Reklama

Líbí se Vám jak holka / kluk / čůrá ??

Návštěvník (Pá, 31. 7. 2020 - 16:07)

Tady je potřeba v meditaci postupovat citlivě podle aktuálního nálezu a dávky určit tak,aby se předešlo nežádoucím účinkům. Prednison se u tohoto onemocnění aplikuje jako následná účinná léčba. K přesnější odpovědi bych potřeboval více konkrétních informací o aktuálním klinickeém obrazu dívky.

Maruško (Pá, 31. 7. 2020 - 11:07)

tohle je diskuze o čůrání, ne poradna o léčení.

Marie Mašková (Pá, 31. 7. 2020 - 12:07)

Nemusel mi odpovídat, ale toto onemocnění je také o problémech s močením, nemyslíte?

No (Pá, 31. 7. 2020 - 14:07)

hlavně bych nehledala odpověď na probléby své dcery na téhle diskuzi. Jak jste ji vůbec našla, když se ptáte na zdraví? A vůbec - konec.

Hanka (Pá, 31. 7. 2020 - 15:07)

A vám to vadí? Na rozdíl o některých úchylných blabolů se tady člověk dozví relevantní informace a není to od tématu.

Pozorovatel (Čt, 30. 7. 2020 - 09:07)

To si osobně nemyslím, ale pokud by tomu tak bylo,pak tedy musí být z lékařského prostředí, třebas vyhozený za průšvih. Jasně, že si ty věci může dnes najít kdokoliv na netu,ale rétorika je jednoznačně lékařská, proto nemám důvody pochybovat, že je student medicíny. Je to věrohodné a odborně přesné. To by nějaký nadržený Libor mohl vidět jedině tak z rychlíku když má rád ty vlaky.

Hele (Čt, 30. 7. 2020 - 09:07)

Nejsi ty znalec? Tohle už je druhej nick kterej si mi ukradl. Co takhle zkusit si vymyslet nějakej vlastní?

Hanka (Čt, 30. 7. 2020 - 08:07)

Za vším vidíte Libora. Není naopak tohle už vaše psychická úchylka ? I kdyby sem napsal Duch svatý tak pro některé to zase bude Libor. Trapárna.

Návštěvník (Čt, 30. 7. 2020 - 13:07)

Víc čti, pak se zapoj do diskuze

Hanka (Čt, 30. 7. 2020 - 15:07)

Já čtu,neboj. Ale taky přemýšlím a nejsem na to sama

XXX (St, 29. 7. 2020 - 21:07)

Jsi medik ne psycholog, nicméně myslím si,že Libor je psychicky nemocný člověk,protože to co píše není normální.

Návštěvník (St, 29. 7. 2020 - 21:07)

Mám pocit,že se mne snažíš vmanipulovat,do odsuzujícího postoje ohledně Kláry alias Libora. To neudělám,protože ten názor nesdílím.Na rovinu? Napsal jsem své hodnocení v předchozí odpovědi.
Spíše mne dokážou více znechutit nenávistné reakce jiných na tento příběh.

XXX (St, 29. 7. 2020 - 22:07)

Nechci tě nikam vmanipulovat, tvá odpověď má logiku. Ano Klára nenechá nikoho vklidu, je naivní, provokativní a jedni ji milují, druzí zesměšňují a třetí si ho u jejího psaní vyhoní . Na rovinu jsi medik muž nebo žena? Já jsem žena ,stomatolog,takže tak trochu od příbuzného oboru. Děkuju za tvé odpovědi. Pokud jsi před třetím ročníkem medicíny připadáš mi velmi zralý a vytříbený a víš co chceš. Tak hodně štěstí. Zdraví severní Čechy.

Návštěvník (Čt, 30. 7. 2020 - 12:07)

Jsem medik -žena. Zdravím na sever Čech z Malých Svatoňovic.

Hana (St, 29. 7. 2020 - 21:07)

Jestli mohu,prosím o názor. Koupání v přírodní vodě z hlediska nebezpečí gynekologického a močových cest. Ano nebo ne? Je vhodné preventivně použít tampon ochraně? Děkuji za odpověď, neposlouchá. Jedeme k rybníku do kempu za týden.

