana

Návštěvník (Po, 19. 10. 2020 - 16:10)

Ahoj,já mám brýle až od 12,ale také jsem začínal -dvojkama.Měl jsem tehdy už docela problémy kvůli zraku a brýle byly příjemným vysvobozením.Ani jsem neprotestoval.Martin

Návštěvník (Čt, 15. 10. 2020 - 11:10)

A kolik máš teď?

Návštěvník (So, 17. 10. 2020 - 09:10)

-4,75 s cylindrem 1 a druhé oko -6,5 . Ivana

Návštěvník (Út, 20. 10. 2020 - 10:10)

Tak to je jasné. Já začínal ve 13, ale dotahl jsem to v 28 letech na 8 a 8,5 dioptrií. Přijde mi, že tak nějak od 5 dioptrií už bez brýlí nemůžu ani večer na záchod, protože prostě vidim mizerně. Takže ráno na nočním stolku, nasadit a večer zas na noční stolek odložit.

Návštěvník (St, 21. 10. 2020 - 12:10)

Já nosím jen 3.5a3.75,ale bez nich si připadám úplně nemožná.Dřív jsem je sundat mohla,klidně i půl dne bez brýlí.Zlom ale nastal někde kolem těch dvojek,najednou to nešlo,rozdíl už byl velký.Takže celodenní nošení,od postele do postele.

Dana (St, 21. 10. 2020 - 14:10)

Vidím to na svých dětech. Syn třetí třída 1,5 dioptrií a nosí brýle a nenosí ještě se bez nich obejde i ve škole . Dcera pátá třída donedávna 2 dioptrie a taky to dost flákala. Sama přišla s tím, že nějak hůř vidí. Po návštěvě očního dnes má 3 dioptrie které v optice nasadila a od té doby je nosí od rána do večera. Opatrně jsem se jí na to ptala a samami říká, že bez brýlí je už hodně špatně vidí. Čekám co syn ty 2 budou přechodem pro stálé nošení. Já nosím 8 dioptrií, tak přesně vím co zřejmě čeká i moje děti. A bez brýlí jsem taky absolutně nemožná.

Reklama

Přidat komentář