Reklama

Vzrušení z vlastního syna

N. (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

Neboli normální psychicky zdravá a milující matka sexuální zájem o svého syna nemá. A k vybití se z různých fantazií jí slouží internetová diskuze jako zde Doktorka :)

N. (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

Můj názor nebo zkušenost je, že sexuálně zneužívané dítě, je většinou zneužívané dobrovolně. A mnohdy tak, že se mu to tak nějak líbí, považuje to za normální. Teprve během dospívání a pak v dospělosti, když vše vyjde najevo a bývalé dítě si uvědomí co se vlastně dělo, vzniká celoživotní trauma. Konečně, i zde na Doktorce byl případ kluka, kterého v šestnácti letech zneužila jeho matka, oba sem psali. A od té doby je kluk opakovaně hospitalizován v psychiatrické léčebně.

Návštěvník (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

Více lidí je v psychiatrických léčebnách a nebyly sexuálně zneužity rodiči .

Jakub (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

Těžko si to představuji u vztahu matka-syn. Chápu, že dospívajícího syna v určitém věku může matka zajímat. Začínají ho zajímat ženy obecně a matku zahlédne v prádle nebo třeba i někdy nahou... Ale aby začal matku zajímat syn? Porodila ho, odkojila, přebalovala... Všechno se někdy může stát, ale aby takových případů bylo hodně jak píše hela... Nemám důvod jí nevěřit. Jenom jsem si myslel, že mateřství je silnější.

N. (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

Ono je hlavně správně, že si to myslíte jenže realita je taková, že mateřský pud není nejsilnější pud. Tím nejsilnějším je pud sebezáchovy. ...Co se týká případů zneužívání dětí, jde popud vždy od matky, nikdy od syna. Opět, pokud nemluvíme o nějakých extremech jako je alkoholismus syna nebo nějaká psychická porucha. Jinak ten popisovaný zájem syna o matku opravdu nevzniká dyž ji vidí ve spodním prádle tedy takový zájem že by syn nějak plánoval sex s matkou. Něco takového se ale může dostat do podvědomí a objevovat ve snech, které syn nemůže vědomě ovládat.

hela (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

S tím málinko nesouhlasím. Je to oboustranný, dost často to matka bere jako ústupek , jen aby byl kluk spokojenej, ale hranice je křehká.

Abe (Pá, 25. 9. 2020 - 01:09)

Kluk je od třinácti nadržený jako laidenská láhev, máma rozvedená, vdova, nebo táta často není doma,masturbace není u každé uspokojivá, kluk je po ruce, má viditelné erekce, často onanuje i před mámou, není to dost důvodů pro vznik incestu? Vždyť z biologického hlediska jde jen o ženu a "muže". Já to neomlouvám, ale člověk je křehká nádoba hříchu od přírody. Ostatně ve starověku, do dnes mezi indiány , nebo eskymáky, jde o zcela běžný jev. Problém je hlavně v tom, že se z takových vztahů rodí postižené děti a proto to není normální a je to odsouzeníhodné. Dodnes jsem mámě vděčný, že mne nepřipustila, ale podporovala a podněcovala mé sexuální, nekoitální aktivity, ač její úmysl byl jiný.

N. (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

Tak s tímto názoremnebo vyhdnoením jsem se ještě nesetkala. Leda tady na Doktorce, ty fantazie.

Jakub (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

Realitu neznám, proto píšu, že si to myslím. Pud sebezáchovy je jistě silnější, ale o tom jsem nepsal. Došlo mi, že ten kdo s tím začne je ve většině případů matka. Extrémy jsem neměl na mysli. Psal jsem o tom, že nechápu sexuální zájem matky o syna.

N. (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

Špatně nastavené životní hodnoty, zvrhlost, psychická porucha (ne vyloženě psychická nemoc), asociálnost, psychopatická matka, v neposlední případě různé kulturně zaostalé menšiny.

Jakub (Čt, 24. 9. 2020 - 22:09)

To bych pochopil u několika málo případů. Vy s tím máte nějaké zkušenosti?

Návštěvník (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

Samozřejmě , že je to několik případů . Většina matek se svými syny nesouloží. Ale je otázka kolik jich je , protože sex v rodině málokdo přizná . Většinou se to nechtěně provalí na veřejnost .

Jakub (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

K tomu se nikdo dobrovolně nepřizná. Kolik by jste řekl?

Návštěvník (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

Netroufám si udělat celkový odhad , znám jen dva případy .

hela (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

Fakt těžká otázka , možná 0,5 %

Jakub (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

To určitě je. V tomhle se statistiky počtu nebo procent nejspíš nevedou.

hela (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

Musela by to být statistika jednou se stalo a pravidelný vztah.

Jakub (Pá, 25. 9. 2020 - 00:09)

Jednorázovek bude víc. Vyplývá to z podstaty věci. Alkohol, momentální rozpoložení, utěšování... Ale i tak nebude moc takových případů.

hela (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

Přesně tak , nedá se dělat statistika jen z jedné skupiny obyvatelstva, ale je to daleko víc , než si lidi myslejí

N. (Čt, 24. 9. 2020 - 23:09)

Ale, Jakube, ono to je pár případů. To není žádná norma nebo něco co by psychologie a sexuologie natož sama společnost tolerovala, to snad je jasné.Lidé nejsou zvířátka, tedy většinou. Proto je incest trestný čin a incest s dítětem je ještě složitější a závažnější terstný čin. Bývá tam i domácí násilí a podobné lahůdky. Prost ěpředstava, že v každém činžáku existuje family kde tak nějak normálka matka spí se synem...to opravdu ne. (Ne, mé zkušenosti jsou ze studia psych, ale nejsem klinický psycholog)

Reklama

Přidat komentář