Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

praskej (Čt, 26. 3. 2020 - 16:03)

a pořád zde nekecej ty kraviny. Jo a Mína zde psala začátkem března, pokud si to nepamatuješ. Ale ono je to těžké, žeáno, když používáš několik nicků.

Kača (Čt, 26. 3. 2020 - 13:03)

Já vím. Protože jsem nějaká Katcha a Míla k tomu. Komiku :). Jen škoda, že mi nechceš napsat, kde tyto dvě dámy píší...

no (Čt, 26. 3. 2020 - 10:03)

jeden malý příklad z mého okolí. Sousedka,vitální důchodkyně, několikrát týdně sama od sebe desinfikuje společnou chodbu. Letos jí bude 80, je zvyklá jezdit na výlety a žít společenský život. V tomto období věnuje svoji energii pro zdraví své i ostatních. Přispůsobila se dočasným podmínkám

no (Čt, 26. 3. 2020 - 09:03)

my Češi jsme známi tím, že se semkneme tehdy, když je nějaký průšvih. Já potkávám ohleduplnost a solidaritu, o šmelině a zlobě jenom čtu, že se stalo někde. Takže Kačo doporučuji méně číst, více koukat kolem sebe. Stejně pro bianku - záleží na tobě, co chceš vidět nebo číst. Jsmezávistivé bestie, ale máme i "zdravé" srdíčko na správném místě. Lidé tančí a zpívají na balkónech, tleskají lékařům a sestřičkám, vtipná videa záchranářů a hasičů, dobrovolníci, pomáhající, chytré hlavičky vymýšlevící různé vychytávky .... Doporučuji poslední číslo časopisu Reflex ( 13 ), kde je na titulce bioložka Soňa Peková s názvem " JSEM TVRDOHLAVÁ " a uvnitř rozhovor s ní. Velmi poučné, polopatistické a uklidňující vysvětlení. Přijdou si na své i muži - fota hezky stavěných žen v rouškách, které toho na sobě moc nemají. Teda kromě roušky vlastně nic :) A další zajímavá povídání. Když odmyslíme histerii a přehnané jobovky, nepřipadá vám tahle doba dobrodružná ve smyslu odkrývání toho ryzího v člověku? Korona na přetvářku nereaguje, té jsou nějaké hry na něco šumák :)

bianka (Čt, 26. 3. 2020 - 20:03)

Anonyme v 9.55.... Já víc KOLEM sebe koukat nemůžu. Jsem odkázána na to co čtu, nebo slyším ve zprávách. A bohužel vidím a slyším většinou špatné zprávy. To že se šijí roušky a zpívá z okna téhle situaci nepomůže. I když to velmi oceňuji, hlavně práci všech, kteří pomáhají. Jenže mě "vtipná" videa zachranářů a hasičů, jak píšeš, nedokáží pobavit. A také co je pro tebe poučné, co čteš, třeba není poučné pro druhého, protože má jiný styl čtení a života. Ale jak tě to uklidňuje, proč ne.

bianko (Čt, 26. 3. 2020 - 22:03)

chápu, že každý má v oblibě jinou četbu. Šlo o inspiraci, nezaujalo, nechej být. Mne zajímá, co je to ono, co se tady šíří, jak to vypadá, co to dělá, odkud pochází a tak. Po všech informacích mám jedinou jistotu a to, že se to šíří a já mám možnost posílit své zdraví, svoji imunitu určitými opatřeními a to je tak všechno, co pro sebe a okolí můžu udělat. Tímto jsem v klidu, neboť většina nakažených prochází mírnými nebo neznatelnými projevy. Toho se držím a všímám si spíš těch pozitivnějších věcí, které tuto zvláštní dobu provází

bianka (Pá, 27. 3. 2020 - 06:03)

:-) Anonyme 22.10.... jsi určitě mladší ročník než já. Kdysi se tady někdo ptal, jak se cítíme, odpovídala jsem. Nějak bych nenazvala tuto dobu za zvláštní. Přeji ti vše dobré, ale myslím si, že už na tě nebudu reagovat. Jsme myšlením a pohledem každý někde jinde.

