Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

aladin (Út, 30. 6. 2020 - 23:06)

"ČT24
Zprávy ve 23"...V tý Americe jsou snad všichni blbí, že prý rouška poškozuje mozek !!!

aladin (Út, 30. 6. 2020 - 20:06)

"CS Mystery
Útěk ze Země"... Neříkejte, že těmhle blábolům věříte ???

30.6. (Út, 30. 6. 2020 - 15:06)

Jak se do lesa volá,tak se z Jezuitského lesa ozývá v renesanční Telči.

30.6. (Út, 30. 6. 2020 - 13:06)

Máme v práci něco podobného.Moc hezké chválím.

30.6. (Út, 30. 6. 2020 - 13:06)

Ale to se Prahy netýká,dnes bude stůl hojnosti.Hostina ukončí epidemii.Kdo,že dělá toho kavárníka?

30.6. (Út, 30. 6. 2020 - 13:06)

Možná kvůli korona krizi kanibalismus vypukne.

Cynik - realista (Út, 30. 6. 2020 - 05:06)

Jahodo, tohle jsou tvé oblíbené USA: „Nepopsatelné, pár hodin staré video:

Dav ryčel ulicemi města St. Louis. Řval na starostku, ať vypadne a policajty vezme s sebou. Běloch se jim postavil se samopalem v ruce a manželkou po boku.

Hyperkorektní přístup k informacím, nad kterým si řada Evropanů ťuká na čelo, nabírá na obrátkách. Svědčí o tom taky nedělní incident v americkém městě St. Louis, kde několikasethlavý dav mířil k domu starostky, již vyzýval k rezignaci. Zastala se totiž místních policistů.
O zvláštním přístupu novinářů ve Státech svědčí už jen první věty článku, který vydala prestižní stanice ABC. Hned úvodní pasáži totiž konstatuje, že „bílý pár namířil zbraně na protestující v St. Louis, když skupina pochodovala směrem k domovu starostky a požadovala její rezignaci poté, co přečetla jména a adresy několika obyvatel, kteří podporovali navrácení policejního oddělení během on-line briefingu“.

(https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Nepopsatelne-par-hodin-stare-video-Dav-rycel-ulicemi-mesta-St-Louis-Rval-na-starostku-at-vypadne-a-policajty-vezme-s-sebou-Beloch-se-jim-postavil-se-samopalem-v-ruce-a-manzelkou-po-boku-628966) ---------- Možná také občas narazíš na informace, dle nichž byly v USA chystány masové hroby a vlády nakupovala kvanta umělohmotných rakví a igelitových pytlů... netuším sice, zda jsou tyto informace pravdivé, avšak není šprochu,... a nemuselo by jít jen o přípravu na oběti nemoci Covid - 19, nýbrž také o obaly pro mrtvé v nadále pokračujících nepokojích, jejichž pokračováním může být i něco hodně podobného občanské válce...

aladin (Po, 29. 6. 2020 - 21:06)

"Jednotka
Hrbáč"...Tak koukám, že se Francouzi naučili kurvit filmy o Amíků !!!

Shabbatot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 01:06)

Smrdíš.

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 04:06)

reuguju na příspěvek,který jsem nepsal já,sdfg,dementní kreatura a křivý volič ČSSD napadá pod mým nickem jiné diskutéry,dement a cvok,volič ČSSD,sexuální deviant a internetové prase!

Návštěvník (Út, 30. 6. 2020 - 08:06)

Alt 46

ShabbaTot-Jahoda (Po, 29. 6. 2020 - 20:06)

mandle

ShabbaTot-Jahoda (Po, 29. 6. 2020 - 20:06)

doporučuji zhlédnout film Rambo 3

29.6. (Po, 29. 6. 2020 - 12:06)

Zahrádky a firemní večírky.Na sever Moravy se kvůli koronaviru vrací tvrdší opatření.

