Reklama

antidepresíva na celý život

eda (Ne, 27. 7. 2008 - 06:07)

ja tiež ďakujem
ženy, prečo ale nespíte . ja som už o druhej ráno nečakala žiadnu odpoveď a vlastne ešte ani teraz nie. momentálne mám nervy v kýbli. o 3 som ledva zaspala a o 5,45 som bola hore. ale prečo vy?

M. (Ne, 27. 7. 2008 - 05:07)

HELI DÍKY.

hela (Ne, 27. 7. 2008 - 02:07)

tak samozřejmě jsou to pořád léky,které musí naše tělo odbourávat,konkrétně játra a ledviny takže bylo by samozřejmě lepší spokojit se jen s meduňkovým čajem na uklidnění,ten mimochodem denně piju,dělá mi dobře,Jenže bylinky bohužel do mosku serotonin nedodají a proto ho tam musíme nějak dodat uměle,když ho naše tělo neumí tvořit,jeho nedostatek způsobuje deprese.trochu ho lze vytvořit přirozenou cestou-sportem,sexem-mimochodem ten fakt pomáhá,vždy jsem pak klidná a vyrovnaná a mám se ivíc ráda,tké sám doc. Praško tvrdil,že sex je nejlepší přirozené antidepresivum.no také aleson mě pomáhá slunce,jsem na něm přímo závislá,jeho nedostatek dělá také deprese,takže já v našich klimatických podmínkách přímo trpím,když je léto a krásně,snižuji a ntidéčka na minimum,ale slunce je zde krutě málo,myslím,že žít někde na jihu jsem v pohodě,často přemýšlím,že se někam do tepla,kde svítí slunce třena 300 dní v roce odstěhuji,znám taková místa.ale zpět k lékům,prostě antidéčka zase nejsou takové zlo jako většina ostatních léků a to,že mají vedlejší účinky patří ke každému léku,to vadí spíš jen v tom,že to člověka nějak obtěžuje,někdy to časem úplně vymizí,než si tělo zvykne ale jindy se to nedá vydržet,obtěžuje to život natolik,že se musí hledat jiný preparát,každému vyhovuje něco jiného,mě Efectin nedělal dobře a ani nepomáhal,člověk si ale sám od sebe nesmí! léky vysazovat,jen pod lékař.dohledem a to pozvolna,jinak na to doplatí,sama jsem si léky párkrát vysadila ale už to neudělám,také jsem byla do měsíce zralá na blázinec,těžko jsem se pak dávala dohromady.jinak antidepresiva obecně jak jsem již psala patří skoro k nejdražším lékům,bohužel,může člověk použít 20 let zastaralý např.Amytrypllin ale ten je levný ale největší svinstvo co může být,je skutečně toxický,škodlivý,má i strašné vedlejší účinky,lidé jsou po něm stašně oteklí,zadržuje vodu a mnoho dalších.když chce člověk něco neškodlivého,jako jsou antidepresiva 3.generace,musí si to holt zacvakat.nic není zadarmo.jenže ty ceny u antidepresiv ve srovnání s jinými léky jdou mnohonásobně výš nahoru asi je čím dál více bláznů a poptávka převyšuje nabídku a farmaceutické firmy z toho pěkně těží ,k tomu si lékárna přidá řádnou marži jak se jí to zlíbí a cena je výsledek.Jinak na závěr nedávno jsem jako sestra se zúčastnila semináře,kde jsem si vyslechla hrozná fakta o tom jak je např.škodlivý obyčejný paralen,již po 20 tabletách,to jsou 2 balení nastává selhání jater,je strašně toxický na játra,10 tablet a 2 panáky tvrdého alkoholu již způsobí v podstatě jaterní nedostatečnost a č lověk může zemřít,takže ve srovnání s ostatníma i zdánlivě neškodnýma a volně prodejnýma lékama jsou antidepresiva vážně škodlivá minimálně,zvláště pak ta ze skupiny 3. generace,vím o čem píšu,zjišťovala jsem si to.

helo (Pá, 10. 12. 2021 - 12:12)

léky škodí pokud máš panický strach a žiješ ve strachu tak u tebe nebudou vůbec účinkovat...buď zemřeš na nemoc nebo někdy za x let na stáří a nemoc kterou stáří přináší...nebo pak už věkem.

