Reklama

Ve škole naboso

petr (St, 1. 4. 2020 - 20:04)

Ono to bude asi tím, že město je takové anonymnější. Na vesnici, kde se lidé víc znají, tak se víc stydí a bojí se, že si lidi, které znají, o nich budou něco negativního myslet...

xv (Út, 17. 3. 2020 - 23:03)

Tak chodit naboso, pokud to někdo ještě nepostřehl, je v posledních letech pod vlivem různých propagací a probírání tématu tak trochu módní.Je tedy dost pravděpodobné, že kdo chodí bos venku, bude nejspíš bos i ve škole nebo v některých jiných případech to bude jen alternativa přezutí (záměr či zapomenuté přezuvky).Jinak na prvorepublikových školních fotografiích bylo bosých vždycky několik, v tehdejší době byla spousta chudých a také tehdejší doba byla v tomto ohledu volnější oproti dnešní postmoderně.Tehdejší lidstvo ještě tolik netrpělo chorým egem, které souvisí s civilizačním pokrokem potažmo vývojem.Někde v nějaké diskuzi jsem četl o nařízeném cvičení naboso učitelem, když si žák zapomněl cvičky, na to někdo reagoval řečma okolo ukopnutého palce.Ano, stát se může, jenže tělocvik je rizikový sám o sobě, může nastat úraz s doživotními následky, což je oproti ukopnutému palci daleko závažnější.Pokud si někdo trvá na zákazu cvičit naboso z bezpečnostních důvodů, proč tedy raději netrvá na zrušení celého tělocviku jakožto rizikového předmětu?

Pavel (So, 29. 6. 2019 - 17:06)

Ve druhé třídě, bylo to v sedmdesátých letech jsem se o přestávce popral se spolužákem Milošem. Už nevím, kvůli čemu. Rvali jsme se i po zvonění, učitelka přišla a musela nás roztrhnout. Oba jsme museli pak stát před tabulí a poslouchali kázání o tom, jak se máme chovat ve škole. Oba jsme museli donést notýsek a dostali jsme poznámku. A pak přišel ještě trest – učitelka nám nařídila, že se oba zujeme a budeme do konce vyučování bosí. A tak jsme museli, jak jsme stáli u tabule oba před celou třídou zout bačkory a sundat ponožky a bosí jít pak do lavice.

Honza (Čt, 27. 6. 2019 - 22:06)

Já jsem dneska zrovna musel být ve škole celý den bos... koncím teď 6 třídu a včera nám třídní řekla, že si už máme vyprázdnit skříňky a odevzdat klíče. Zdálo se nám to podivné protože vzdy jsme je odevzdávali až poslední den a navíc nebudeme mít na dnes přezůvky. Ale řekli jsme si že to chtějí mít asi brzo vyřešemé aby se to potom nehonilo na poslední chvíli a že zítra teda budeme ve skole asi vyjímečně v botech. Před odcdodem domů jsme si teda zbalili všechny věci ze skříněk, odevzdali klíče a šli domů. Nepříjemné prekvapení na nás ale čekalo ve škole dnes ráno. Pouze jsme prošli šatnou a při východu nás zastavila učitelka která měla v šatně dozor s tim proč nemáme přezuvky. Snažili jsme se jí vysvětlit že jsme už včera měli odevzdat klíče a vše si odnést, ale nepovedlo se to. řekla nám že se musíme teda zout a být dnes bos. Argumentovali jsme opět tím že si nemame kam boty dát a že by nám je někdo mohl ukrást ale byla neústupná. Řekla že si máme dát boty ke zdi a že než bude odcházet že nam je zamkne ve svém kabinetu aby nám je někdo teda nesebral... naštvaně jsme si tedy rozvázaly tkaničky, zuly boty, dali je ke zdi a odebraly se do třídy. Ucitelka nás ale okamžitě zastavila, kam jdeme a že to snad nemyslíme vážně že chceme chodit po škole v ponožkách Ptali jsme se tedy proč bychom nemohli být v ponožkách, když nám zakázala mít boty. A ona na to že chodit v ponožkách je ve školím řádu zakazáno protože bychom mohli uklouznout a že musíme být úplně bosi. chvíli jsme se s ní dohadovali protože být uplňe bos se nám nikomu opravdu nechtělo, ale nepřemluvili jsme ji a donutila nás sundat si ponožky a být celý den ve škole úplně bos. Stáhli jsme si teda ponožky, strcili je do bot a šli jsme do třídy. Další spolužáci, kteří šli po nás s ní měli velmi podobnou hádku ale ani nejlepší vyjednávači kteří většinou vse domluví v jejich prospěch neuspěli a přišli do třídy bosí. Takže jsme všichni ve třídě byli bos. A aby toho nebylo málo tak ješte zrovna naše třída kde všichni museli být bosi musela stěhovat nábytek a další věci přes celou školu mezi učebnami a pár věcí dokonce venku z auta. Nejhorsí bylo že všichny ostatní třídy byli normálně v přezuvkách a jen my museli mezi nima chodit bosky. Když jsme konečně všechno dodělali a mohli jít domů tak jsme se ťešili jak si konečně zase vezmeme naše ponožky a boty ale když jsme přišli do šatny, tak jsme navíc zjistili že učitelka která nás donutila se vyzout se na naše boty vykašlala a nechala je tam ležet takže byli poházene po celé šatně... Takže zatímco tam už všichni v botech odevzdávali klíče tak my tam bosky běhali a hledali boty a ponožky. a ke všemu jeden spolužák nenašel jednu ponožku takže si musel obout boty na bosé nohy a druhý spolužák nenašel boty dokonce vůbec... A to navíc dojíždějíci žák kterému díky hledání bot ujel autobus a musel tedy jít domů několik kilometrů bos. Ještě že já jsem nakonec vše našel jsem zvedav jestli se ty jeho boty najdou. Doufám že zítra nebudeme muset pro vysvědčení také úplně bos, ale vždy jsme mohli v botech tak snad ne... :D Dneska to byl teda fakt den, na ten jen tak nezapomenu :DD A príšte si budu teda dávat sakra pozor, abych měl ve škole vzdy přezůvky, tohle už nechci nikdy zažít.

