Reklama

Co si myslí ženy o mužích v punčochách?

Šuny (Út, 21. 7. 2020 - 09:07)

Jinak bych ještě k výše uvedenému pár zkušeností doplnil. Při nošení podvazkových punčoch je do značné míry eliminován problém s dostupností sortimentu vhodných velikostí jako je tomu u sortimentu punčocháčů vhodných na mužskou postavu. Velikostní sortiment podvazkových punčoch je jednoduchý a přehledný,takže si prakticky každý zájemce může zvolit takovou,která mu vyhovuje nejlépe. Já na svou výšku postavy 182 cm a délku nohou používám běžnou velikost
4L ( popř. 3-4 nebo 27 u tuzemských výrobců) a to jak pro jejich nošení pod kalhoty či legíny tak i
delší šortky (1/2,3/4) teď v létě. Pokud se týká podvazkového pásu, nejlépe se mi osvědčilo upínání na punčochy přes kovové velvety,popř. plastové s kovovým jádrem. Jsou dostatečně pevné oproti celoplastovým ( některé plastové při ohybu praskají). O úzkých pruženkách ( stačí tak 10 mm) jsem již mluvil. Osobně považuji za vhodnější nosit podvazkové punčochy pod kalhoty a dlouhé šortky, punčocháče bych nechal spíše ženám pod kratší sukně. Jinak teď v létě považuji za ideální pod delší šortky podvazkové punčochy síly 15 DEN se zesílenou špičkou a zakončené širším pružným lemem. Lem plní funkci samodržek bez silikonových pásků (někdo má na silikon alergickou pokožku) a velmi dobře se upíná do kovových velvet. Pro stydlivé a méně odvážné muže,kteří rádi nosí punčochy doporučuji k šortkám nošeným na veřejnosti volit tělové barvy punčoch ( např. visone,daine apod.). Takové tenké punčochy pak nejsou na pokožce
při letmém pohledu prakticky vůbec vidět.
na sil

Axel (Pá, 24. 7. 2020 - 11:07)

Zdravím Šunyho, opět bych si dovolil mít dotaz k těm pásům. Určitě souhlasím s tím, že velveta musí být kovová, aby jednak punčocha nevyklouzávala a hlavně ty plastové rády praskají. Na ekskluzywna ale jsou spíše pásy s úzkými pruženkami, ale u těch jsou snad výlučně plastové velvety. Navíc jediný nezdobný pás, který by byl vhodný pro muže, je Julimex Orchid. Co byste poradil?

Šuny (So, 25. 7. 2020 - 10:07)

U podvazkových pásů,kterých je nepřeberné množství, je obtížné radit,každý máme jiný estetický vkus. Já nosím například Ewanu či Nippex ,tj. 4-páskové s úzkými pruženkami a neměl jsem s nimi
nikdy žádný problém. Nesouhlasím však s názory ,že 4-páskové s úzkými pruženkami jsou tak vhodné akorát do postele. To je totiž nejčastější výmluva žen,které podvazkové pásy nechtějí nosit vůbec a vytváří kolem toho zbytečný mýtus,že jde pouze o erotické spodní prádlo. Ostatně ten e-shop ekskluzywna.cz ,který jsem vám doporučoval, má nabídku podvazkových pásů rozdělenou do 2 sekcí - dámské spodní prádlo a dámské erotické prádlo. A v každé sekci je jiná
sortimentní nabídka. Můžete se ale podívat i na jiné e-shopy , např. Astratex ( dle mých zkušeností pěkná sortimentní nabídka,ale vesměs předražená). Podvazkový pás Julimex najdete
též na e-shopu Trioly.cz, nyní je ve výprodeji za 169,- Kč. Pokud se vám jeví nabízené podvazkové
pásy jako přiliš "ženské" pro vaši potřebu,můžete též zvolit nabídku e-shopu riwaa-nerona.com o
které informuje níže Pepa. Pokud se týká kovových velvet, většina nabízených podvazkových pásů je má, pokud to není u konkretního sortimentního druhu uvedeno,tak můžete zaslat na e-shop dotaz,určitě vám ho rádi zodpoví.