Cynik - realista (Po, 29. 6. 2020 - 04:06)

V článku, který komentuji v minulém příspěvku, je ovšem i tohle:

„Vedle pokrmů je zřejmě rasistická i matematika. ---

Profesorka matematiky na Illinoiské univerzitě Rochelle Gutierrezová totiž přišla s tvrzením, že právě matematika podněcuje k rasové nenávisti, protože je doménou bílých a studenti původem z rasových menšin se z ní mají cítit méněcenní.

„Školní matematické plány kladou důraz na pojmy jako Pythagorova věta nebo teorie o číslu pí, což do značné míry vyvolává dojem, že matematika byla vyvinuta Řeky a dalšími Evropany,“ píše kupříkladu ve své publikaci, kde se rasismu matematiky věnuje.

Matematika a její znalost podle pedagožky nedělá lidi chytrými a podobně jako ona by měly být podporovány i další předměty sociálních a humanitních studií. ---

„Pokud se člověk necítí být matematikem, může mít pocit, že je méněcenný, protože společnost to spojuje s inteligencí,“ upozornila. Kvůli znalostem matematiky má podle ní často docházet k mikroagresím, přičemž důležitou roli v tom hraje barva pleti studenta, pokud není bílý.

Vedení univerzity se pedagožky zastalo. Řešení otázek týkajících se rovnosti a přístupu ve vzdělání má mít podle univerzity velkou důležitost a pojí se s tím „významné důsledky pro celý vzdělávací systém“. ---------- Je sice možné, že matematika „nedělá lidi chytrými“, je ovšem jisté, že studium mnoha pseudohumanitních a pseudosociálních pavěd dokáže z lidí udělat naprosté blbce… koneckonců, zrušení povinné matematiky u nás je ze stejné pekelné kuchyně. Jak to asi bude s technickým pokrokem zemí, které „upozadí“ matematiku a naopak silně podpoří studium sociálních a humanitních studií? Taková studia samozřejmě nelze odmítat šmahem, nicméně idioti, schopní sice vyjmenovat naprosto bezchybně devětaosmdesát pohlaví, nebo kolik jich vlastně je, a přitom neschopní vyměnit žárovku, či dotáhnout šroubek, ti tedy vývoj kupředu asi neposunou… --- Lze jen doufat, že všechno zlé je na něco dobré – a že pandemie koronaviru, devastující ekonomiky mnoha zemí, vyvolá otázku, zda je opravdu nutné nechat vystudovat a pak živit stáda parazitů, prošlých pseudohumanitním pavzděláváním…

Cynik - realista (Po, 29. 6. 2020 - 04:06)

„I nadále přibývají dlouhé seznamy věcí a kulturních odkazů, které mají být podle mnohých aktivistů rasistické. Nedochází však již jen na sochy, filmy, hudbu či knihy. Problémové se již jeví i jídla či matematika. ---

Nejde přitom jen o pouhé obaly produktů s cereáliemi či s rýží, jejichž loga se v současnosti velmi často mění, jelikož podle mínění samotných výrobců působí rasisticky (zmizet musí například logo černošského farmáře z produktů značky Uncle Ben’s), ale i o samotné pokrmy.

Rasistické může kupříkladu být sushi, jež připravil kuchař bílé barvy pleti. Tím, že vaří pokrmy cizí kultury, prý zatajuje kulturní původ receptu. ---

Revizi už proto spustili mnohé kulinářské časopisy či pořady včetně amerického Bon Appétitu či britského kulinářského pořadu Olive plus od BBC Good Food.

„Byli jsme právem kritizováni za vytržení receptů pocházejících z nebělošských kultur z kontextu,“ kaje se nyní jeden z ředitelů magazínu Bon Appétit, Joseph Hernandez.

U pokrmů na webových stránkách se chystají u nevhodně vyhodnocených receptů doplnit upozorňující vysvětlivky.

