Reklama

ROMOVÉ - žijí tu s námi

Sany11 (St, 11. 3. 2020 - 22:03)

Muzu se zeptat, jak by idealne takove zabezpeceni melo probihat?

Kača (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

Mít svou vlastní střechu nad hlavou. To je pro mne priorita. Co pro tebe?

Sany11 (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

V podstate asi taky, ale jestli si dobre pamatuji, tak se stehujete do domecku po nejakem pribuznem? Nevim uz, zda jste ho koupili nebo dostali. ale tak ci onak, vlastni bydleni je pro nektere lidi proste nedosazitelne a i kdyby ho meli, tak pokud maji z nejakeho duvodu hluboko do kapsy, snadno o nej mohou prijit.

Kača (Čt, 12. 3. 2020 - 00:03)

Vyměnili. Bohužel hodně mladých lidí je finančně negramotných. Už mně padají oči...dobrou noc.

Lalla (St, 11. 3. 2020 - 22:03)

Dobře, Kačo. Já vidím svět tak, že vyspělá společnost se o své slabé postará. Protože to, že někdo v životě neuspěl, nezabezpečil se, nebyl dostatečně nadaný k tomu, aby získal vzdělání, ten kdo onemocněl...by neměl být společností jaksi odsouzen. A týká se to pochopitelně i stáří dnešních mladých. A pokud připustíme, že až dnešní mladí v budoucnu zestárnou a onemocní, společnost se o ně nepostará....znamená to, že se máme mstít těm, co jsou staří a bezmocní dnes?

Kača (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

A mimochodem neberu mstu seniorům, že by jim nedala vláda tak obrovskou slevu na dopravu. A studentům. Proč nestačilo třeba 30% a odstupňovat to věkem? U studentů bych nedávala slevu vůbec. V případě, že rodina na jízdné nemá, měla by si zažádat o sociální příspěvek. Ty ušetřené velké (až mě to vyděsilo) peníze bych raději viděla v LDNkách - kvalitní péči, pomůcky, platy personálu, nové Domovy pro seniory,...jenže to nejsou populární kroky. Za to mu přeci nikdo hlas nedá. Která vláda tento binec bude dávat do pořádku, to nikomu nezávidím...Nebo rodičovská alá Maláčová...z toho se mi chce brečet. No nic...já jen, že nejde o nějakou pomstu...

Kača (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

Pokládáš zbytečně sugestivní otázky. Jaká pomsta? Tady jde snad o to, že v období růstu se mají dělat rezervy. Ne vše promrhat. Takto nebude mít nakonec nikdo nic. Sama jsi psala o solidaritě. Ano, takže všichni, i když málo. Ale Babiš pustí kohout a jdeme do řitě. Nyní pracuji ve zdravotnictví. A tam mi právě jeden chytrý člověk řekl, že až bude krize, odnesou to právě senioři. Nynější senioři. Proč, to je snad jasné. Už dnes jsem viděla nějaký článek, že v Itálii obětují ty nejstarší. Ale nečetla jsem ho. Ani dnes nebudu...nechci si kazit náladu.

Sany11 (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

Souhlasim s Tebou. Ale mela by sis uvedomit, ze napr. pred sametovkou, pokud si nekdo vydelal kolem 2000-3000 a to nebyl spatny plat, tak si mohl dejme tomu ulozit treba 5 stovek. Tudiz si mohl nasetrit treba 6000 za rok, to delal dejme tomu 20 let. Takze si usetril za tu dobu zhruba120 000. Do duchodu sla napr. moje mama v 56 letech, takze teoreticky zacala setrit od svych 36. Predtim to neslo, byly male deti, museli se podporovat stari rodice, kteri meli mizivy duchod, atd. Mame je letos 78. S duchodem zacinala nekde okolo 9000 (pracovala cely zivot ve 4 smennem provoze), dnes ma neco kolem 13000, tusim. Myslis, ze mela sanci delat si vetsi rezervy? Co by si dnes s temi 120 000 pocala? Jak dlouho by ji vydrzely na prilepseni? Jo, uz vim, mohla by vysolit 100 000 na uplatek, aby se dostala do domova duchodcu.

Lalla (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

Dobře, už mlčím :))

Kača (Čt, 12. 3. 2020 - 00:03)

Díky za pokec :). Já jsem ráda, že jsem trochu "vychladla". V práci takové divné zprávy...tak mě dnes z toho chytla nějaká depka. Radši to zaspím. Dobrou noc.

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

Lalo,co tady blbneš. Ty nevíš kdo to je Kača, Katcha a x jiných nicků?

Kača (St, 11. 3. 2020 - 23:03)

? Kdo je Katcha a x jiných nicků? To mě zajímá...:)

Sany11 (St, 11. 3. 2020 - 22:03)

Existuje prislovi problizne v tomto zneni: " Spolecnost je tak silna,jak je silny je jeji nejslabsi clanek".

Kača (St, 11. 3. 2020 - 22:03)

Ale o tom můj příspěvek Biance nebyl. Ani o slabých, ani o hendikepovaných. Byl o tom, že psát tu obě strany to nejhorší co jsme kde zaslechly, tak jsme tady do konce světa...už jsem unavená, ale snad je jasné, co jsem tím chtěla říct.

die (St, 11. 3. 2020 - 19:03)

Nechápu jak můžete tomu Hrůšovi fandit, já ho za jeho řeči nesnáším. Je to blbec když mluví o rýmičce. Myslím že finančně je na tom moc dobře a když tak volných míst je zatím ještě dost.

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 21:03)

A ty si přečti,co vlastně Hrušínský řekl.Ať tady nepindáš blbosti.

Kača (St, 11. 3. 2020 - 20:03)

Die, on nemluvil o rýmičce.

Lalla (St, 11. 3. 2020 - 20:03)

No Die, oni už lidi pomalu přicházejí o práci. Propouštění, neplacené volno, Home Office...Lidé nenakupují, necestují, nechodí do restaurací...

Návštěvník (St, 11. 3. 2020 - 19:03)

Mladýmu Hrušínskému je 64 let. Kdyby chtěl, mohl by to zabalit. Ale je srdcař, divadlo je jeho svět. Za své lidi bojuje. A role? Hrál prince, v Saxaně, atd. Víc rolí měl po revoluci. Takže to s těma komančema až zas tak nepřeháněj.

Pils (St, 11. 3. 2020 - 19:03)

Ještě hrál Orlíka v Babičce, ale jinak je tvůj příspěvek moc, moc hezkej. Palec nahoru!

Reklama

Přidat komentář