Reklama

Dioptrické bryle

Návštěvník (So, 1. 8. 2020 - 22:08)

Ahoj Aneto, silně krátkozraká? Jak daleko chceš dojít. kolik dioptrií ? Silně krátkozraké holky se mě moc líbí

Návštěvník (Po, 3. 8. 2020 - 12:08)

Ahoj,nemám představu na jaké dioptrie chci dojít,jen se mi líbí silná sklíčka.Zkoušela jsem -6,5 , ale to už jsem viděla fakt špatně.Ted' občas nosím nové -4 . Líbí se mi to.A

Návštěvník (Út, 4. 8. 2020 - 09:08)

Ahoj Aneto, držím palce ať těch 6,5 vyjde, možná zvladnes časem i víc, moc Ti fandím

Návštěvník (St, 5. 8. 2020 - 14:08)

Děkuji ! Ty čtyřky docela zvládám, ale trvale je zatím nenosím. A

helkama (St, 5. 8. 2020 - 19:08)

Nevím, kolik ti je let, ale pokud do 30ti, tak si určitě na ty - 4ky zvykneš. Postupem času ti začne dělat problém čtení v těchto brýlích.

Deny (St, 5. 8. 2020 - 21:08)

Zajímavé tvrzení, máš s tím snad osobní zkušenosti tvrdit, že si na -4 zvykneš. Není to tak jednoznačné, jak tvrdíš.

helkama (Čt, 6. 8. 2020 - 06:08)

Ano. Mám s tím osobní zkušenost. Normálně mám - 3D s - 1 astigmatismem a do 30ti let jsem byl schopný utáhnout okolo - 10 dioptrií. Na blízko jsem moc neviděl, ale na normální nošení se v nich dalo fungovat. Ještě teď a to mi je 60 jsem schopný mít na sobě - 8 D. Ale je to díky celoživotnímu tréninku.

Helkama (Ne, 2. 8. 2020 - 07:08)

Já mám brýle silné -33 dioptrií ale nejsem holka. Nosím je s GOC.

Martina (St, 15. 7. 2020 - 20:07)

Mě byly brýle předepsány od 16 .. -1.25 na obě oči moc jsem je nenosila ..p 10 letech na kontrole mi přidali na -3 na obě oči. Takže od té doby nosím stále ..

Návštěvník (Po, 20. 7. 2020 - 14:07)

Já také od 16.Nejdříve s rozpaky,ale rychle se mi to zalíbilo.Nyní po létech už mám na obou očích přes 4 dioptrie. Zuzka

Sabina (St, 15. 7. 2020 - 18:07)

Nevím jestli je ujeté, že někdo nosí rád brýle, ale i moje některé kamarádky, které nosí brýle říkají, že je to pro ně příjemné. Nosí třeba ani ne jednu dioptrii, výrazné velké obroučky a nosí je prakticky pořád. Sama je taky nosím a nemám s brýlemi žádný problém.

Martin (Po, 13. 7. 2020 - 19:07)

Ano, taky jsme oba brejlatí a je to pouze o zvyku a brýle vůbec neřešíme.

Jana (Pá, 10. 7. 2020 - 15:07)

Ahojte všichni brejlatí. Nosím brýle od 16 roků a 12 roků taky den co den. Nemám s tím žádný problém jen v posledních letech jsem si začala kupovat celkem dost velké brýle a docela se mi to líbí. Také můj poslední partner nosí brýle, což žádný jiný před ním neměl. Jsme spolu teprve chvíli a snažíme se přijít na nejlepší způsob líbání v brýlích. Já sama jsem z líbání v brýlích naprosto nadčená a hrozně se mi líbí, to občasné brýle na brýle a vzájemné posunutí. Máte s tím zkušenosti? Jak na tom jste ostatní brejlatí v páru?

Návštěvník (Pá, 24. 7. 2020 - 14:07)

S přítelkyní jsme také obrýlení a líbání i jiné radosti zvládáme s brejličkama... Tom

alda (Ne, 2. 8. 2020 - 08:08)

Po operaci někdy musíš nosit brýle stejně, hlavně vidět.

Martin (Út, 28. 7. 2020 - 16:07)

Brýle nosím já, žena i děti. Když je máte od dětství, tak s nimi naprosto srostete a myslím, že po 35 letech nošení už ani nevadí. Mám +8 dioptrií, tak se ženou už líbání je naprostá rutina, stejně jako mnoho dalších činností, které musíme v brýlích provozovat. Žena má ještě o něco silnější, takže když si je sundáme nevidíme prakticky nic a občas trávíme chvíle bez brýlí, kdy oba vidíme všechno pouze v obrysech, líbání je pak jistě lepší, ale zase se nevidíme. Tak co je pak lepší?

Helča (St, 29. 7. 2020 - 19:07)

Také mi brýle vůbec nevadí a život s 8 dioptriemi znám velmi dobře s rozdílem, že mám neustále -9 doiptrií. V případě obrýlené celé rodiny si myslím, že je to super, všichni mají na nose stejné zařízení a mohou se o brýlích všichni bavit, případně vybírat nové. Píšeš, že ti brýle nevadí, ráda bych se zeptala, jestli je nosíš rád?

Návštěvník (Čt, 30. 7. 2020 - 14:07)

Přítelkyně nosí také -9 ... A u nás to společné téma je,i naše seznámení proběhlo v čekárně na očním ... Tom

Návštěvník (St, 29. 7. 2020 - 15:07)

S přítelkyní jsme oba silně krátkozrací,takže brýle jsou nezbytností a nezkoušíme nic bez nich.Tom

Miloš (Po, 13. 7. 2020 - 18:07)

Ahoj Jano, s manželkou nosíme také oba brýle již od dětství, tak jsou vlastně naší součástí a i po letech nás brýle vzájemně přitahují a mě osobně se brýle na manželce hrozně líbí. Jsme brýlatá rodina z obou stan, tak i proto ten kladný vztah. Protože oba dost špatně vidíme, tak veškeré činnosti provádíme v brýlích. Na to líbání se časem určitě najde poloha a způsob, aby to bylo co nepřijatelnější, ale i přesto často o brýle vzájemně zavadíme nebo je ušpiníme, ale bez toho to vlastně ani nejde. Uvažovali jsme i o tom, že půjdeme na operaci očí, ale brýle zatím zvítězily a zůstáváme krásně brejlatí a ty peníze za operaci si jinak příjemně užijeme.

Reklama

Přidat komentář