Reklama

Dioptrické bryle

David (Po, 9. 3. 2020 - 16:03)

Přesně tak ve škole to bylo nejhorší . Začal jsem je nosit v 5 třídě , kde jsem nosil brýle já a ještě dvě holky. Pro všechny jsme byly brejlouni, bohužel už v té době jsem měl +6 dioptrií. Bez nich to však nešlo nic neviděl, tak jsem je nosit musel. Na střední jsem ještě nějaké dioptrie přidal, tak dnes P +11dioptrií a L +13dioptrií. Brýle nosím 42 roků jsou a budou mojí součástí, bez brýlí mě už nikdo nezná.

Mike (Po, 9. 3. 2020 - 13:03)

Nosím je 28 let, mám je rád, bez nich to nejsem já. Mám ted -2 dio a k tomu 6 prismatických dio.

helkama (Po, 9. 3. 2020 - 15:03)

Bází ven nebo dovnitř?

Mike (Po, 9. 3. 2020 - 17:03)

Bazí ven.

Jitka (Pá, 6. 3. 2020 - 16:03)

Ahoj holky, jsem strašně překvapena kolik z vás nosí silný plusky, ve svém okolí nikoho neznám ani nepotkávám. Před časem jsem tady psala o svých brýlích ve kterých mám +10 dioptrií a nosím je od dětství. Majka má skoro stejné dioptrie ostatní o něco slabší. Ráda bych věděla, jak okolí reaguje na vaše popelníčky a jak se vám brejličky nosí. Vidím to u sebe, že moje silné brýle jsou často zájmen pozornosti. Budu ráda jestli něco napíšete. Jitka

Honza (Čt, 16. 4. 2020 - 23:04)

Určitě nejsi sama ve svých 32 letech mám +11dioptrií a 2,5 cylindr, všichni mě v brýlích znají, nosím je od 6 let a na svý polelníky jsem si zvyknul a brýle už nosím rád. Máš pravdu v tom, že na moje brýle se i dnes lidi občas déle zahledí nebo se přímo zeptá kolik mám dioptrií. Většinou jsou to také ti co mají brýle, ale nemám problém se o tom bavit a ve svém okolí také neznám nikoho se silnýma pluskama.

Karolína (So, 18. 4. 2020 - 06:04)

Ahoj Honzo.
Také nosím silné plusky. Minulý týden jsem si byla pro nové brýle. Za poslední rok zvýšení o 1,5 dioptrie a 0,5 cylindru. Nejvíc jsem dostala i dioptrie na čtení. Takže moje současné brýle mají hodnotu P. O. +13D cyl +3D. L. O. +14,5D cyl 3,5D. + adice na čtení +2D. Poprvé v životě jsem si pořídila lentikulární brýle. Bála jsem se jak si zvyknu přes to kolečko, co mám uprostřed brýlí koukat, ale během 15.minut to bylo ok. Jen musím víc otáčet hlavu, při koukání do strany. Zatím jsem si nechala udělat 2. silnější brýle i na čtení, ale už přemýšlím nad bifokálními brýlemi, protože měnit brýle na čtení fakt není to pravé ořechové. A to je mi zatím "jen" 29. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat.
Karolína

Martina (St, 22. 4. 2020 - 09:04)

Karolíno, udělala jsi dobré rozhodnutí s lentikulárními brýlemi, ale určitě byly velké pochybnosti. Já jsem na tom se zrakem hodně špatně a to na P -21D CYL 4,5 a L -23D CYL 5 . S těmato dioptriemi mám teď poměrně lehké brýle, dříve i z tenčených čoček jsem měla už úplně odřený nos a také jsem si na jejich nošení nad moje očekávání rychle zvykla.Připrav se však na to, že lentikulární brýle moc lidi nenosí a zcela určitě budeš všude zájmem velké pozornosti. To ale předpokládám, že jsi byla i s těma plusovými dioptriemi, stejně jako já s těmi svými. Tak v rámci možnosti snad budeš s nima spokojená.

Mysulka80 (So, 23. 5. 2020 - 10:05)

Ahoj Martino
To jsme na tom podobně nenapiseme si?Také mám hodně silné lenti

Martina (Po, 25. 5. 2020 - 11:05)

Ráda si s tebou o lenti napíšu a vyměním zkušenosti. Napiš mi adresu, ozvu se.