Kača (Čt, 26. 3. 2020 - 11:03)

Koukám kolem sebe a vidím byt. Dodržuji totiž karanténu. Na nákup chodím jednou týdně. Takže čtu.

Kačo (Čt, 26. 3. 2020 - 12:03)

ty jsi úžasná. Máš na starosti 5 dětí, vařit jim, učit se s nimi, zabavit je a ještě máš hromadu času trčet na diskuzích. Obdivuju tě.

Kača (Čt, 26. 3. 2020 - 13:03)

Já vím že jsem úžasná :). Mám čas až do tří, heč.

Sany11 (Čt, 26. 3. 2020 - 07:03)

Pardon .....dobe.:-(

bianka (Čt, 26. 3. 2020 - 06:03)

No a na diskusi k článku, že umírají hlavně senioři napsal jeden diskutující: Já mám takovou radost, Babiš přichází o voliče.

Kača (Čt, 26. 3. 2020 - 11:03)

Bianko, ale jsou tam i opačné extrémy...třeba, že by "chvilkaře" měli stavět ke zdi...a to napsal 83 letý pán. Jelikož na tu diskusi z 80% přispívají důchodci a voliči Babiše, je jednoduché je hnusným příspěvkem vytočit. A o to pisateli šlo. Čas od času tam někdo rozčeří hladinu...

Sany11 (Čt, 26. 3. 2020 - 07:03)

Bianko, hovada byla, jsou a budou. V kazde

bianka (Čt, 26. 3. 2020 - 06:03)

Zajímal by mě váš názor. Jednu mámu pokročilého věku navštěvuji denně dospělé děti. Za dveřmi sundají roušku / jak by jedli a pili?/ a dají si, co máma uvaří. Pak si zase roušku u dveří nasadí a jedou domů. Ojedinělý případ? Ale kdepak. Naštěstí ne ten můj, já mám skype. A jídlo mi děti dávají k vrátkám.

Kača (Čt, 26. 3. 2020 - 11:03)

Věřím, že to není ojedinělý případ. Jen těžko se k němu vyjadřovat, když nevíme jaké mají vztahy. Třeba je to pro tu mámu jediné štěstí co má. Každý nemá psychiku nastavenou tak, že může žít v izolaci bez kontaktu. Na FB jedna paní právě dala naštvaný příspěvek, že nějaký syn pořád leze za matkou. Proč ji ohrožuje. A jak se tam rozpoutala debata, vyšlo z toho, že hodně lidí, hlavně seniorů, toto chování schvaluje. A mladí psali, že zkrátka nedokáží nechat mámu, tátu samotné. Že vidí, jak jsou rodiče z izolace nešťastní i depresivní. Takže za mne, když si to ta máma výslovně přeje, ať za ní chodí. Než aby se utrápila.

bianka (Čt, 26. 3. 2020 - 06:03)

Zloba, závist, zášť, snad pominou.....? Tak tomu nevěřím.:-(

Fernando (St, 25. 3. 2020 - 20:03)

Moc hezky napsáno, Sany. Souhlasím a zdravím.

Sany11 (St, 25. 3. 2020 - 21:03)

Tez Te zdravim, Fernando. A dekuji. :)

lalla1 (St, 25. 3. 2020 - 19:03)

No teda vy nám dáváte. Blbá doba na hádky, navíc každý nemůže být sympatický každému, lidsky ani politicky :(…..Nechci být patetická, ale chtěla bych vám říci, co jsem dnes na FB sdílela. Ten příspěvek říkal: Pojďme si slíbit, že každý z nás, kdo ve zdraví přežije, vysadí strom...:(

Reklama

Přidat komentář