Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 08:06)

no tak to jste bezesporu zkušenější cestovatel jak já,máte pravdu ,že jsem spíše turista po hotelech...i když nějaká ta expedice v rovníkové Africe,.Indii,Nepálu tam taky byla.Šlapal jsem pod Ewerestem v Himalájích v Nepálu hřebenovky a tam se jeden v hotelech a restavracích moc nenají,musí brát co je momentálně při ruce a hlavně k jídlu,Himaláje člověka vysají a to doslova a do písmene,Sahara to samé...místa desítky,stovky km od nejbližší normální civilizace,tam by člověk sám umřel do několika dní.Ale krása kolem,to se nedá popsat,hlavně teda v noci v poušti když svítí měsíc a hvězdy bez světelného znečištění jak je u nás v Evropě.No ale vy,pokud máte cestování v popisu práce,tak jste tomto ohledu profesionál živíte se tím a jsem navíc i přesvědčen,že máte více zkušeností jak já,amatér který má cestování za koníčka.Přesto si ale na rovníkové Africe trvám.Pokud tam,tak si bát pozor a nic nepodcenit a probrat tu cestu s hygienickou stanicí v nemocnici.Já to udělal a nelituji,tak se pak dělají i vyšetření po návratu a člověk je si naprosto jist,že si nic nežádoucího nepřivezl.

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 08:06)

ale já si stejně přivezl nežádoucí suvenýr,neb jsem měl po návratu ve stolici broučky a to je teda ukrutná bolest ,nebudu psát kde,diskutuji se ženou.Ale on si to každý domyslí,já to zhrnu asi tak v kostce takto:Dokud byla zásoba slivovice a tu jsem tam v savaně popíjel každý den a to za řevu lvů,troubení slonů a štěkotu šakalů a smíchu hyen(píši pravdu!)...tak jsem byl zdráv.Zdravotní problem nastal až když mě došla kořala.Pak jsem musel celé týdny,expedice trvala skoro měsíc trpět jak kůň a uplně nejhorší to bylo v letadle,když jsem musel přes 13 hodin sedět pořád na sedadel a ani jsem nemohl bezdůvodně stát a stát si jen tak u uličce,to se nelíbilo zase letuškám.Nu což.....po návratu domů jsem vyléčil kafem a slivovicí,ale trvalo to as 3 měsíce.Proto před rovníkovou Afrikou varuji,mám své špatné zkušenosti

Nona (Út, 30. 6. 2020 - 08:06)

Upřesním, já se neživím cestováním a poznáváním nových krajin. Cestování je pro mě prostředek, jak se dostat z bodu A do bodu D a tam se zahra nebo našimi týmy pracovat v úplně jiném oboru. Víc znám ten učesaný svět a vy ten syrový. Díky za pokec

1.7. (St, 1. 7. 2020 - 19:07)

Děkuji Ano Díky jak se dostat z bodu A do bodu D

1.7. (St, 1. 7. 2020 - 19:07)

To je právě jeden z těch logických úkolů,dost se tím baví.

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 09:06)

