Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (Po, 21. 9. 2020 - 16:09)

Také mám na obou očích -čtyři až pět.Sundat to jde,ale je to hodně nepříjemné.Takže také i v bazénu.Ale brýle nosím ráda,jaksi se ke mně hodí. Ilona

Zdena (Po, 21. 9. 2020 - 17:09)

Sundat už brýle není moc žádoucí. Nevím jestli ráda, ale musím a popravdě, když občas vezmu čočky cítím se naprosto nesvá, něco mi schází. Možná si to jen myslím. ale v brýlích mám mnohem více očních kontaktů s lidmi a komunikace především s muži probíhá více, než bez brýlí. Také se ke mě hodí, občas někdo pochválí.

Návštěvník (Út, 22. 9. 2020 - 09:09)

Já už brýle sundávám jen do sprchy a na spaní.Pokud musím i jindy,tak co nejméně a aby mě bez nich nikdo neviděl.Čočky jsem nosila jen krátce,v brýlích se cítím lépe.Dříve jsem po nich nijak netoužila,ale v prvním ročníku na gymnáziu jsem začala špatně vidět a brýle potom byly něco jak láska na první nasazení.A nešlo jen o ostré vidění,ale i o pocit,že ke mně patří.

Nathali (Út, 22. 9. 2020 - 10:09)

Do sprchy a vany brýle nesundávám beru si staré bohužel bez nich bych hledala i tu sprchu. Přece jen chci něco vidět, ikdyž s kapkmi na sklech. Jak silné máš brýle.

Návštěvník (Út, 22. 9. 2020 - 10:09)

Nemám žádné extrémní hodnoty,jen něco mezi -4 a 5 a k tomu od všeho trochu.Ale je fakt,že bez nich v té sprše věci spíš nahmatávám... Kolik nosíš Ty? Ilona

Nathali (Út, 22. 9. 2020 - 11:09)

Nosím trochu víc pravé 15 dioptrií a levé 17 dioptrií s cylinrem 2,5 dioptrie. Nedávno jsem si pořídila lenti brýle.

Návštěvník (Út, 22. 9. 2020 - 12:09)

Hmm,to je dost.To jsou s tou čočkou jen před okem?Mně se dálka zhoršovala asi tak do 30.Od loňska nosím multifokály kvůli vidění i na blízko.I

helkama (So, 19. 9. 2020 - 07:09)

Já měl silné brýle už od 1.třídy takže spolužáci byli na moje silné brýle zvyklí, ale co si pamatuju, tak mi spíš pomáhali a v té době snad ještě žádná šikana nebyla. Jasně, že se občas našel někdo z jiné třídy a třeba hlavně starší, který něco prohodil o lupách co mám na očích nebo že mám brýle jako dno od půllitru, ale já byl rád že přes ty moje brýle vidím a nějak jsem si to nebral. Až na střední škole byla taky jedna holka, která nosila taky silný brýle, dokonce jsme spolu začali chodit a ta mě přesvědčila, ať si pořídím vysokoindexové čočky do brýlí. Tak jsem to zkusil, co si pamatuju, byly 2x ztenčené, jedná čočka vyšla na 5.5 tisíc Kč takže i s obrubou byly ty brýle skoro za 15 tisíc, ale já přes ně neviděl. Prostě ta ostrost vidění byla úplně jinde než v mojich původních lenti. Tak co si vzpomínám, tak jsem to po měsíci žvýkání vzdal a opět a nastálo jsem se vrátil k lenti. Ještě je mám doma. Já totiž staré brýle nevyhazuju. No a ve 41 letech jsem dostal moje první brýle na blízko, abych tolik nenamáhal oči při čtení. A od té doby nedám na lenti dopustit. Vloni, když jsem si pořizoval poslední nové brýle mi byly v optice doporučené superlenti které nosim dodnes. To jsou lenti, ale ten ostrý okraj toho kolečka je rozbroušený a není tam ostrá hrana. Vypadá to trošku líp než lenti. Tak to byl můj příběh.

