Reklama

Co si myslí ženy o mužích v punčochách?

Martina (Po, 31. 8. 2020 - 17:08)

Tvá přítomnost je tu zbytečná. Diskuse má jasné téma. Tebe se nikdo na nic neptá.

právník (Po, 31. 8. 2020 - 22:08)

§ 356 odst.3a Trestního zákoníku - Podněcování k nenávisti vůči skupině osob nebo
omezování jejich práv a svobod.

pavouk Boris (Út, 1. 9. 2020 - 00:09)

Nojo, soudružka Martina se svým komplicem je zřejmě nějaká mařena od krav, které nedochází,že její jednání je v právním státě trestné a naivně se domnívá,že nejsou na internetu dohledatelní.
Takže jestli hodlají ve své intoleranci k účastníkům diskuse s jiným názorem na diskutované téma
pokračovat , navrhuji na ně podat trestní oznámení s odkazem na zmíněný §356 Trestního zákona, orgány činné v trestním řízení si s tím už poradí.

Kelyška (Út, 1. 9. 2020 - 07:09)

Jé, Cecilko, sodoma,gomora! Tady čtu,že by nás mohli za tu naší plánovanou obranu
našich spoďárů i zavřít. Tak jsem hned vypustila našeho průzkumného chrousta,před
chvílí se vrátil se vzkazem od staré Škopkové,že bychom zato mohli u soudu vyfásnout
až 3 roky. Víš co? Raději tam na ten Křemešník ani nepoletíme.

Martina (Út, 1. 9. 2020 - 01:09)

Tak do toho, soudruhu. Ano, chlap v silonkách mi připadá směšný. Když to teda není ze zdravotního důvodu. A ty rozplizlé kecy o podvazcích, ty jsou ješte směšnější.

Návštěvník (Ne, 30. 8. 2020 - 18:08)

Napsalas staří lidé. Neboli důchodci. To je nyní zakázané slovo. Asi jako cikán. Musíš psát straší spoluobčané a psát jen pozitiva. Aneb, jak vláda pošvala lidi proti sobě...

Šuny (Ne, 30. 8. 2020 - 07:08)

No,už jen při zběžném přečtení příspěvků tohoto fóra je očividné,že těch "nešťastníků" je mnohem více než jeden,takže účelem vaší jediné holé věty bylo oponenta urazit. Já bych vám tedy doporučoval příště než zase něco hloupého plácnete, si nejdříve přečíst něco o trendech moderních společností 21.století, např. o unisex oblečení, co znamenají termíny cross-dressing či underdressing apod. Pak zjistíte,že se se svými názory na oblékání zřejmě pohybujete v době
pánské módy jednotných červených trenýrek po kolena. A že nebude asi náhodou,že zrovna tento symbol zavlál nad Pražským hradem coby sídla netolerance v naší společnosti.
Já vám to tedy nemám za zlé,neboť tak pitomě formulované téma diskuse " co si myslí ženy o mužích v punčochách" nutně musí inspirovat většinu žen,které o zhora mnou uvedených trendech nemají ani ánunk, k názoru,že muži v punčochách jsou úchylové. Takže po vašem případném prozření,jak se věci ve skutečnosti mají, nevím,kdo z nás dvou by měl být nešťastný.
Já se tedy rozhodně tak necítím.

Pepa (Út, 28. 7. 2020 - 09:07)

Nejsem zastánce ani propagátor klasických podvazkových pásů. Musím již hodně let nosit kompresní punčochy a ty žádný "moderní" pás napnuté neudrží. Předpokládám, že každá žena si vyzkouší a vybere pás a punčochy, které jí vyhovují a u kterých má jistotu, že ji nezpůsobí trapas.