Firmy se též chystají najímat více multikulturního personálu, který se bude na přípravě pokrmů podílet se snahou, aby se jídel jejich kultur při přípravě nedotýkal běloch.“

(https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Matematika-je-rasisticka-padlo-v-USA-628894) ---------- Americké šílenství nabírá na obrátkách… tím, že kuchař vaří pokrmy cizí kultury, zatajuje kulturní původ receptu? Kam směřuje šílená Amerika? Bude snad každý návštěvník americké restaurace nucen vyslechnout před konzumací objednaného pokrmu mnohahodinovou přednášku o zemi původu vybrané dobroty? A bude po přednášce nucen přísahat na Bibli, že jeho duše je čistá, čisťounká, bez sebemenšího náznaku rasistických myšlenek? --- „...aby se jídel jejich kultur při přípravě nedotýkal běloch“? --- Výborné kritérium, všechna čest… nejlépe by bylo natáčet přípravu každého pokrmu jako důkaz proti případnému obvinění, že se pokrmu dotkla ruka bělochova… Mimochodem, bude to platit i obráceně? Co typicky bělošské pokrmy? Těch se zase nesmí dotknout ruce příslušníků nebělošských ras? A co by tedy nastalo v podniku, kde připravují výlučně národní pokrmy, řekněme v italské restauraci? Jsou – li tam zaměstnáni příslušníci jiných ras, museli by nevyhnutelně dostat padáka, aby se nemohli dotýkat jídel jiné, bílé kultury? V tu ránu by nejspíš vypukl řev o diskriminaci, o ztrátě zaměstnání nebělošských zaměstnanců…

ShabbaTot-Jahoda (Po, 29. 6. 2020 - 10:06)

no tak na jídlo teda pozor a zde tvrdím jako zkušený cestovatel !...V zemích Afriky si nedávat místní speciality z ulice,nikdy nekupovat vodu v plastových lahvích bez zabaleného víčka plastem,vyhýbat se místním restauracím a stravovat se radši v hotelu,nepodávat domorodcům ruku a vyhýbat se jakýmkoli kontaktům v doteku,nebavit se s nikým cizím na ulici,nikdy nepít vodu z vodovodu v restauracích a hotelech a vzít si do zásoby litry kořalky.To co jsem napsal není žádná legrace,zde jde totiž o zdraví a možná i o život.Afrika je krásná nedotčená země,ale obyvatelstvo tam žije oproti našim evropským a americkým hygienickým hodnotám jak dobytek.To není žádný rasizmus,ale holý fakt.To samé v zemích třetího světa,netýká se Arabů...Arab je celkově na úrovni co se týče hygieny a to jídlo bych si tam klidně na ulici dal,tam je inteligentní prevence,to samé v Indii ,Indočíně a Bali ,kde jsem byl taky.V Karibiku bych si dal pozor na jídlo z ulice,ale v restauracích v celku bez problému a ještě Israel,...1000 % hygienická úroveň a kultura stravování,jídlo bez problémů naprosto všude ,klidně i z ulice.Israel mě prostě vychází moc dobře a ohledně zdraví a stravování se tam cítím bezpečně,to samé západní Evropa a co jsem byl v Maroku,tak tam je stravování mimo hotel bezpečné,navíc marokánci preferují dietní bezkořeněná a bezsolá jídla a co jsem tam byl,nepotkal jsem nic smaženého a pečeného.Jejich národní jídlo je Tádžin a to je zdravé ,kdo ví o čem píši o tom ví své.To se týká i jídla i na ulici v Maroku,tam je vysoká arabská inteligence a kultura stravování....takže ,abych to zhrnul.Celkově všude bez problémů i když vodu z vodovodu bych se neodvážil pít ani v Israeli a ani v západní Evropě,jeden nikdy neví...znám případy,kdy si paní opláchla vodou obličej v Turecku na letišti a dostala ošklivou vyrážku...jo a ještě očkování.Jako na břišní tyfus,antimalarika,žloutenku(1 očkování asi na rok,2 očkování na 10 let a 3-tí očkování po 10 letech platí již na doživotí,takže se teho nebát)tetanus a hlavně se zeptat někde v nemocnici,dělají tam placená školení co si dovolit a co ne,je to velice důležité.Do Afriky na expedice vždy tablety na úpravu vody .Na rovníkovou Afriiku pozor!Kdo tam jede a chce zůstat zdráv-vyhýbat se mísním jídlům mimo hotel!Co jsem tam viděl ,tak vodu v restavracích berou na vaření ze sudů na střeše,kde shromaždují deštovou vodu a v tého vodě oplachují i saláty.NIKDY si na ulici v Africe nekupovat zmrzlinu!!!!!!!!!!!!To je na 80 % jistá jízdenka do nemoci,salmonela,žloutenka.Ostatně zmrzlinu bych se neodvážil koupit ani v západní Evropě...v Israeli zmrzlina na ulici naprosto bez problémů,nikdy jsem po israelské zmrzlině na ulici neměl problémy.Israel je naprosto bezpečná země ohledně zmrzliny.

