Reklama

Dioptrické bryle

Helča (Po, 22. 6. 2020 - 14:06)

To je taky pravda, jak začneš brýle nosit, tak potom to většinou jde samo. Začala jsem brýle nosit protože se mi to líbilo, prostě obličeje s brýlemi a na gymplu, hodně holek brýle nosilo a chtěla jsem mezi mě. Začala jsem s 1,5 , ale ty silnější sklíčka co měly holky byly takové "hezčí", tak jsem zvyšovala až na 5 dioptrií. Na vstupní kontrole do prvního zaměstnání jsem však nepřečetla s brýlema poslední řádky a na očním, tak jsem dostala moje první předepsané brýle na -5,5 s cylinry. Pak ty další 3 dioptrie už přišly sami. Jak říkám stačilo by mi -5 ale i těch -8 se mi líbí. Líbí se mim prostě brýle jako takové a že je mám dnes už dost silné, ten pocit ještě více umocňuje. Asi dost nepochopitelné mám dost kámošek s brýlemi a docela dost nosí už taky o 1,5 - 2 dioptrie více než musí, prostě jen pro ten efekt. Dnes dokonce upřednostňují celkem výrazné a barevné brýle před čočkami.

bracesfan (Pá, 21. 8. 2020 - 20:08)

Helčo, je to u nás dost nezvyklé, že si někdo úspěšně navýší hodnoty myopie. Na některých cizích webech je to velmi časté téma, a někteří guruové optické obsese odpovídají na to, jak si úspěšně navýšit hodnoty, několikrát týdně. Ano, v mládí, s výbornou akomodací je to relativně snadné. Bohužel ke mně se Internet dostal až o hodně let později, a být tomu dříve, třeba bych dneska taky chodil s -8, no, možná i s více :-) Takhle mám ubohých -3,5 a optickou obsesi si musím kompenzovat GOC. A to všechno přes to, že ve 13 jsem první brýle s -0,75 D nenáviděl. Dneska mám snad 200 různých brýlí od +28 do -37 D. Hodí se mít friendly optičku a šmejdit po E-bayi. Ale favoritem v poslední době jsou jednoznačně prizmata.

Helča (Po, 24. 8. 2020 - 22:08)

Ahoj, asi jsi četl moje příspěvky. Je fakt, že v mládí kdo měl brýle mohla jsem na něm oči nechat. Ta touha mít brýle byla tak silná, že jsem si první brýle pořídila na gymplu a v tem okamžik jsem byla hrozně šťastná. Nezvyklé - asi ano , ale chtěla jsem je hrozně mít. Ve třídě bylo víc brýlatých a já patřila k nim, brýle jsme si navzájem zkoušeli a bylo to nádherné. 5 dioptrií jsem si naordinovala sama a pak to a pak přišly první oficiální brýle od doktorky bylo to 5,5 dioptrie. To už jsi asi četl. Brýle se mi líbí stále a a skryté nutkání zkusit i víc dioptrií než mých 8 , někde trošku doutná, tak uvidím, jak to bude dál.

Aleš (Út, 25. 8. 2020 - 13:08)

Ahoj Helčo, také jsem si udělal z nutnosti nošení brýli svoji přednost. Dnes už nosím brýle rád a popravdě mít nasazené brýle a soustředit se na ně je neskutečně vzrušující. Všechny brejlatý, také nějak více sleduji a očas jsou inspiraci pro pořízeni nových brýlí.

Deny (Čt, 28. 5. 2020 - 11:05)

Holky, máte sice taky dost dioptrií, ale ve skutečnosti já vám je závidím. Sama mám PO +19,5 D, cyl. 3,75D a LO +18D, cyl. 4,5 D a trošku šilhám, tak vím své. Uši, nos a různé otlačení mám stejné jako vy. Prostě jsme brejlatý a jiný už to nebude.

Návštěvník (Čt, 28. 5. 2020 - 12:05)

Přesně,brejlatý oo . Někdy to šimrá,někde jsou otlačená místa,ale po těch létech to ani nevnímám.Jolana

Deny (Čt, 28. 5. 2020 - 20:05)

Brejlatý, ale vidíme a v našem věku tobě ujíždí levé oko já šilhám. Ještě, že to přes brýle nepoznají druzí. To by bylo dalších nevhodných poznámek.

Návštěvník (Pá, 29. 5. 2020 - 13:05)

Za dioptriema se schová lecos,i šilhání.Alespon nějaká výhoda. J

Kateřina (Pá, 22. 5. 2020 - 17:05)

Na nose vytlačenou plošku, oči hluboce zapadlé a kruhy pod očima. Je to osud všech dlouho nosící silnější brýle. Když sundám brýle manžel mě nepoznává a já se bez brýlí bohužel nevidím, fotka tomu ale plně odpovídá nepoznám se.