Šuny (St, 29. 7. 2020 - 10:07)

Ještě bych trochu polemizoval s Pepovým názorem,že si "každá žena umí vybrat vhodný podvazkový pás". Skutečnost je zejména u nás v ČR poněkud jiná. V tomto tvrzení se neopírám pouze o názory mé manželky,ale zejména o výsledky internetových diskusí na toto téma ( viz např.Doktorka.cz na téma Podvazky a punčochy). Kdyby tomu tak bylo tak by asi nevznikaly různá videa na toto téma ( viz např. Jak nosit podvazky /CARA-You Tube nebo iDnes - Podvazky pro modelky i baculky). Takže výsledky povědomí žen o podvazcích,zejména té mladší generace,
lze označit často za tristní. Přispívají k tomu i často neodborné osvětové diskuse na internetu ve
kterém různé blogařky zapáleně odsuzují moderní 4-páskové podvazkové pásy " jako vhodné pouze do postele" a propagují návrat ke klasickým podvazkovým pásům o jejichž nevýhodách jsem diskutoval v předešlém příspěvku. Dále i chybná marketingová propagace některých prodejců tohoto sortimentu spodního prádla zaměřená pouze na jeho erotickou a nikoliv funkční
stránku. Výsledkem těchto duševních masáží je,že se podvazkových pásy staly pouze erotickým
symbolem. A to je živnou půdou pro jedince spadající do kategorie lidí "rozumu mdlého",kteří pak s oblibou rozšiřují ve veřejném vědomí názory typu " Ženská nosící podvazky? To bude nějaká ku..va". nebo "Chlap nosící punčocháče/punčochy? To je nějaký úchyl či buzerant". A výsledek? Ženy obecně daleko více než muži podléhají emotivnímu působení svého okolí a tak raději podvazkové pásy přestaly anebo ani nezačaly nosit. To se pak odráží i v nabídce tuzemských výrobců punčoch - srovnejte si např. jejich sortimentní nabídku s nabídkou polských
či německých výrobců podvazkových punčoch ve kterých běžně najdete módní novinky,neboť
nejenom v těchto zemích považují podvazkové punčochy za běžnou součást dámského šatníku.
Takže pokud se týká podvazkových punčoch a podvazkových pásů je cosi "shnilého" v povědomí
české veřejnosti.

Axel (Čt, 27. 8. 2020 - 08:08)

Chtěl bych se vrátit k pruženkám. Nyní hovořím o zkušenosti, kterou jsou udělal v tomto měsíci. Nosil jsem do práce klasické lycrové punčochy (DEN nebylo na obalu uvedeno: Gatta Sally, 15 až 20 DEN) nejdříve s pásem s 4 pruženkami šířky 10 mm a plastovými velvetami. Pás držel, velvety taky, jen ty plastové zkracovače se posunuly - ráno jsem je nastavil úplně nahoru a do odpoledne byly dole. Nevím, jak je zablokovat v nastavené poloze. Pak jsem použil pás od Riwy s 6 pruženkami šířky 20 mm, s kovovými zkracovači a velvetami. Výsledek - vše drželo na svém místě po celý den. Můj závěr z toho je, že stačí 4 pruženky, i třeba jen 10 mm široké (souhlasím se Šunym), velvety plastové pro obyčejné punčochy s tenkým lemem - pro případ, kdy bych chtěl upevnit samodržky s krajkovým lemem s nefungujícími silikonovými proužky, budou asi jistější kovové. Problém jsou tedy plastové zkracovače, které se pro šířku pruženky 10 mm nevyrábějí kovové. Kdyby se vyráběly, mohl bych ty plastové jimi nahradit.

Šuny (Čt, 27. 8. 2020 - 16:08)

Kovové zkracovače 10 mm najdete na vtc.cz stejně jako kovové velvety. Souhlasím,že plastové zkracovače občas zlobí a že Riwa to má zkušenostma odmakané. Inu rozdíl mezi sériovou výrobou
a výrobou na zakázku je u tohoto druhu spodního prádla znát.

