Reklama

ALS - amyotrofní laterální skleróza

Marek (Ne, 14. 6. 2020 - 10:06)

Dobrý den,Karle.Mam jen otázku-to vám Emg udělali takto rychle?jehlove?potize mate “jen”těch 10dnu?

Karel (Ne, 14. 6. 2020 - 08:06)

Dobry den,tak emg ciste,v krvi lehce zvyseny albumin a lehce snizene kalium. Borelie negativni.Cukaji mi uz obe nohy od lytek po stehna vicemene nepretrzite,krece nejsou silne,ale nohy me boli. Zacalo to zaskuby bez bolesti v lytkach,ted uz i stehna a nohy boli. V noci spatne spim,co dve hodiny se budim. Na vaze jsem sel hodne asi o deset kilo dolu. Jsem vazne vycerpany i z nevedomosti a nezvyku na tento stav. Napada vas co by to mohlo zpusobovat?

Jirka (So, 13. 6. 2020 - 20:06)

Myslim, že lidem je jasné, že když doporucim změnu stravy, že za to peníze žádné nedostanu. Neříkám nechoďte na vyšetření, neříkám neberte léky. Lékaři by měli zjistit co lidé jedí, co pijí, to nejvíce ovlivňuje stav naší krve a naše zdraví nebo nemoci. Musí být nějaká příčina nemoci. Diskuse snad slouží k výměně názoru , zkušeností, je na tom něco špatného? Snad vidíte jak to lidé prožívají a trpí a tak hledejme příčinu, vyměňujme si zkušenosti. Když například všem je dobře při a po masáži, měli by ji provádět co nejčastěji třeba každý den. Jako zdravému mně by to mohlo být jedno, ale postihuje to mladé lidi. Mám být k tomu lhostejný?Vyšetření buď něco prokáže nebo neprokáže nebo zatím neprokáže.Určitý styl života vedl k nemoci, tak je třeba zjistit, co bylo špatné. Když něco nefunguje, tak se hledá příčina, jinak to nejde. Hledejme nebo ji hledejte vy ve výzkumu. Já jsem se přesvědčil, že nejvíce ovlivňuje naše zdravi to co jíme nebo pijeme, elektrosmog. Pokud to má být tak, že zde v diskusi pouze jeden odpovídá a ostaní se mohou jen ptát, tak se omlouvám, že jsem pravidla nepochopil a nebudu rušit.

T. (So, 13. 6. 2020 - 15:06)

Naprostá demagogie, krystalky, souvislost s fascikulacemi, okysličení krve a nejlepší je to tvrzení, že to nikoho na světě nenapadlo a vám to funguje :)) Nechápu, kam se vám doma vejdou nobelovky, ocenění a těch peněz...a ještě máte čas psát na český server pod měnícími de přezdívkami :) No, vskutku jste génius, paní (vy víte..).

Jirka (So, 13. 6. 2020 - 14:06)

Pokud mohu dodat, to čištění probíhá pomocí krve, ne nervů, ale pokud ta krev obsahuje ty krystaly velice pravděpodobně poškozuje nervy a k tomu může docházet jak v koncových částech těla tak samozřejmě i v hlavě. Ty krystaly se nebudou tvořit při konzumaci syrové stravy, dále při pití hodně měkké vody. Minerální vody jsou moc tvrdé.
Napsala mi také asi slečna a uváděla mi jak ji potíže začaly. Více let před tím a sovisely s některými orgány, vše mi na základě osobních zkušeností do sebe zapadalo. Tím jsem chtěl upozornit, že napřed jsou potíže s orgány a pak až projevy jako fascikulace.
Ty problémy se zaskuby musí souviset s krvi a musí to být vidět při vyšetření kapky krve v temném poli mikroskopu. Je tam zvětšení asi 1500x jestli se nepletu. Je tam vidět zda jsou krvinky rozptýlené nebo tvoří shluky, kovy i parazity. Podle toho lze určit jaké je okysličování. A pokud má nerv málo kyslíku. To , že v těle jsou ty krystaly se může přesvědčit každý viz ponožky a citrónova šťáva. Nyní zkuste hlavně třešně , jahody ve velkém množství jako hlavní jídlo.

