164 komentáře / 0 nových
Poslední

Komentáře

Stránky

Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Indukovat ano,ale jen někde...Pepo, pleteš si pojmy s průjmy. Byla řeč o indukovaném (tj. kapacitním) proudu a nikoli o bludných proudech. Zdeněk2: Ochranné pásmo pod vedením VN možná existuje, ale pouze v představách projektantů. Opakuji, že nám vede VN přes zahradu, letos je rekonstruovali a není zaneseno ani v katastru nemovitostí, ani jako věcné břemeno na parcele naší zahrady.
13. Srpen 2013 - 12:42
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
Ochranné pásmo není představa projektantů, ale je dáno elektrizačním zákonem, stejně jako to, že se podle starého zákona nezapisovalo do katastru i když existovalo a nyní ano. - Pokud je nulový vodič ve špatném stavu, tak je to porucha a ne bezporuchový stav a tato porucha se musí neprodleně odstranit, už proto, že v této souvislosti může vzniknout přepětí v některé fázi!
13. Srpen 2013 - 20:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Petr (anonym)
Pepo, souhlasím, nějak si se do toho zamotal.
13. Srpen 2013 - 21:06
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Zdenku2, u VN a VVN žádný nulový vodič neexistuje, přenášejí se pouze 3 fáze. Nulový vodič vzniká na sekundární straně trafostanice VN/NN, a to kvalitním spojením příslušného drátu (nulového vodiče) se zemí.
13. Srpen 2013 - 21:17
Obrázek uživatele Návštěvník
libor (anonym)
Jenže by tě muselo jít...s problemem vllivu elektromagnetickeho zareni na organismus se setkavam denne jako konsttrukter vysilacu zasadni je toto elektrony od vedeni vvn jsou urychleny napetim az 230000v.chovaji se proto determisticky maji proto charakter zareni beta o energii 0.2mev.toto mejte vzdy na pameti.magneticka pole nejsou tak vyznamnou slozkou prenasene energie.pod vedenim vysokeho napeti jsou nebezpecim urychlene ellektrony nikoli magneticke vlivy.toto je jenom fyzika nikoli odpoved na otazku.prectete si neco o tom co je to urychlovac castic mimochodem proc 230000v a ne 400000v protoze napeti mezi fazemi je skutecne 400000 ale proti zemi je mensi deleno odmocninou ze 3 nas jako pozemstany samozrejme zajimaji napeti proti zemi proto 230000v.
20. Říjen 2013 - 1:42
Obrázek uživatele Návštěvník
libor (anonym)
Jestli je to vedení 110 kV a...bydleni pod vedeim velmi vysokeho napeti je mozno s tim uspesne vycurat a nemit zdravotni obtize staci plechova strecha spojena se zemi
20. Říjen 2013 - 1:52
Obrázek uživatele Návštěvník
pro libora (anonym)
Od údajného konstruktéra vysílačů bych takové bláboly nečekal. Neřešíme urychlovače částic, ale vedení VN. Faradayova klec v podobě plechové střechy jistě ničemu nevadí.
20. Říjen 2013 - 19:32
Obrázek uživatele Návštěvník
Paul Jaros (anonym)
Bydlim mezi dvema elekt.napetim !0 m z jedne a !0 m z druhe strany,nevim,kolik tam je proudu[3 draty]Rodice tam bydleli a zemreli ve veku 90 a 92,tak nevim jestli to melo na ne vliv.Horsi bude asi ta strava,co jime dnes a co jedli oni.
18. Květen 2014 - 7:30
Obrázek uživatele Návštěvník
brambora (anonym)
Máme možnost koupit velmi... Máme vedení 22kW vedený po polote a nic to nedělá, chodíme kolem ze sekačkou a žádné vlnění ani vrnění se nevyskutuje
18. Květen 2014 - 17:32
Obrázek uživatele Návštěvník
K.Pokorný (anonym)