Šuny (Pá, 28. 8. 2020 - 11:08)

Ještě bych doplnil, kovovou galanterii najdete na www.kin.cz - viz drobné kovové výrobky - podvazkové držáky, pánské podvazky ( o tom že něco takového existuje zřejmě nemají ty 2 kravky co nás kritizují ani ánunk, "návštěvník" opět projevuje svou inteligenci) anebo waldez.cz -viz zkracovač prádlový.
Já řeším něco podobného,ale v opačném gardu. Nedávno jsem si koupil podvazkový pás Silky z dovozu,široký,hladký z jemného pružného tylu, zkrátka dobře se nosí. 6-páskový, pásky 20 mm opatřené kovovými velvetami a klasickými kovovými zoubkatými "klipsnami" jako zkracovači pásků. A záhy jsem narazil. Mají nevhodný tvar i konstrukci kovových velvet ( velvety špatně drží
v lemu punčochy a brzy se úplně rozpadnou v kovovém spoji), dále se brzy rozpadají i kovové
klipsny. Takže je budu muset nahradit kovovými českými velvetami a místo jejich kovového
zkracovače použiju kovovou přezku šlovou 20 mm. Minulý režim naučil naší generaci improvizovat. Závěrem tedy je jasné,že kvalita podvazkového pásu nezávisí na počtu pásků,ale na kvalitě použitého materiálu a na jeho řemeslném provedení.
js

Šuny (Út, 28. 7. 2020 - 20:07)

OK, je tedy třeba,když diskutujeme vlastní zkušenosti s podvazkovými pásy, uvádět k jakému sortimentu punčoch doporučujeme používat příslušný typ podvazkového pásu. Proto jsem uváděl,že mám zkušenosti s běžnými typy podvazkových punčoch v rozmezí 8- 100 DEN na které
běžné podvazkové pásy s úzkými pruženkami stačí,čili nelze je pejorativně označovat za "podvazkové pásy do postele". Kompresní punčochy jsou speciální typ zdravotních punčoch s důrazem na jejich tahové vlastnosti (kompresní třídy), ty já nenosím a proto bych si ani nedovolil
k těmto punčochám doporučovat nějaký vhodný typ podvazkového pásu,pokud by mi to tazatel sdělil.

Axel (Út, 28. 7. 2020 - 11:07)

Pánové Pepo a Šuny, snad nemusím vzít různě široké pruženky a pomocí siloměru zjišťovat, jaká síla je třeba na protažení o určitou délku. Asi se mnou budete souhlasit, že pruženka musí být taková, aby danou punčochu udržovala v pozici, kde ji chceme mít. Tj. v případě kompresních punčoch bude ta potřebná síla větší než u tenkých silonek 15 nebo 20 DEN s lycrou. Dovedu si představit, že se úzká pruženka v případě kompresních punčoch (nezávidím nikomu jejich nošení, hlavně když je teplo) natáhne naplno a tím pádem už nepruží. A lycrovou přitom určitě udrží.
Další komentář bych si dovolil k šířce pruženek, potažmo velvet. Jak jsem zjistil dotazem např. u firmy Julimex, tak žádný jejich podvazkový pás nemá kovové velvety, podle obrázků odhaduji šířku jejich pruženek na 10 mm. Když zadám do googlu pojem velveta, tak zjistím, že kovové velvety se nabízejí až od 18 mm výš, což je nepříjemné, protože ty kovové přece jen drží punčochu spolehlivěji. Může pan Šuny sdělit své zkušenosti s úzkými plastovými velvetami?

Šuny (Út, 28. 7. 2020 - 20:07)

Pokud budete používat vámi vybraný podvazkový pás na běžný sortiment podvazkových punčoch,
tzn. mimo speciální punčochy typu kompresních punčoch, pak by vám měly stačit i ty plastové velvety. Důležité u nich je,aby se při stlačení prsty neohýbaly, pak vzniká riziko jejich prasknutí při¨
nasazování velvety na lem punčochy.