hela (Čt, 12. 11. 2020 - 14:11)

léky škodí pokud máš panický strach a žiješ ve strachu tak u tebe nebudou vůbec účinkovat...buď zemřeš na nemoc nebo někdy za x let na stáří a nemoc kterou stáří přináší...nebo pak už věkem.

helo, (Čt, 5. 11. 2020 - 03:11)

léky škodí pokud máš panický strach a žiješ ve strachu tak u tebe nebudou vůbec účinkovat...buď zemřeš na nemoc nebo někdy za x let na stáří a nemoc kterou stáří přináší...nebo pak už věkem.

? (Po, 21. 9. 2020 - 09:09)

tak samozřejmě jsou to pořád léky,které musí naše tělo odbourávat,konkrétně játra a ledviny takže bylo by samozřejmě lepší spokojit se jen s meduňkovým čajem na uklidnění,ten mimochodem denně piju,dělá mi dobře,Jenže bylinky bohužel do mosku serotonin nedodají a proto ho tam musíme nějak dodat uměle,když ho naše tělo neumí tvořit,jeho nedostatek způsobuje deprese.trochu ho lze vytvořit přirozenou cestou-sportem,sexem-mimochodem ten fakt pomáhá,vždy jsem pak klidná a vyrovnaná a mám se ivíc ráda,tké sám doc. Praško tvrdil,že sex je nejlepší přirozené antidepresivum.no také aleson mě pomáhá slunce,jsem na něm přímo závislá,jeho nedostatek dělá také deprese,takže já v našich klimatických podmínkách přímo trpím,když je léto a krásně,snižuji a ntidéčka na minimum,ale slunce je zde krutě málo,myslím,že žít někde na jihu jsem v pohodě,často přemýšlím,že se někam do tepla,kde svítí slunce třena 300 dní v roce odstěhuji,znám taková místa.ale zpět k lékům,prostě antidéčka zase nejsou takové zlo jako většina ostatních léků a to,že mají vedlejší účinky patří ke každému léku,to vadí spíš jen v tom,že to člověka nějak obtěžuje,někdy to časem úplně vymizí,než si tělo zvykne ale jindy se to nedá vydržet,obtěžuje to život natolik,že se musí hledat jiný preparát,každému vyhovuje něco jiného,mě Efectin nedělal dobře a ani nepomáhal,člověk si ale sám od sebe nesmí! léky vysazovat,jen pod lékař.dohledem a to pozvolna,jinak na to doplatí,sama jsem si léky párkrát vysadila ale už to neudělám,také jsem byla do měsíce zralá na blázinec,těžko jsem se pak dávala dohromady.jinak antidepresiva obecně jak jsem již psala patří skoro k nejdražším lékům,bohužel,může člověk použít 20 let zastaralý např.Amytrypllin ale ten je levný ale největší svinstvo co může být,je skutečně toxický,škodlivý,má i strašné vedlejší účinky,lidé jsou po něm stašně oteklí,zadržuje vodu a mnoho dalších.když chce člověk něco neškodlivého,jako jsou antidepresiva 3.generace,musí si to holt zacvakat.nic není zadarmo.jenže ty ceny u antidepresiv ve srovnání s jinými léky jdou mnohonásobně výš nahoru asi je čím dál více bláznů a poptávka převyšuje nabídku a farmaceutické firmy z toho pěkně těží ,k tomu si lékárna přidá řádnou marži jak se jí to zlíbí a cena je výsledek.Jinak na závěr nedávno jsem jako sestra se zúčastnila semináře,kde jsem si vyslechla hrozná fakta o tom jak je např.škodlivý obyčejný paralen,již po 20 tabletách,to jsou 2 balení nastává selhání jater,je strašně toxický na játra,10 tablet a 2 panáky tvrdého alkoholu již způsobí v podstatě jaterní nedostatečnost a č lověk může zemřít,takže ve srovnání s ostatníma i zdánlivě neškodnýma a volně prodejnýma lékama jsou antidepresiva vážně škodlivá minimálně,zvláště pak ta ze skupiny 3. generace,vím o čem píšu,zjišťovala jsem si to.

