Reklama

Ježíš Kristus, Boží Syn

Kateřina (Po, 29. 12. 2008 - 13:12)

Ti, co věří, že JK je Bůh, musí zároveň věřit, že je pomatený, protože by se podle nich modlil sám k sobě, když v modlidbě říkal Bože můj, Otče na nebesích a jiné...Navíc, když byl 3 dny mrtev, bylo snad lidstvo bez Boha? Když se křtil, zaznělo z nebe : "To je můj Syn, kterého jsem schválil". To by podle vás schvaloval sám sebe a křičel na sebe z nebe? Pokuste se na to dívat rozumně, pryč s dogmaty a nesmyslnými tradicemi.

Jan (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Není Ježíš Kristus Bůh,nemáte k tomu žádné pádné podklady z bible!

Dominik (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Ale aspon vidíme jasný příklad jehovistického překrucování bible. Bible se musí brát jako celek a nevytrhávat jednotlivé pasáže z kontextu.

Dominik (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Copak modlitba za drohého je výraz nenávisti??? To my teda anonime vysvětli, tomu nerozumím!

Dominik (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

proč zmiňuješ zovna jehovisty?Právě splňuješ slova z bible.....budou vás nenávidět kvůli mému jménu..Nemyslím si, že by Máří Magdalena (autor minulého příspěvku) k tobě cítila nenávist, ale to, že se za tebe modlí, je snad důkaz její lásky ne? A navíc jehovisté popírají některé věci, které jsou v bibli jasně zjeveny, ale to neznamená, že k nim mám nenávist, protože to, že se za ně modlím, aby i oni našli správnou cestu a poznali, že Ježíš je Boží syn s božskou podstatou, vyjadřuje spíše lásku.

Návštěvník (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Máří Magdalena:proč zmiňuješ zovna jehovisty?Právě splňuješ slova z bible.....budou vás nenávidět kvůli mému jménu...

Máří Magdalena (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

To nejhezčí vysvětlení Boží trojice jsem našla v podobenství k trojlístku. Utrhněte jeden lístek a už to není ta daná věc, ale něco úplně jiného. Modlím se za vás jehovisti a jiní sektáři, ať konečně prohlédnete, poznáte pravé poselství o Božím zjevení a vrátíte se k církvi v apoštolské tradici.jinak žádnou víru není možno vysvětlit logicky a proto JEŽÍŠ KRISTUS JE BŮH, jediný a pravdivý

Dominik (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Ježíš Kristus je Boží syn, který za nás zemřel a vstal z mrtvých a vzal na sebe spravedlivý trest za naše hříchy, protože Bůh je spravedlivý, ale také milosrdný. Toto je nejdůležitější.!

M. (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Četla jsem bibli a nikde jsem nevyčetla jediné slovo o trojici,naopak logicky z různých textů je patrné že Ježíš Kristus je syn boží,a svatý duch je boží činná síla,ne osoba.A co píšeš o rodině,pořád jsme tři osoby,každá jiná....Bůh a Ježíš Kristus jsou jedno v tom jaký mají názor,jakou mají lásku,jaké mají záměry,ale pořád jsou to dvě odlišné osoby a žádná JEDNA!!!Ježíš Kristus není člověk který umřel,ale byl vzkříšen po své mučednické smrti k nebeskému životu,kde je s bohem a čeká na velký den!

Dominik (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Křesťanství není ideologie, ani zvyk či jen tradice, ale živý vztah k živému Bohu.

Dominik (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Avs: Jasně víra obsahuje spoustu tajemství, které lidem nejsou zatím známy. Ale o tom právě víra je. Pro křesťana je víra především vztah a nikoliv jen souhlas s nějakou pravdou apod.

Dominik (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

A Duch Svatý? Augustin žijící ve 2. století to vyjádřil docela trefně, že Duch Svatý je láska mezi Otcem a Synem. A taky k nám všem neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jedinného syna, aby žádný kdo v něj věří nezahynul, ale měl život věčný. (J.3,16)

Avs (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

bavíte se o Boží Trojici, kterou ani teologie není schopna vysvětlit a uvádí se to jako Boží tajemství, ale nejbližší představa je, že je to jedno... jak to nazvat, tělo, objekt... prostě nikdo tady na Zemi asi neví :-)

Dominik (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

M: Ježíš Kristus byl a stále je Boží syn. Tedy ve své podstatě Bůh. Bůh je jeden ve třech osobách a Ježíš je jedna Božská osoba. Potom je to ještě Otec a Duch Svatý. Jak může být jeden Bůh ve třech osobách? Představte si třeba trojlístek, taky je to jedna rostlina o třech lístcích. Neba vaše rodina - jedna rodina a má několik členů. Tak podobobně je to i s Bohem. Mnoha lidem Ježíš změnil život a nemyslím si, že by to bylo možné, kdyby byl jen člověk po smrti. Lidé celého světa se k němu modlí a obracejí a On dělá mocné skutky a stále vyučuje lidi k lásce jednoho k druhému.

M. (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Ježíš Kristus určitě není bůh,sám když byl na zemi tak se modlil ke svému otci,copak by se modlil sám k sobě?Sám řekl,že Bůh je nadním.Pavel ,apoštol,zdůrazňoval že hlavou sboru je Kristus,ale hlavou Krista zase Bůh!!!Ano byl to největší člověk jaký kdy žil!!!

Máří Magdalena (Po, 29. 12. 2008 - 12:12)

Co jiného by byl než Bůh??? Děkuji, že jsem ho mohla poznat a děkuji, že nám poslal za sebe Ducha svatého, který je náš přítel.

Jan Křtitel (Po, 29. 12. 2008 - 11:12)

Je to bezesporu Bůh.

josef arimatej (Po, 29. 12. 2008 - 11:12)

nemyslim, poznal jsem v nem syna boziho.

Josef a Marie (Ne, 28. 12. 2008 - 17:12)

Ježíš Kristus je bezesporu největší člověk, který kdy žil, ale neměli bychom ho zaměňovat za Boha.

LOL (So, 16. 5. 2020 - 19:05)

Efezským 4
... jednotu Ducha, spojeni svazkem pokoje.
4Jedno tělo a jeden Duch, k jedné naději jste byli povoláni;
5jeden je Pán, jedna víra, jeden křest,
6jeden Bůh a Otec všech, který je nade všemi, skrze všechny působí a je ve všech.
7Každému z nás byla dána milost podle míry Kristova obdarování.

Reklama

Přidat komentář