Šuny (Po, 22. 6. 2020 - 11:06)

Já jsem již v důchodovém věku a nošení "dámských" punčoch na sobě mi nečiní žádný problém, ať už ze zdravotních,estetických či praktických důvodů.Jsem sportovního zaměření a tak punčochy považuji za ideální materiál pro různé sportovní aktivity, v zimě například na běžky, v létě zase na horské túry či jiné turistické výlety. Preferuji nošení podvazkových punčoch, popř. tzv.samodržek a to opět z praktických důvodů. Jednak je lze kdykoli jednoduše při túře svléknout či navléknout podle vývoje počasí a strčit do kapsy,dále jsou ve srovnání s punčocháči podstatně lacinější a při jejich poškození lze jednoduše vyměnit jen jednu punčochu, poškozenou pak "donosit" pod kalhotami či legínami. Důležité je i zdravotní hledisko, při nošení punčoch vám tzv.
"táhne na půdnebí" takže se vám nezapařuje,což je zejména v létě dost důležité. Z estetického hlediska mám možná trochu štěstí,že mám dlouhé štíhlé a ne moc chlupaté nohy,takže mi i tenké punčochy 15-20 DEN v tělové barvě v kombinaci s 1/2 šortkami a sportovními ponožkami s
obuví docela sluší (alespoň to tvrdí moje manželka). Ale i tak si myslím,že dobře zvolené punčochy jsou schopné leccos na nohách zakrýt,takže bych jejich nošení mužům z vlastní zkušenosti jedině doporučil. A to i pro běžné denní nošení, já osobně se v nich cítím velice příjemně a dost se divím,proč ženy, zejména ty z mladší generace, je přestaly vesměs nosit. Jinak si myslím,že rozdělování oblečení na pánské a dámské je v dnešní době u převážné části dosti problematické spíše bych volil správnější termín "unisex". Pokud bych se totiž chtěl snížit na úroveň některých sprostých příspěvků,které se objevily i v tomto diskusním fóru v duchu hesla "podle sebe soudím tebe" s erotickým podtextem, tak bych musel většinu dnešních žen označovat jako "přihřáté buzerantky", transvertitky, mužatky apod. Protože neexistuje snad jediné z původních pánských částí oděvů,které by dnešní ženy nenosily. A nejsou to jenom kalhoty,ať už dlouhé či krátké, ale i saka,košile,kravaty (manažerky),ponožky. klobouky a mám-li soudit podle vlastní manželky tak i slipy či boxerky,když jim dojdou použité kalhotky. A dokonce i to tetování byla původně výhradně mužská záležitost. Já jim to stejně jako drtivá většina mužů nemám za zlé, když se v tom cítí dobře, proč by původně pánské oblečení nenosily? Ale milé feministky neměly byste také vy pochopit,že se mohou muži cítit dobře v oblečení,které vy považujete za dámské? Naštěstí to vypadá,že normální tolerantní ženské to docela chápou,alespoň já jsem nesetkal při mém nošení punčoch na veřejnosti s žádnou negativní reakcí. A anonymní názory netolerantních domin presentovaných na různých sociálních sítích
vydávaných za "veřejné mínění" mě nikterak nezajímají neboť vím,že podléhají,podobně jako politické názory, manipulaci. Neboť kdo dnes určuje , co se smí či nesmí nosit, co je či není módní? Módní návrháři, marketingové strategie velkých výrobců prádla a oděvů, VIP osobnosti
či názory anonymů na sociálních sítích z nichž většina není schopna dát dohromady kloudnou větu bez pravopisných chyb? Vždyť se stačí podívat jenom na to ,jak rychle se změnily během pár
týdnů názory na nošení roušek v době koronavirové krize. Na začátku pandemie bylo jejich nošení vesměs odmítáno a dnes je společnost přímo zahlcena řadou módních vzorů textilních roušek. A stejně tak je to i s těmi diskutovanými punčochami u mužů. Stačí aby z toho někdo udělal reklamní kampaň a hned se pozná jak je společnost u nás manipulovatelná. Ti,kteří včera
nošení punčoch u mužů odsuzovali, budou rázem tvrdit, jak je to "in" a jak je to "cool".
Takže mohu jenom nostalgicky vzpomínat na 60-tá a 70-tá léta, dámskou módu minisukní,kvůli
které mimochodem vůbec vznikly dámské punčocháče. Dobu,kdy se ženy chtěly líbit nám mužům a podle toho se oblékaly řečeno slovy klasika ( viz Rudolf Hrušinský ve filmu Vesničko má
středisková). A dnes? Tu módu v dámském oblékání asi opravdu tvoří a určují nějaké mužatky.
Stačí se podívat na módní vlnu nošení rozdrbaných riflí na "půl žerdi". Při vší úctě, která z armády
žen se může pochlubit pozadím s parametry modelky spodního prádla?Takže pro muže vesměs
dost otřesný pohled. Nehledě na ten výmluvný duševní vzkaz typu " Vyliž mi pr...l!" Totéž si tedy
mohu pomyslet i o těch,co tak vehementně v tomto diskusním fóru odsuzovaly "mužské punčochy".
Takže závěrem. Muži nestydťe se nosit punčochy, pokud se vám to líbí a cítíte se v nich dobře,na světě jste jenom jednou a na manipulovatelné hlupáky se vykašlete. Mimochodem víte,že hedvábné punčochy na podvazky nosili muži horních společenských vrstev ještě na konci 18.století?