Šuny (So, 25. 7. 2020 - 11:07)

A ještě bych se chtěl vyjádřit k dalšímu mýtu na který často narážím v různých internetových diskusích týkající se podvazkových pásů a tím jsou "příliš úzké podvazkové pásky,které punčochy zaručeně neudrží" . Zde si dovolím čerpat nejen z vlastních praktických zkušeností s nošením podvazkových pásů,ale i letitých zkušeností z oboru pletařské textilní galanterie a praktických zkušeností sportovního horolezce. Takže pevnost a pružnost tzv.pruženek se zkouší na trhacích strojích a musí splňovat definované normované požadavky. Dále si je nutno uvědomit,že žijeme již v 21.století a pevnost používaných pruženek je tudíž někde úplně jinde než v době ,kdy podvazkové pásy vznikaly a masově byly našimi ženami používány. Takže pokud někde vidím
v nabídce podvazkových pásů tak široké pásky jako se používají u tzv. klasických 6-páskových pásů,tak si dovolím tvrdit,že jde pouze o zajímavé "retro" ,ale z praktického hlediska o zcela zbytečně pevnostně předimenzovaný materiál. Tak široké pásky bych raději použil jako jistící smyčky v horolezectví a dovolím si tvrdit,že by udržely i letící mužské tělo při pádu na skále. O estetickém vjemu širokých pásků nemluvě,to je ale individuální záležitost jak už jsem se zmínil.

Pepa (So, 25. 7. 2020 - 15:07)

Základní parametr je, jaké punčochy se nosí a k jaké příležitosti. Některé punčochy musí být napnuté poměrně velkou silou. Pak je na místě dostatečně široký pás, aby se síla rozložila do větší plochy a nošení bylo příjemné. Pro jiné punčochy stačí i lehčí pásy.

Šuny (Ne, 26. 7. 2020 - 06:07)

Ano,to zní jako logický argument. Skutečnost je však mnohem prozaičtější. Lze uvést,že v sortimentu podvazkových pásů je široký výběr různých konstrukčních typů od úzkých páskových až po širokopáskové přecházející až do polokorzetových typů. Ostatně i korzety lze použít k upnutí podvazkových punčoch. Takže výběr vhodného typu podvazkového pásu bych spíše viděl na konstrukci postavy individuálního jedince spojenou s jeho estetickým cítěním. Kupříkladu asi blbě by se cítil člověk s velkým břichem v úzkém páskovém podvazkovém pásu. V tomto tedy záleží na vlastním posouzení každého jedince,v tomto vám neporadí na dálku ani prodejce samotného podvazkového pásu. Takže bych nespojoval různé konstrukce podvazkových pásů s jejich nosností. Tedy určitě ne v rozsahu běžného sortimentu punčoch.které nosím, tj. 8-100 DEN podle počasí a ročního období. Já na punčochách oceňuji především jejich lehkost a vysokou pružnost včetně výborných tepelně izolačních vlastností. Proto jsem poslední dobou přešel na jejich denní nošení a to hlavně z důvodů zdravotních (diabetická "noha" a bolesti páteře vystřelující do končetin - ischias), erotické důvody u mě,vzhledem k mému věku, nepřicházejí v úvahu.

Pepa (Ne, 26. 7. 2020 - 08:07)

Jen doplním, u tzv. klasických nylonových punčoch, aby byly na noze hezky hladké, musí být napnutí od podvazků silné. To zaručí nejlépe vyšší podvazkový pás minimálně se šesti podvazky. U moderních punčochy s lycrou to není třeba, tam stačí lehčí pásy.

Šuny (Po, 27. 7. 2020 - 18:07)