a co se týče toho syrového světa,tak to máte pravdu a prokoukla jste mě dokonale.Syrový svět a divočina je v pouštích,velehorách ,tropických deštných pralesích a oceánech a já jahoda to miluji....i když teda na ten oceán pozor,tam to je taky pěkná divočina.Copak na pláži,když se na něj jeden dívá,to je taková klidná a mírumilovná prohřátá voděnka,jeden by si tam ihned skočil.Ale tam...!Tam na otevřeném oceánu to je teda ukrutný nářez.Vlny i přes 3 metry a to je oceán ještě v pohodě a klidný,vítr řve a i uprostřed léta je tam docela slušná zima,voda všude šplíchá a toto vše prosvíceno jasným sluncem,no mazec.A ta mořská nemoc k temu!...Já to zažil a to je teda ale hnus to zažít,pořád jsem blil a uplně všude...na palubu,přes palubu ...několik dní.Copak na lodi...tam se to ještě dá nějak vydržet,ale uvnitř!Mořská nemoc byl můj jeden z nejhorších zážitků,teda ještě k tomu,že se v Africe na mě nalepil islámský jihadista a musel jsem spolupracovat s tajnýma,na hranici s Kenya a Tanzania po mě šel hroch a honil mě od jezírka (strach k tomu se nedá popsat)...v Mombasa ve slumu nás přepadla tlupa loupežníků a chtěla nás oškubat,v Nanyuki na autobusovém nádraží mě nabízel místní pasák kurvu,v Jerusalemě nedaleko od nás odpráskla IDF islámského teroristu co najížděl do lidí autem,v pal.samosprávě měl dal Arab pod krk kudlu a něco mumlal arabsky,v Karibiku na jachtě mě amričtí turisté měli za podezřelého elementa a byli pěkně nepříjemní,byl jsem s nima na jachtě a bylo mě blbě a nepil jsem Rum a pivo,....tak asi tak toto co jsem ve světě skutečně zažil a jo,máte pravdu,tu syrovinu mám skutečně rád.Hotel je na nic,tam jsou akorád 4 zdi v pokoji a bazén s restaurací před hotelem,to mě nic neříká,já jsem akční typ.A Afrika je teda ale fakt akční,tam d problému snadno a rychle.Jo a spolupráci s tajnejma mě byla podána ruka a přikázáno neopouštět místo ubytování ve městě,islamista ze Sudánu tam totiž nebyl sám a tajní chtěli zabráni tomu,že bych mohl dostat kudlu do zad.No...tam to teda masńárna nebyla.Pak tam ještě chtěl jeden zadržený utéci z policejního auta a viděli členové expedice,já ne,ale prý ho tam eskorta zrubala jak koně dřevěnýma obuškama a bičema ....Afrika je nejen krásná,ale i pěkně drsná..

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 09:06)

a my ČR jsme jedniná země na světě,kde se jeden může dostat na expedici na Siberut do deštného pralesa k kmenu bývalých lidožroutů.brousí si zuby ve předu do špičky a ženské a chlapové tam chodí nahatí a provozují okultní bílou magii a ještě pan Petr Jahoda pořádá expedie na Paua Nová Qvínea ke kmenům Korovajů a Kombatů a hliněných hlav.Jsou to stromové národy a žijí na stromech a jedná se o ještě praktikující lidožrouty a ti spolu pořád válčí a žerou!...Celé to stojí přes 120 000,ale stojí to zato!Kanibalové na Papua Nová Qvínea je můj cestovatelský sen.....tam bych se chtěl vypravit pokud nepřijdu o práci kvůliva krizi z čínského viru,no....

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 09:06)

a ještě jsem zapomněl na prase bradavičnaté s mláďaty...takový trpaslíček,ale umělo se to naježit a to je lepčí jíž řácky z cesty,to by se jedn neubránil ani náhodou.Pak se ještě vedle nás vztyčila černá kobra z trávy v savaně a ta má prý jedu na několik afrických bůvolů.A takový bůvol v Africe je velica agresivní tvor,místní nám poradili vzít kámen a vrhnout mu to mezi rohy.Já to měl za týrání zvířat,ale jak je to přede mnoh z roští vynořilo,již jsem metal co bylo po ruce.Tam nejsou žádné zábrany a ohradníky,zvěř se nebojí jak v Evropě,ale jde si pěkně cestovatele prohlédnout a to je dosti nepříjemný pocit.Copak bůvol...ten utekl,ale po tom co nás prohnal hroch nás místní řidič odmítal pustit od auta.Pouze jízda a když hygienická přestávka,tak ženské na jednu stranu a chlapové na druhou a nevzdalovat se,neb tam bylo i plno lvů a to je pak jeden pěkně paranoidní,jak vidí v trávě něco žlutého,již má nahnáno ,dosti nepříjemné....Já vím že jste se se mnou již rozloučila a nechci být netaktní,ale já rád píši...no...já jsem vlastně takový psavec

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 08:06)

taky děkuji.