Návštěvník (Čt, 30. 7. 2020 - 12:07)

Zpravidla bežně nebezpečí nehrozí, vyvaroval bych se koupání v místě kde jsou rozmnožené sinice a podobně. Zde může dojít k podráždění vaginální oblasti a nepříjemným potížím. Přítomnost tamponu sice může preventivně působit,ale není rozhodující. Osobní vnímavost na tyto vlivy je opět velmi individulální.

Pavla (St, 29. 7. 2020 - 19:07)

Tedy já si zjistila,že když se můžu počůrat a nevydržím, několikrát jsem si to ze zvědavosti změřila, tak to bylo vždy necelých 400 ml a to bylo na poslední vteřinku, jinak bych se pochcala opravdu. Takže půl litru to by bylo až dávno mokro pode mnou a v kalhotech.

Karolína (St, 29. 7. 2020 - 14:07)

Pane doktore,chci se zeptat. Je mi 19 let a patřím k dívkám, co mají problém s močením opačný než většina mých vrstevnic,tedy močím pomalu a dlouho i v případě akutně nutně potřeby. A to je pak až trochu bolestivé. Musím opakovaně tlačit aby proud moči byl výraznější. Byla jsem na vyšetření a lékař mi diagnostikoval zúžení močové trubice v místě M 18 a M 26 a navrhuje lékařské ošetření. Mohu znát vaše doporučení? V dětství jsem mívala časté záněty močových cest.Děkuji za odpověď.

Návštěvník (St, 29. 7. 2020 - 18:07)

Omlouvám se Karolíno,že odpovídám až s prodlevou. Nejsem sice ještě dostudovaný doktor,ale pokusím se k tvému problému vyjádřit. Tak za prvé je nutné vyšetřením vyloučit jiné příčiny a podle klinického obrazu pak lze přistoupit k lékařskému zákroku. To,co popisuješ lze zdárně eliminovat dilatací močové trubice (uretry). Nejčastější příčinou zúžení močové trubice jsou pozánětlivé změny,což může být i tvůj případ. V některých případech se zákrok provádí v celkové anestezii (optická uretrotomie),ale ve většině podobných případů,jako uvádíš ty se zákrok provádí v lokální slizniční anestezii. Nejprve se dívka vymočí , následně se po desinfekci vyústění močové trubice aplikuje do trubice znecitlivující látka a následně se dovnitř zavádí sonda,která se zde ponechává několik minut. Zavedení dilatační sondy je mírně nepříjemné, vytváří pocit tlaku,ale zpravidla nebolestivé a samotný zákrok je rychlý. Pokud si pacient nepřeje celkovou anestezii ,není vyžadováno žádné předoperační vyšetření a pacient je zpravidla ošetřen ambulantně a ještě ten den odchází do domácího ošetřování. Krátce po zákroku je vhodné dodržovat dostatečný pitný režim a to i přesto,že se zpočátku při močení může ještě objevit pálení nebo mírná bolest,případně slabé neškodné krvácení. Tyto příznaky ,ale během několika máo hodin odezní. Jiné komlikace jsou velmi vzácné a u běžných zdravých pacientů se neobjevují. Co se týká důvěry k ošetřujícímu lékaři,jak jsem četl v tvé další komunikaci,pak je možné vyžádat si ženu, lékařku. V praxi ale lékař nerozlišuje koho ošetří,ale jde mu výhradně o uspěšně odvedenou práci. Strach opravdu z tohoto zákroku mít nemusíš a pomůže ti zlepšit fyziologii močových cest a zlepší se komfort při vykonávání malé potřeby.

Karolína (St, 29. 7. 2020 - 18:07)

Já moc děkuju. Věřím vám. Moc mi to pomohlo a na ten zákrok půjdu. Můžu vám pak dát vědět jak jsem dopadla? Už se ani moc nebudu bát a kdyby tam byl muž,tak zavřu oči a nebudu se koukat.

Reklama

Přidat komentář