Reklama

Nepříjemné zážitky z Psychiatrické léčebny

Miroslav (St, 25. 11. 2020 - 14:11)

Miroslav 27 let. Ahoj byl jsem také poslán na psychiatrii při příjmu jsem musel vysléknout do naha změřili mě tlak a poslechly srdce potom výška váha co beru za léky. Atd. Po tom jsem se musel předklonit a šup ruka v zadku. No hrůza. Celou dobu na příjmu nahaty. V ordinaci 2 doktorky 3 sestry 2 sanitaři. Všichni mě očumovali.

Návštěvník (Ne, 20. 9. 2020 - 22:09)

tak pokuď jsou tam i psychiatr adiktolog.... atd tak to jo, to beru

Li (Pá, 18. 9. 2020 - 21:09)

Doporučuju podívat se na film usmevy smutnych můžu

Lea (Pá, 28. 8. 2020 - 11:08)

No a krik tam byl taky,v izolaci borka z bludama ,mentalove rvou tak nějak že zvyku, můj pokus o uklidnění těchto lidí byl úplně marný,takže když si predstavite film s psychiny jak tam rvou tak to tam bylo stejne, ale byli tam lidi co vůbec nemluvili a chodili po chodbě sem a tam

N. (Pá, 28. 8. 2020 - 10:08)

Musím se zastat kritiků psychiatrických léčeben. Moje kamarádka a kolegyně se dostala do velmi psychicky náročné situace. Zabil se jí dvaadvacetiletý syn. Zuzana dosud žijící na plné obrátky, kariera, rodina, cestování, vzdělávání...se zhroutila. Antidepresiva, hypnotika atd. Když byla psychicky na totálním dně nechala se hospitalizovat v psych. léčebně. Po čtrnácti dnech tam odtud odešla v horším stavu než přišla. Kromě depresí, úzkosti, postraumatické poruchy přibyl ještě pocit naprostého ponížení, cítila s ejako lidský odpad. Neznám podrobnosti, stejně jako ji bolí mluvit o smrti svého syna, tak nemluví ani o tom, co se tam dělo. Takže jen střípky: místnost s agresivními alkoholiky, schizofreniky, bludaři...křik, strašidelný smích...krádeže toho minima obdobních věcí, hromadné sprchování dvakrát týdně za přítomnosti lhostejných dozorkyň se šklebem v tváři, jakási zašlá prostěradla místo ručníků...dostala vynadáno např za to, že chtěla často klíč od záchodu a kravál, když chtěla do koupelny odpoledne, kdy by mohla téci teplá voda ....Možná se vám to zdá směšné, ale pro člověka, který nikdy nic podobného nezažil, šel tam s nadějí a v obrovské osobní bolesti....to byla jedna z nejkrutějších zkušeností jejího života.

Lea (Pá, 28. 8. 2020 - 11:08)

A kde byla?Mám za sebou 3 hospitalizace,z toho 3 dny jsem byla na nejhorším oddeleni kvůli sebevražedným tendencím a sebepoškozování, sice záchody des hnus ,bohužel sprchovani jakoby pod dozorem,ale v tu chvíli vám to začíná být jedno,protože je tam směs všeho druhu,demence,schizofrenici ,teplá voda furt na sprchovani,jen koupelna se tedy otevírala jen na to,když bylo třeba se oholit bohužel na vás sestra cumela ale na tom oddeleni není se čemu divit,ráno na 4 hodky zavřené pokoje pak až do večera otevřené, cigaro v doprovodu 2 sester, po přesunutí na jiný pavilon normálně volný pohyb,spolubydlící s podobnou diagnozou,akorat trochu víc nezájem od sestricek

Návštěvník (Pá, 28. 8. 2020 - 00:08)

a na stesk vám měli dát svěrací kazajku,
hold se svámi nechtěli zdržovat, a tak vás cpali práškama.