Shabbatot-Jahoda (Po, 29. 6. 2020 - 17:06)

Jo a ještě jsem zapomněl na ovoce a zeleninu....tak v Africe rovníkové kupovat pouze ovoce a zeleninu a loupatelnou slupkou,jako banány, pomeranče, citróny,melouny,ale nikdy nekupovat víno v bobulích,kivi, meruňky a jabka.Tam se jedná o to sloupnout a slupkou i mikroba, což se podaří u banánů a tak,ale nepodařilo se to u vína v bobuli,anebo u meruňky a tak.Nu což... já dnes proudil domácí uděné v supr americké udírne Chair- Broil a jako dřevo jsem do teho dal dřevěné chips a tam bylo na obale Made in USA a v A je americká hvězda a za A americké pruhy.Super žrádlo s je z U$A,tam si ale žerou, samé lepší

aladin (Ne, 28. 6. 2020 - 20:06)

"ČT2
Tajemný střelec"...Děsně se mi líbí, jak Amíci točí filmy, kde jeden superhrdina zachraňuje právo a při tom Spojené státy jsou největší teroristická organizace na světě !!! Proč to točí, ukolébávají své občany ???

Návštěvník (Ne, 28. 6. 2020 - 23:06)

Jo , propaganda dělá divy a stokrát opakovaná lež je většinou lidí vnímána jako pravda .

Shabbatot-Jahoda (Ne, 28. 6. 2020 - 21:06)

A co John Rambo ?

Návštěvník (Po, 29. 6. 2020 - 19:06)

Rambo? To je stejný vůl jako ty. S jedním rozdílem. Ty jsi skutečný.

ShabbaTot-Jahoda (Po, 29. 6. 2020 - 20:06)

ha,ha,...a co 50 Rambů z US Army v Conoco,kteří vypráskali rusáckou žoldáckou armádu se stovkama obrněných voditel,žoldáků z války na Krymu a Dombase?...Tam zněl jasný rozkaz:Nesmějí projít za žádnou cenu !Letectvo,drony a rakety ze vzduchu a na zemi to kosil americký Rambo z Mariny kulometem a samopalem!Rusák se válel držtkou v prachu a měl vymalováno.Jo,jo.....to není jako na Dombase a Krymu,válčit na dovolené jako dovolenkáři a bloudící zelení mužici bez označení.V Syria žoldák z Ruska narazil na tvrdého bojovníka,nejlepšího vojáka z US Army....a vůbec....jak tvé tvrzení že jsem vůl vyvrací ten fakt,že v USA si prostě žerou nejlepší na celém světě.Snad Francie by ještě mohla konkurovat,Franci jsou národem gurmánů s mlsným jazýčkem kterým obyčejný opečený buřt s pivem a chlebíkem někdy nemusí i stačit,oni chtějí víc a taky to mají....ale digitální udírna Chair Broil s čipsem z jabloně tuto gurmánii přiblíží i obyčejným lidem jako jsem já,jahoda,stačí si to v Mautfield koupit za s 11 000 a výborné francouzké kulinářství na které musí být vyškolení kuchaři s rokama praxe může dělat i obyčejný dělník jako jsem já jahoda.USA je prostě nejlepší uplně ve všem!Uvědom si,ty trupko,že uděné a grilované z Char-Broil si tam může dát každý obyčejný Američan jen tak doma a to je takové žrádýlko...!Armáda je taky nejlepší na světě a o tom bez dizkuze.Tam to je samý Rambo John,co má peníze,peníze a peníze,narozdíl od Ruska které je díky sankcím nemá a nemůže se tak naštěstí roztahovat po celém světě jak by bylo Kremlu libo.At žije USA!!!!!!!!!!!!!

Návštěvník (Po, 29. 6. 2020 - 21:06)

Nebylo to náhodou naopak?

ShabbaTot-Jahoda (Po, 29. 6. 2020 - 20:06)

doufám,že toto čte i Cynik a že mu to nadzvedlo řácky manle!...No to zas bude zítra kolem 5 ráno ale slovní průjem....