Z dosavadních příspěvků Pepy vidím,že je velkým "milovníkem" klasických podvazkových pásů charakteristických prakticky jednotným střihem,širokými,málo pružnými pevnými podvazkovými pásky a jejich vysokým počtem (6-8). Já jsem zase příznivcem moderních podvazkových pásů charakteristických vysokou variabilitou různých střihů, úzkými velmi pružnými,ale zároveň vysokopevnostními podvazkovými pásky s jejich nižším počtem ( zpravidla 4). A nemůžeme se shodnout,které jsou lepší. Ale ono to ani moc dobře nejde. Z estetického hlediska je to jako,obrazně řečeno, porovnávat u pánského spodního prádla módu 50-tých let, tj. jednotných dlouhých červených trenýrek se současnými slipy či boxerkami. Z ekonomického hlediska vycházejí moderní podvazkové pásy, v závislosti na konstrukci, zpravidla vždy laciněji než klasické,nebotˇby se v nich měla projevit úspora materiálu ( tedy pokud je některý z obchodníků záměrně nepředražuje - viz např.již zmíněný Astratex). Z funkčního hlediska je nutné si uvědomit,že používané úzké pruženky u moderních pásů obsahují vysoký obsah elastanu ( 32-35% hm., zbytek 68-65 % hm. je vysokopevnostní základní umělé vlákno,zpravidla polyester),takže to už je pořádná porce elastického vlákna,která dodává úzké pružence její vynikající vlastnosti- vysokou délkovou roztažnost,zároveň pružnost a vysokou pevnost v přetrhu.
Ostatně takové úzké pruženky se používají i u dalších sortimentů spodního prádla,např.jako ramínka podprsenek či korzetových pásků, čili daleko pevnostně namáhanějších sortimentů než
jsou obyčejné lehké punčochy. Též je nutno zmínit,že moderní podvazkové pásy mají ve srovnání
s klasickými i dokonalejší konstrukci upínacích velvet,které i když nejsou v tahu tak se v lemu punčochy udrží a samovolně se tak neuvolní,jak bylo častým nešvarem u klasických podvazkových pásů. Takže k tomu aby se udržely punčochy na noze v napjatém stavu a velvety nevyjížděly z lemu punčochy není třeba vyvíjet u moderních pásů žádné extra tahové poměry včetně toho,že je tak možné snížit počet podvazkových pásků na 4 ( pár na každou nohu)Zkrátka
moderní podvazkové pásy jsou již přizpůsobeny dynamickému pohybu nohou,takže lze v nich i bez obav sportovat.
Ukažme si nyní funkčnost obou diskutovaných typů podvazkových pásů na příkladu užívání podvazkových pásů,které uváděl Pepa. Tj. klasické punčochy bez elastanu vyrobené ze 100%-ního polyamidového hedvábí. Tyto se dříve,zejména za minulého režimu, masově vyráběly,zejména proto,že elastická vlákna (Spandex,Lycra apod.) byly drahé a dostupné pouze z kapitalistické ciziny. V omezeném sortimentním množství se vyrábějí i dnes, např. zmiňovaný e-shop Ekskluzywna nabízí klasické punčochy od polského výrobce pod obch.značkou AWE v síle 20 a 56 DEN za pouhých 29,-Kč/pár. No nekupte to za takovouto cenu,zvláště,když používáte punčochy převážně pod kalhoty. Ale není to zase tak úplně jednoduché. Vlastností 100%-ní PAD
punčochy je,že má sice vynikající délkovou roztažnost,ale díky absenci elastanu prakticky nulovou délkovou vratnost do původní polohy při svléknutí punčochy. S tím počítá i prodejce takže v jeho obchodní nabídce je,že nabízí jen jednu "univerzální" velikost punčochy. A jak se chová taková punčocha u obou diskutovaných typů podvazkových pásů? Klasický podvazkový pás musí "rvát" nataženou punčochy velkou silou,aby je udržel v napjatém stavu,což je základní podmínka,aby se nedošlo k uvolnění velvet z lemu punčochy. To ovšem vede k rychlému protažení punčoch při jejich užívání,takže po nastavení zkrácení podvazkových pásů na maximum dojde též k rychlému protažení délky punčoch až po hýždě. A co pak dál? Lze si vytáhnout široký klasický podvazkový pás na těle výše? Jedině tak,že byste jej používali jako "pánskou podprsenku". A jak by na tom byly dámy s většími ňadry? Takže opět jeden z důvodů
proč ženy přestaly v minulosti klasické podvazkové pásy používat jakmile se na trhu objevily na tehdejší dobu modernější punčocháče. A jak se chová ve stejném případě moderní podvazkový pás? Protažení klasické podvazkové punčochy je při jejich používání časově mnohem delší vzhledem ke zhora již uvedeným vlastnostem ( pružné podvazkové pásky,nižší tahové síly,modernější velvety). A když posléze "dojedeme" s lemem klasické punčochy až na hýždě?
Při zvolení užšího konstrukčního typu podvazkového pásu ho jednoduše posuneme na těle výše a punčochy je možno používat dál.
Tento poněkud extrémní případ uvádím proto abych osvětlil výhody a nevýhody používání klasických a moderních typů podvazkových pásů. Při praktickém používání klasických punčoch většinou dojde díky absenci elastanu k rychlejší devastaci punčochy,čili mají obecně kratší životnost než modernější punčochy s příměsí elastických vláken. Nicméně na základě vlastních praktických zkušeností s nošením moderních podvazkových pásů a podvazkových punčoch si dovoluji tvrdit,že jejich používání je důstojnou alternativou k punčocháčům moderního člověka 21.století a to ať už z hlediska funkčního,estetického,ekonomického či zdravotního. A že není dnes žádný racionální důvod k návratu ke klasickému typu podvazkového pásu jehož vlastnosti považuji již dávno překonané. Stejně tak ke zjednodušujícím úvahám,že jde pouze o "erotické spodní prádlo".
Závěrem bych si dovolil diskutujícím navrhnout změnit téma diskuse,která znělo "Co si myslí ženy o mužích v punčochách"?. A co takhle téma " Co si myslí muži o ženách,které nechtějí
punčochy nosit"? Mám na mysli zejména podvazkové punčochy,ale najdou se i takové,které nechtějí nosit ani punčocháče. Mám s tím spojené řadu zkušeností, některé "výmluvy" jsou i docela humorné.

