Reklama

Ketilept

LENKA (Ne, 6. 9. 2020 - 08:09)

Nicméně jsem labil,celý život mám problémy,ale ne až takového rázu,prostě poslední 2 roky se celkový stav totálně zhoršil a já se furt topím v nějakých problémech,dle doktora může se to emocne nestabilní porucha,když jsem chtěla pomoct od státu tak se na mě vykašlal,znám spoustu lidí z léčebny co jsou happy ,vysmati jak leča ,všechno v podstatě v remisy a dostali důchod,a já prostě se furt hroutim,nechodím na nemocenské snažím se přežít ,jen pak už to nezvládám a končím na psychiatrii,nějak nechápou že člověk s takovými problémy určitě sekne z práci a jde si hledat jiné zaměstnání,bez finanční jistoty a ještě v téhle dobe

Pravda (Út, 8. 9. 2020 - 02:09)

Já teda musím říct, že mám také problémy už 10 let psychické , někdy bylo líp , někdy hůře . Ale vše jsem ustával až do doby , kdy mi zkřížil cestu Ketilept . Že začátku mi to částečně vyhovovalo , spolkneš - spíš . Mě to doslova "vypínalo", než jsem ho začal užívat raději jsem se ptal 4 lékařů na něj , zda mi nemohou způsobit problémy v budoucnu . Odpověď byla , že je to šetrny nenavykový lék. Já blbec věřil , ale komu věřit , když ne lékařům . Pak to začalo , měl jsem problémy s rovnováhou , bolest za pravým okem , bádal jsem proč , pak jsem začínal číst zahraniční fóra - na těch českých toho moc člověk nenajde. Ty samé věci - motorika , bolest dokonce trvale postižení / zhoršení zraku , třes , příznaky podobné parkinsonu v tom lepším případě v horším tardivní dyskineze apod. , horší řeč a o dost zhoršená paměť. Podařilo se mi vysadit - nenavykový ? Při vysazování opravdu peklo , nazval bych to totálním rozpadem osobnosti jak psychicky , tak fyzicky. Už jsem z něj venku , ale následky přetrvávají a modlím se aby někdy vymizely , dočetl jsem se , že do 6ti měsíců by se tělo mělo dát do pořádku , pokud ne , je to trvalé. Kdokoliv to čte - nejsem žádný lhář, manipulátor a nikoho nenávádím , ale pokud nemáte psychózu nebo schizofrenií nikdy to prosím neberte . Nikdo vám pak nepomůže , nebude vám věřit . Funguje to na bázi blokování dopaminových receptorů , ale člověk , který nemá schýzy nemá problém s dopaminem , láduje se "léky " za mne drogami , které mu je blokujou pak to má dopad na tělo. Kdo nevěří , doporučuji číst zahraniční fóra ne odborné články apod ale reálně zkušenosti lidí , vždy číst zkušenosti lidí , doktoři nemají bohužel sebemenší pojem o tom , jaké dopady to může na těle zanechat nebo ví , ale je jim to jedno ( snad se pletu ) . Jak se toto může v 21. století předepisovat na úzkost , nespavost apod je opravdu zarážející . Nechápu to. Je to doslova mozková lobotomie , pomalá , ale jistá . Když byla přítelkyně jednou hospitalizována , viděl jsem skupinu lidí , sliny od pusy , nepřítomnost , zombie walk doslova , v PL léky první volby bývají mnohdy na spánek a zklidnění antipsychotika , opravdu vám to sebere duši, mysl a ničí mozek . Víc se k tomu vyjadřovat nebudu a pevně věřím , že u schizofrenních pacientů tato medikace může pomoci , ale u jiných rozhodně ne. Bůh vám žehnej všem . A to , co píšu je pravda. Do tohoto vlákna napíšu za nějaký čas , zda se mi paměť a rovnováha , třes a vše okolo vrátilo do původního stavu , ale bojím se že ne ....ahoj

LENKA (Út, 8. 9. 2020 - 06:09)

Tak dobrý já se taky ptala doktora,jestli to není po leku,jak zminujes vlastně taky prave oko zhoršení jak kdyby o 1 dioptrií, tohle už mám dobre,doktor ne ketilept nenavykovy setrny ,minimální vedlejší účinky, asi to čtou vsichni z brožury,mám tedy prolong,u obyčejného při dávce 100 ráno pomalu zastava srdce,snížení tlaku jak cip

Pravda (St, 9. 9. 2020 - 00:09)