Víte jak je to u vás ve škole? musíte taky úplně do bosa, když tam nemáte přezuvky? Všechny ty komentáře tady sou buď úplne o ničem a nemo maximálně, že někdo chodí bos dobrovolně, coz teda fakt nechápu :DD

Standa (Pá, 10. 4. 2020 - 10:04)

Honzo, vzhledem k tomu, že byl konec června, tak se divím, že tam nebylo i několik žáků, kteří vůbec neměli ponožky, a tudíž si je ani nemuseli sundávat. Já už jsem na rozdíl od vás dávno ze školy pryč, ale když bylo teplo, nenosil jsem ponožky a když jsem neměl vhodnou obuv, byl jsem bos bez ponožek.

Tomáš (Pá, 10. 4. 2020 - 09:04)

Honzo, to, co jste zažil na konci předchozího školního roku, je u nás běžné. Taky nesmíme po škole chodit v ponožkách, takže tam často lze vidět žáky bos. Já chodím bos každý den, protože mě to baví.

J (So, 29. 6. 2019 - 18:06)

Tak to jsem si nikdy ani neuvědomil, že když jsme ve škole neměli žádnou svoji skříňku, a všechno, včetně přezůvek si dennodenně museli nosit, že to byla vlastně výhoda. A málokdy se stalo, že bych je zapomněl. Měly v aktovce svoje místo.

V.L. (Čt, 11. 7. 2019 - 17:07)

A když jsi přezůvky zapomněl, tak jsi byl bosky, vyzutý do ponožek?

J (So, 13. 7. 2019 - 19:07)

To si ani nevybavuji, ale asi v ponožkách. Ale jak jsem psal, zapomenout je, bylo skoro nemožné, protože měly svoje místo v aktovce a tak to bych zapomněl úplně všechno. To bylo na ZDŠ. Potom na střední se chodilo normálně v botách.

Ladis (So, 13. 4. 2019 - 19:04)

Ve škole jsou děti někdy úplně bosky i dnes.
https://zsudlice.rajce.idnes.cz/Prvnacci%2C_1_9_2015/#DSC_0398.jpg

David (Pá, 10. 4. 2020 - 09:04)

Tohle já zažil taky. Hned první den první třídy. Byl jsem bos.

Tomáš (St, 6. 12. 2017 - 17:12)

Mně je 12 let a chodím bos ve třídě i po chodbě školy. U nás nelze chodit v ponožkách, tak když někdo nemá pantofle, musí ponožky sundat a být bos. Já toho využívám a chodím bos každý den. První den školy jsme byli všichni bosi, protože si nikdo pantofle hned první den nepřines.

Matus (Pá, 22. 1. 2021 - 17:01)

Na akú školu chodis?

Mirek (St, 6. 12. 2017 - 17:12)

Tak mi Mirku, napiš nějakou...Gymnazisto, napiš na [email protected]

lukas (Út, 10. 4. 2018 - 16:04)

Neni to hovadina.Že by chodip někdo uplně ve skole bosky si nepamatuju,ale ona porad vj papucich s holyma nohama.

hovadinus (Pá, 6. 4. 2018 - 13:04)

JA SI OSOBNE MISLYM E JE TO...COS TO NAPSAL???????????

ANONYMUS (Pá, 6. 4. 2018 - 13:04)

JA SI OSOBNE MISLYM E JE TO PEKNA HOFADYNA

anonymus (Pá, 6. 4. 2018 - 13:04)

hhhhhhhhhhh662526 iá6ýž@{`94˝@}SD|€

lukas (Čt, 5. 4. 2018 - 11:04)

Mel jsem spoluzacku a ta asi od brezna chodila bez ponozek.

j (Út, 20. 2. 2018 - 16:02)

pamatuju, jak i na sš jsme museli mít přezůvky, jinak v ponožkách. Učitelé přitom v botách. Přijde mi normální boty pro všechny. Učitel v panfolích nebo bačkorách, k tomu oblek s kravatou? Stejně denně vytírali chodby, tak by bylo o trošku víc práce, jen žáky přimět si očistit boty, když bylo venku bláto.

Zouvání se na návštěvy, to snad jinde není, asi v Japonsku, ale v Západní Evropě ani Sev. Americe to neznají. To má smysl, když by šel sedlák v holinkách z pole, ale ne pro lidi, co přijdou v polobotkách.

Reklama

Přidat komentář