helo (Ne, 20. 9. 2020 - 21:09)

léky škodí pokud máš panický strach a žiješ ve strachu tak u tebe nebudou vůbec účinkovat...buď zemřeš na nemoc nebo někdy za x let na stáří a nemoc kterou stáří přináší...nebo pak už věkem.

eda (Ne, 27. 7. 2008 - 01:07)

ešte som chcela dodať, že ja som užívala Efectin ER, ten mi potom doktorka nahradila Alventou, lebo po prekategorizovaní bol dosť drahý. užívala som to niečo málo cez 1 rok a cítila som sa dobre, tak som to vysadila niekedy koncom februára. ale momentálne sa mi zdá, že som zase zrelá ísť na psychiatriu....

eda (Ne, 27. 7. 2008 - 01:07)

možno som ovplyvnená knihou, ktorú práve čítam.. tá pojednáva o škodlivých ved?ajších účinkoch liekov , ktoré sa prejavia až po dlhšom užívaní ( pár rokov)- nádory ,poškodenia srdca,obličiek, pečene... práve tohto sa obávam. sú antidepresíva dostatočne klinicky vyskúšané? sú určite bezpečné?
asi záleží na konkrétnom preparáte. viete menovať, čo je spo?ahlivé, prípadne naopak, ktorému prípravku sa vyhnúť?

hela (So, 26. 7. 2008 - 11:07)

pro Renat
nezlob se ale zde nechci svůj meil uvádět,proto mi napiš co Tě konkrétně zajímá,jsem navíc zdrav. sestra a tak vím trochu více než laik a nebo mi napiš ty svůj meil a můžem to probrat detailněji pokud budu vše vědět ale o antidéčkách toho vím hodně.

Sivica (Čt, 24. 7. 2008 - 10:07)

Mě Trittico pomohlo ohromě. Spala jsem dobře- sice výpravné sny- ale ráno jsem byla fit, váha nešla nahoru a měla jsem chuť na sex! U mě dost neobvyklé, jsem spíš asexuál. Po 2 letech jsem ho vysadila a mám pokoj.
Helo - já jsem brala jen 1/3 tablety, zabralo to poděj, ale úplně to stačilo.

Sivica (Čt, 24. 7. 2008 - 10:07)

Mě Trittico pomohlo ohromě. Spala jsem dobře- sice výpravné sny- ale ráno jsem byla fit, váha nešla nahoru a měla jsem chuť na sex! U mě dost neobvyklé, jsem spíš asexuál.

Renat (Čt, 24. 7. 2008 - 09:07)

Helo,Tvé řádky mne zaujaly,máš hodně zkušeností s antidepresivy a rozumné názory na ně.Prosím,nenapsala bys mi svou mailovou adresu?Ráda bych s Tebou podebatovala.Díky.

Návštěvník (Čt, 5. 11. 2020 - 03:11)

Helo,Tvé řádky mne zaujaly,máš hodně zkušeností s antidepresivy a rozumné názory na ně.Prosím,nenapsala bys mi svou mailovou adresu?Ráda bych s Tebou podebatovala.Díky.

hela (Po, 21. 7. 2008 - 00:07)