Pepa (Pá, 24. 7. 2020 - 14:07)

To jsou podvazkové pásy hlavně do postele, pro denní nošení moc nejsou. Pochybuji, že udrží punčochy na místě. Doporučuji http://www.riwaa-nerona.com/odevy/pradlo/podvazkove-pasy-a-podvazky/pansky-podvazkovy-pas/

kenipap (Ne, 12. 7. 2020 - 13:07)

Ano ti co vás pomlouvají smějí se atd, atd. Vlastně Vám závidí, že máte odvahu chodit v punčochách, případně i v sukni.. A ženy vám závidí ještě vaši postavu..

Návštěvník (Út, 14. 4. 2020 - 01:04)

no jo, ale se zimou je konec!
čas výmluv na zimu končí, jdeme s kůží na trh, tedy přesněji s druhou kůží :-)
good luck

good (Pá, 12. 6. 2020 - 09:06)

Nikdy jsem se na zimu nevymlouval, silonky nosím celý rok, v zimě i v horkém létě, teď zcela otevřeně ke kraťasům, k tomu kotníčkové conversky, a protože mám chlupaté nohy a nechce se mi holit, musím si vzít několik vrstev, nejradši nosím 40-100DEN, teď mám troje opálené 40DEN, vrchní navíc lesklé, a vyrážím ven, že se lidi dívají? ať se dívají, pro mě není nic příjemnějšího než mít na sobě punčocháče. Nejradši nosím přes opálené ještě jedny slabé 20DEN černé, to jsem nejspokojenější. A že je v nich horko? Paradoxně v jedněch ano, ve více vrstvách nikoliv.

Návštěvník (Út, 14. 4. 2020 - 01:04)

no jo, ale se zimou je konec!
čas výmluv na zimu končí, jdeme s kůží na trh, tedy přesněji s druhou kůží :-)
good luck

Petr (St, 15. 1. 2020 - 23:01)

Tu to moc nežije. Asi není co. Spousta kluků a mužů nosí punčocháče. Silonky i bavlněné. Už se to moc neřeší. Někomu se to líbí, někomu ne. Ale už se to moc neprožívá

kenipap (Po, 30. 9. 2019 - 07:09)

Zajímavý komentář o dívání.
http://tady.cz/muzi-a-sukne/

Zdena (Út, 17. 9. 2019 - 13:09)

S manželem oba nosíme často punčocháče pod kraťasy na horské túry nebo výlety do přírody. Já s tím začala a manžel, když zjistil jak je to pohodlné, tak se přidal.

Jana (Ne, 16. 2. 2020 - 20:02)

S manželem to máme také tak. Silonky nosíme ke kraťasům ráno když se vychází bývá zima pak se mohou sundat či opět natáhnout. Nic neváží a zaberou minimum prostoru.

Martin (Čt, 15. 8. 2019 - 10:08)

Silonky nosím celkem běžně i pod kraťasy. Nosím hlavně tenké tělové, ale občas i hodně opálené, nebo černé. Mám ale depilaci. Zřídka se nějaká žena zadívá na mé nohy, ale nikdy jsem s tím neměl žádný problém. Nosím je proto, že mám hezké nohy a že mi to je příjemné. Asi tak, jako když si žena oblékne kravatu, nebo cokoliv z pánského šatníku. Štve mne, že když se tady objeví, někdo, kdo je taky nosí, je označován za buznu, nebo že má nízké IQ. Celé to je jen o toleranci. Nebo máte dojem, že silonky nějak souvisí s kombinatorikou, případně je chlap v silonkách svůdný pro většinu mužů? Jasně že ne.

kenipap (Pá, 1. 3. 2019 - 14:03)

Teď je ještě druhá otázka, co si muži myslí o ženách oblečených do mužských šatů?

kenipap (So, 9. 2. 2019 - 06:02)

O co vám jde??? Je rovnoprávnost mužů a žen. Když mohou ženy nosit kravaty, saka, vesty a jiné pánské věci, tak muži mohou nasit šaty, sukně, punčochy. Je jen na jedinci co si oblékne. Pokud tohoto bude víc, tak si toho nakonec nikdo ani nevšimne.

Reklama

Přidat komentář