Jirka (So, 13. 6. 2020 - 07:06)

Pane T. Vaše vysvětlení je mi naprosto jasné. Na VŠ jsem měl anatomii, fyziologii, biochemii i pitvy, hlavně končetiny. Takže jsem viděl jak vedou nervy.
To, že je můj zdravotní stav tak dobrý vděčím tomu, že čistim orgány přes koncové části těla, ruce , nohy, hlavu. Nevím o nikom , možná na světě , kdo by to dělal. Například střeva přes ukazovak ruky, patu nohy , čelo hlavy. Otěhotněni lze ovlivnit přes ruce. Plíce přes plosku nohy pod prsty, palec ruky, tváře. Tak bych mohl pokračovat. Pokud by lidé dělali to co já, tak by potíže neměli. Máme v těle obrovské množství krystalu, které jsou ostré a jsem si jistý, že nám jsou schopny ničit nervy. Samozřejmě lze čistit určité orgány přímo, ale je nutné provádět i přes tyto koncové body, kvůli právě tomu nervové mu propojení. Protože to nikoho nenapadlo jen mne, tak nikdo neví o čem mluvím a jsem za blázna. Pokud to vysvětluji osobně, mohu ukázat fotografie, tak to lidé chápou.

T. (Pá, 12. 6. 2020 - 17:06)

Karel: jakkoli je pravděpodobné, že to jsou jen benigní fascikulace, je třeba neurologické vyšetření (ne nezbytně EMG, to rozhodne neurolog, v těchto případech často pro klid pacienta).

Karel (Pá, 12. 6. 2020 - 17:06)

Zdravim p.T.
Asi pred 10 dny mi ve sprse zacali cukat lytka. Od toho dne mam i problemy se spankem. Zaskuby me budi,jsou pouze na lytkach a stehnech nepretrzite. Necuka cely sval,ale male zaskuby. Nohy jdou asi do kreci,pac me dost boli. Myslite,ze mam duvod se obavat nejake vaznejsi nemoci? Odbery mam v poradku,beru horcik,draslik. Ale je to horsi a horsi. I ta absence spanku mi bere,ale nejde to ovlivnit. Ty zaskuby me budi.

Karel (Pá, 12. 6. 2020 - 16:06)

Zdravim p.T.
Asi pred 10 dny mi ve sprse zacali cukat lytka. Od toho dne mam i problemy se spankem. Zaskuby me budi,jsou pouze na lytkach a stehnech nepretrzite. Necuka cely sval,ale male zaskuby. Nohy jdou asi do kreci,pac me dost boli. Myslite,ze mam duvod se obavat nejake vaznejsi nemoci? Odbery mam v poradku,beru horcik,draslik. Ale je to horsi a horsi. I ta absence spanku mi bere,ale nejde to ovlivnit. Ty zaskuby me budi.

Omasta (Po, 6. 7. 2020 - 23:07)

To je jasné. A protože se nevyspíte, stav se dále zhoršuje. Berete toho málo. Hořčík je potřeba 4 tablety léku! denně, aby to začalo účinkovat. Hlavně je nutno vysadit vitamím D, to je základ a místo něj užívat vitamíny A, E., K2 a metyl-listovou kyselinu. Obavy byste měla mít, protože se vám to bude zhoršovat z důvodu nedostatku vitamínů a minerálů ve stravě.

