Reklama

Dyslexie a Dysgrafie

M. (Ne, 21. 6. 2020 - 10:06)

Když se tak prezentovala tak to vyhodnotili správně. Jen tam chybí 7. Je to dědičné !!! to už moc dobře víte dcera i ty !!!

Návštěvník (Út, 19. 7. 2022 - 02:07)

Genetická dispozice samozřejmě existuje , do jaké míry a jak u koho , je otázkou .

Návštěvník (St, 25. 5. 2022 - 06:05)

Genetická dispozice samozřejmě existuje , do jaké míry a jak u koho , je otázkou .

Návštěvník (St, 29. 7. 2020 - 09:07)

Genetická dispozice samozřejmě existuje , do jaké míry a jak u koho , je otázkou .

Ivka (St, 29. 7. 2020 - 09:07)

Martina si to měla přečíst a chovat se jako správná matka, ne nadávat na pedagogy a ptát se, jestli podat stížnost na učitele řediteli a změnit lékaře. Vypadá taky na ne úplně zdravou psychicky.

Martina (St, 25. 5. 2022 - 05:05)

Do psychologické poradny jsme objednaní,uvidíme co nám řeknou.

čtoucí (Ne, 19. 12. 2021 - 09:12)

Pod příspěvek p. Ivka a p. Hanka se podepíšeme .

Martina (Ne, 19. 12. 2021 - 09:12)

Do psychologické poradny jsme objednaní,uvidíme co nám řeknou.

Lukas12345_2019 (St, 31. 7. 2019 - 14:07)

Uvádíme na trh pomůcku pro výuku studentů s hendikepem dyslexie.

Podle odborných článků a dostupných informací je na českých školách cca. 30 000 studentů s tímto hendikepem.

Našim produktem usnadňujeme studentovy přístup k učební látce a proto se také zlepší výsledky žáka.
https://www.raj-elektra.cz/product/skener-scanmarker//scanmarker-air_-zarizeni-pro-deti-s-dysl/43349

Jana (Út, 4. 6. 2019 - 13:06)

Dobrý den, dcera je dyslektik v příštím roce ji přibude ve škole druhý cizí jazyk, již nyní bojuje typicky s ČJ a AJ. Z mého pohledu by bylo ideální vynechat druhý cizí jazyk a časovou dotaci věnovat ČJ a AJ. Je nějaká cest, jak tohoto dosáhnout?
Děkuji

Linda (St, 4. 10. 2017 - 12:10)

Bohužel. Dříve se takové...A proč se počet těchto dětí zvyšuje. Jsou názory, že je to díky očkování a jiné názory to vyvrací. Něčím to ale být musí. Víc pesticidů ve stravě, vliv mobilů...čím to je?

Jinak si stále myslím, že je to nespravedlivé vůči dětem, které nemají tuto poruchu stanovenou. Vždyť jen jedničkáři jsou "bezporuchoví". Jinak vždy přece jde o poruchu. proč dítě naseká 5 chyb v diktátu - protože se to nedostatečně nenaučilo? - a proč se to nedokáže perfektně naučit, když jiné dítě se to dokáže naučit na jedničky?...Nemyslíte, že i některé děti trpí tím, že dostanou dvojku, trojku - třeba to vědí a byly jen nepozorné - je to porucha? Někdo je vždy pozorný...Jakmile některé děti dostávají úlevy, tak systém hodnocení pomocí známek, ytrácí smysl a jen může v některých dětech vyvolávat pocit nespravedlnosti, stres...

ale (Út, 3. 10. 2017 - 15:10)

Všechny děti od dcery ze...Máte možnost zajít si s dcerou na vyšetření. Plete si digitální 25 s 52? Píše názvy měst malým písmem a pod.? Věřte, tyto dětí to nevidí. Ohledně těchto poruch se hodně dovíte, když si je zadáte na webu.

ale (Út, 3. 10. 2017 - 15:10)

Bohužel. Dříve se takové poruchy neřešily a děti trpěly. Byly bity a různě diskriminovány. Byly.li vyšetřeny a uznány nějaké poruchy, nevidím v tom problém a je to v pořádku. V krajských městech existují školy, kdy se těmto dětem speciálně věnují. Ohledně počtu těchto dětí. Počet se zvyšuje. Jak je uvedeno výše, nejsou tyto děti mentálně postiženy.