Carlos (St, 23. 9. 2020 - 15:09)

Když čtu to vyprávění, tak si vzpomínám na svou historii, v lecčems dost podobnou. První brýle jsem dostal v první třídě po povinné prohlídce se školou. V 11 jsem měl asi 5,5 dioptrie, ale naše bláznivá tělocvikářka trvala na tom, že musíme cvičit bez brýlí. Takže jsem většinou odevzdaně stál, nic jsem neviděl a čekal až dostanu při vybíjené ránu míčem a pak se přesunul na lavičku, kde jsem seděl a koukal do mlhy. “Naštěstí” jsem jednou dostal při běhání kolem hřiště (to nebyl takový problém) astmatický záchvat a rodiče mi sehnali osvobození z tělocviku. Ještě hůř na tom byla spolužačka, která nosila silné plusové brýle i s bifokály a bez brýlí navíc hrozně šilhala. Na konci devítky jsem měl asi 10,5 dioptrií a taky jsem dostal lentikuláry. Na nic se mě neptali, nic mi neřekli, ani rámečků tehdy (to byl rok 88) nebylo moc na výběr. Prostě jsem si šel vyzvednout brýle a uprostřed čočky měly kolečko. Jít pak do prváku na střední, kde jsem nikoho neznal, s něčím takovým na obličeji nebylo nic moc, ale co jsem měl dělat.

Návštěvník (St, 23. 9. 2020 - 15:09)

Tak počítám,odkdy nosím lenťáky a vychází mi rok 86 . Brýle ale nosím od 3 let a čočky s kolečkem jsem si mohla vyzkoušet předem,mamka je nosila také.Iveta

Carlos (St, 23. 9. 2020 - 17:09)

To je dost zajímavé. Sice se říká, že je krátkozrakost dědičná, ale máma nosila jen nějakých asi 5 dioptrií (tátu jsem nikdy neviděl a máma o něm nemluvila, takže nevím), brácha až po čtyřicítce začal nosit brýle na čtení. Já to doklepal v 25 na OP -21 OL -20,5 s nějakým astigmatismem a tam už to naštěstí zůstalo. V té době jsem taky začal nosit hlavně čočky a teď nosím na čtení, mobil a počítač plusové brýle přes čočky. Syn nosil asi 4 dioptrie, než si je nechal, hned jak to šlo, odlejzrovat, dcera má 21 let a už mě dohnala (ale taky nosí skoro výhradně čočky). V kolika dioptriích jsi, Iveto, začínala s lentikuláry?

Návštěvník (Čt, 24. 9. 2020 - 11:09)

Nevím to přesně,tak nějak 10 až 12. Skla už jsem měla na bocích brýlí snad centimetr,otlačený nos,brýle mi sjížděly a tak to mamka rozhodla.Nevzpomínám si,že bych s tím měla nějaký problém,spíš to byla i úleva a mohla jsem si vybrat hezké obroučky. Iv

Nathali (Po, 21. 9. 2020 - 17:09)

Jo jo školní lásky brejlatých nebyly ničím zvláštním a když přemýšlím, tak skoro pořád jsem seděla s brejlatou holkou nebo klukem. Učitelky to asi takto třídily. Taky jsem chodila s brejtatýma klukama bylo to nějaký snadší, než když brýle neměl. Na blízko brýle ještě nemám, ale mám taky míň dioptrií, což bude tím důvodem. Stejně jako ty se do svých prvních lenti brýlí stále více zamilovávám, protože po dlouhé době fakt ostře vidím a je to úžasné.

helkama (So, 19. 9. 2020 - 07:09)