Dáša (Čt, 27. 8. 2020 - 06:08)

Ahoj všichni. Nedávno jsem byla 6 týdnů hospitalizována v Kosmonosích. Mám úzkostné stavy. Cpali do mě prášky 8 ks denně 3 ráno 2 v poledne 3 večer. Jen jsem z toho byla zblblá, ale v noci jsem se probudila a křičela strachem. Nic na mě nenašli, nepomohli mi jen jsem dostávala jeden oblbovák za druhým. Kdyby si mě maminka nevzala domů je ze mě dnes už troška. Navíc jsem po těch práškách začala špatně vidět a stále se to nelepší. Zítra jdu na oční. Tak uvidím jak dopadnu. Dáša

Návštěvník (Čt, 27. 8. 2020 - 22:08)

místo prášků vás měli psychicky srovnat izolací do protihlukové místnosti

Dáša (Čt, 27. 8. 2020 - 06:08)

Ahoj všichni. Nedávno jsem byla 6 týdnů hospitalizována v Kosmonosích. Mám úzkostné stavy. Cpali do mě prášky 8 ks denně 3 ráno 2 v poledne 3 večer. Jen jsem z toho byla zblblá, ale v noci jsem se probudila a křičela strachem. Nic na mě nenašli, nepomohli mi jen jsem dostávala jeden oblbovák za druhým. Kdyby si mě maminka nevzala domů je ze mě dnes už troška. Navíc jsem po těch práškách začala špatně vidět a stále se to nelepší. Zítra jdu na oční. Tak uvidím jak dopadnu. Dáša

Vladimír (St, 26. 8. 2020 - 21:08)

Chtěl bych uvést celkem čerstvou zkušenost s PL Lnáře. Nedávno se tu léčila přítelkyně s alkoholem. Nepřipadá mi normální, že člověk, který se jde dobrovolně léčit, je na oddělení zavřený jako by byl hromadný bestiální vrah malých dětí, jedná se s ním doslova jako s posledním smradlavým hovnem. Opovažte se proti zdejším praktikám ozvat, okamžitě následuje vyhazov a odebrání nemocenské. Pacienti vykonávají práci, za kterou jsou placené sestry a uklízečky - mytí záchodů, přivážení a odvážení jídla a prádla a další nejhorší práce. Sestry léky v žádném případě nerozdávají ale ječí od sesterny jména a pacienti musí přiběhnout jak vořeši. První, co se přítelkyně od lékařky dozvěděla, že původně tříměsíční léčbu lze zkrátit na 6 týdnů. Předpokládám, že se bude jednat o dobu, která bude pro PL výhodnější z hlediska úhrad od zdravotních pojišťoven. Další praktikou je uzavření v léčebně po dobu 5 týdnů z celkových 6, a před posledním 6. týdnem pak povinný odjezd na víkend. Po návratu přísná kontrola, zda pacient nepožil alkohol nebo drogy. Při pozitivním výsledku vyhazov a opět ztráta nároku na nemocenskou. A další praktiky jako zamykání pokojů, kdy pacienti nemohou po část dne ke svým věcem, a jsou nuceni trávit čas ve veřejných prostorách bez soukromí. Za absolutně nedefinované prohřešky, pokud si to kterákoliv sestra umane, dostávají pacienti infantilní černé body, při určitém množství opět následuje vyhazov. Dle mého názoru se jedná spíše než o léčení o záměrné deptání, aby co nejvíce pacientů po propuštění na víkend bylo vyšetřeno pozitivně a nebyla jim vyplacena nemocenská. Tyto praktiky komunistického lágru už ale nejsou úplně neznámé. Předloni vypracoval brněnský student právnické fakulty diplomku na toto téma a došel k "překvapivému" závěru, že se jedná o systém v rozporu s listinou základních práv a svobod a s precedentními rozsudky Evropského soudu pro lidská práva (https://is.muni.cz/th/xvbx1/). Doufám, že tomuto systému bude brzy učiněna přítrž, protože výsledky práce těchto lidí, které obnáší méně než 10 % a zvůle, kterou vůči pacientům praktikují, jsou do nebe volající. Styďte se

