Reklama

Ve škole naboso

Miro (Čt, 2. 7. 2020 - 21:07)

Na takúto teplotu som ešte nedosiahol :))) a najbližšie tri až štyri mesiace asi ani nedosiahnem, ale chcem vyskúšať na jeseň aj neskoršie tých 10 stupňov a uvidím možno časom aj menej. Zatiaľ len 12 stupňov som dal, ale šlo to a cítil som sa veľmi fajn. A reakcie ľudí ma nejako extra nezaujímajú, lebo je to moja osobná vec, no pokiaľ mi len niekto pozerá na nohy tak nech pozerá. Nato som si už zvykol.

Miro (Po, 1. 6. 2020 - 07:06)

Dnes sa začína nový už letný mesiac, len teplota ešte tomu nenasvedčuje. Vonku je sviežich 12 stupňov ale svieti slnko, takže idem do práce naboso a v krátkych nohaviciach. Prajem pekné slnečné a dúfam že čoskoro už aj teplejšie dni.

Ward (So, 9. 5. 2020 - 03:05)

Ahoj Miro, ani já jsem to nevnímal ironicky. Jen mě to pobavilo :-)

Miro (St, 29. 4. 2020 - 21:04)

Moja práca je kancelárskeho typu, takže keď mám nohy pod stolom som vyzutý. Ja sa aj tak prezúvam, lebo vyzutý nemáme oficiálne ani zakázané ale ani povolené. V letnom období môžem chodiť bez ponožiek, čo sa veľmi teším.

Steve (Čt, 30. 4. 2020 - 02:04)

je to i zdravější ... :-) ano, děláš správně a dobře. (zdravím na Slovensko)

Miro (Pá, 1. 5. 2020 - 18:05)

Podobne ťa pozdravujem, no áno je to zdravšie, ja aj teraz pred pár dňami svietilo slnko ale ešte tak sviežo vonku, ale obul som sandále a šiel som naboso. Chodím takto keď začnem asi od jari tak až do jesene, podľa teploty, ale bežne sa mi stáva ešte v októbri mám bosé nohy (október je říjen :) kto by náhodou nevedel). Takže určite je to zdravšie aj pre zvýšenie imunity.

Ward (St, 6. 5. 2020 - 20:05)

Miro, tys mě teda dorazil s tím překladem slova október ":-))) Pro nás starší vždycky byla - a zůstala - slovenština zcela přirozeným druhým (ne cizím!) jazykem a nemuseli jsme mít na pytlíkách natištěno mouka-múka, cukr-cukor... :-)

Miro (Pá, 8. 5. 2020 - 11:05)

Tak je jasné ako spomínaš staršie generácie nemajú problém rozumieť, veď sme predsa boli jedna krajina. Ale ja som už z tej mladej generácie a odo mňa ešte mladšie generácie už majú pomaly problém niektorým slovám rozumieť. Za seba môžem povedať mne to problém nerobí, možno sa nájde zopár slov, ktoré sa nie často používajú a nerozumiem im, ale bez problémov viem plynule komunikovať česky, jedine keď píšem tak jasne že používam najradšej svoj rodný jazyk. Takže určite som to nemyslel nejak ironicky ten môj komentár...

Návštěvník (St, 6. 5. 2020 - 18:05)

je to tak

Simča (Út, 28. 4. 2020 - 18:04)

Také jsem ve škole chodila bosa nebo v ponožkách, tato záliba mně neopustila ani poté co jsem vyšla ze školy a pracuji v obchoďáku jako prodavačka. Od vedoucí mám dovoleno chodit bosa v pracovní době v místech kam nemají přístup zákazníci, to znamená za pultem a v zázemí prodejny jako sklad, chodba, šatna, rampa. V prostoru prodejny kde jsou zákazníci mohu chodit bosa jen mimo pracovní dobu při nakupování.

Ward (Út, 21. 4. 2020 - 03:04)

Miro, zdravím! Já jsem vypozoroval, že mám tu spodní hranici asi 10 °C; záleží na použitých sandálech/pantoflích, jak dalece chrání nohu svrchu. No a od takových 20 stupňů výš už si neberu boty vůbec.

Miro (St, 22. 4. 2020 - 12:04)

Ahoj Ward, niekde som sa aj dočítal, že ak chodíš v chladnejších teplotách vyzutý alebo aj naboso v sandáloch, tak je to veľmi prospešné aj zo zdravotného hľadiska na zvýšenie imunity. Škoda len ako si aj vyššie v komentári uviedol, že v zvlášť v malých mestách a na dedinách ani nehovorím na teba ľudia ešte pozerajú ako na nejakého blázna. Neviem prečo aj u nás na Slovensku sú ľudia v tomto veľmi konzervatívny, lebo môj názor je taký, že je to každého osobná vec ako sa oblieka, obúva a či vyjde pri teplote 10 stupňov von len naboso v sandáloch. Vo veľkých mestách v zahraničí je to úplne normálna bežná vec. Mňa to aj tak neodradilo a vybral som už zo skrine po dlhšej zimnej pauze sandále a už som sa šiel vonku poprechádzať naboso :)

Ornella (Pá, 17. 4. 2020 - 16:04)

OK,aspoň nesmrdí nohy

Miro (Pá, 17. 4. 2020 - 16:04)

to je tiež jeden z hlavných dôvodov, že mi nesmrdia nohy :))) aj preto nemám rád topánky a ponožky

David (Pá, 10. 4. 2020 - 10:04)

Na skákacím hradu je spousta kluků v ponožkách, ale i bos. https://zsbo.rajce.idnes.cz/skakaci_hrad/1182416398

David (Pá, 10. 4. 2020 - 10:04)

A tady jeden žák krásně v ponožkách. https://zlataskola.rajce.idnes.cz/Rozbalovani_darecku/1125390105

David (Pá, 10. 4. 2020 - 10:04)

A tady dva žáci recitují v ponožkách. https://zlataskola.rajce.idnes.cz/Recitacni_soutez/1156178064

David (Pá, 10. 4. 2020 - 10:04)

Tady je jeden žák vidět bos ve škole v přírodě v červnu. https://zlataskola.rajce.idnes.cz/Skola_v_prirode_2017_Janske_Lazne/1178790726

Ward (St, 1. 4. 2020 - 20:04)

Lukáši a Petře, souhlasím, velmi přesně napsáno. Ještě bych (trochu zjednodušeně) doplnil, že ve velkoměstě je ta pozornost okolí minimální a většinou sympatická, v malém městě je člověk za exota a na venkově rovnou terčem posměchu.

Lukáš (Pá, 27. 3. 2020 - 18:03)

Zajímavé,že když potkám někoho bosého,tak je to spíš ve městě,na vesnici ani moc ne.

Reklama

Přidat komentář