Já měl silné brýle už od 1.třídy takže spolužáci byli na moje silné brýle zvyklí, ale co si pamatuju, tak mi spíš pomáhali a v té době snad ještě žádná šikana nebyla. Jasně, že se občas našel někdo z jiné třídy a třeba hlavně starší, který něco prohodil o lupách co mám na očích nebo že mám brýle jako dno od půllitru, ale já byl rád že přes ty moje brýle vidím a nějak jsem si to nebral. Až na střední škole byla taky jedna holka, která nosila taky silný brýle, dokonce jsme spolu začali chodit a ta mě přesvědčila, ať si pořídím vysokoindexové čočky do brýlí. Tak jsem to zkusil, co si pamatuju, byly 2x ztenčené, jedná čočka vyšla na 5.5 tisíc Kč takže i s obrubou byly ty brýle skoro za 15 tisíc, ale já přes ně neviděl. Prostě ta ostrost vidění byla úplně jinde než v mojich původních lenti. Tak co si vzpomínám, tak jsem to po měsíci žvýkání vzdal a opět a nastálo jsem se vrátil k lenti. Ještě je mám doma. Já totiž staré brýle nevyhazuju. No a ve 41 letech jsem dostal moje první brýle na blízko, abych tolik nenamáhal oči při čtení. A od té doby nedám na lenti dopustit. Vloni, když jsem si pořizoval poslední nové brýle mi byly v optice doporučené superlenti které nosim dodnes. To jsou lenti, ale ten ostrý okraj toho kolečka je rozbroušený a není tam ostrá hrana. Vypadá to trošku líp než lenti. Tak to byl můj příběh.

Petr (Pá, 11. 9. 2020 - 12:09)

Sám občas nosím brýle, mám jen slabé, tak do kina nebo u televize na zlepšení pohody. V práci však sedím naproti kolegyni, která má brýle a je na nich závislá. Mluví o nich často a také hodně střídá s ohledem na svoje oblečení. Nosí kolen 13 dioptrií a je v nich naprosto úžasná a moc jí sluší. Dovedu pochopit některé z vás, kterým se brýle líbí, protože když si vezme neztenčené brýle, tak ty tlustá sklíčka, mě přivádí do stavu šílenství a nemohu z ní oči spustit. Vrcholem bylo, když přišla v brýlích, kterým říká lenti. Bylo to ohromující, jsem z toho vždy vrušený , otevřeně jsem jí to řekl a poslední dobu nosí pouze tyto. Je v nich nádherná.

Nathali (St, 16. 9. 2020 - 16:09)

Mám silnou dioprtickou vadu a lékařem mi byly doporučeny lentikulární brýle, čili lenti o kterých tady píšeš. Při pohledu na ně jsou vzhledově strašně divné. Okraje jsou tenké a v prostředku malá kolečka. Pro jejich nositele, po zvyknutí značná váhová úleva a lepší vidění. Můžu říct, že jsem takové na nikom neviděla. Také jsem nikomu neřekla co budu mít a manžel se strašně divil co to mám na očích. Na tom jak působí tyto brýle na tebe,něco zřejmně bude. Manželovi přes počáteční šok se brýle líbí a působí na něho jako afrodiziaka, prostě úžasné hned ve dvou směrech.

Deny (St, 16. 9. 2020 - 20:09)

Kolik máš prosím dioptrií ?

Nathali (Čt, 17. 9. 2020 - 16:09)

Pravé 15 dioptrií a levé 17 dioptrií s cylinrem 2,5 dioptrie. A ty nějaké máš?

Deny (Pá, 18. 9. 2020 - 22:09)

Mám taky brýle a hodně silné. Tento týden na poslední kontrole už přes +20 dioptrií na každém oku. Byly mi taky už ty lenti brýle doporučeny, tak sháním informace.

Nathali (So, 19. 9. 2020 - 07:09)

To ti jako přibývají plusové dioptrie, máš je na dálku nebo na čtení. I tak s těmito dioptriemi už musíš mít velmi silné čočky. A lenti jsi ještě neměla? Je mi celkem jasné, že tedy máme o očima podobné problémy. Dnes mám divné brýle a alespoň nějakou chvíli budu " dobře vidět " , klidně se ptej.

Reklama

Přidat komentář