Kristyna (Pá, 12. 6. 2020 - 14:06)

Děkuji,pane Tomáši,za odpovědi na všechny mé vyčerpávající otázky,uklidnil jste mě.A za to vám velice děkuji.Děkuji,že se účasníte takových to diskuzí.Přeji jen to dobré.Kristýna

T. (Pá, 12. 6. 2020 - 12:06)

Kristýno, ztráta motorického neuronu se projeví slabostí a následně obrnou, sensoricky to nijak nepocítíte. Váš problém může být opravdu od toho S1, a nebo od něčeho jiného, těžko říct. Prakticky jistě (nikdo vám nedá 100%, to prostě možné není) to není onemocnění motoneuronu. Už jen čisté neurologické vyšetření je solidní jistota, že se nic neděje. Zkuste hořčík, vápník, žádný kofein (kafe, energ. nápoje, čokolády) a dejte tomu čas.

Kristyna (Pá, 12. 6. 2020 - 11:06)

Tak to je škoda...:(on ten SM kraj je na tom asi dosti špatne,jak píše Marek.
Když citim,pane Tomáši,v nohach pořad nějaký nepokoj(zavibrovani,napětí,polechtání,pocit brneni,chveni)muže to být ztráta motoneuronu?k tomu mému EMG se asi víc vyjádřit asi nelze,ze?

T. (Pá, 12. 6. 2020 - 11:06)

Marek: ano, běžně je samozřejmě žádanka nutná... Pracuji ve výzkumu, neurolog nejsem ;)

Marek (Pá, 12. 6. 2020 - 11:06)

Pane T.,tak jak píše p.Kristyna i ja jsem byl přesvědčený o tom,ze žádanka k vyšetření je nutná-alespoň takto mi to interp.muj doktor.Proto jsem mu zavolal...teď mi dá...:))))Zrovna vám píšu,tak mi něco vrní pod patou...to jsou stavy toto,v práci tak funguju jedním uchem vedení,druhým uchem-fascikulace a vibrace.
Smutné je to,ze termíny vyšetření jsou víc,jak měsíční a Praha to má třeba týdenní.Vy jste pane T.neurolog?

Marek (Pá, 12. 6. 2020 - 11:06)

Pane T.,tak jak píše p.Kristyna i ja jsem byl přesvědčený o tom,ze žádanka k vyšetření je nutná-alespoň takto mi to interp.muj doktor.Proto jsem mu zavolal...teď mi dá...:))))Zrovna vám píšu,tak mi něco vrní pod patou...to jsou stavy toto,v práci tak funguju jedním uchem vedení,druhým uchem-fascikulace a vibrace.
Smutné je to,ze termíny vyšetření jsou víc,jak měsíční a Praha to má třeba týdenní.Vy jste pane T.neurolog?

T. (Pá, 12. 6. 2020 - 10:06)

Běžně na EMG žádanku mít musíte, ale s lékařem se lze občas domluvit. Těhotenství, obzvlášť u jehlové EMG, ničemu nevadí. Bohužel mimo Prahu kontakty nemám.

Kristyna (Pá, 12. 6. 2020 - 10:06)

Pro S.ano,jsem asi hystericka.Dekuji za diagnostiku.
Pane T.nevite,jestli je nějaké omezení u EMG v těhotenství?ted čtu,te k EMG není třeba mít zadanku?ja chtela na EMG jako samoplatce a nikde bez zadanku mě nevzali...ze je nutnost mít vypsanou neurologii at ví,co se má zjišťovat.Pane Tomáši,Praha je pro mě taky daleko(jsem z Kopřivnice-okres F-M)nemáte nějaké doporučení tímto směrem?

T. (Pá, 12. 6. 2020 - 10:06)

Kristýna: nemáte zač, rád jsem pomohl a opravdu se nestresujte a nečtěte - jen to zhoršíte a nemůžete ničemu ;)
Marek: no to naprosto chápu, to jste mu říkat neměl :) Já to myslel tak, že byste měl EMG dříve, bez doporučení, a na to druhé byste klidně šel také. Nevím, kolik je vám let, ale není moc běžné, že by ALS začala fascikulacemi bez jiných příznaků. A když, tak je to většinou krátká doba. Opravdu si myslím, že můžete být v klidu.

S. (Pá, 12. 6. 2020 - 10:06)

To Kristyna:buď je to hysterie a nebo tetanie!

Reklama

Přidat komentář