Doktorům je to jedno :) , ono je pár psychiatrů , kteří zkoumali působení antipsychotik na mozek podle MRI , už po roku byly patrné změny a prokazatelně bylo dokázáno o škodlivosti a poškození mozku. Problém je ten , že by přišli všichni o peníze farmaceutické firmy mají produkt , psychiatr je prostředník a uživateli proplatí většinu pojišťovna , každému se dostane výdělek = všichni jsou spokojení až na pacienta , který důvěřuje a odnese ti zdravím . Když už se pacient dostane na úroveň , kdy má poškozené zdraví natolik , že je to zřetelné nepřipíšeseto na vrub léků , ale psychiatr určí novou diagnózu ať už předčasnou demenci , parkinson , cokoliv a upřímně kdo věří člověku , který se "léčí " x let na psychiatrii ? Nikdo :) ....mozek má částečně schopnost regenerace , zbav se toho dokud můžeš , věř mi .....

Lenka (Ne, 6. 9. 2020 - 08:09)

Ahoj,asi po 3 týdnech co jsem dostala 400 ,jako jsem šla do té dávky dobrovolně protože při zátěži psychické únava jak prase nemohla jsem vyjít schody jak jsem byla unavena po pár dnech jsem byla zas v pohodě, dokud jsem nepřišla domů a 3 měsíce jsem byla totálně odrovnana chodit do práce bylo silenstvi v tomhle stavu,jinak se mi podlamovaly nohy,práva strana těla jak by vypovídala službu,motorika ok ale měsíc mi v noci odumirali maličky ,vecne mi přes tělo prochazeli vlny husí kůže, slabost na srdci,horší období jsem snad nezažila ve svém životě,připadala jsem si že to tělo prostě už nevydrží a hlavně já taky ,podezření na roztrousenou sklerozu,nic se nepotvrdilo, furt jen slyšíte jste zdravá, zdravá, poslední hospitalizace jsem se dala fyzicky nějak do kupy,nicméně prisly těžké další životní stresy,takže pro zmenu rozhozene vnitřní hodiny,bolest břicha taková že vás bolí totálně zada,postupně bolest hlavy a ucha takže spíš začnete přemýšlet jestli nechytate kovid,nicméně ketilept 150 motorika ok ,ale stejně si myslím že za těmi predeslymi problémy stojí dávka ketileptu a jeho vedlejší účinky dokázat to nemůžu ale myslím si to

Lenka (So, 29. 8. 2020 - 13:08)

Ahoj,psala jsem tu asi v únoru,jak to dopadlo?Mám pocit že ketilept mě spíš dostal ještě do větších .....,měla jsem mitrazepan 30,ketilept 400,lamictal 3x denně a ještě ketilept 2x denně 25 ku,a argofan 150,nálož jak prase po předposlední hospitalizaci,začala jsem před tím mít výkyvy nálady,nakonec celkově vyčerpání,pokus o sebevraždu,přechodné halucinace z vyčerpání, toto mi postupně nasadili ,tam se dalo na tom fungovat ,ale do práce ani náhodou,nevím jestli opravdu za to můžou léky,ale podezření je na ketilept,tolik zdravotních potíží jsem neměla za celý svůj život a to mi je 40, postupně jsem ho snižovala, a nakonec už zoufalá z toho že mi je furt blbě jsem vysadila všechno,hmm obrat nespala jsem vůbec udělalo se mi fajn,bipolarni poruchu pry nemam,ale po třech týdnech zvrat a vlivem událostí co jsem natropila pokus o další sebevraždu léky,hospitalizace ,psychologické vyšetření, závěr agitovana deprese,smíšená porucha osobnosti,léky opět podobné 300 argofan,2x 25 ketilept,150 ketilept a buronil 25,nikdy jsem tolik léků neměla,vždy jsem dokázala usnout sama,teď prostě v prdeli,zvýšené jaterní testy,náběh na autoimunitni onemocnění, už jsem ve stádiu, kdy bez léků ani ránu,to co mi melo pomoct mě v podstatě zabilo a rozhodilo, ID mi nedaj mám si najít lehčí práci ale že umřu hlady to nikoho nezajímá,takže bacha na psychiatrické leky

Pravda (Ne, 6. 9. 2020 - 02:09)

Lenko co motorické problémy chůze apod máš něco takového ? Rovnováha atd ....

David (Út, 11. 8. 2020 - 21:08)

Mě Ketilept nijak neomezuje, beru ho na noc, normálně můžu řídit auto - ale nejel bych třeba ráno nevyspalý. Jediné, co mi vadí, je přibývání na váze.