Linda (Út, 3. 10. 2017 - 14:10)

Všechny děti od dcery ze třídy, které navštívily pszchoterapeutickou poradnu, mají nějakou formu poruchy učení a tím pádem mají individuální pvydělávací plán - různé úlevy při testech, jiné hodnocení. Jsem jediná, které to přijde jako šílenost?
Přece není možné, aby všichne děti, co se normálně hůř učí, měly stanovenou nějakou poruchu a mírnější známkování a tudíž měly lepší známky než děti, kterým rodiče nejdou vyžmudrat nějaký papír.
Někdy, když se s dcerou učim a jí to neleze do hlavy, tak mi přijde, že má taky nějakou poruchu, ale nějak mi to nejde na rozum, aby měla papír na to "že nemá buňky na češtinu" a tudíž byla lépe známkována. Za nás byly děti, co jim nešla matika a neměly na to žádný papír a dostávaly čtyřky.
Já osobně bych byla za těchto podmínek pro zrušení známkování, protože takto to nemá smysl a je to vůči dětem dle mého nespravedlivé.

............... (So, 8. 7. 2017 - 10:07)

Když herečku Whoopi Goldbergovou (54) vyhodili ze školy, propadla drogám, provdala se za svého terapeuta a povila dítko, to vše do svých devatenácti let. Teprve pak jí diagnostikovali dyslexii.

Whoopi Golbergová.Život jí změnila až role ve filmu Purpurová barva (1985), v němž jí dal příležitost režisér Steven Spielberg, prý sám dyslektik. Whoopin úspěch v roli Celie pak korunovalo několik prestižních cen včetně nominace na Oskara a herečka dostala možnost rehabilitovat se:

„Věděla jsem, že nejsem blbá, a že nejsem hluchá," svěřila se v roce 1994. „Když mi budete předčítat, řeknu vám všechno, co jste četl. Oni prostě nevěděli, co mi je."

Billboard, jaký nikdo nestvořil

Dyslexií rocker Ozzy (61) vysvětluje, proč nikdy nečetl Bibli: „Vy jste tu věc někdy zkoušel číst?" opáčil v rozhovoru s reportérem. „Já jako dyslektik nemůžu. Než bych dočetl první stránku, byl bych mrtvý."

Cher, 2009.Mezi slavné muzikanty s poruchou patří zpěvačka Cher (63). Nemoc jí lékaři diagnostikovali kupodivu až v jejích třiceti letech. Možná by se na její dyslexii nikdy nepřišlo, kdyby nenechala vyšetřit svou dceru, která měla potíže na základní škole. Byla vynesena diagnóza, ale byla to diagnóza matčina.

„Dopisy nepíšu, s čísly nemám vůbec nic společného... Napíšu první písmeno slova a má mysl přeskočí k poslednímu. Vidím slova a zpatlám je dohromady. Vidím ohromný billboard, jaký nikdo nevynalezl," popsala zpěvačka v roce 1985 příznaky.

Nejen umělci

Kdo by chtěl vysvětlovat častý výskyt nemoci mezi „bláznivými" rockery a herci jejich vrozenou nechutí k akademickému vzdělání, mýlil by se. Nejen pro to, že dyslektici jsou i mezi nositeli Nobelovy ceny za vědu.

Handicap se nevyhnul ani Ingvaru Kampardovi, zakladateli firmy IKEA. Jeho dyslexii svět nejspíš vděčí za jméno firmy: Muž, jenž figuruje mezi nejúspěšnějšími obchodníky a nejbohatšími lidmi světa, je stvořil jako složeninu vlastních iniciál a počátečních písmen jména svého rodiště a názvu sousední vesnice. Aby si je pamatoval a nemusel nic psát ani číst.

Dyslektičtí Piráti z Karibiku Knightleyová a Bloom.Kdo pronesl následující věty? „Vždycky mne považovali za... ´tu hloupou´ v rodině. A já doopravdy trochu byla, věděla jsem to a přijala to. Psaní a pravopis pro mne byly příšerně těžké..."

Autorkou je spisovatelka detektivek Agatha Christie. CNN ji řadí do skupiny spisovatelů, o nichž se soudí, že trpěli dyslexií.

