Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Sany11 (Ne, 29. 3. 2020 - 19:03)

Alesi, diky za odkaz. Je uzasne, ze i za panelaky se muze neco takoveho nachazet.
Ja uz se nemuzu docakt, az tu bude taky trochu tepleji. Je tu prece jen drsnejsi podnebi, vcera bylo sice krasne, ale dnes zas padal snih, tak vsechno jeste spi.

tak (Ne, 29. 3. 2020 - 18:03)

jak tady čtu o pudech, nedalo mi. Pud sebezáchovy a mateřský pud jsou reakcí těla, nikoliv mozku ( myšlení ). V takových chvílích mozek vypíná. Někdy se zmiňuje, že za mateřský pud "může" přítomnost dělohy v těle ženy. V kritických situacích záleží na tom, který pud je u ženy silnější a podle toho se tělo zachová. Strach o budoucnost, potažmo strach ze smrti naopak vychází " z hlavy", která kombinuje možnosti, vytváří katastrofické scénáře atd.

-Aleš- (Ne, 29. 3. 2020 - 18:03)

Teď kvete leccos. V pátek jsem si udělal výlet k největšímu výskytu konikleců na světě

https://www.idnes.cz/cestovani/tipy-na-vylet/koniklece-kvetou-za-panelaky-v-brne-podivejte-se-na-svetovou-raritu.A090406_120850_igcechy_tom

Kača (Ne, 29. 3. 2020 - 19:03)

Díky za odkaz.

-Aleš- (Ne, 29. 3. 2020 - 19:03)

Nemáš zač, někdy se přijeď podívat s rodinkou :-)

tak (Ne, 29. 3. 2020 - 18:03)

pozitivní je to, že kvetou fialky a nádherně voní. A probudil se čmelda, sice se jen tak motal při zemi, ale nevzdával. O zpěvu ptáků ráno nemluvě. Příroda žádnou krizi nemá, spíš jak se pročistil vzduch, lebedí si.

-Aleš- (Ne, 29. 3. 2020 - 18:03)

Já mám taky jednu pozitivní zkušenost s koronavirem. Po té, co mě sestřička z kožního seřvala, co otravuju s bradavicí na nose v tomto tragickém čase, jsem se rozhodl k pokusu o samoléčbu. Prohledával jsem internet a zaujala mě léčba pomocí jablečného octu. Namáčel jsem do octu kousky vaty a přikládal na bradavici. Moc jsem tomu nevěřil, ale skutečně po pouhém dni nejprve bradavice nabobtnala a pak šla lehce odstranit. Mělo by se to dělat až do doby kdy brad. sama odpadne, ale já jsem byl netrpělivej a odstranil jsem ji sám, což mělo za následek že to místo začalo krvácet. Nicméně dnes, po několika dnech odpadl strup a po brad. není ani památky. Zatím. Prý se to vrací, ale po roce mám zase normální frňák. Tak mám radost a jestli se brad. zase vrátí, tak použiju znovu ocet. Sice by se neměla tato metoda používat, když je brad. blízko očí, ale já jsem neměl na vybranou, pokud jsem nechtěl čekat až pomine stav nouze. Na oko vidím, tak snad to bude o.k.

https://brnensky.denik.cz/galerie/vtipna-videa-ke-koronaviru.html?back=2056149001-2244-50&photo=7

Mia 22 (Ne, 29. 3. 2020 - 17:03)

Před chvílí jsem dostala mejlíka, je tam video hlášení rozhlasu z jedné dědiny blízko nás.
-----hlášení místního rozhlasu: S kůrovcem jsme se už poprali, ted je zde ten koronaviru. Pán Bůh vysoko, Babiš daleko a ještě, že je to tak, protože by ho jeblo. Vláda vydala nařízení, které se u nás ve vsi moc nedodržuje. Říkám vám chlapi, jednou sem někdo přijede a dostanete pokutu, že se zaserete. Vemte rozum do hrsti, no někteří rozum nemají a že serou na sebe je mě jedno, ale ohrožují ostatní. Je toho víc, škoda, že to sem nemůžu dát. Takové jadrné hlášení, to u nás to je jako z televizních novin.

Mia 22 (Ne, 29. 3. 2020 - 17:03)

Děkuji za blahopřání.
Tak něco pozitivního, snad to nebude klišé. Žijeme, máme co jíst, můžeme se pohybovat, obstarat si co potřebujeme,. máme kde bydlet, jsem celkem zdravé, naši nejbližší jsou na tom taky dobře. Máme lidi, co nás milují, máme lidi které milujeme. Je sice momentálně blbá doba, ale mohlo by být mnohem hůř. Tak si užívejme každý den.

Kača (Ne, 29. 3. 2020 - 19:03)

Hezky napsané...díky.

bianka (Ne, 29. 3. 2020 - 17:03)

Teď jsem si vybavila větu: Já chci ženicha...:-) Milu, ta izolace bude možná do poloviny května. Možná. Neuvěříš, ale já snad byla v baru tak dvakrát v životě.:-D a žiju. Máš doma chlapa. A vyhovuje ti, buď za to ráda. Jo někteří lidé blázní. Jak vydržet?
Tak to už ti je marné psát. V tv na Primě je film Kurz sebeovládání.

Miluna (Ne, 29. 3. 2020 - 16:03)

Já chci chlapy a bary.Já už nemůžu.Mě už to nebaví ta izolace.Jak už to vydržet!! Co když se všichni zblázníme.Mě už nepomáhaji ani videa.

všichni ne (Ne, 29. 3. 2020 - 17:03)

a ty už blázen jsi.

proc (Ne, 29. 3. 2020 - 16:03)

vsude jinde mají radi pozitivne ladene lidi ale na tahle diskuzi si tak libujete v pesimizmu?

Láďa (Ne, 29. 3. 2020 - 16:03)

Jojo, něco pozitivního by to chtělo. Ale kde to vzít a nekrást?

Sany11 (Ne, 29. 3. 2020 - 15:03)

Tak a ted vymyslete nekdo neco pozitivniho. Tedy jako mene depresivniho. :)

Lalla (Ne, 29. 3. 2020 - 16:03)

Nedávno byl první jarní den, ani jsem ho pořádně nezaznamenali. Kvetou meruňky a broskve, ale má mrznout, takže to všechno zmrzene...Jo takhle, ty jsi chtěla něco pozitivního :))))

bianka (Ne, 29. 3. 2020 - 13:03)

Mio, vše nejlepší k narozeninám.

bianka (Ne, 29. 3. 2020 - 13:03)

No nevím, když jde o život není to strach o budoucnost. A je jedno jestli jsi nemocný/á nebo ne.

Lallo (Ne, 29. 3. 2020 - 13:03)

Mám jen poznámku, ale neber to proti sobě. Pud sebezáchovy ( stav ve chvíli ohrožení ) zažívají lidé nemocní s těžšími projevy. O čem píšeš je strach z budoucnosti, co bude, kdy to zkončí atd.

Reklama

Přidat komentář