Reklama

Cinkali byste znovu klíčema?

Rakato (St, 8. 4. 2020 - 13:04)

Kdo nebyl jiskrou, neví nic o životě.

ShabbaTot-Jahoda (St, 8. 4. 2020 - 08:04)

no jo...jenže tam byla armáda a v té se poslouchá.Na jedné straně jsem se scházel se "špagáty",tj vysokoškolský vzdělanýma poddůstojníkama v ilegální motlitební katolické buňce a na druhé straně ,jak jsem šel na stráž,tak jsem byl voják plnící bojový úkol v době míru a to šel ohled stranou.No....vojáci jsou prostě vojáci a to i v dnešní době,vzpomínám si na případ zlodějů kovů ve vojenském prostoru tak,jak to vyprávěl jeden můj známý ,taky voják a jak tam vojáci načapali zloděje,tak p nich ti zloději vystřelil z pistole,jenže jejich smlůla byla v tom,že se jednalo o ozbrojenou stráž a skončili s prostřílenýma nohama a kolenama,prý tam řvali jak na lesy.A co pak řekl velitel stráže strážným?...Měli jste je rovnou odstřelit,hajzlíky...No...takže asi tak pro přdstavu jak to chodí v jakékoli armádě

Rakato (St, 8. 4. 2020 - 13:04)

Pravda, do stráže se chodí s ostrými. Tam nemůže jít nějaký psychicky nevyrovnaný hovňousek, ale voják, kterému to myslí.

ShabbaTot-Jahoda (St, 8. 4. 2020 - 23:04)

chodil tam taky jeden,kandidát strany KSČ a tomu to myslelo hlavně politicky....a měl taky jistotu,že mu vše projde...nažral se na vycházce a zachrápal a nevrátil se včas?Nic se neděje...chlastal v kasárnách a devěták ho načapal?..Oslovovali se soudruhu...jakýkoliv malér měl ihned vyžehlený protože byl kandidát strany...no...,nakonec to stejně dopadlo tak,že mě sebral velitele musel jsem nastoupit nejdřív jako závodčí a pak i jako prostý strážná persona podřízena všem svým bývalým podřízeným,neb jim to politicky myslelo a tací prostě nemohou být jako pdřízení pámbíčkáři a papeženci.Nějaká kurva mě prostě nabonzovala za mé provokace s Biblí na školení PŠM a po té,co velitel strážní roty oběvil mou Bibli a kopl ji ho syrovátkového mléka zvaného Mykiška ,samoser,bylo po ptákách a byl jsem ihned a na Befel zbaven velitelské funkce.No....

Rakato (St, 8. 4. 2020 - 23:04)

Bible se přeceňuje. Ale na strašení dětí je dobrá.

Návštěvník (St, 8. 4. 2020 - 08:04)

Dej si několik výběhů kolem kasáren a nepruď. Raději si nasaď helmu, kdyby to byl vnitroblok a řadové domky.

Návštěvník (St, 8. 4. 2020 - 08:04)

Jo to víš že jo ty buňko, a hraješ u toho War and Thunder a popíjíš Bráníky z petek. Povídali, že mu hráli...Vodíš nás na vařené nudli. Jsi počítačový pardál a pamětník historie a hraješ střílečky pro mladé dětičky...

ShabbaTot-Jahoda (St, 8. 4. 2020 - 09:04)

zkus si dát ve War Thunder natvrdo real ,kdy v tom letadle ale doopravdy letíš a zkus bojovat .Ani si neškrtneš!...Budeš se divit,ale tyto real bitvy hrají i piloti ,skuteční piloti kteří vědí co s tím strojem doopravdy dělat,aby to neztratilo vztlak a sestřelili tě.Možná by ses s tím ani neodlepil od země,natož abys něco sestřelil,to není žádná hra když na to přijde.Ale v reálu je to ještě tvrdší..tam za chybu zaplatíš životem,anebo zdravím....v real bitvě War Thunder prostě opět ožiješ a hraješ na novo....Tyto simulace hraje i US Army,jedná se o mapy o rozlohách i několik stovek mil .to bys pěšky nepřešel ani za týden a tak si tam berou různé stroje a zkouší to nanečisto,neb v reálu by to samé cvičení vyšlo o mnoho dráž....co ví,tak tyto střílečky hrají i vojáci v Afganistanu,jedná se o hru Arma ,hrají to všechny věkové kategorie a všude po světě..Ale jinak máš pravdu,že to je jenom hra....ale taky není.Jak se to vezme,no....

ShabbaTot-Jahoda (St, 8. 4. 2020 - 09:04)

ale pro mě je....na tom přece není nic špatného se pobavit.A co potom všichni ti nažratí v autě,zloději kdekoli ,kriminálníci recidivisté a rváči,...více k tomu na Policie v akci na Prima.Ti se chovají jako děti!...Ale když si sedneš k PC a hraješ si,tak nic špatného přece neděláš....pokud teda na internetu neporušuješ zákon,jako třeba vyhrožování někomu smrtí atak,jak na antisemitském Aeronet,kde nacistická a antisemitská duševně retardovaná hovada vyhrožují panu Koláři otevřeně smrtí za odstranění Koněva

Rakato (St, 8. 4. 2020 - 13:04)

Máš recht, každý by měl povinně hrát nějakou hru, protože to zrychluje reakce, připravuje na konflikt, a to vše budeme potřebovat mít brzo vyladěné.