Li (Pá, 28. 8. 2020 - 09:08)

Dobrý den,

Smysl těchto léčení není válet se v posteli ,krizky,tečky se dávají za porušení režimu,tj třeba pozdní příchod,ano sami pacienti si uklizeji,vycházky jsou povoleny až za nějakou dobu a s nějakými podmínkami,zavislaci potřebují tvrdý režim a postihy aby si uvědomili svoji odpovědnost vůči svým činům

Vladimír (St, 16. 9. 2020 - 22:09)

Li, já se jen tak zeptám, čím se tyto závislosti, které "je třeba tak léčit tvrdým režimem" liší od závislostí na cigaretách, kdy se lidé léčí na rakovinu a cukrovky II. typu, kdy se lidé neřízeným příjmem stravy a nulovým pohybem projí až k hospitalizacím v nemocnicích? Jakýpak to mají režim? Uklízí si a šlape se po nich, vyhazují se z nemocnic, když jdou opět kouřit nebo se cpát dalším jídlem? Nebo jsou to vážení pacienti nemocnic? Z Vašeho příspěvku je zřejmé, že jste "vycepovaný" totalitním režimem, že lidé potřebují "totalitu". Už jste někdy zažil svobodu a slušné jednání ke svojí osobě? Doporučuji, velmi příjemné...

Li (Čt, 17. 9. 2020 - 00:09)

Ano závislost je jen jedna,ono smysl je vyplnit co nejvíce dny činnostmi, ono je docela rozdíl když je člověk na fetu,alkoholu,lidem z venku to přijde surové, strašné,skákat jak oni piskaji,nicméně vždy je to hospitalizace dobrovolná a odejít každý může pokud není neřízená soudně,proto se doba pohybuje 3 měsíce ,nejsem vycepovaný režimem je mi 35 let,při prvním přečtení řadu jsem si tukal na čelo že jsou magori ,ta léčba není zázračná, jen jde o to ty lidi odtrhnout od světa a řídit se pravidly ktere jsou pevně nastavená,pořádnou chybu v autě uděláte jednou,tam se za chyby platí křížky a odebráním výhod,jde tam prostě o režim a dát čas odpoutat se nějakým způsobem od drogy

N. (Pá, 18. 9. 2020 - 22:09)

Ano, to je metoda, která se používá ve státních zařízeních. V soukromých klinikách je to jinak. Viz např. Neo Centrum. Ovšem taková léčba pacienta také něco stojí.

Návštěvník (Ne, 20. 9. 2020 - 20:09)

Jak to prosím vás funguje u soukromích klinik ?
Jedna věc je co píší na netu a druhá věc je praxe.
Děkuji

N. (Ne, 20. 9. 2020 - 20:09)

Funguje to vlastně podobně jako ve statních zařízeních. Individuální terapie, skupinové terapie, rodinné, akupunktura, meditace... jiné je jen zacházení s klientem, komunikace, důstojnost po které tady voláte, jste tam vlastně zákazníkem..ale je pochopitelně jen na vás, co bude až tam odtud odejdete. Velkou motivací je cena takového pobytu.

Návštěvník (Ne, 20. 9. 2020 - 21:09)

Mě to spíš připadá že soukromá klinika vám jen dá to co si zaplatíte, a to že s vámi zachází slušně,a tak jak vy chcete .a to nemá nic společného s opravdovou funkční terapií která k něčemu je. Podotýkám že to je jen můj dojem.

Li (Po, 21. 9. 2020 - 02:09)

Tam je motivace taková dal jsem za to peníze jde to z mé kapsy,udělám pro to maximum,nevim jak to tam probiha nicmene si myslim ,ze psycholog tam je vice k dyspozici,a toho si jakoby více zaplatíte

N. (Ne, 20. 9. 2020 - 21:09)

Ne, toho se nebojte. na té kterou jsem zmiňovala, působí např. psychiatr adiktolog, který zároveň funguje u Apolináře. A samozřejmě psychologové atd.

Reklama

Přidat komentář