N. (Po, 20. 7. 2020 - 22:07)

ptáš se: " Neboť kdo dnes určuje , co se smí či nesmí nosit, co je či není módní? " doba.kdy moda byla tvořena pár lidmi odněkud shora, dejme tomu modními návrháři (velikány jako kdysi Coco Chanel) dle jejich nějakých snů a představ, je dávno pryč. Pokud dnes chce být kolekce úspěšná, musí hledat inspiraci "na ulici" . Vytušit, co lidé začínají nosit, to ovšem v souvislosti s atmosferou ve společnosti, malinkými díly s ekologií, politikou, architekturou. To vše tvoří jeden celek, který se v kolekcích na daný rok projeví. Částečně vystiženo v populárním filmu Ďábel nosí Pradu.

Axel (Ne, 12. 7. 2020 - 20:07)

Nosím běžně punčocháče pod kalhoty, v podstatě celoročně. Hlavně poté, co mi to doporučili lékaři jako prevenci. Jen jsem přestal používat "obyčejné" bez elastanu. No a v letních vedrech nosím samodržky. Ty ne vždy drží dobře, proto bych možná zkusil punčochy na podvazek - tady bych se chtěl Šunyho poprosit, zda by mohl napsat své zkušenosti s podvazkovými pásy. Díky.

Šuny (Po, 20. 7. 2020 - 22:07)

Používám běžné 4-páskové podvazkové pásy,při zvolení správné velikosti ( obvod boků) drží perfektně na těle a jsou dostatečně pružné. Při jejich nošení je také důležité správné nastavení
délky jednotlivých pásků tak,aby punčochy byly na noze dobře natažené a pásky byly pokud možno v "tahu",tzn. přední pásky přitaženy spíše do maxima,zadní pásky povoleny tak,aby byly nataženy zejména při sedu. Pak se nemůže stát,že by se punčochy z podvazkových pásů uvolnily.
Preferuji použití podvazkových pásů s úzkými pružnými pásky, 6-páskové se širokými pásky předpotopního vzhledu se mi neosvědčily ( v obchodě s erotickým zbožím lze na internetu najít
i " pánský podvazkový pás " z latexu, já však latex nemám příliš rád).
Osobně mohu doporučit nákup podvazkových pásů i punčoch na e-shopu www.ekskluzywna.cz,
mají tam široký výběr všeho potřebného včetně rychlé laciné dopravy přes Zásilkovnu.
Jinak používám podvazkový pás pro uchycení i samodržek. Ani ne tak pro jistotu uchycení punčoch,ale proto,že mám v nich lepší pocit.

Bob inaTV (Ne, 26. 9. 2021 - 13:09)

Ahoj,moc rád nosím nylonové punčochy a podvazky,lodičky na jehlach a ostatní dámské prádélko.Chce si někdo o tomto psát? [email protected]

Reklama

Přidat komentář