Alena (Po, 25. 5. 2020 - 07:05)

Úplně přesné, ráno brýle nasadím a večer sundám tento rituál dělám 35 roků. Je tedy úplně nemožné, aby se nošení brýlí nepodepsalo na vašem obličeji a vzhledu. Nos otlačený , deformovaný a je úplně jedno jaké máte obroučky a za uši používám takové návleky, které trošku uleví. A ty zapadlé oči, něco na tom bude když sundám brýle také mi říkají, že mám očí nějak v zadu, hluboké ,výrazné nebo tak to nazývají. Upřimně to , ale neřeším vidím se jen v brýlích a dlouho to tak zůstane.

Petr (Po, 25. 5. 2020 - 09:05)

20. května píšeš, že máš brýle ráda, dnes z nich moc radost nemáš. Změnil jsi názor?

Erik (Ne, 24. 5. 2020 - 06:05)

Vytlačenou plošku ano, ale zapadlý oči a kruhy pod nimi?? To první je od narození, oči v průběhu života "nezalezou" do hlavy a ty kruhy, jo to je častej důsledek špatně zvolenejch a vycentrovanejch dioptrií. To vidim u kolegyně, brejle má -16 /ještě k tomu vysokoindexy/ a oči -19, mžourá přes to jak napůl slepá... Z toho ty kruhy, vrásky a možná i optickej efekt "zapadlých očí". Jenže si holka nechce nechat poradit, tak ať trpí....
Kdo má brejle nastavený přesně jak maj bejt, výše zmíněný problémy nemá. Ne kvůli brýlím ani oční vadě ;)

Kateřina (Ne, 24. 5. 2020 - 18:05)

Když píšeš taková moudra hrozně mě zajímá jestli vůbec nosíš brýle ,jak silné a jak dlouho. Já je nosím 48 roků, tak si myslím, že o tom něco budu vědět a mít "trošku zkušeností ".

Návštěvník (Po, 25. 5. 2020 - 11:05)

Ono je asi těžké posoudit,jak by člověk vypadal,kdyby nebyl od dětství krátkozraký.Vzpomínám si,jak jsem si při své premieře v brýlích často vyslechla slova jako chudák holka,bude muset mít brejle.Znělo to tehdy jak nějaký ortel ošklivosti.Dnes se bez nich stejně nikomu neukazuji,v zrcadle se nevidím,takže nemá ani cenu řešit co by kdyby.Jolana

Návštěvník (So, 23. 5. 2020 - 09:05)

To je výstižně napsané,vidíme se jen na fotce,umžourané oči,otlačená místa na nose a kolem uší.No jo,40 let s brýlemi! Jolana

Kateřina (Ne, 24. 5. 2020 - 21:05)

Vidíš na to jsem zapomněla kolem uší to už taky necítím. Erik má o našich problémech pochybnosti. Můžu se zeptat kolik máš dioptrií?

Návštěvník (Út, 26. 5. 2020 - 11:05)

Ahoj,na dálku nosím -8,25 a -8,75 , na blízko kolem -6 . K tomu 1,25 cylindry a levé mi ujíždí trochu ven. Jo jo , za ty roky se toho nastřádalo. Jolana

Kateřina (St, 27. 5. 2020 - 07:05)

Mám o něco silnější P-9 a L -10,5 taky s cylidry 2,5 , tak problémy známe dokonala. U nás nosí brýle všichni, ale já jsem na tom nejhůř. Manžel má -3 a je zajímavé, že dcera je dalekozraká a syn krátktozraký. Jaké je to u vás taky brýle u všech?

Návštěvník (St, 27. 5. 2020 - 09:05)

Obě dcery nosí,na to jsem vždy dbala,ale jen slabé,něco kolem dvou.V celé rodině jsem takový slepejš jen já. V létě chodívám každý rok na kontrolu a cítím,že ty devítky letos také dostanu.Když o brýlích přemýšlím,tak se vždy nějaký problém najde.Ale většinou si ani neuvědomuji,že je mám.Nějak si život bez nich neumím představit. J

Michal (So, 16. 5. 2020 - 14:05)

Nebudu sám , kterým se líbí ženy v dioptrických brýlích. Vypadají v nich velmi elegantně a sexy. Moje žena nosí brýle a bude to znít asi divně, ale v brýlích mě přitahuje až vzrušuje , když má čočky není to prostě ona. Pro některé jsou brýle jen pomůckou pro některé však nutností, každopádně každá žena s brýlemi je pro mě zajímavá.

Reklama

Přidat komentář