Cynik - realista (Út, 30. 6. 2020 - 05:06)

„doufám,že toto čte i Cynik a že mu to nadzvedlo řácky manle!“ ----- Jahodo, tvé dětsky naivní propagační pohádky, produkované mozkem dokonale zpracovaným propagandou, nezvedají mandle, spíš docela pobaví… --- „V Syria žoldák z Ruska narazil na tvrdého bojovníka“? Neuniklo ti, že v Sýrii spíš narazili žoláci amerického běloptáka? A vzpomeneš si také, jak se „Rambovi“ zadařilo ve Vietnamu? Vybavíš si, jak neslavně se vedlo „Rambovi“ v Afghánistánu, odkud potáhne? Věnuj se raději svému výkrmu a pití petkového, než poltickým fantasmagoriím, vzniklým i na základě neochvějné víry, že vše, co vidíš v amerických filmových veledílech, je pravda pravdoucí…

--- A ještě dotaz k aktuálnímu dění v říši běloptákově – kde máš toho „Ramba“, jestliže hnusná lůza, složená z příslušníků nebělošské rasy a z bílých levicových magorů a fašistů z Antify mimo jiné rabuje, ničí cití majetky, vypaluje prodejny a policejní vozy? Na tohle je ten tvůj „Rambo“ krátký, nebo je to právě ta americká svoboda? --- „USA je prostě nejlepší uplně ve všem!“ Ale jistě, zejména v počtu nakažených nemocí Covid‑19, a pak také světově vedou v idiocii, předváděné bouráním soch, až po návrhy měnit americkou hymnu, jestliže se na ní měl spolupodílet otrokář… Jsem zvědav, kdy verbež, která tohle koná a prosazuje, začne mávat rudými prapory a obrazy Velkého kormidelníka… vždyť už to v říši běloptákově nápadně připomíná čínskou „kulturní revoluci“… ---

Takže ještě jednou, Jahodo… ne, tvé reklamní texty, svědčící o nepoužívání mozku, opravdu nedokáží zvednout mandle… a tohle je také parádní: „v USA si prostě žerou nejlepší na celém světě“...

ShabbaTot-Jahoda (Út, 30. 6. 2020 - 07:06)

no jistě že si v USA žerou nejlepší na světě,kdyby ti ruský červ mozkožrout nevyžral obsah dutiny lebeční až na kost,takbys to věděl.Ne v Venezuela,Ne ve Vietnamu,Číně,Mongolsku,Kubě ,Rusku,prostě všude kde kde není revír amerického orla bělohlavého,ale v revíru amerického orla bělohlavého je vysoká životní úroveň a je co žrát.To má již i černoch větší IQ jak bolševik,utíká na západ a ne na východ,to pro tvou informaci a to jsem zde již několikrát jasně zdůraznil.V USA na Floridě si lidé žijí jak prasata v žitě a jen několk desítel km. jižně na Kubě nemaj lidi naprosto nic a ani prdel si nemouh vytřít jak je libo,neb není ani na toaletní papír a v Venezuela?Tam se chodí pást na smetiště a to doslova,nekecám!Takže si tu svou protiamerickou rétoriku vetkni za klobouk,anebo za sibirku-ušanku,odhaduji správně ..?No jistě že ano,se mě zdá.Co se týče protestů proti rasizmu,tak tam zaznívají již hesla ,která volají po vymazání Státu Israel z mapy světa a že Židé jsou špinaví.No...budeš se divit,ale policie již zná identitů těch hnusných antisemitských rasistů a bude to řešit.Ti neuniknou!...A v takové zemi jako je USA ani náhodou,tam je všechno zaevidováno a každý zločinec znám.Jo a co se týče občanské války,tak tvůj vlhký sen se ti nesplní...podívej jak byla nasazena Národní garda na obranu soch.Ani jeden z demonstrantů se k nim neodvážil ani přiblížit!

aladin (Út, 30. 6. 2020 - 20:06)

Jestlipak víš ShabbaTot-Jahoda, že USFT jsou světový parazit ??? Třeba přes MMF !!! Parazituje na státech, které si od MMF vzali půjčku a proto mají USFT vysokou úroveň, splácením totiž živí Spojené státy !!! Až ti troubové, co si půjčují od nich prachy prokouknou, jsem zvědav na životní úroveň USFT ???

Reklama

Přidat komentář