Návštěvník (St, 8. 4. 2020 - 09:04)

Do někoho virtuáně střílet tě ještě baví a to si zažil jak píšeš boje s STBáky ?!

Linaisck (Út, 7. 4. 2020 - 11:04)

Mohla si za to sama, už neplatí...! To je jako, když jde nevhodně oblečená dívka v minisukni z párty sama z vesnice do vesnice a je znásilněna protože "říkala si o to" tím, že byla tak atraktivně oblečená jako coura..!

Rakato (Út, 7. 4. 2020 - 15:04)

To je ženský pohled na věc. Asi máš příliš mnoho estrogenu. Hodně žen si neuvědomuje, že když muži jedou na testosteron, reagují jinak, než ženy. Takže když blbka celé dopoledne buzeruje muže z různých příčin, např. že nosí málo peněz, že je líný, že doma nepomáhá, že nenosí kytky, tak se sama vyhecuje ve své verbální agresi natolik, že časově, i její intenzitou překročí míru a muž přejde do fyzického útoku. ------------------------------------------------- Jistě - povrchně se dá říct, že ze strany muže šlo o neadekvátní reakci, a soudy to tak také většinou říkají, ale už se začíná uznávat, že psychycký teror je skoro stejně nebezpečný, jako fyzické napadání. --------------------------------------------------------------------- Jinak řečeno - blbka, nadávající neustále svému muži a opájející se svou argumentační a verbální převahou, často dostane, co si zaslouží.

Cynik - realista (Út, 7. 4. 2020 - 06:04)

„Změnil jsem na to trochu názor. Naše první údaje vycházely z trochu vyfabulovaných údajů z Číny. Ale ukazuje se, že koronavirem se promořuje poměrně vysoká část populace. Teď jsou první data z Itálie, vědci tvrdí, že nakažených je podstatně více, než ukazují oficiální data, že je jich možná deset milionů. Takže mrtvých není 15 procent, ale třeba 2 až 3 procenta,“ uvedl Roman Prymula v rozhovoru pro DVTV. (https://zpravy.denikplus.cz/domaci/1569-meni-se-strategie-pro-boj-s-koronavirem-prymula-zmenil-nazor.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=denni-tisk) ---------- Při deseti miliónech nakažených a současném počtu zemřelých by procento zemřelých bylo značně nižší, než „ třeba 2 až 3 procenta,“ to si celkem lehce můžete spočítat - i to slůvko „třeba“ nenasvědčuje výpočtům, nýbrž odhadu… ale o to mi nejde. --- Podle pana Primuly vycházely údaje „z trochu vyfabulovaných údajů z Číny.“ I když jsou dnes testováni především lidé s příznaky nemoci, jistě by nebylo nikterak náročné otestovat dostatečný počet jedinců bez předem zúženého výběru, a získat tak údaj o procentu nakažených, s přijatelnou statistickou chybou, to za prvé… A za druhé… jde skutečně jen o „ trochu vyfabulované údaje“ z Číny, nebo o reálné obavy z dalšího vývoje ekonomiky? Naivní jásání (nejen) socanské ministryně Maláčové nad pouhou tříprocentní březnovou nezaměstnaností vypovídá spíše o neschopnosti dát si dohromady zřejmá fakta, příkladně to, že zaměstnavatelé a živnostníci po vyhlášení opatření v březnu spíše vyčkávali, co a jak dlouho bude, a jen malý počet lidí tedy již v březnu vyrazil na ÚP. Rovněž mnohé odhady nezaměstnanosti pro příští měsíce považuji za převelice úsměvné. --- Podobně nezdravě optimistické odhady sledujeme ze strany vlády i ze strany všemožných ekonomických analytiků - udržení letošního rozpočtového schodku „jen“ 200 miliard věru neočekávám, a mohu se jen ušklíbnout nad optimistickými prohlášeními ekonomů ještě z doby, kdy už byla epidemi v Itálii parádně rozjetá, a u nás začínala nabíhat protiopatření. „Lehkou“ nedůvěru zatím vzbuzují i odhady propadu HDP… --- Takže – nejde ze strany pana Primuly o pokusný balónek, o předem domluvenou snahu připravit veřejnost na to, že k návratu do (téměř) normálního světa dojde i v případě, že pandemie nebude zkrocena a že stále budou přibývat nakažení? Několikatýdení odstávku by ekonomika státu měla vydržet, byt za cenu značných dluhů, ale měsíce? Nebo i roky, pokud bychom čekali na očkovací vakcínu, či spolehlivě fungující lék? Nemožné… --- Lze tedy očekávat, že postupně se zase rozjedou výroba i zemědělství, že budou otevřeny veškeré prodejny, že se rozjedou služby… a že rodičovstvo si konečně oddechne od potomstva, které posype do škol, i když jen na pár týdnů, do prázdnin… To vše za cenu, že bude stále hrozit nákaza, patrně tedy budeme ještě dlouhé měsíce nosit roušky, oslavíme s nimi i Vánoce, či Silvestra… ale to už budeme otupělí a přivyklí tomu, co jsme loni touhle dobou mohli vidět jen v katastrofických filmech, nikoliv v reporážích...