Mysulka80 (Po, 25. 5. 2020 - 19:05)

Ahoj Martino
Dík za odpověď adresa je [email protected]

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 16:05)

A vzpomenete si vy všichni,co tady píšete o desítkách let nošení brýlí,jaké to bylo kdysi bez nich? A když jste si na očním vyslechli to slovo brýle? Jolana

Marta (Ne, 21. 6. 2020 - 22:06)

Na to vzpomenout nelze brejličky byly už v mateřské školce a co říká mamka byly to +3 dioptrie. V ve druhé třídě + 5 dioptrií. Dnes ve svých 36 letech +6,5 dioptire, které ráno nasadím a večer sundávám a na svých fotkách jsem se bez brýlí snad nikdy neviděla, jsem celoživotní brejlatka.

Návštěvník (Pá, 26. 6. 2020 - 10:06)

Pocházím z brejlaté rodiny,rodiče,babička,teta,ségra,bratranci,všichni.Takže se zrak docela hlídal a nebylo mi ani 5 a oči se ocitly za skly.Ani jsem neprotestovala,spíš mi časem přišlo divný,že jsou na světě i nebrejlatí.

Návštěvník (Po, 29. 6. 2020 - 12:06)

U nás jsem tu brejlatou rodinu založila já.Brýle mám od základky,manžel také,3 krátkozraké děti a včera přijela poprvé s brejličkama i čtyřletá vnučka.

Návštěvník (Út, 30. 6. 2020 - 16:06)

U mě to bylo naopak,začala dcera a já jsem se přidala... Jitka

Alena (Út, 30. 6. 2020 - 16:06)

Brejlovců víc než dost já od 10 roků a mám -9 a -11, dcera ve 13 má -7. Jak je to u vás a jak se s brejličkama žije? Dcera to moc nedává, ikdyž brýlky nosí pátým rokem, já problém nemám začala jsem nosit menší plasťáky a je to v nich úplně pohodové.

Návštěvník (St, 1. 7. 2020 - 11:07)

Brejličky nosíme poctivě,ale na začátku se nám nechtělo.Já jsem už na střední škole dostala půlky na dálku,ale nikdy jsem je nenosila.To až kvůli dceři.V 11 začala špatně vidět,1.5 D na dálku,ale brýle nechtěla nosit.Pořád si něco vymýšlela,že ji tlačí,že ji padají,mlží se a tak.Až jednou se zase vypařila z domu a brejle zůstaly na stole,tak jsem si je zkusila a najednou jsem přečetla nápis přes ulici,poznala kdo jde po chodníku a ne jen,že někdo jde.A došlo mi,že dcera je jen stejná jako já,že jablko nepadlo daleko od stromu.Tak jsem se v tichosti objednala na oční,najednou už to nebyly půlky,ale na jednom oku 2,5 a bez varování jsem se před dcerou objevila v brýlích!Vyvalila na mě oči,prý mami,tobě to sekne,zmizela v pokojíku a bez řečí si nasadila ty svoje!A už to tak zůstalo.Dnes nosí kolem 3,5 a já jedno oko 4 a druhé 7,25.Jitka

Návštěvník (Po, 22. 6. 2020 - 16:06)

Spousta věcí z dětství mi časem z hlavy utekla,ale první brejle ne.Nejdřív jakási přípravná fáze,kdy jsem se dověděla jaká jsem chudinka,protože budu mít brejličky,potom chvilka v optice a už jsem je měla.Druhý den do školy,ukázat se všem tetičkám a známým,naučit se je nosit a ráno se nevyděsit,že na mě čekají na stolečku vedle postele,období domácího teroru,že je nemám na očích a najednou to bez nich nešlo...Lucka

David (Út, 21. 4. 2020 - 07:04)

Přidám se k vám na můj březnový příspěvek nebyla reakce. Brýle byly od 5 let a následovala klasika, kterou znáte a jmenuje se brýle. Pro představu je mi 47 let a mám tyto brýle
P +11,5D CYL +2,5 a L +13 CYL +2,5 na čtení používám už 3 roky P +14D CYL +2,5 a L +15,5 CYL +2,5 . Brýle jsem se naučil, nebo byl donucen brát, jako moji nedílnou součást , bez nich prostě nic nevidím, ale můžou stát i horší věci.

Reklama

Přidat komentář