Reklama

spondylolistéza

Tomáš (Pá, 25. 9. 2020 - 18:09)

Dobrý den,
Před půl rokem mě zjistili z rentgenu páteře spondylolistezu L5/S1 o 9 mm. Nohy mne zatím nebolí a mám je plně funkční. Šest let mě však bolí genitalie a lékaři po všech možných vyšetřeních stále nevědí proč je bolest. Ptám se tedy, jestli je na tomto světě jeden, jediný chlap, kterého bolely genitalie od spondylolistezy, tedy jestli je jeden konkrétní potvrzený tento případ ať se prosím někdo ozve, protože lékaři nic nepotvrdí, ale ani nevyvrátí. Zajímá mne, jestli je na světě jeden potvrzený tento případ, protože tímto směrem bych pak postupoval.
Děkuji.

Tomáš (Pá, 25. 9. 2020 - 18:09)

Dobrý den,
Před půl rokem mě zjistili z rentgenu páteře spondylolistezu L5/S1 o 9 mm. Nohy mne zatím nebolí a mám je plně funkční. Šest let mě však bolí genitalie a lékaři po všech možných vyšetřeních stále nevědí proč je bolest. Ptám se tedy, jestli je na tomto světě jeden, jediný chlap, kterého bolely genitalie od spondylolistezy, tedy jestli je jeden konkrétní potvrzený tento případ ať se prosím někdo ozve, protože lékaři nic nepotvrdí, ale ani nevyvrátí. Zajímá mne, jestli je na světě jeden potvrzený tento případ, protože tímto směrem bych pak postupoval.
Děkuji.

Marketa (Čt, 25. 11. 2021 - 23:11)

Jsem sice zena. Tyto problemy Nemam posun l5/s1 a jine dalsi diagn. Ale pri kazde kontrole u spondylochirurga se mme pta zdali nemam citlivost bolest genitalu. Kdyby to nebylo od posunu jiste by se mne na to neptal. Takze si myslim ze mozne to je

Martina (Čt, 9. 7. 2020 - 06:07)

Dobrý den, jsem 2 týdny po operaci, L5-S1, 4 šrouby a náhrada plotýnky. Už teď cítím úlevu v bedrech, ale mám palčivé neuropatické bolesti do celé pravé nohy. V nemocnici Na Homolce mi udělali po operaci opich pod ct, ale ten téměř nepomohl. Máte s touto pooperační bolestí. Někdo zkušenost? Děkuji.

Sam z UL (Po, 27. 4. 2020 - 23:04)

;-) https://www.youtube.com/watch?v=aDQiEajpWYg

Sona Prochazkova (Út, 10. 12. 2019 - 19:12)

Dobrý den,koukám,že diskuze tu hodně stojí.... Mám tady pár starých příspěvků z dávnější doby. Spokojeně odoperovaná 10 let po bederní ,7 let po krční. Teď mne vše čeká znova. Je na tom někdo podobně? Upozorňuju,že mám minimální obtíže,jen lékaři a magnetická rezonance to vidí jinak....

Jan (Čt, 22. 11. 2018 - 09:11)

Vždy je dobré znát názor více odborníků. Již mnohokrát se mi to osvědčilo.

Ivana11 (So, 13. 10. 2018 - 08:10)

Ahoj vsem,s velkou pokorou...Naprosto souhlasím s názorem Jana, který doporučuje navstevu vice pracovist a diskuzi s vice operatery.Já jsem operaci odkládala od první konzultace v Brně v roce 1999, kdy by mě operovali ihned až do roku 2014, kdy již pro velmi silné bolesti a po vyzkoušení snad všeho od rehabilitace po opich pod CT a opiáty.Z konzultace v Brně jsem přijela zdrcená, neboť lékař operaci s ohledem - cituji: na Váš stav páteře, strukturu kostí a případnou pooperační jizvu - nedoporučil a já myslela jen na to, že si snad budu muset hodit mašli. Pak jsem na doporučení navštívila docenta Hrabálka ve FN Olomouc a tomu člověku budu do smrti vděčná, že mě znovu vrátil do plnohodnotného pracovního života bez bolestí.