Nona (Út, 30. 6. 2020 - 06:06)

Jahodo, zajímavý postřeh ohledně Maroka. Co se týká očkování, kdysi to byla především žlutá zimnice, antimalarika jako prevence stejně jako tyfus, možná někde v hluboké Africe, ale já jsem je nikdy neužívala. Tetanus je samozřejmostí bez ohledu na cestování. Jíst v Karibiku se nebojte, tam se dostanete jen do civilizovaných míst. Voda v láhvích, ano velký pozor. V Indii opět ve městech jsem vždy na ulici jedla, ale já už jsem taková "zvocelená":)

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 07:06)

paní Nona,na to jestli jste zocelená bych zase až tak moc nesázel.Já si to o sobě teda nemyslím ani náhodou a to mám procestovaný skoro celý svět od Karibiku,pouště sev. Afriky ,Indii a Indočínu až po Indonesii.Tak tam všude si dávám moc velký pozor co jím a piji a nejhůře mě v tomto vychází rovníková Afrika.Byl i případ,kdy naše expedice vzala na korbu nákladního automobilu masajskou ženu a ta byla evidentně nemocná,lékařský pár z naší expedice pak potvrdil otevřenou tuberkulozu a to jsme tu nemocnou vzali náhodně a jen tak z davu,tak je si proto třeba uvědomit,kolik takto nemocných tam normálně pobíhá a bez karanteny.Krávy,kozy,psi a jiná zvířata tam volně hnijí u silnice a nikdo to neřeší a taková kráva,která váží několk metráků když tleje,tak to je teda ale nářez,to mě věřte.Odpadky a odpadkové koše?...Nic takového,to tam neznají,vše se háže na zem a nikdo to neřeší.Já reagoval na příspěvek Cynika o kuchyni připravovanou bělochem,že je jako v USA rasistické,když ji připravuje běloch a neuvádí původ receptury .Hmm...a jaká je kultura stravování v dané lokalitě protiběloští aktivisté tak nějak neřeší.Ale jinak máte pravdu ohledně Maroka,Maroko je naprosto bezpečné skoro ve všech ohledech,od turistiky,po hygienu a kulturu stravování,do Maroka bych klidně ještě rád podíval a co se týče Karibiku,jak správně píšete,tak tam klidně taky a i tam je bezpečno.Ale na rovníkovou Afriku POZOR.Záměrně píši Capslock,protože to je velice vážné.Oni naše hygienické statnarty nedodržují a kdo si tam nedá pozor,skončí nemocný.Třeba si naše parta objednala slepici na paprice a štáb z kuchyně šel hospodou na africký dvůr honit slepice a pak je nesl do kuchyně.Nějaká kontrola zdravotnosti masa a tak?Neexistuje!...To samé v národním parku pod horou Maut Kenya ,je to tábor v tropickém deštném pralese a tamní strážný mě tvrdil,že jí maso z hovězího...hhmmm....akorád že jsem tam nikde žádné krávy neviděl,zato tlupy paviánů,těch tam bylo přehršel ...já to maso nejedl!

Nona (Út, 30. 6. 2020 - 08:06)

No, já se takhle zvoceluju už od osmdesátých let....ale vy jste spíš turista, já mám cestování v popisu práce. Pradoxně nejvíc jsem s ebála v Taškentu v osmdesátých letech, kdy jsem myslela, že z večeře na místí poměry luxusním hotelu umřu. Bez legrace.

Reklama

Přidat komentář