Stavět je zakázáno v...Docela mne děsí zdejší názory, které popírají jakýkoli vliv vysokého napětí za ochranným pásmem a všeobecná neznalost problematiky škodlivého vlivu - skutečného a pozorovaného vlivu na zdraví živého organismu. Ochranná zákonná pásma, stejně jako limit 5000V/m jsou naprosto nedostatečná. Jak to, že němečtí odborníci, ale i jiní z celého světa, celá desetiletí publikují vědecké studie o škodlivosti emp již o tisícinásobně nižších hodnotách, které způsobují nevratnou destrukci buněčných stěn atd., a nikdo na to nehledí a nikdo o tom běžně neví? Vzdálenost 7m od 35kV vedení je tragicky nedostatečná!!! Teprve trojnásobek bych považoval ještě "nadoraz". A v praxi opakovaně vidím celé roky, jak vysoké hodnoty skutečně škodí, zejména dětem. A citlivější - elektrosenzitivnější lidi považovat za nenormální, to je taky dost bezohledný. Těm lidem je fyzicky špatně blízko vysílačů, VVN, wifi, a jiných dnešních lahůdek. Nám ostatním ne, nic necítíme, ale škodí to a postupně zabíjí organismus každý.
15. Říjen 2014 - 18:19
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
Je třeba rozlišovat elektrické zařízení síťového kmitočtu a vysokofrekvenční zařízení, jejichž součástí jsou antény a ke kterým také patří wifi, mobilní telefony...
15. Říjen 2014 - 20:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Potíž (anonym)
je v tom, že nikdo neví, jaké má účinky VN a VVN na živý organismu. Nelze to experimentálně ověřit, na lidech je to neetické a na zvířatech zakázané. Takže existují jen jakési výpočty. Uvádí se, že bezprostředně pod vedením VVN prochází člověkem kapacitní proud v řádu jednotek miliampér, což se mně zdá docela dost. Např. proudový chránič vypíná již při 30 mA.
15. Říjen 2014 - 21:55
Obrázek uživatele Návštěvník
Martin (anonym)
Koupila jsem si pozemek, u...Na koho se obratit ohledne odizolovani vysokeho napeti? Čeps? Netušíte, zda-li lze odizolovat i velmi vysoke napeti? Děkuji
31. Srpen 2015 - 17:14
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
Venkovní vedení je izolováno vzduchem a na podpěrách porcelánovými nebo skleněnými izolátory. Kabely jsou izolovány olejovým papírem nebo polyetylénem. To platí pro všechna napětí. Vedení 400 a 220 kV provozuje ČEPS, vedení o napětí 110 kV a nižších provozuje na území bývalého Jihočeského a Jihomoravského kraje EON, v Praze Pražská energetika a jinde v ČR ČEZ. Na tyto podniky je nutné se v případě nejasností obrátit.
31. Srpen 2015 - 18:25
Obrázek uživatele Návštěvník
7tech (anonym)
Nepleťte si pojmy odizolování a odstínění. Odizolování vás ochrání pouze před výbojem, tedy průrazem. V žádném případě však nechrání před elektromagnetickým polem, které ve vás indukuje škodlivé proudy. Před tím vás ochrání pouze Faradayova klec. Tedy zabalit dům do drátěnky nebo ideálně obalit plechem z magneticky měkkého železa..
5. Prosinec 2016 - 17:58
Obrázek uživatele Návštěvník
martin (anonym)
máme na pozemku sloup s VN a stavební úřad nechce povolit stavební povolení, ale když tak jezdím a dívám se po okolí, často vidívám , že mají sloupy VN na zahradách 3-5m od stavby. Jakto, že u nich šlo postavit dům hned vedle a nám to nechtějí povolit? musí snad existovat nějaká vijímka...
23. Únor 2017 - 10:09
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Asi to bude tím, že málo mažeš.
23. Únor 2017 - 16:06
Obrázek uživatele Návštěvník
Janek (anonym)
Můžeš to nechat předělat distribuci, ale zapltíš to-podle energetického zákona TY!
23. Únor 2017 - 18:49
Obrázek uživatele Návštěvník
Max (anonym)
Záleží také na tom, co bylo dříve, pokud dům již stojí, tak nemá distributor problém udělat vedení, musí však splnit některé další podmínky. Opačně je to do určité vzdálenosti problém.
24. Únor 2017 - 8:35
Obrázek uživatele Návštěvník