MM (So, 29. 8. 2020 - 02:08)

Dočkej času co to s Tebou udělá časem ;) , doporučuji se podívat i na reálný příběh na YouTube Seroquel = Ketilept jen jiný obchodní název , jo a mluvím z vlastní zkušenosti až dostaneš parkinsona nebo tardivní dyskinezi , tak to pochopíš , co je to za "lék" , chápu to u schizofrenie apod ale předepisování u jiných diagnóz nebo na spaní ? Za to by se mělo chodit do vězení , hazard s lidským zdravím ....

Vs (Po, 21. 2. 2022 - 11:02)

Co je dyskineze, a jak to víš? O parkinsonu atd

No. (Út, 11. 8. 2020 - 21:08)

Tak k takové doktorce bych nikdy nešel. Vždyť je to blázen! A že jí vůbec nechají ordinovat, to se divím... Doktorka??? Měla by být v ID. Ono se taky nedá všemu věřit. Jak by mohla s tak silnými psychiatrickými léky pomáhat pacientům, nebo klientům? Lékařka, nebo právnička? To je nespíš nějaký plk. DDD.)

---,,,,--- (Út, 11. 8. 2020 - 19:08)

Znám lékařku na Ketileptu...funguje normálně.

No. (Út, 11. 8. 2020 - 11:08)

Tak to je pěkné! Ketilept totiž není žádný ,,lehký" lék. Má spoustu nežádoucích účinků. Nemůže ho ani předepsat praktik. Navíc je u tohoto léku zakázáno řízení motorových vozidel a obsluha strojů. V případě nežádoucích účinků na pozornost,nedoporučuje se ani jízda na kole v silničním provozu.
Zajímalo by mě, jakou smíš dělat práci?

David (Ne, 2. 8. 2020 - 23:08)

Neusnu bez něj, nefunguje ani snižování dávek.

Majk (Čt, 20. 2. 2020 - 14:02)

Ahoj ani nevíš , jak si vážím Tvé odpovědi ! Děkuji moc ,nemám s kým bych to probral . Mohu pár dotazů ? Takže momentálně jsi bez medikace nebo jsi ji nahradila jinými léky a jakými ? Na co jsi Ketilept užívala primárně - jakou máš diagnózu? Díky moc! Já mám teď takové úzkosti a deprese a všemožně stavy z toho , že jsem právě sám zmatený zda je to medikaci ( vysazením ) nebo projevy moji úzkostné - depresivní poruchy, měsíc a půl z5 jsem byl naprosto vpořádku , ani nevím jak jsem se do tady té prdele dostal , no spíš vím ,občas se mi motala hlava a já si vsugeroval , že je to 100% Ketileptem a že mi to škodí na mozek , vysadil a bum prásk postupný propad do tady té temnoty :/

Lenka (Čt, 20. 2. 2020 - 10:02)

Ka snižovala z 400 na 300 pak na 200 a pak bez vedomi doktora na 100 pokaždé stavy ,že pocit že určitě umřu, pocit na zvracení, totální rozpad osobnosti,deprese ,úzkost ,mravenceni,slabost v nohach říkala jsem to psychiatrovi,že to není možné že něco jako abstak u tohoto léků není,blbost pokaždé co jsem snižovala objevilo se to samé, mě to trvalo 4 měsíce, první měsíc kalamita a chod do práce měla jsem chuť si to hodit ,na netu jsem se dočetla až 6 měsíců můžou trvat priznaky,ale ty máš tak pidi dávku, že si spíš myslím ,jestli se ri nemoc nevraci

David (Čt, 6. 2. 2020 - 22:02)

Trittico i Circadin - slabota. Ketilept zabere.

Majk (St, 19. 2. 2020 - 23:02)

Ahoj beru Ketilept 25mg rok na spaní , změnil jsem práci naučil se spát bez něho , ale po vysazení mám nesnesitelné stavy, je to 23 dní , co ho neberu , spím , ale bolesti, úzkost , deprese , porucha motoriky , má někdo zkušenosti jak z toho ven, přejde to samo ? Jsem silný vydržím dlouho , ale potřeboval bych vědět zda to přejde , nejhorší driák co jsem bral , při vysazení poznáte co je zač ! A můj Dr. , že je to šetrný nenávykový lék ...aha proto je ze mě za měsíc od vysazení nesoběstačná troska na pokraji mašle (bez nadsázky ) díky za odpovědi ....

No. (Čt, 6. 2. 2020 - 16:02)

Zkusit lze Trittico AC 150mg denně na noc. Lékaři ho s velkou oblibou předepisují. Jinak Circadin 2 mg denně před spaním. Asi tak.

Líza (Čt, 6. 2. 2020 - 12:02)

To je potom nejlepší, nebrat nic. Navíc, nespavost sama o sobě není nemoc. Léky na srdce, nebo na cukrovku, jsou důležité.

Reklama

Přidat komentář