Reklama

Dioptrické bryle

Nathali (St, 16. 9. 2020 - 16:09)

Mám silnou dioprtickou vadu a lékařem mi byly doporučeny lentikulární brýle, čili lenti o kterých tady píšeš. Při pohledu na ně jsou vzhledově strašně divné. Okraje jsou tenké a v prostředku malá kolečka. Pro jejich nositele, po zvyknutí značná váhová úleva a lepší vidění. Můžu říct, že jsem takové na nikom neviděla. Také jsem nikomu neřekla co budu mít a manžel se strašně divil co to mám na očích. Na tom jak působí tyto brýle na tebe,něco zřejmně bude. Manželovi přes počáteční šok se brýle líbí a působí na něho jako afrodiziaka, prostě úžasné hned ve dvou směrech.

Deny (St, 16. 9. 2020 - 20:09)

Kolik máš prosím dioptrií ?

Nathali (Čt, 17. 9. 2020 - 16:09)

Pravé 15 dioptrií a levé 17 dioptrií s cylinrem 2,5 dioptrie. A ty nějaké máš?

Deny (Pá, 18. 9. 2020 - 22:09)

Mám taky brýle a hodně silné. Tento týden na poslední kontrole už přes +20 dioptrií na každém oku. Byly mi taky už ty lenti brýle doporučeny, tak sháním informace.

Nathali (So, 19. 9. 2020 - 07:09)

To ti jako přibývají plusové dioptrie, máš je na dálku nebo na čtení. I tak s těmito dioptriemi už musíš mít velmi silné čočky. A lenti jsi ještě neměla? Je mi celkem jasné, že tedy máme o očima podobné problémy. Dnes mám divné brýle a alespoň nějakou chvíli budu " dobře vidět " , klidně se ptej.

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 16:09)

Lentikulární čočky jsou boží. Ale to kolečko zase tak malé není. Má průměr 40 mm. Kdysi, když byly lentikulární čočky skleněné tak to kolečko mělo jen 25 mm a to bylo malé. Jestli si chceš vyměnit fotky lentikulárních brýlí, napiš mi na [email protected] Já pár lentikulárních brýlí mám.

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 16:09)

Lentikulární čočky jsou boží. Ale to kolečko zase tak malé není. Má průměr 40 mm. Kdysi, když byly lentikulární čočky skleněné tak to kolečko mělo jen 25 mm a to bylo malé. Jestli si chceš vyměnit fotky lentikulárních brýlí, napiš mi na [email protected] Já pár lentikulárních brýlí mám.

Nathali (Čt, 17. 9. 2020 - 16:09)

Neměřila jsem to, asi ano, ale je to malé kolečko uprostřed brýlových skel. Nevidím důvod, proč bych si s tebou měla fotky svých brýlí.

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 17:09)

Ok. V pohodě. Udělalas dobře pořízením lenti. Zvyklá sis určitě brzy a kouká se přes ně lépe než přes nějaké ztenčené. Nehledě na cenu.

Nathali (Čt, 17. 9. 2020 - 17:09)

Lenti mi doporučil lékař a opravdu jsem ráda, že jsem na něho dala. Zvykala jsem si skoro týden, ale stojí to opravdu za to. Vidím s nimi jako znovuzrozená. Cítím však rozpaky mého okolí v práci nebo v obchodě, jak se na moje brýle lidé dlouze dívají a nechápou co to mám. Jde však především o mě a přes vysokou vadu o dobré vidění. Tak doufám, že to tak zůstane a lenti budou moji stálou součástí. Ale na fotce to vypadá opravdu moc divně.

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 17:09)

Neboj. Oni si zvyknou. A když ne, jejich boj. Hlavně, že ty s nima vidíš dobře, zvyklá sis přes ně koukat. Jen se zeptám. Máš + nebo - dioptrie. Já myslím že máš minusové brýle na dálku.

Nathali (Čt, 17. 9. 2020 - 18:09)

To já vím a jak říkáš, hlavní je moje dobré vidění. Ikdyž jestli se to dá s tolika dioptriemi tak říct? Sama jsem překvapená, jak rychle jsem k nim našla cestu. Problém bude, že jich budu potřebovat vícero brýlí. Máš pravdu jsem krátkozraká, podle čeho jsi tak usoudil?

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 18:09)

V tvém příspěvku jsi psala o malé váze tvojich nových lenti. Tak jsem usoudil že budeš krátkozraká. Ale to, že přes lenti se kouká líp než přes vysokoindexy nebo přes neztenčené brýle mám tak trochu i z vlastní zkušenosti.
Já vím, že ženy to mají jiné, potřebují větší počet brýlí na různé příležitosti, kdežto u chlapů stačí jedny brýle a druhé jako náhradní.
S kolika kusů brýlí počítáš ty že si pořídíš?

Nathali (Pá, 18. 9. 2020 - 20:09)

Můžu se zeptat, jak dlouho používáš lenti brýle a ohlasy na ně z tvého okolí? Z kraje to budou minimálně troje brýle,

helkama (Pá, 18. 9. 2020 - 21:09)

Já nosim lenti od svých 11ti let. Dostal jsem je, když jsem na druhém, lepším oku dosáhl - 10 dioptrií a nikdo se mě neptal. Prostě kvůli váze brýlí jsem dostal lenti. V té době byly pouze skleněné čočky, to znamená že to kolečko mělo průměr pouze 25 mm. A od té doby jsem dostal zákaz tělocviku ve škole. No a první plastové čočky jsem dostal v 19 letech a to jsem už měl asi tolik dioptrií, co máš teď ty. A teď mám na čtení P. O. - 20 a L. O. - 21.5 dioptrií lenti a na dálku - 23 a - 24.5 dioptrií. Ale ty mám superlenti.

Tvl... (So, 26. 9. 2020 - 07:09)

Proč lžeš?? Nosíš GOC. Že ti není hanba takto lhát a vydávat se za jiné lidi na tomto fóru..

Nathali (Pá, 18. 9. 2020 - 22:09)

Nevím co na toto říct. Já má první lenti ve svých 38 letech a dioptrie pomalu stále jsště rostou. Můžu vědět kolik máš ta roků. Co na takové brýle říkali spolužáci?

helkama (Čt, 17. 9. 2020 - 17:09)

Ok. V pohodě. Udělalas dobře pořízením lenti. Zvyklá sis určitě brzy a kouká se přes ně lépe než přes nějaké ztenčené. Nehledě na cenu.

Návštěvník (St, 16. 9. 2020 - 19:09)

Jak mu závidím !!!

Verča (Po, 7. 9. 2020 - 15:09)

Nosím brýle, ale vždy jsem měla spíš menší velikosti. Před časem jsem si vyzkoušela brýle své kamarádky, která nosí brýle značně veliké. Sice jsem přes ně skoro neviděla, ale ta velikost mě napoprvé velice uchvátila,byla od obočí, skoro do půle tváří a na nose seděly velice nízko. Sama mi řekla,že mi sluší, tak jsem si pořídila po dlouhém shánění podobné. Nové brýle s mými dioptriemi mi hned napoprvé sedly a ten příjemný pocit na nose z dosti velkých brýlí jsem doposud neznala. Sedí mi skoro na konci nosu,ale vypadá to úžasně jsem z toho úplně hotová a navíc prostorově jsem vidím naprosto skvěle, což jsem neznala. Tak i pouhá změna velikosti brýlí může dopomoci k většímu sebevědomí, když už se bez brýlí vůbec neobejdeme. Ujetá na brýle asi nejsem, ale ráda pozoruji jaké brýle lidi nosí.

Reklama

Přidat komentář