Ondra. (anonym)
Dobrý den,mám také dotaz.zvazuji koupi pozemku.pozemek má 1750m a v jedné třetině pozemku je sloup a prochází kabely 22kw.proto by neměl být problém postavit ve zbylé části.od známého jsem se doslech že může být problém pod vedení umístit třeba i pergolu,bazén,garáž atd. Je to pravda?děkuji za info.
29. Duben 2017 - 21:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
V ochranném pásmu vedení (šířka 7 až 10 m na každou stranu podle konstrukce) nelze zřizovat stavby, tedy ani garáž. Bazén, pokud by nebyl krytý nějakou konstrukcí, by neměl být problém, ovšem nebylo by vhodné ho dělat přímo pod vedením.
29. Duben 2017 - 22:02
Obrázek uživatele Návštěvník
Gábina (anonym)
Dobrý večer, chci koupit dům ve staré obci, ale je těsně pod dráty. Má to vliv na zdraví? Děkuji.
17. Listopad 2017 - 22:10
Obrázek uživatele Návštěvník
! (anonym)
Pokud je to vzdušné vedení nízkého napětí, nic se neděje. Akorát v katastru nemovitostí to bude zapsáno jako věcné břemeno.
18. Listopad 2017 - 11:37
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
Ani v případě, že by nad domem vedlo vedení vysokého napětí, nemá to žádný vliv na zdraví jeho obyvatel. Je ale třeba počítat s tím, že takové vedení ztěžuje údržbu domu a možnosti přístavby dalších podlaží. Problém by také mohl nastat v případě poruchy, kdyby přetržený vodič spadl na dům. To je ovšem velmi nepravděpodobné.
18. Listopad 2017 - 12:50
Obrázek uživatele Návštěvník
Tumpach (anonym)
Můžete mít ale problémy s příjmem tv a to jak pozemní tak satelitní a vliv to může mít i na bezdrátový internet.Tak pokud něco z toho plánujete tak vám to tam může zlobit.
18. Listopad 2017 - 18:18
Obrázek uživatele Návštěvník
Gaius Julius Ca (anonym)
Záleží, co myslíš tím...Ještě bych doplnil. Na obdobných stožárech jako VVN 110 kV, ale o něco nižších se v mnohých případech vede i VN 44 KV, čili 2× 22 kV. Je to kvůli úspoře betonových sloupů, aby nemusely být vedeny dvě linky 22 kV souběžně každá na zvláštních sloupech. Toto vedení se pozná i podle toho, že jsou z něj odbočky na normální betonové sloupy nebo do trafaček vždy z jedné strany (horní vodič levá fáze, střední střední fáze a spodní pravá fáze pri pohledu od stožáru).
4. Leden 2018 - 6:30
Obrázek uživatele Návštěvník
Devenkamojestar... (anonym)
Dobrý den, máme možnost stavět na pozemku, přes jehož roh (asi 7 metrů zásah do pozemku) vedou dráty vysokého napětí (5000 V... Jsou to celkem 3 dráty), sloupy jsou mimo pozemek. Myslíte, že by to mohlo mít nepříznivý vliv na zdraví, případně lze přímo pod dráty vůbec stavět? Děkuji předem za odpověď.
30. Červen 2020 - 19:48
Obrázek uživatele Návštěvník
Zdeněk2 (anonym)
V ochranném pásmu vedení (od 7 m od krajního vodiče výše podle napětí) nelze budovat stavby. Nepříznivý vliv na zdraví vedení nemá, vždyť pracovníci se v ještě větší blízkosti dlouhodobě zdržují a mají i služební byty na rozvodnách. Je ovšeb potřeba počítat s určitým omezením činnosti v ochranném pásmu - výsadba stromů, skládání materiálu...
30. Červen 2020 - 21:54
Obrázek uživatele Návštěvník
Návštěvník (anonym)
Odpověď na Dobrý den,
5000 V nemá ve vašem případě žádný vliv na zdraví , ale ochranné pásmo je nutné dodržet , už z technických důvodů /údržba vedení / , bezpečnost .
30. Červen 2020 - 23:25
Obrázek uživatele Steve
Steve
Odpověď na Dobrý den,
Na to jsou jasné normy a předpisy ... :-) Ptal bych se odborníků od fochu, nejlépe přímo s někým z energetiky - jistě rádi vše poradí.
1. Červenec 2020 - 1:06

Stránky

Přidat komentář