Reklama

Oprátka za osm mrtvých - Olga Hepnarová

Marcela D. (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

No tak mě teda třeba kamenujte, ale musím opakovat - kdyby ji byli léčili, nemusel ZEMŘÍT NIKDO

luci (Út, 24. 3. 2020 - 23:03)

Kdyby , to je o ničem . Kdyby babička měla kulky , byl by to docela fešnej dědek .

V.K. (Út, 24. 3. 2020 - 21:03)

Bydlel jsem u kina Oko v ulici Františka Křížka. Na tu hrůzu nikdy v životě nezapomenu - i když mě tehdy bylo jen 12 let... Jestli píše něco na obhajobu této vražedkyně, tak je bud nemocný, nebo to dělá schválně. Jsem obecně proti trestu smrti, ale v tomto případě...

DWEI (Po, 23. 3. 2020 - 22:03)

Tady je to všechno, podívejte: https://pantharei.estranky.cz

Zvědavec (Po, 23. 3. 2020 - 22:03)

Zajímavá diskuze
http://www.zvedavec.org/nazory_912.htm

Mordhauser (Pá, 13. 3. 2020 - 10:03)

Komunistům samozřejmě ani v nejmenším nevadila smrt těch obyčejných gerontů, do kterých Hepnarová najela, sama o sobě. Komunisté se však Hepnarové krutě pomstili, že si dovolila rozhodnout o údělu těchto gerontů - komunistických to poddaných - namísto nich, komunistů samotných!¶ Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

luci (Pá, 13. 3. 2020 - 10:03)

Ale ono nešlo komunistům o lidi , zrovna tak jako o ně nejde dnes . Šlo o to , že vzala " spravedlnost " , samozřejmě spíše odplatu do vlastních rukou a to by jí neprošlo ani za současného režimu .

Mordhauser (Pá, 13. 3. 2020 - 19:03)

Ano. Nicméně dnešním držitelům politické a ekonomické moci jde o masu obyčejných lidí spíše jako o něco, s čím je třeba více či méně rafinovaně manipulovat a o čehož přízeň je třeba se ucházet. Nejedná se (aspoň ne zcela) o ten pansko-nevolnický vztah, který existoval za komunistického režimu mezi vládnoucí politickou elitou a jí porobenými masami.¶ Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

Mordhauser (Po, 24. 2. 2020 - 06:02)

Nemalá část celkové minutáže filmu "Já, Olga Hepnarová" je věnována naturalistickému vyobrazení lesbických sexuálních scén. V rámci nich je pak leitmotivem hepnarovské kundolízalství.¶ Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

luci (Po, 24. 2. 2020 - 09:02)

A co ti vadí na lízání kundy ? Snad to , že ji nemáš ?

Mordhauser (Po, 24. 2. 2020 - 09:02)

Teda fakt nevím, co všechno jsi ještě z toho mého posledního příspěvku vyčetla. Jen jsem v něm přece objektivně popsal, o čem daný film z velké části je. O tom, zda je nebo není lízání kundy závadné, v mém vyjádření není ani mezera.

Mordhauser (Ne, 26. 1. 2020 - 13:01)

Tak jsem konečně objevil videosharingový streamingový kanál, které mi umožnily shlédnout film "Já, Olga Hepnarová" i v mé Británii. Ten film dobře vystihuje dusnou, oprýskanou, ušmudlanou, smrdutou a zakouřenou realitu komunistického Československa, a vyvolal ve mně depresivní pocity lítosti, do jakého hnusného geografického prostoru a epochy jsem se to i já sám narodil.¶ Ve zmíněném filmu se objevuje i situace, kdy, ještě před Hepnarovským najetím, chce Miroslav David koupit pro sebe a Olgu jakési stavení na Mostecku, a žádá proto Olgu, aby kvůli tomu prodala své milované auto.¶ Dovedl by snad nějaký znalec hepnarovské problematiky potvrdit nebo vyvrátit, zda k podobné situaci mezi Olgou Hepnarovou a Miroslavem Davidem někdy opravdu došlo?¶ Za odpovědi předem děkuji.¶ Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

Mordhauser (Ne, 26. 1. 2020 - 17:01)

Tak jsem konečně objevil videosharingový streamingový kanál, který mi umožnil…¶ Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

Mordhauser (Čt, 19. 12. 2019 - 12:12)

Olga Hepnarová nevnímala své uvěznění a následnou popravu primárně jako své vlastní vyřazení z provozu, nýbrž naopak jako zapuzení společnosti ze své strany. Tak byla egocentrická!¶ A byl to egocentrismus infantilně nezralý? Nebo se naopak jednalo o projev vyzrálé asociálnosti? Tuto otázku nechávám pro dnešní den otevřenou...¶ Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

Psycholog (Čt, 19. 12. 2019 - 13:12)

To celkem odpovídá. Hepnarová to jistě brala tak, že to není ona, ale naopak společnost, kdo to v sobě nemá v pořádku. Byla hrdá na to, že od společnosti "nezbaštila" všechny možné signály o tom, že má společnost vyšší hodnotu než samotná Hepnarová. A jak tyto signály nezbaštila, tak se i onoho památného 10. července zachovala. A dodnes se díky tomu v Praze i mimo ni traduje říkánka "na přechodu pro chodce, drtí tatra důchodce", jakkoli tato říkanka vystihuje realitu a místo najetí Olgy Hepnarové jen nepřesně.

Emilka (Čt, 19. 12. 2019 - 18:12)

Přesně tak. Jak to nezbaštila, tak si to uvařila a nadrobila ;)

Mordhauser (Út, 17. 12. 2019 - 22:12)

Před krátkou chvíli jsem pod nickem "Útěcha nešťastným" postnul na vláknu "Sebevražda" tato významná slova:¶ "Máš pocit, že jsi kus hovna? Nemáš peníze, postavení, moc, vliv? A hrozí ti -vzhledem ke tvému už pokročilejšímu věku - velmi reálně, že to s tebou už takhle zůstane?¶ Nezoufej! Společnost nepotřebuje, abys byl/a úspěšný/á! Kdekdo je rád, když má co do činění s někým ještě neúspěšnějším, než je on sám! Lidé ti budou dávat najevo svou nadřazenost, budou tě ponižovat, ignorovat, kopat do tebe, jako bys opravdu byl/a hovnem u cesty. Budou se tak na tobě léčit, a ty si tím splníš svoje společenské poslání!" Kdo má zájem si tato slova přečíst na vláknu "Sebevražda", ať klikne na tento permalink: https://diskuse.doktorka.cz/diskuse/sebevrazda?page=297#comment-2941140 ¶ Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

Někdo (St, 18. 12. 2019 - 08:12)

Tohle mě dneska po ránu zaujalo!

Mordhauser (Po, 16. 12. 2019 - 21:12)

Mladičkému "spartakiádnímu vrahu" Strakovi ve vězení (a to možná dokonce až po převratu) rozkopali varlata spoluvězni, nebo dozorci, nebo možná dokonce jak spoluvězni, tak i dozorci.¶ Naproti tomu Olgu Hepnarovou v jejím vězení patrně nikdo do rodidel nekopal.¶ Mordhauser Ignát Aureola-Podlomský

Návštěvník (Út, 17. 12. 2019 - 18:12)

To jsem netušila, že se tu bude někdo zabývat Hepnarovou i z toho hlediska, jestli ji dozorci nebo spoluvězeňkyně kopali do rodidel...

Reklama

Přidat komentář