Rakato (Út, 7. 4. 2020 - 14:04)

Musíš se na pandemii dívat optimisticky, a ne pořád fňukat. Protože jsou tady i její pozitivní dopady. --------------------------------- a) Uleví se důchodovému účtu, protože ubude důchodců (smutné, ale pravdivé). ----------------- b) Tento nepříliš agrsivní vir nás vycvičí k lepší akceschopnosti, až k nám negři z Afriky zavlečou ebolu. -------------------------- c) Lidé díky němu pochopili, že život dnes není nekončící divoká jízda za stále vyšší a vyšší životní úrovní, že se někdy může ošklivě zvrtnout. --------------------------- d) Virus prověřil nejen lidi, ale i instituce, a nám se jen potvrdilo, že EU je šašek počmáraný. --------------------------- e) Nyní víme, že přes pokračující virologický výzkum jsme si de facto ve vědě jen váleli šunky, protože nejsme schopni během několika dnů vyvinout vakcínu a lék. --------------------------------- f) Virus vyřadí z firem slabé kusy a zůstanou jen firmy dobře vedené, s rezervami a dobrým výrobním programem. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak asi tak. Říkám to jako analytik (už skoro profík, ale neplacený). Analýza mi opravdu jde, tam se mi vždycky dařilo. (Ale někdy si vyžádala i oběti, když jsem zanalyzoval Návštěvníka. No, není vždycky posvícení.) Asi si začnu říkat profianalytik.

Cynik - realista (Út, 7. 4. 2020 - 17:04)

„Musíš se na pandemii dívat optimisticky, a ne pořád fňukat.“ --- Kde přesně fňukám v příspěvku, na který jsi reagoval, Mistře? Vždyť jsem v něm jen zlehka popřemýšlel o možném dalším vývoji, a vymezil se proti podle mne značně optimistickým odhadům nezaměstnanosti a rozpočtového schodku… Nemyslím, že je dobrou cestou strkat hlavu do písku, jako pštros, nebo postupovat v duchu dětského „zavřu oči a strašidlo zmizí“… Optimistickému nadšení se věnuj 27. května, na Evropský den optimismu, i když podle tvého jiného příspěvku se v názoru na tuto úchylnost docela shodneme… ale jinak souhlas s body a) - f) tvého příspěvku. Jen doplním, že ty "slabé kusy" budou vyřazeny jen z řad nestátních firem, zatím nic nenasvědčuje tomu, že by slabé kusy z řad svých zaměstnanců vyřazoval i stát, a obávám se téhož i u mnohých parazitických neziskovek, podporovaných a financovaných státem (netýká se těch, které se starají o seniora, o postižené, či o lidi v mizerných životních situacích).

Rakato (Út, 7. 4. 2020 - 20:04)

Uvažoval jsem, kde je u státu ten problém, že to jeho hospodaření je skoro vždy katastrofa. Asi nejde jen o to, že úředníci neberou státní prachy za své, a tedy se řídí heslen "Z cizího krev neteče.", ale také --------------- a) ze stát některé ty šéfy ne dost platí (takže schopné manažery přeplatí soukromá sféra), ---------------- b) že (a to bude asi důležitá příčina) do rozhodování šéfu státní firmy nebo úředníkovi žvaní různí lobbisté, placení pijavicemi, co se chtějí přisát na státní penězovod, ----------------------- c) že se ten šéf odboru na ministerstvu svým rozhodováním chce částečně zavděčit těm, co ho dosadili do funkce - své straně nebo politikovi, -------------- d) že šéfovi podrážejí nohy jeho úplatní podřízení, protože je snadno odvolatelný, i když má výsledky (viz Ťok), ty úplatky jsou velký problém----------------------- e) že šéf státní firmy není ve firmě pánem, protože když nesouhlasí s podřízenými nebo je trestá, neschopní debílkové si stěžují na své straně a jejich šéfa odvolají (viz Bobošíkova a ČT). ------------------------------------------------------------------------- Ale to není jen u nás, viz Parkinsonovy zákony.

Cyniku (Út, 7. 4. 2020 - 18:04)

Počkej, za chvíli ti psycholog amatér napíše, že jsi čubka :-)

Rakato (Út, 7. 4. 2020 - 20:04)

Ty malý bezzubý podvraťáku, tak ty nedáš pokoj? Na takové Návstěvníky měli předkové heslo: Host do domu? Hůl do ruky! Běž očůrávat patníky a nechej mluvit dospělé.

Návštěvník (Út, 7. 4. 2020 - 20:04)

už jdi opravdu do řiti zlý troubo

Reklama

Přidat komentář