Reklama

Dioptrické bryle

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 17:09)

Ok. V pohodě. Udělalas dobře pořízením lenti. Zvyklá sis určitě brzy a kouká se přes ně lépe než přes nějaké ztenčené. Nehledě na cenu.

Nathali (Čt, 17. 9. 2020 - 17:09)

Lenti mi doporučil lékař a opravdu jsem ráda, že jsem na něho dala. Zvykala jsem si skoro týden, ale stojí to opravdu za to. Vidím s nimi jako znovuzrozená. Cítím však rozpaky mého okolí v práci nebo v obchodě, jak se na moje brýle lidé dlouze dívají a nechápou co to mám. Jde však především o mě a přes vysokou vadu o dobré vidění. Tak doufám, že to tak zůstane a lenti budou moji stálou součástí. Ale na fotce to vypadá opravdu moc divně.

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 17:09)

Neboj. Oni si zvyknou. A když ne, jejich boj. Hlavně, že ty s nima vidíš dobře, zvyklá sis přes ně koukat. Jen se zeptám. Máš + nebo - dioptrie. Já myslím že máš minusové brýle na dálku.

Nathali (Čt, 17. 9. 2020 - 18:09)

To já vím a jak říkáš, hlavní je moje dobré vidění. Ikdyž jestli se to dá s tolika dioptriemi tak říct? Sama jsem překvapená, jak rychle jsem k nim našla cestu. Problém bude, že jich budu potřebovat vícero brýlí. Máš pravdu jsem krátkozraká, podle čeho jsi tak usoudil?

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 18:09)

V tvém příspěvku jsi psala o malé váze tvojich nových lenti. Tak jsem usoudil že budeš krátkozraká. Ale to, že přes lenti se kouká líp než přes vysokoindexy nebo přes neztenčené brýle mám tak trochu i z vlastní zkušenosti.
Já vím, že ženy to mají jiné, potřebují větší počet brýlí na různé příležitosti, kdežto u chlapů stačí jedny brýle a druhé jako náhradní.
S kolika kusů brýlí počítáš ty že si pořídíš?

Nathali (Pá, 18. 9. 2020 - 20:09)

Můžu se zeptat, jak dlouho používáš lenti brýle a ohlasy na ně z tvého okolí? Z kraje to budou minimálně troje brýle,

helkama (Pá, 18. 9. 2020 - 21:09)

Já nosim lenti od svých 11ti let. Dostal jsem je, když jsem na druhém, lepším oku dosáhl - 10 dioptrií a nikdo se mě neptal. Prostě kvůli váze brýlí jsem dostal lenti. V té době byly pouze skleněné čočky, to znamená že to kolečko mělo průměr pouze 25 mm. A od té doby jsem dostal zákaz tělocviku ve škole. No a první plastové čočky jsem dostal v 19 letech a to jsem už měl asi tolik dioptrií, co máš teď ty. A teď mám na čtení P. O. - 20 a L. O. - 21.5 dioptrií lenti a na dálku - 23 a - 24.5 dioptrií. Ale ty mám superlenti.

Tvl... (So, 26. 9. 2020 - 07:09)

Proč lžeš?? Nosíš GOC. Že ti není hanba takto lhát a vydávat se za jiné lidi na tomto fóru..

Nathali (Pá, 18. 9. 2020 - 22:09)

Nevím co na toto říct. Já má první lenti ve svých 38 letech a dioptrie pomalu stále jsště rostou. Můžu vědět kolik máš ta roků. Co na takové brýle říkali spolužáci?

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 17:09)

Ok. V pohodě. Udělalas dobře pořízením lenti. Zvyklá sis určitě brzy a kouká se přes ně lépe než přes nějaké ztenčené. Nehledě na cenu.

Návštěvník (St, 16. 9. 2020 - 19:09)

Jak mu závidím !!!

Verča (Po, 7. 9. 2020 - 15:09)

Nosím brýle, ale vždy jsem měla spíš menší velikosti. Před časem jsem si vyzkoušela brýle své kamarádky, která nosí brýle značně veliké. Sice jsem přes ně skoro neviděla, ale ta velikost mě napoprvé velice uchvátila,byla od obočí, skoro do půle tváří a na nose seděly velice nízko. Sama mi řekla,že mi sluší, tak jsem si pořídila po dlouhém shánění podobné. Nové brýle s mými dioptriemi mi hned napoprvé sedly a ten příjemný pocit na nose z dosti velkých brýlí jsem doposud neznala. Sedí mi skoro na konci nosu,ale vypadá to úžasně jsem z toho úplně hotová a navíc prostorově jsem vidím naprosto skvěle, což jsem neznala. Tak i pouhá změna velikosti brýlí může dopomoci k většímu sebevědomí, když už se bez brýlí vůbec neobejdeme. Ujetá na brýle asi nejsem, ale ráda pozoruji jaké brýle lidi nosí.

Helča (Po, 7. 9. 2020 - 16:09)

Vlastní poloha brýlí, usazení na nose a především velikost nosníku u plastových obrub může udělat doslova pocitový zázrak a nošení brýlí se může stát velmi oblíbenou záležitostí. Navíc větší brýle, posazené níže na nose vypadají velice sexy.

Bezjmena (Ne, 6. 9. 2020 - 10:09)

Já jsem taky rád, že jsem našel další "ujetý" lidi na brýlky

Bezjmena (Čt, 3. 9. 2020 - 18:09)

Já těch brýlí plánuju mít taky víc. (Ze začátku třeba kolem 10ti) a samozřejmě bych chtěl i nějaké tvarově jiné i jinak barevné, ale ta kombinace modro/černé v tomhle tvaru se mi hodně líbí, tak bych si takové chtěl pořídit.

Mike (Pá, 4. 9. 2020 - 12:09)

Tak to je super, že se našel někdo další, kdo po brýlkach touží.

Bezjmena (Čt, 3. 9. 2020 - 17:09)

https://images.app.goo.gl/tNSYV3eqnmDWLkVi6

Tvarově jsou si podobná. Chtěl bych je modro černé.

Helča (Čt, 3. 9. 2020 - 18:09)

Tvarově vypadají dobře, ale podobné dnes mají skoro všichni. Za sebe bych pro tebe zvolila něco modernějšího, čím všechny hned na první pohled zaujmeš. Třeba hnědé nahoře přecházející ke spodu do hodně světlé. Nebo postupně tónované modré ty se mě líbí na chlapech snad nejvíce!

Bezjmena (Čt, 3. 9. 2020 - 17:09)

To já jsem šíleně vzrusenej i teď, kdy si půjčuju brýle od přítele. Jinak ano, chtěl bych plastové. Už mám i vybraný přesný brýle, tak už jen abych je mohl mít ofiko.

Helča (Čt, 3. 9. 2020 - 17:09)

Super, že chceš plastové je to v nich fakt dobrý a nejvíc na pohodu. Jestli se můžu zeptat jaký sis vybral? A i já jsem strašně vzrušená, že že našel další, kdo nesmírně touží nosit brýle. V myšlenkách se vracím do studijních let.

Reklama

Přidat komentář