Yana (So, 1. 9. 2018 - 12:09)

Dobrý den všem se...Ahoj Ivono, take mam posun L5S1 15 mm, napište,prosim na [email protected]

Andrea Stetkova (Ne, 24. 12. 2017 - 00:12)

Ahoj,pridavam svuj nazor....Dobry den cetla jsem vas prispevek ohledne spondylolizy. Ja mam posun taky 1,5 cm. Zada mne boli 20 let ale ted 3 mesice to jde fo kohy hrozna bolest. Na operaci nechci mam jeste k tomu roztrousenou sklerozu. Tak si rikam ze to vycvicim kdyz jste to vycvicila taky. Jak je vsm dnes. ? Dekuji Andrea

Markét (Út, 14. 11. 2017 - 22:11)

Ahoj! Mám dysplastickou spondylolistézu a jsem rok a půl po stabilizaci. Studuji psychologii a nyní píšu diplomovou práci na téma potřeb mladých lidí se strukturálním onemocnění páteře. Myslím si totiž, že ačkoliv je to velmi náročná situace, nikdo se příliš nezabývá tím, jak toto onemocnění prožíváme. Narazila jsem na spoustu skvělých lidí, kteří mi pověděli svůj příběh a možná tím pomůžou dalším lidem, kteří operaci ještě nemají za sebou. Našla bych i tady ŽENU po stabilizaci, které není více než 35 let a která by se mnou byla ochotná udělat rozhovor? Moc děkuji a přeji hodně síly!

Petra (Pá, 15. 9. 2017 - 08:09)

Ahoj,pridavam svuj nazor. Drive jsem zde vystupovala jako Marta. Spondylolisteza vysoky stupen,posun 1,5cm,v Motole doporucovali okamzitou operaci hned za 3tydny od te doby,co me videli poprve. Zalostny stav,nemohla jsem se hybat pul roku,nic ujit,nic delat. A nyni? Nasla jsem si skveleho fyzioterapeuta,ke kteremu chodim doted jednou tydne a makame a cvicime. Za pul rok jsem byla jakz takz v poho. Otehotnela jsem neplanovane pred nastupem na operaci,v tehu jsem pribrala 23kg,porod cisarem-na motole mi nedoporucili rodit prirozenym zpusobem a rekli mi,ze se stejne uvidime,protoze to nemuzu zvladnout,takovou zatez. Behem roku jsem skoro vsechna kila,tj. 20kg, dala dolu,mimi uz vazi pres 10kg,taham ho kazdy den i kocarek...co tim chci rict...nevzdavat,cvicit,ale uznavam,ze je problem najit dobreho fyzioterapeuta,bez toho to ale nejde. Nemam zadne problemy,vytrenovane svaly na brichu a zadech mi drzi tu pater. Vim,mozna me to nekdy dozene a budu muset jit na operaci,ale operace vydrzi na deset dvacet let a kdo vi jestli...neshazuju operacni reseni,neodrazuju od nej,nabizim jen jiny pohled na vec. Drzim pesti vam vsem ...a i sobe ;-)

Default User Image
Markéta (Pá, 24. 11. 2023 - 13:11)

dobrý den, narazila jsem na váš komentář, řeším teď podobnou věc ohledně operace - zda jít či nejít, moc by mi pomohlo více informací, prosím nemohla byste se mi ozvat na mail [email protected]

Předem velmi děkuji 

Default User Image
Markéta (Pá, 24. 11. 2023 - 13:11)

dobrý den, narazila jsem na váš komentář, řeším teď podobnou věc ohledně operace - zda jít či nejít, moc by mi pomohlo více informací, prosím nemohla byste se mi ozvat na mail [email protected]

Předem velmi děkuji 

Jan (So, 3. 6. 2017 - 13:06)

Ahoj lidicky...
Jsem skoro 3...Ahoj Miso, ano je to uplne normalni. Jsem prave rok od operace a tento fenomen vymyzel az po cca 6 mesicich, kdy se pomery v sloupci patere urovnali rehabilitaci. Jed do VZU Slapy na 5-6 tydnu, chtej to od lekare, tak tri mesice po zakroku. Lazne ne. Dajimte tam do kupy. Ja rok po jeste rehabilituji, ale uz ,uzu i sport. Lyze, kolo, plavani, bezky, letadlo, vlastne vsechno. Gratuluji a preji at vydrziss cvivit a spokorou dojdes vraceni do bezneho zivota. Je krasny. A tak koncim sve prispivani do diskuze, poslednich nekolik mesicu jsem se vracel ke konickum, sportu, nasel lasku, koupil dum, tesime se na svatbu, doufame v prirustek a zijeme! Uraz a operace nejsou katastrofa, rezignace by byla. Vsichni zijte a verte, ze i kdyz je vam s pateri tezko, kazdy pokus i den stoji za to. Jeste jednou moc dekuji vsem na Homolce, predevsim panu doktorovi Romanu Kucerovi, dale vsem ve VRU Slapy, urcite se tam vratim, a v neposledni rade i sikovnym lidem v CPM Chodov, kteri mi pomahaji vratit vykonnost a naplno sportovat. Narocny rok plny sebezapreni a bajecnych lidi. Jsem zdrav jak jen to jde a vy budete take! Mate na to! Ahoooooj ;-)

Misa (Pá, 12. 5. 2017 - 17:05)

Ahoj lidicky...
Jsem skoro 3 tydny po stabilizaci L5/S1.
Chci se zeptat vas, co jste po operaci. Je normalni, ze me pri zmene polohy celkem dost "lupe" mezi obratly? Neboli to, ale je to dost neprijemny...
Jinak se po operaci citim docela dobre. Nohy zabrni jenom obcas, ale porad docela boli, sice ne tak jako pred operaci, ale boli.