Slavní lidé, o kterých se píše, že jsou či byli dyslektici

Abert Einstein fyzik, nositel Nobelovy ceny
Ann Bancroft Polárník
Alexander Graham Bell Vynálezce
Wernher von Braun raketový inženýr
Pierre Curie Fyzik (1903 Nobelova cena)
Thomas Edison Vynálezce
Henry Ford Vynálezce
Willem Hollenbach Astronom a fotograf
William Lear Vynálezce
Charles Lindbergh Letec
Isaac Newton Vědec a matematik
Eli Whitney Vynálezce
John VonNeumann Matematik
Orville a Wilbur WrightVynálezci
Harvey Cushing Neurochirurg
Archer Martin chemik nositel Nobelovy ceny 1952
Margie C. Sweeney lékař, autor
Helena Taussig dětský kardiolog
Fred Astaire umělec
Michael Barrymorebritský komik, televizní moderátor
Abhishek Bachchan indický herec
Orlando Bloom Herec
Enrico Caruso Operní pěvec
Harrison Ford Herec
Dave Foley Herec
Danny Glover Herec
Whoopi Goldberg Herečka, komik
Jerry Hall supermodelka
Anthony Hopkins Herec
Susan Hampshire Herečka
Salma Hayek Herečka
Alyssa Milano Herečka
Billy Bob Thornton Herec
Will Smith Herec , zpěvák
Tom Smothers Herec, zpěvák, komik
Henry Winkler herec, autor
Robin Williams Komik, herec
Keanu Reeves Herec
Edward James Olmos Herec
Cher zpěvačka, herečka
Nigel Kennedy Houslista, Herec
Daniel Powter Hudebník
John Lennon zpěvák, skladatel, herec, aktivista,
Britney Spears zpěvačka
Lyndon Johnsonprezident Spojených států
Thomas Jeffersonprezident Spojených států
George Washington, prezident Spojených států
John Fitzgerald Kennedy prezident Spojených států
Andrew Jackson 7. prezident Spojených států
George H. Walker Bush 41. prezident U. S.
George W. Bush 43. prezident Spojených států
Winston Churchillministerský předseda Velké Británie
Carl XVI. Gustaf Král Švédska
Michael Heseltinebritský premiér
George S. Patton Generál
Anna Eleanor Rooseveltová první dáma
Ansel Adams Fotograf
Scott Adams Karikaturista "Dilbert" tvůrce
David Bailey Britský fotograf
Michelangelo Buonarroti Umělec
Elizabeth Daniels Autor detektivních románů
Walt Disney producent, výtvarník animace, zábavní park Pioneer
Guy Ritchie filmový režisér a manžel Madonny
Bernie Taylorautor Big Trout
Auguste Rodinsochař
J?rn Utzonarchitekt
Richard Rogers Architekt
S?ren Kragh Jacobsendánský filmový režisér
Steven Spielberg filmař
Steve Jobs Zakladatel společnosti Apple Computer
Thomas J. Watson Jr. bývalý generální ředitel společnosti IBM
William Wrigley, Jr. zakladatel žvýkačky Wrigley
Hans Christian Anderson Autor
Earnest Hemingway Autor
Mark Twain Autor
Muhammad Ali Boxer

no (So, 8. 7. 2017 - 09:07)

dyslexie není nemoc. A má jí co druhý. V dospělosti většinou ustupuje.

Romana (Po, 16. 1. 2017 - 21:01)

Ahoj mohl by mi zde prosím někdo nějak krátce a jasně popsat, jak se může projevovat dysgrafie? Mám obavu, že dcera něčím takovým trpí. Je v páté třídě a když dělá různá doplňovací cvičení z ČJ, tak to má dobře nebo pár chyb. Když píše diktát, tak dostane za pět.

pája (Pá, 28. 10. 2016 - 10:10)

Každý vidí to co chce.

RENATA (St, 28. 1. 2015 - 10:01)

Martino můj názor je že pochybyla a mám stejný problém,začali jsme chodit do 1 třídy máme papír na individuální program,pani učitelka to nerespektuje,nejdou nam diktáty opis a přepis,nestíhá proto píše nečitelně

s (Pá, 16. 4. 2010 - 10:04)

Našla jsem skvělou knížku - Olga Zelinková:
Dyslexie v předškolním věku- je to o celistvém pohledu od dětství až po zkušenosti v dospělém věku, včetně skutečných příběhů od lidí různého věku v jedné rodové linii, kteří tím prošli. Držím všechny palce

Reklama

Přidat komentář