antidepresiva beru 12 let,dnes je mi 40,vyzkoušeli na mě snad všechny co existují,občas jsem si připadala jako pokusnej králík,né nadarmo mému doktorovi říkali Ddoktor Prášek. málo co mi ale sedlo,buď mi bylo blbě od žaludku nebo jsem byla tak vyřízená,že jsem nebyla vprac. procesu vůbec schopna fungovat a v neposlední době a to píšu Jano hl. tobě jsem po nich právě kynula. je fakt že za tu dobu co je beru jsem přibrala,někde to je dokonce i psáno jako vedlejší účinek.doktor mi vysvětlil,že jeb po nich větší chuť k jídlu,dále zpomalují metabolismus a některá dokonce i zadržují vodu vtěle.ale to vše už je známá věc,u některých je to vysloveně psáno a podtrženo jako vedlejší účinek.znám lidi z léčebny co ponich byli oteklý a přibrali 20 kg za 2 měsíce,to naštěstí zase můj případ není.některé jako např,Deniban u žen vyvolávají tvorbu hormonu prolaktini,která se za normálních okolností tvoří jen v těhotenství a zpouští laktaci.takže se může stát,že vám začne i téct mléko,také jsem kolem sebe viděla takové případy,mě po něm jen děsně bolela a nalejvala se prsa a mysleli si že mám nádor na hypofýze,neboť jsem měla v krvi 300j. prolaktinu a má být do 10.tak jsem ho musela vysadit ale jinak byl fakt perfektní,měl rychlý nástup účinku a působil povzbudivě.EXISTUJÍ ALE ASI 2 ANTIDEPRESIVA PO KRERÝCH SE NAOPAK HUBNE,JE TO I V NÁVODU A TO JE.TRITICO A VELBUTRIN.TRITICO mi děsně vadilo,nebyla jsem schopna se ráno probudit.Teď beru Velbutrin ten mi pomáhá a také spíš hubnu,prostě nemám potřebu jídla a hlavně to není tlumící ale naopak povzbudivé antidepresivum takže jsem i víc aktivní,nesmí se brát ale na noc pak by člověk nespal. zkoušela jsem za ta léta je vysadit ale vždy jsem se zase zhoupla a tak mi bylo vysvětleno,že někteří lidé je musí brát do konce života a já kním patřím,smířila jsem se s tím,jsou nenávyková a neškodná akorát vám značně udělají průvan v peněžence,alespoň ten můj Velbutrin je drahej jako prase a to ještě pojišťovna přispívá,prý jsou to na trhu nejdražší léky,myslím tím antidepresiva obecně,jako kdyby za to lidi mohli,že se jim v mozku netvoří serotonin.to je jako by diabetik mohl za to,že se mu netvoří inzulin.Prostě zkrátka každej si musí najít to svoje antidéčko,co dělá dobře jednomu,nemusí dělat druhému,navíc plná nástup účinku je po 2 měsících takže se mějte a nezoufejte,bude hůř!

Luciano (Čt, 20. 3. 2008 - 11:03)

Som rád, že to potvrdil aj Tvoj doktor. Ja som s tým tak isto zmierený, aj keď niekedy, keď sa kontaktu s ?uďmi nedá vyhnúť je mi ?úto, že ma rozhovor s ?uďmi nedokáže naplniť a potešiť tak, ako ostatných. Ale na druhej strane iní nedokážu byť sami, čo pre mňa nie je problém.

Návštěvník (St, 19. 3. 2008 - 17:03)

Ahoj Luciano, ja som sa pytala psychologa, ci je v poriadku, ked mam k ludom dost chladny vztah a on povedal, ze pokial to mne nesposobuje neprijemne pocity a stavy, tak je to ok, su to jednoducho povahove crty, ktore sme dostali pri narodeni a nedaju sa nejako podstatne ovplyvnit. Som dost vyrazna introvertka a po kontakte s ludmi potrebujem vela-vela samoty, aby som si v sebe vsetko zrovnala a nacerpala energiu na dalsie nutne kontakty s ludmi. Kedysi som tuto vlastnost chapala ako nejaky nedostatok, ale teraz viem, ze ina nebudem, tak som to prijala a dodalo mi to rovnovahu.

Luciano (St, 19. 3. 2008 - 08:03)

....to neznáma anonymka, som rád, že nás je viac, čo nemáme vzťah ku združovaniu a vystačíme si sami so sebou a po spoločnosti netúžime. Pýtal som sa doktorky, či to nie je chorobné, ale upokojila ma, že je to normálne, že som len introvert. Väčšina ?udí nechce byť sama a túži po spoločnosti, ale introverti si vystačia sami so sebou, prípadne s niekým naozaj blízkym.

Ondra (Út, 18. 3. 2008 - 21:03)

nejhorši je ,že doma všichni vědi co beru a vznikne li jakykoli problem,tak mě posilaji pro prášky.....Já jsem ,ale v pohodě a kolem mě...třeba mamina,nezna srandu,bere vše vážně,pořád a na všechno zvedá hlas,všechno se ji dotkne,ale do prdele ,za všechno mužu já..protože beru prašky.....

Reklama

Přidat komentář