Ivana11 (St, 11. 7. 2018 - 07:07)

Ahoj Mišo, děkuji, moc za.../na stránkách po 2 letech/
Ahoj Míšo, sdílím obrovskou radost společně s Tebou, jsem ráda, že jsi se pro operaci rozhodla, Tvé komentáře jsem si pozorně četla a věřím tomu, že Tvé rozhodnutí pro operaci bylo správné a je Ti čím dál tím líp!!!! Já jsem nastoupila po roce po operaci do práce, zvládla MHD i vlak. Každý den cvičím. U neuroložky jsem byla naposledy asi před 2 roky, záda mě nebolí, chůze je sice trochu horší, jsem mírně vykřivená, a tím zatěžuji kolena a kyčle. Ale s ohledem na můj věk /58 let/ a stav páteře je to stále v normě :-))))). Přeji Ti hodně zdraví a radosti ze života. Ivana

Misa (Pá, 10. 3. 2017 - 16:03)

Ahoj Marco,

celkem lituju, ze jsem to poprve odlozila, ale myslela jsem, ze to pujde i bez operace. Zkousela jsem rehabilitace, cvicila doma, chodila na kapacky, obstrik pod CTckem a prd, prasky neberu, nechci...ted uz odpocitavam dny do operace, 23.3 nastupuju.
Nohy me taky boli, prava zlobi i pri chuzi "placa", snad to vsechno po operaci prejde.
Dekuju za pozitivni slova co jsi napsal a preju ti vsechno dobry ;)

marco (St, 1. 3. 2017 - 16:03)

Milá Míšo,
taky jsem operaci už jednou odložil, takže chápu čím si zhruba procházíš. Teď jsem čtyři měsíce po operaci, dnes jsem byl poprvé v práci (bral jsem to válení se pěkně poctivě), cítím se zase plnohodnotně, tedy báječně. Se stavem před se to nedá srovnat, všude jsem se ploužil s pocitem, že každým dalším krokem si jen ubližuji. Prášky jsem nezobal, cvičil jsem, plaval, ale posunu o třetinu obratle a vymizelé ploténce tohle bylo úplně jedno. Po propuštění do domácí léčby se mi začala ozývat jedna noha, což jsem předtím neznal. Bolest to byla taková, že jsem vůbec nemohl spát a pochopil, že při útlaku nervu s operací jistě člověk neváhá ani moment. Během týdne se však nervíčky plně uklidnily a pak už to bylo čistě o disciplíně, tzn. zachovat za každou cenu rovná bedra a hlavně nikde špatně nedošlápnout (při stylu letošní zimy opravdu věřím, že nade mnou stáli všichni svatí a nikde jsem sebou neškrábl). Doporučuji co nejvíc chodit, chodit a zase chodit. Úplně jsem cítil, jak mi to pomáhá. Jsem z Brna, ale flikovali mě v Karviné, miniinvazivně. Nemocnici a personál si nemůžu vynachválit, Bůh jim žehnej. Ty zkus zahodit obavy za hlavu, mysli pozitivně, doktoři jsou rutinéři a umí to. Já pevně věřím, že Ti operace taky pomůže a v létě budeš běhat za malou jako nic a radovat se ze života a pohybu!

Ivona (Čt, 10. 5. 2018 - 08:05)

Dobrý den všem se spondylkolistézou, potřebuji Váš názor... spondylolistéza se spondylolýzou, posun původně o 12 mm L5 S1, na operaci jsem čeklala 1 rok, jiný termín v Brně nebyl, v této době jsem zjistila že jsem alergická na kovy a hlavně titan, který mi tam budou dávat, při kontrolním rtg včera bylo zjištěno, že obratel už úplně klesnul na další kost a leží prý kost na kost a byla vyslovena hypotéza, že kdybych nešla na operaci - stabilizaci, tak obratle srostou a nahradí vlastně tu stabilizační operaci, je zde někdo, komu tyto obratle takto srostly a vyhnul se operaci? Alergolog mi řekl, že se snad dá po zavedení implantátu sice léky trochu potlačit senzibilitu, ale prý tomu moc nevěří. HILFE :-)

Reklama

Přidat komentář