Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Jejda (Ne, 18. 10. 2020 - 23:10)

Já jsem jedna z těch co dlouhé roky používaly nick a nyní již raději bez nicku. A reinkarnace rozhodně není moje téma. Neboj nakouknu sem tak jednou za týden.

Taky Sledujici (Po, 19. 10. 2020 - 00:10)

Takze hrdy nenick. Nikomu nejsi podobna. Snad Pils, ale ta by se podepsala. Je slusna. Pises jak Lala, kdyz si da do nosu.

Fernando (Ne, 18. 10. 2020 - 22:10)

Aleši, mně nepřipadá, že se v tom Čtoucí nějak "šťourá". Když to čte v celé souvislosti jako v archivu, získá určitý celkový nadhled neovlivněného "pozorovatele zvenku" a svěží názor, který je pro ostatní poučný a nový; všimne si věcí, které ostatní nevidí nebo je vnímají jinak. Já taky třeba žiju v představě, že anonymů je tady zkrátka moc, a ani se s nimi nebavím. A přitom si tady jedna pisatelka nedávno všimla, jak všichni anonymové dokážou skoro naráz zmizet a jakmile ucítí znovu příležitost napadat a urážet, udělá to jeden a hned za ním celej roj sršňů...

Kniha (Ne, 18. 10. 2020 - 23:10)

Fernando, máš dobrý postřeh. Dostal jsem se do roku 2018 a jsou tam zajímavý vazby. Jako u každé knihy, dělám si poznámky k čemu se chci vrátit, co si chci ověřit, třeba na netu, když čtu historický knihy. A tady si stačí poznamenat stránku, kde je něco zajímavýho a za pár stránek je už člověk doma. Taky nemám pocit, že by Čtoucí psala něco špatně a ublíženecky

-Aleš- (Ne, 18. 10. 2020 - 22:10)

He he, všimněte si, že ten článek je z roku 2016 a už tam figuruje Prymula :-)

Návštěvník (Ne, 18. 10. 2020 - 23:10)

Aleši, nemotej se tam, kde jsi laik. MRSA je jedním za základních ukazatelů péče (také dekubity a pády) již x let. Akorát, že to nemá s nakažením personálu! nic společného. A Prymula má tu funkci již několik let. Proč tě udivuje, že se k věci vyjadřuje odborník, to nevím.

Kniha (Ne, 18. 10. 2020 - 23:10)

Aleši, zaměstnanci nemocnic nechodí do jídelen s praktickými. Oni většinou nechodí asi tři týdny do jídelen vůbec. Ševče, drž se svýho kopyta

Čtoucí (Ne, 18. 10. 2020 - 22:10)

Milčo, jsi tu? Ty, když se odmlčíš, znamená to jedno, buď jsi moc šťastná nebo nešťastná. Doufám v první možnost.

Návštěvník (Ne, 18. 10. 2020 - 22:10)

To je zajímavý, jak se vždycky objeví obhájce K., která sem přispívá pár měsíců a navíc je zcela nezajímavá. No jo, taky je důvod proč ji stále obhajovat.

Čtoucí (Ne, 18. 10. 2020 - 22:10)

Jaký důvod zase? Ty si s tím napadáním nedáš pokoj ani u mne? Koho tak může minulost rozčilovat?

Čtoucí (Ne, 18. 10. 2020 - 22:10)

Ale zase kuš. Nejsem obhájce Kačky (pro mě zajímavé). Když už, tak všech, co se nestyděli jít pod jedním jménem s kůží na trh. Jen Aleš je rozporuplná postava, to popichování mě nesedí. Naopak skvělá je Mia, má vtip, nadhled, i když život se s ní nemazlí.

jo (Ne, 18. 10. 2020 - 19:10)

a jedna paní se objednala na odběr, na který nedorazila a za dva dny jí přišla zpráva, že je pozitivní. To to pak roste

.. (Ne, 18. 10. 2020 - 21:10)

To už jsem četla tolikrát.Vždycky je to jedna paní,známá,kamarádka, něco ve smyslu jedna paní povídala..Já věřim realitě a ta je kolem mě taková,že se to v našem městě rozlézá.

di (Ne, 18. 10. 2020 - 18:10)

Aleši asi máš dobrou imunitu že jsi to nechytnul. Ale u nás prý to roznášejí hlavně oni. Nějaká
karanténa, hygiena a neslučování to u nich nehrozí. Ty roušky nějaké ušmudlané nosí i když
většinou na bradě.

Natty (Ne, 18. 10. 2020 - 18:10)

Jasně

di (Ne, 18. 10. 2020 - 17:10)

Aleši raději si dej pauzu s cikánkami. Mezi nima je ten covid hrozně namnožený, oni nedodržují vůbec nic tak se to u nich hodně šíří.

-Aleš- (Ne, 18. 10. 2020 - 17:10)

To bych ani netvrdil, pokud máš na mysli nošení roušek, tak v obchodech i v mhd je u nás nosí všichni. Bílí, Asiati, černoši i Cigáni. Jinak v minulosti jsem už párkrát měl nachcípanou cigánku, ale i když jsem byl přesvědčenej, že to taky dostanu, tak jsem kupodivu nikdy nic nechytl. Teď mám na mysli respirační choroby, naopak ty pohlavní jsem měl kromě hiv všechny. Ale to je jinej příběh.

-Aleš- (Ne, 18. 10. 2020 - 16:10)

Teď mě tak napadlo, proč jsou zdravotníci tak přetěžovaný a proč jich je hodně na neschopence. Ještě před rokem by si člověk, kterej má teplotu a rýmu udělal čaj a pár dní by si poležel doma. Kdežto teď každej panikář, když trochu zakašle, hned zdrhá do nemocnice a tím nakazí další. Takhle to podle mě za podpory sděl. prostředků, zaměstnávající mladé, dychtivé rádobynovináře vzniká, a ne kvůli tomu, že si někdo zapomněl nasadit poslintanou roušku.

Návštěvník (Ne, 18. 10. 2020 - 22:10)

Tak mi vysvětli, proč jsou nakažení zdravotníci z interny, onkologie, ortopedie, atd. Ty podezříváš, že ti chřipečkáři peláší místo k praktikovi na odborná oddělení nemocnic?

-Aleš- (Ne, 18. 10. 2020 - 22:10)

Tak já ti to prozradím. Nemocnice se skládá z různých oddělení, jejichž zaměstnanci navzájem přijdou do kontaktu. Ptáš-li se jak je to možné, tak věř že je to způsobeno tím, že je mezi nimi nějaký vztah. Pokud se chceš dovědět jaký, tak ti můžu dát několik příkladů. Buď jsou přáteli nebo dokonce mezi nimi můžou být partneři. A teď se podrž, bude to husté - zdravotnický personál chodí obvykle v poledne do jídelny na oběd. Zde je riziko kontaminace velké. Tak to bylo a je ve zdravotnických zařízeních vždycky

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/infekce-z-nemocnic-desetitisice-obeti-40011994

Reklama

Přidat komentář